Nie wiem czy ten błąd można potraktować humorystycznie, czy też jako poważny. Nie chce mi się dziś zbytnio wysilać z myśleniem, więc Wam pozostawiam ocenę potencjalnym skutków, możliwości i zagrożeń. A sprawa jest taka, że: aby zalogować się na FB trzeba podać e-mail* i hasło, jednakże okazuje się, że e-mail wcale NIE MUSI być prawidłowy, czyli zgodny z tym na jaki założono konto. Może być zmieniony a mimo to można się zalogować. Można w e-mailu pozmieniać literki a i tak się zalogujecie na swoje konto np.  jeżeli macie e-mail  jankowalski@kowalski.com to zalogujecie się wpisując (przykłady):
lski@kowalski.com
jankowalski@kooowalski.com
adamkowalski@kowalski.com
janek.kowalsski@kowalski.com  itd.

Sprawdźcie, pobawcie się zmieniając Wasz email w okienku logowania. Przekonacie się sami 🙂
Nawet nagrałem filmik poglądowy, ale zdecydowałem się go jednak nie pokazywać bo bawiłem się na swoim koncie a nie chce mi się (leń mnie dziś dopadł) zamazywać prywatnych rzeczy widocznych po zalogowaniu. Tak więc musicie pobawić się sami i ocenić czy to tylko zabawne czy może być z tego jakiś pasztet. Bo tak się dziać nie powinno w żadnym wypadku.

p.s.

Błąd wykryła koleżanka – chwała jej za popełniony błąd we wpisywaniu i zauważenie tego!. Ale ona nie prowadzi bloga, więc wpis powstał u mnie 🙂

This article has 11 comments

 1. pant3k Reply

  Arek,
  Prima aprilis jeszcze nie ma. Słaby żart.
  Żeby takie coś działało, to każde hasło na fb musiałoby być unikatowe( a tak nie jest).
  Mimo to sprawdziłem bezmyślnie twoje „rewelacje”.

 2. Lech Malinowski Reply

  Nic nadzwyczajnego. Nawet mi to pasuje do „user-friendly” facebooka. Po prostu jak hasło nie pasuje do maila, to facebook sprawdza to hasło po podobnych mailach wedle algorytmu najczęstszych pomyłek. Być może jest jeszcze tylko warunek, że pomylony mail nie może być zarejestrowany w fb.

  • ROMAN WŁOS Reply

   PANTEK,
   U Mnie loguje od razu o nic nie pytając. W końcu to nie jest pyta.pl
   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS
   p.s. Wymień sobie kabel, bo może Ci się przegrzewa.

 3. K. Reply

  Sprawdzone – działa, aczkolwiek głównie przy pominięciu do 3-4 literek z maila
  Problem zażegnany po wyczyszczeniu historii przeglądarki – wówczas loguje przy podaniu tylko i wyłącznie prawidłowego maila 😉

Dodaj komentarz