Od dziś ponownie żyjemy w totalitarnym kraju, PISlandii.

Właśnie podano informację, że sąd zdecydował o aresztowaniu znanej aktywistki Margot za… rzekome zatrzymanie pojazdu promującego agresywne treści i szarpaninę z jego kierowcą.  Pomimo, że za taki czyn nie grozi wysoka kara więzienia – a to warunek stosowania aresztu – to SĄD przychylił się do wniosku PROKURATORY (kierowanej przez Ziobrę) i zadecydował o 2 miesięcznym areszcie dla Margot.  To absolutnie jasny sygnał dla wszystkich nieprawomyślnych w Polsce – dopadniemy Was!  Mamy własną prokuraturę i sądy! I nawet jeżeli zostaniecie potem uniewinnieni to i tak swoje odsiedzicie. Nie będzie nam podskakiwać!

To jest przekroczenie przez Władze przysłowiowego Rubikonu – oficjalne ogłoszenie totalitarnego państwa.
Takie areszty za „chuligaństwo” doskonale pamiętam z PRLu. A Ci co nie pamiętają na pewno czytali o nich w relacjach z Rosji czy Białorusi. Tu właśnie się dziś znaleźliśmy, po tej wschodniej stronie Buga.

Księża pedofile i ich poplecznicy, maczosi znęcającymi się nad żonami i dziećmi, agresywni faszyści udający patriotów i bijący obcokrajowców oraz nieprawomyślnych, oszuści i defraudatorzy (oczywiście tylko Ci spod znaku zjednoczonej prawicy i Znajomi Królika) chodzą bez krępacji po ulicach, prokuratury nawet nie wnoszą przeciw nim zarzutów. Przeciw niejakiemu Czarneckiemu, już rok temu OLAF złożył zawiadomienie o podejrzeniu oszustw, wyłudzeń i fałszerstw i zgadnijcie… co przez ten rok zrobiła prokuratura?

Ale proszę – wystarczy być spod innej flagi i zajadłość prokuratury oraz przychylny sędzia od razu się znajdą pod ręką.

To Wy – głosujący za PIS – jesteście za to odpowiedzialni. I to Wasze sumienia brudzą i obciążają wszystkie działania tych ludzi, których wybraliście z pełną świadomością do czego może to doprowadzić.

W związku z dzisiejszą sytuacją uznałem, że warto stworzyć Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą, która dałaby Rzecznikowi Praw Obywatelskich prawo do natychmiastowego uchylania aresztu.
Uprawnienie to miałoby dodatkowo zabezpieczać obywateli przed ewentualnym nadużywaniem przez władze tego środka zapobiegawczego, szczególnie przeciwko przeciwnikom politycznym czy ideologicznym.
https://www.facebook.com/groups/577865522890628/about/

 

ps

Podano mi link do nagrania z całej sytuacji.
Sprawa wygląda jeszcze gorzej bo na nagraniu sytuacja wygląda jakby aresztowano człowieka, który podjął działanie w celu ochrony cudzego mienia, czyli odzyskania smartfona.
Brawa dla prokuratury i sądu !

Odpowiedz

Site Footer