Rząd natychmiast powinien zakazać także zgromadzeń religijnych!

Najbliższa niedziela pokaże czy ludzie są mądrzejsi od polskiego kleru czy też bezdennie głupi i przyjdą na msze choć mogą pomodlić się w domowych zaciszach albowiem Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20) albo wziąć udział w mszy emitowanej w radiu czy telewizji.
Bo co z tego, że zakazano masowych imprez, zamknięto kina, szkoły itd.  skoro w całym systemie ograniczania rozprzestrzeniania się kontaktów jest gigantyczna wyrwa: msze w kościołach!?
Zdumiewa Was beztroska episkopatu, który sam nie chce zamknąć kościołów?
Mnie nie dziwi- od dawna podejrzewam, że klerowi w ogóle nie zależy na wiernych tylko na ich kasie a brak wiernych na mszy to brak kasy z tacy.

Dlatego jedyna nadzieja w rozsądku i aktywności ludzi, tak tych chodzących do kościoła i tych nie chodzących.
Każdy komu zależy by Polska nie pogrążyła się w pandemii powinien:
a) poprosić swoich znajomych by nie szli na mszę dla dobra swojego i reszty społeczeństwa, by nie tworzyli zagrożenia zdrowia i życia dla swoich bliźnich;
b) pisać do rządu i episkopatu by zakazał co najmniej zgromadzeń w kościołach – msze mogą być na wolnym powietrzu, choć to też zagrożenie, ale zawsze mniejsze.

Oczywiście najlepiej jakby w ogóle zakazał wszelkich zgromadzeń religijnych. Może jeśli rząd i episkopat otrzymają miliony emaili i wiadomości to pójdzie po rozum do głowy. Jeżeli tak się nie stanie, a ludzie pójdą do kościołów to pandemię mamy na 100% .
Poczytajcie o szafarzu z Poznania, który udzielał komunii, a jego zarażona koronawirusem żona walczy o życie w szpitalu.  Co z tymi, którzy brali od niego opłatek, jeżeli on też jest zarażony!? Aktualizacja z 12 marca: okazuje się, że jest zarażony!

Jeżeli klikniesz na ten link to wywołasz pocztę z uzupełnionymi adresami emailowymi oraz treścią emaila (trzeba ją tylko lekko poprawić żeby ładniej wyglądała i dopisać swoje imię i nazwisko)

A jeżeli sami chcecie wpisać swoją treść to wysyłać można na:

skep1@episkopat.pl

kontakt@kprm.gov.pl

kancelaria@mz.gov.pl

https://twitter.com/PremierRP

Ja już napisałem, a Ty?

DOPISEK, który nie wymaga komentarza:

W związku z sytuacją dotyczącą koronawirusa, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki przełożył Zebranie Plenarne Episkopatu, które miało się odbyć w dniach 12 i 13 marca, na późniejszy termin – podał w środę (11-03-2020) rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

1 comments On Rząd natychmiast powinien zakazać także zgromadzeń religijnych!

Odpowiedz

Site Footer