Polkomtel S.A. (Plus GSM) pod młotek ?

Od dłuższego czasu rozpuszczane są wici, że Polkomtel SA ma zostać sprzedany Apax Partners, Blackstone, TPG i  CVC Capital Partners.

Ciekaw jestem czy kupujący mają świadomość, że ta firma z tytułu uznania reklamacji już ma 1,5 mld długu? I, że może być  jeszcze gorzej bo to dopiero preludium?

Niedługo Polkomtel może naprawdę ciężko zapłacić  za  całe lata palenia kart klientów (z kasą na nich).

Wystarczy, że:

a) prokuratura uzna, że świadome palenie  kart  (dezaktywacja)  w usługach prepaid – czyli tych z zapłaconymi z góry pieniędzmi za usługi, które nie zostają w efekcie wykonane – wyczerpuje znamiona czynu zabronionego np. w art.286 kk.

lub

b) Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uzna, że takie palenie kart i w efekcie przywłaszczanie sobie pieniędzy klientów narusza zbiorowe interesy konsumentów (a chyba dla każdego jest oczywiste, że narusza bo to zwykłe okradanie klientów)

a do gardła tej firmy rzucą się właściciele kilku milionów spalonych kart. Przy tym każdy kto zachował sobie taką kartę nawet sprzed kilku lat i pójdzie do sądu – z mety wygra sprawę.

I każda taka karta może kosztować firmę co najmniej 5 tys. złotych, choćby z zasady proporcjonalności – tyle sam Polkomtel SA żąda od swoich klientów, z którymi zrywa umowę.
Co zaś oznacza każdy 1 mln x 5 tys. to policzcie sobie sami 🙂

I teraz pytanie – nabywcy Polkomtel SA zdają sobie sprawę z tych trupów w szafie jakie nabędą razem z firmą, czy też zarząd zapomniał o tych zagrożeniach wspomnieć żeby nikogo nie przestraszyć i wycisnąć nieadekwatną cenę za firmę z nieciekawą  przeszłością, za którą przyjdzie jej zapłacić?

Jak typujecie? Wiedzą czy nie wiedzą? 🙂

Odpowiedz