Patrioci od niedzieli i siedmiu boleści, czyli jak wygląda polska flaga?

Powtarzam wpis z okazji Dnia Flagi, bo ciągle aktualne 🙂
Poruszając się ostatnio po ulicach polskiego miasta z niedowierzaniem patrzę na auta z powiewającymi flagami…eeee… no właśnie, flagami czego?
Ich właściciele pewnie pękają z dumy prezentując się jako zagorzali patrioci. Tylko jakiego kraju? Jakiego narodu? Bo wbrew napisowi „Polska” widniejącemu często gęsto na tych flagach, nijak nie jest to flaga Polski. Ba! Już szczególnym kuriozum było dla mnie zobaczenie gostka wymachującego biało-pomarańczową flagą z napisem „Poland”. Musi to jakiś nowy kraj jest. ;(
I nie wiem czy śmiać czy płakać się powinno w takiej sytuacji?
No bo sami powiedzcie, czy flaga polski jest biało-pomarańczowa? I czy tak wygląda flaga Polski:
flaga00b

albo tak:

flaga00a

 

czy jednak mamy taką banderę (skoro już ma tam być orzeł):
flaga_ok
Zwróćcie uwagę na barwę czerwonego (karmazynowego) koloru we wzorze i w tych flagach używanych przez patriotów na pokaz.
Nie to żebym się mocno czepiał, czy miał kołek w tyłku bo twórcze użycie polskich symboli narodowych jak np. w przykładzie podanym niżej jest zabawne.

flaga_coca

A to poniżej by było zabawne gdyby był napis „Polska” a nie „Poland”
flaga_speedo Ale do diaska jak ma to być na poważnie z okazji międzynarodowych imprez!? Jakoś nie widziałem – ale fakt, że mało patrzyłem na mecze – żeby ludzie z innych nacji machali sprofanowanymi wersjami flag swoich krajów (szczególnie z dopisaną nazwą kraju). Tylko Polacy się tak wygłupiają. Panie i Panowie patrioci – Wstyd i Boruta! Czy jakby to powiedział Król Julian: Hańba Wam! 🙂

11 myśli na temat “Patrioci od niedzieli i siedmiu boleści, czyli jak wygląda polska flaga?

   1. ARDNOLDZIE,

    Ja teraz jeżdżę po Europie Zachodniej i Południowej (teraz jestem we Włoszech) i powiem Ci, że piszesz typowo prowincjonalne bzdury.

    Niemcy przyozdabiają flagi czym się da – nawet zdjęciem swojego psa, a Włoszki nawet noszą majtki w kolorach flagi.

    Ale, polska prowincja musi coś wyśmiać, bo wtedy jest światowo zamiast prowincjonalnie.

    Natomiast, odnośnie poruszonego przez Ciebie tematu, to Ja czekam kiedy tymi sprawami zajmie się prokurator.

    Bo, tak w ogóle, to w Polsce jest zakaz pokazywania flagi poza kilkoma dniami w roku. A takie przyozdabianie flagi to jest karalna profanacja.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Za komuny, milicja lała pałami tych pacjentów, którzy nie wywiesili flagi pierwszego dnia maja lub zapomnieli zdjąć flagę trzeciego dnia maja.

 1. ARNOLDZIE,

  Ty – zamiast się podniecać dwukolorowymi szmatami – lepiej napisz coś na temat lecenia w chuja przez Mośków z telekomów.

  Szczególnie, T-Mobile ostatnio ostro leci w chuja. Wabi pacjentów na atrakcyjne umowy, które potem są zmieniane bez powiadomienia pacjenta.

  A najostatniej, T-Mobile leci w chuja na internet LTE. Ja kupiłem to badziewie. Miało być LTE, i miało być bez limitu ilości danych.

  Jakiś badziewny modem wraz z routerem WBR 116 osiągały „zawrotną” szybkość rzędu 100 bitów (nie bajatów) na sekundę.

  Gwarantowali minimum 80 Mb na sekundę. Półgłówek zwany konsultantem powiedział Mi, że oni gwarantują taką szybkość w terenie, a nie w budynku.

  Ja mu na to, że Ja jestem bezdomny, więc nie korzystam w budynku.

  Półgłówek Mi na to, że widać zbyt dużo (bezdomnych????) pacjentów korzysta z tego LTE.

  Zrezygnowałem z tego ciulstwa, ale skurwysyny i tak każą Mi zapłacić za aktywację i jakiś przesył danych.

  Najwyższy czas aby jakiś Nowy Adolf wytępił żydostwo zanim będzie za późno.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  \

 2. Czekamy na glosowanie.
  To bedzie smutny dzien jesli wolna waluta i jej srodki bedzie podlegala kontroli i glosowaniu kto ma i czy to uznac. Za 20dni sie dowiemy
  Zaglosuja gornicy i moc obliczeniowa czy uznac ta tranzakcje i kontrakt czy nie. Poki co te pieniadze aa na wstrzymaniu. Sam do eth jest uprzedzony po premaningu czyli wydobyciu przed premiera.

Odpowiedz