Polkomtel i kary umowne, wreszcie zabrał się za to UOKiK.

Wielokrotnie pisałem na swoich łamach o wyłudzaniu przez Polkomtel pieniędzy  od swoich klientów (5 tys. za umowę) jako rzekomo należnych mu „kar umownych”. Polkomtel nie zaprzestał swojego procederu nawet po tym jak taka klauzula została wpisana do rejestru klauzul niedozwolonych.  W końcu za sprawę zabrało się UOKiK i oby wymierzyło tej firmie najwyższe przewidziane prawem kary za krzywdy jakie przez całe lata ta firma wyrządzała ludziom.

Postanowieniem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 8 sierpnia 2014 r. w sprawie DDK-61-13/14/PD o wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem stosowania przez Polkomtel Sp. z o.o. praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Jednym z punktów jest właśnie stosowanie kar umownych pomimo ich wpisania do rejestru klauzul niedozwolonych (patrz strona 9 i 10).
Przypominam także, że Organizacja Konsumentów Usług Telekomunikacyjnych jak SAUT, cały czas zbierają osoby pokrzywdzone takimi działaniami przez Polkomtel w celu wytoczenia mu zbiorowego procesu. Jeśli jesteś taką osobą, zgłoś się do mnie lub do SAUT.

  1234567891011

4 comments On Polkomtel i kary umowne, wreszcie zabrał się za to UOKiK.

Odpowiedz

Site Footer