Skazańcy! Wracajcie kraść, oszukiwać i napadać! Czyli….

Nie dla Was powrót do legalnej pracy! Specjalnie użyłem słowa „legalnej” bo gdybym napisał, że „uczciwej” to wielu by się obruszyło wiedząc, że na myśli mam „służbę dla narodu” czyli pracę jako parlamentarzysta.

Wracając do meritum… Otóż nasi dzielni stróże praworządności w partiach wszelakich nagle doszli do wniosku, że nie chcą w korytarzach sejmowych … kryminalistów wszelkiej maści – czyżby nie lubili konkurencji? 😉 – nawet najmniejszej. Przynajmniej to oficjalne wyjaśnienie ich antydemokratycznego amoku.
Dlaczego antydemokratycznego?


Bo w demokracji obywatele MAJĄ PRAWO wybierać na swojego przedstawiciela tego KOGO CHCĄ. Choćby to był straszny przestępca karno-skarbowy, który nie wysłał na czas deklaracji, choćby to był bokser damski, paser, złodziej, oszust czy nawet zbrodniarz to w demokracji MAJĄ PRAWO go wybrać na swojego przedstawiciela.
Ważne jest tylko by WIEDZIELI kogo wybierają, jaką wybierana przez nich osoba ma przeszłość albo charakter itd. itp.

Ale w Polsce nie będzie już nawet fasadowej demokracji. Prawdopodobnie od następnych wyborów o tym kogo obywatele będą mogli wybrać decydować będzie… urzędnik! Oczywiście urzędnik pozostający na żołdzie władzy przecież.

Raz to będzie urzędnik skarbowy, innym razem prokurator albo sędzia.
I będzie mógł uwalić każdego kandydata niewygodnego władzy – na dodatek dożywotnio.

Czy ktoś spróbuje mi wmówić, że tak nie będzie, że można stworzyć obrzydliwe przepisy i nikt podły tego nie wykorzysta bo …. ble ble … mamy już demokrację od 20 lat? Chyba po tym co się dzieje z aresztowaniami niewinnych ludzi, fałszywymi oskarżeniami o pranie forsy, udział w Zorganizowanych Grupach Przestępczych i PO-PISowych wyskokach nikt się nie odważy.

Dlatego mówię – dzień, w którym tak kuriozalna ordynacja zostanie uchwalona będzie dniem wyznaczającym koniec demokracji w Polsce.

Ciekawe tylko co na to wszelkie trybunały, obrońcy demokracji itd. ? Milczą przerażeni, że ich zaliczą do Frontu Obrony Kryminalistów czy kie licho?

A Wy skazani – zapomnijcie o zatarciu Waszego przestępstwa – już do końca życia będziecie napiętnowani, także możecie spokojnie wrócić do swoich przestępczych zajęć – nie dla Was uczciwa praca.

2 myśli na temat “Skazańcy! Wracajcie kraść, oszukiwać i napadać! Czyli….

Odpowiedz