„World of Tanks” – przestroga przed rozpoczynaniem „przygody” z tą grą.

Ten wpis zacząłem pisać 1,5 roku temu gdy mój syn zażyczył sobie „grę w czołgi”. I miał on być zbiorem moich doświadczeń i spostrzeżeń mających w pierwotnym zamierzeniu pomóc nowicjuszom w grze, ustrzec ich od błędów itd.  Zaczynał się od „To musi być bardzo fajna gra bo choć strzelanka to całkowicie bezkrwawa” a ostatecznie… stał się przestrogą!
Spodziewałem się mnóstwa frajdy z zabawy. Niestety!
Bardzo szybko to co miało przynieść masę pozytywnych wrażeń zmieniło się w swoje przeciwieństwo, ale finału w postaci czystego horroru to nawet się nie spodziewałem!
Dlatego jeśli widzieliście reklamy gry w czołgi pt. „World of Tanks” produkcji Wargaming i postanowiliście popełnić jeden z życiowych błędów, czyli zacząć w nią grać – powstrzymajcie się choćby na chwilę, przeczytajcie ten wpis i przemyślcie swoją decyzję jeszcze raz! Może dzięki temu unikniecie wielu przykrości, które stały się udziałem moim i mojego syna.  

DOPISEK
Zniesmaczony działaniami firmy odpowiedzialnej za WoT rozpocząłem tworzenie konkurencyjnej gry: Tanks Project Tanks ProjectInformację o tym podaję, żeby nie było, że krytykuję konkurencję. Wpis ten powstał wcześniej, zanim podjąłem decyzję o tworzeniu Tanks Project.

Wracając do tematu wpisu:

A żebyście wiedzieli, że wiem o czym piszę, to powiem, że rozegrałem kilkadziesiąt tysięcy bitew, wydałem na nią sporo grosza, rozwinąłem kilkanaście pełnych linii czołgów, byłem w dwóch klanach, spędziłem przy tej grze naprawdę dużo czasu, nie tylko na graniu, ale i na rozmowach z innymi graczami a także czytaniu ich wypowiedzi.  Ostatecznie, w dniu wczorajszym konto moje i mojego syna zostało tak po prostu „zawieszone” pod zarzutem rzekomego korzystania z botów do nabijania kredytów i doświadczenia!
Potwarz!
Przelało to czarę goryczy i wreszcie przekonało mnie do publikacji tego wpisu.
Lećmy więc po kolei jakie czekają Cię „pozytywne doznania” w tej grze:

1. WoT prezentowany jest jako wymagająca inteligencji zręcznościówka! Acha! A jużci!
W mojej ocenie WOT stał się praktycznie grą losową!
Choćbym nie wiem jak byś był dobry – nie masz wpływu na wynik bitwy ani nawet na Twoje sukcesy w niej – no może pluton składający się z 3 dobrych i zgranych graczy już może mieć wpływ na wynik bitwy. Kiedyś mogło być 4 graczy, ale pewnie to za bardzo zakłócało losowość.
A pomyślunek wpływu nie ma bo nawet jak zajedziesz jakiś czołg od tyłu i walisz mu „w plecy” w to samo miejsce to raz zabierasz mu 350 punktów życia, kolejnym strzałem tylko 300, albo… w ogóle!  Tak się nie da grać, to pozbawia racjonalności wszelkich podejmowanych w grze decyzji. Po prostu nie wiesz jaki skutek odniesie Twój atak – czy możesz wystawić się na strzał bo wiesz, że jak go przetrwasz to załatwisz przeciwnika, czy nie możesz bo Wargaming zdecyduje, że Twoje strzały go nie wykończą choć powinny. Absolutnym kuriozum była sytuacja gdy czołgi VIII poziomu (siła strzału zabiera 300-450 punktów wytrzymałości) przywaliły w mój czołg I poziomu (tylko 115 pkt wytrzymałości!) aż 6 razy pod rząd i… nic nie wskórały – ostatecznie udało mi się zająć nim bazę i wygrać bitwę! To przecież są totalne jaja, a nie gra. Notabene – zrobienie bitew drużynowych, w których trzeba mieć dwa czołgi I poziomu grające z czołgami VIII poziomu to kolejny przykład ruskiego geniuszu. Dopisek: Już to zmienili i musi być jeden czołg VI lub dwa czołgi VII poziomu.
Tak więc nie chciałbym rzucać pochopnych oskarżeń, ale wygląda mi, że to nawet nie jest gra losowa, lecz takie ustawianie wyników gry by uzależnić graczy wg zasady znanej z kasyna „już, już prawie wygrałem, muszę spróbować jeszcze raz!”

2. Rozgrywka jest perfidnie ustawiona – coś tak perfidnego naprawdę mogli wymyślić tylko Ruskie. 
Otóż w absolutnej większości bitew trafiasz na czołgi o dwa poziomy wyższe.  Jak się łatwo domyśleć możesz im tylko podskoczyć, bo ich jeden strzał Cię rozwala, a Ty potrzebujesz walnąć w nie kilka razy. I to tylko jak uda Ci się je zajechać z boku lub tyłu bo z przodu zbierzesz tylko rykoszety i brak przebić.  Dlaczego tak? Bo to jest presja byś dążył do osiągnięcia X poziomu, a nie grał czołgami I poziomu. Żebyś myślał sobie, że  „mając czołg X poziomu będę w końcu rządził, nie ma przecież wyższego poziomu”. Znowu błąd!  Nie będziesz. Bo Wargaming ciągle miesza w liniach, ciągle zmienia parametry czołgów i ciągle wprowadza nowe. Jak się domyślasz – choć poziom ten sam bo X,  to… nie masz z nimi szans. Twój czołg zostaje osłabiony np. zamiast na strzał mieć średnią 400 pkt jak do tej pory to zaczynasz mieć raptem 340 punktów co radykalnie zmienia siłę ognia. A nowo wprowadzony czołg zawsze jest potworem siły. Świeży przykład – WTe100, który strzela 6 razy w ciągu 12 sekund zabierając przeciętnie 3300 punktów, podczas gdy na najcięższych czołgach jest maksymalnie 2500 punktów wytrzymałości. Efekt? Jakim byś czołgiem nie jechał, w konfrontacji z tym monstrum zdążysz oddać do niego tylko jeden strzał i będzie po Tobie. O ile go w ogóle zobaczysz, bo kwestie kamuflażu to kolejna makabra.  Jaka z tego radocha, żeby wyjechać na bitwę i dać się od razu ubić?
Znowu więc w pocie czoła zasuwasz robić kolejną linię by dobić do tego potwora, a czołgi X poziomu co zrobiłeś, rdzewieją w garażu. W praktyce nie możesz nimi grać bo gry czołgami gdzieś od VII/VIII poziomu zaczynają przynosić straty w kredytach, a X poziom to już prawie zawsze w plecy. Nie miałbyś za co kupować amunicji, wyposażenia ani czołgów z nowej linii.  Jesteś więc zmuszany do grania czołgami, którymi NIE CHCESZ grać tylko po to by nabić kredyty. Gdzie tu radocha?
Ale najbardziej mnie wkurzyło gdy mi osłabili czołgi premium. To już prawdziwy skandal, to tak jakbyś kupił Maybacha, a po jakimś czasie zaczął Ci jeździć jak Syrenka bo Ci go sprzedawca zdalnie popsuł.  Nie za to płaciłem!

3. Skala werbalnej agresji, w postaci wyzwisk, obrażania i poniżania jest w tej grze wręcz niebywała.

Przed WoT jedyną „masową” grą w jaką grałem był Tzar i tam czegoś takiego nie było. Nie wiem czy WoT jest po prostu typowym reprezentantem gier MMO i pokazuje  plugawość dzisiejszej populacji, czy też frustracja graczy w tej grze osiągnęła takie apogeum, że nie potrafią się oni już kontrolować. Ja nigdy nie grałem dla statystyk, więc nie szarpią mi nerwów żadne typy graczy, ale Ci, którym zależy na „statach” po prostu wychodzą z siebie prezentując się z najgorszej strony, zalanej żółcią wściekłości. W sumie to nawet nie wiem po co oni grają  – przecież to jest tylko jedno wielkie wkurzanie się.
W każdym razie – najnowsza wersja pozwala wyłączyć czat i radzę: zrób to od razu. Oszczędzisz sobie sporo nerwów i podniesionego ciśnienia.  Odradzam także pytanie o cokolwiek na forach bo poza kilkoma mniej lub bardziej merytorycznymi odpowiedziami zaleje Cię takie morze szamba, że pozostanie Ci już tylko strzelić sobie w łeb. Na podstawie Twoich statystyk powiedzą o Tobie niewyobrażalne rzeczy, normalnie więcej niż Wróż Maciej ze swojej szklanej kuli.

4. No i na koniec najpotworniejsza zbrodnia Wargamingu – jak się okazuje realne ryzyko utraty w każdej chwili wszystkiego czego się dorobiliście w grze.

Wargaming sprawia wrażenie jakby nie szanował Cię ani jako gracza tworzącego społeczność w grze ani jako klienta, a jesteś nim gdy im słono płacisz za czołgi premium, konto premium lub po prostu za „złoto” do wymiany na inne rzeczy.
Ta gra wymaga przekroczenia masy ludzi bo inaczej algorytmy nie byłyby w stanie ustawić bitew co widać nad ranem gdy brak luda.  Dlatego każdy kto gra, tworzy w grze istotną wartość – obecność. Ale okazuje się, że to jest dla nich nic nie warte – mogą jednym pstryknięciem jakiegoś pryszczatego gostka zniszczyć cały Twój dorobek w grze. Bez żadnego powodu, bez żadnych ostrzeżeń itd. O tak! Pstryk! I nie masz niczego na co pracowałeś przez kilkanaście miesięcy. Nie masz ulubionych czołgów, nie masz wyszkolonych załóg, wreszcie nie masz rzeczy, które kupiłeś za prawdziwe pieniądze.
I wytłumacz to teraz dziecku, które zostało tak skrzywdzone.

Ostatecznie więc morał tej opowieści jest taki, że zamiast się dobrze bawić znowu muszę iść do sądu.  I mam nadzieję, że dostaną od niego solidną nauczkę.

A Was przestrzegam – trzy razy zastanówcie się zanim zaczniecie grać w World of Tanks, albo pozwolicie w nią grać swoim pociechom 🙁

ps
Nie liczcie też na to, że ta gra będzie dla Was darmowa. Szczególnie gdy będzie grało dziecko to wyciągnie od Was na nią naprawdę dużo kasy. Słyszałem nawet o takich co wydali na nią prawie 2 tysiące.
Dostałem odpowiedź od Wargamingu na moje zażalenie.
https://arnoldbuzdygan.com/wargaming-czyli-kontynuacja-kompromitacji/

ps2

Jeśli mi nie wierzycie to poczytajcie ten wątek:
https://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/466410-uruchomienie-misji-osobistych

190 myśli na temat “„World of Tanks” – przestroga przed rozpoczynaniem „przygody” z tą grą.

 1. Jak dla mnie to kwalifikuje się to pod kradzież i próbę wyłudzenia kolejnych pieniędzy przez WG. Przy takiej ilości czołgów X tieru i toczeniu bitew klanowych zapewne wydawałeś złoto na trwałe kamuflaże, emblematy itd. Być może opłacałeś też wcześniej konta premium a teraz przestałeś.
  Co w takiej sytuacji robi pazerny WG?
  Resetuje konto zapewne licząc, że jesteś już tak zżyty z grą i ludźmi z klanu, że się ugniesz i zarobią na Tobie po raz drugi, przy okazji okradając Cię z z tego za co dotychczas zapłaciłeś. .
  Trzymam kciuki za to żebyś wygrał w sądzie i utarł im nosa ile tylko się da.

  1. Cały czas się właśnie zastanawiam o co chodzi.
   Ale może masz rację, że jak nie wiadomo o co to chodzi o pieniądze.
   Choć z drugiej strony mam podejrzenia, że to kwestia moich żali na ich forum dotyczących cichego osłabienia zarobków na czołgach premium.
   Wtedy jakiś gostek od nich odgrażał się, że mi skasuje konto.

  2. Looknij sobie stronę Wotreplays.com wpisz ,,Arek_B” lub ,,Adas_B” i sprawdź jak się bawią boty. Potem komentuj, że WG jest zue 😀 . PRZESTROGA: Zawsze słuchaj 2 stron i sprawdzaj wszystkie dostępne źródła informacji. Jak Ci powiem, że Rosja ma plan kolonizacji wyspy Inszola też w to uwierzysz?

  3. Co Ty bredzisz? A jak kiedyś stały automaty z grą i nagle właściciel automat likwidował, to też była to kradzież? A jak wchodzisz z dzieckiem na karuzelę, z której po jakimś czasie musisz zejść to też jest kradzież? Przecież wydałeś na to realne pieniądze! Ludzie zacznijcie czasem myśleć.

  4. Oni myślą że mają przed ekranem idiotów co nie myślą!!!!!!!!!!!!! i widzą jak gra się toczy!!!!!! trafiony w gąsienice której nie widać??? po jest poniżej wzniesienia???? Moderatorzy tej gry normalnie robią ustawki i za to im płacą!!! a pisanie po Polsku to jesteś zbanowany!!!!!!!!! śmiech na sali niech się uczy kutas języka Polskiego pierdolona ciota!!!!!!!!!!!

 2. jaaaa pierdole wy słoiki to naprawde macie problemy! Gral w jakas hujnie i go zbanowali , teraz tragedia w rodzinie i jeszcze zali sie w necie i ostrzega innyc sloikow zeby w to nie grali… WTF

  1. Jakbyś poświęcił trochę czasu na rozwój swojego profilu w grze i Ci to skasowali „bo mamy taki kaprys” to może byś zrozumiał w czym problem.

 3. Zablokowali mu konto bo używał botów lub też grał na poziomie bota (trudno odróżnić). Całe forum WG się z niego śmieje.

 4. Ale ty nie poświęcałeś czasu – ZAPUSZCZAŁEŚ BOTA i „grałeś” 100 bitew dziennie. Czemu się do tego nie przyznasz? A w międzyczasie jak nie BOT to AFK – do afk już się na forum przyznałeś, co kwalifikuje się pod bana.

 5. Ciekawe czy przeczytałeś EULA. Tam wszystkie twoje argumenty są idealnie opisane 🙂 Z momentem rejestracji konta staje się ono własnością Wargaming. Regulaminu płatności też nie czytałeś? W dowolnej chwili mogą sobie zrobić z tym co chcą.

  1. Senna,nie pierdol bzdur ,zapraszam na moj kanal youtub pt,Zlodziejska aplikacja World of Tanks…opinia tutaj na forum jest porazajaca a skala przestepstwa World of Tanks wyludzenia i kradziezy tak oczywista ze zgloszenie do prokuratury jest oczywiste

 6. Szanowni Czytający,

  Ponieważ autor powyższego „artykułu” w wielu miejscach mija się z prawdą, czuję się zobowiązany skierować Państwa do nieco bardziej obszernej lektury, która przybliży prawdziwe powody zablokowania kont autora.

  Zacznijmy od początku.

  W tym miejscu autor sam przyznaje się do tzw. afkowania, czyli pozostawiania czołgu w bitwie bez jakiejkolwiek ingerencji (i to by było na tyle w kwestii ofensywnej gry, ale to jeszcze nie koniec):
  https://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/341322-2-albo-nawet-3-krotne-zmniejszenie-kredytow-zdobywanych-przez-czolgi-premium-viii/page__hl__adam_b#topmost

  W tym miejscu autor skarży się na zablokowanie kont: https://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/405996-zawieszone-konta-po-15-roku-grania-i-55-tys-bitew/#topmost

  W tym miejscu poruszany jest temat bliski autorowi, czyli botowanie i afkowanie: https://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/341858-boty-i-afkerzy/page__st__-20__p__6929665#entry6929665

  W każdym z powyższych tematów spotkanie Państwo opinie innych graczy na temat takiego zachowania.

  W tym miejscu możecie się Państwo przekonać, że autor w ramach ofensywnej gry (jak sam ją nazywa) oddaje 1 (słownie: jeden) strzał w bitwie pojazdów 10 tieru (poziomu):
  https://www.noobmeter.com/player/eu/Adas_B/503925358/

  Można tu znaleźć również wiele innych informacji na temat osiągnieć osoby, która jak twierdzi nigdy nie używała botów, nie była afk, grała ofensywnie, itp…. Proszę porównać sobie te wyniki z innymi graczami. Wnioski nasuną się same.

  W tym miejscu znajdziecie Państwo powtórki z bitew, w których uczestniczył autor tematu: https://wotreplays.com/player/Adas_B

  Tu również można przekonać się, jak bardzo (bez)użyteczny był to gracz. Niestety, aby uruchomić powtórki niezbędne jest posiadanie klienta (gry).

  Po zapoznaniu się z powyższą lekturą proszę o wyciągnięcie własnych wniosków.

  1. AFK to nie zbrodnia i nie powód do usuwania konta. Każdemu się zdarza i w prawie każdej grze ktoś AFKuje.
   Słabość gracza też nie jest powodem do takich działań.

   Mam obu w swoich kontaktach, wielokrotnie grałem z nimi drużynówki, sam ich zapraszałem bo to są dobrzy gracze.

   Wróć! Adas_B to dobry gracz, Arek_B to bardzo dobry, może nawet unikalny.
   Nikt nie miał z nim szans w zwarciu 1vs1.
   Sądzę, że większość z Was by rozwalił w takim pojedynku, a i widziałem jego bitwę na Klasztorze gdzie został sam przeciwko pięciu pełnym VIII i wszystkich rozpierdolił (na T34)

   Nie wiem, może im nie wychodzą randomki, nigdy nie jechałem z nimi plutonów, w tej materii się nie wypowiem.

   Mam też nadzieję, że dotrzyma słowa i pozwie Wargaming.
   W naszym interesie jest, żeby sprawę rozstrzygnął sąd i to na jego korzyść.
   Nie może być tak, że oni mogą sobie dowolnie blokować konta, a my nic z tym nie możemy zrobić.

   1. Hmm czyli jednak. Nawet ci się formułki nie chciało zmienić. Aj :/ trochę marnie to wygląda panie ,,rosomak” Co do tego, że afk to nie zbrodnia to fakt. W jednaj na kilku bitwach faktycznie to nie zbrodnia. Jednak afkowanie od 2 do 6 w dzień w dzień to już jest POWAŻNE złamanie regulaminu gry, który się akceptuje i zapoznaje. Jeszcze chciałbym uzupełnić 2 słowa do autora Senna Bezsenność: Użytkownik ma prawo odzyskać konto z swoimi wszystkimi dobrami zakupionymi za gotówkę. Czyli o żadnej stracie prem tanków nie ma mowy.

   2. To konto zostało wykorzystane wyłącznie po to, aby „zgodzić” się z autorem. Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo (graniczące z pewnością), iż jest to kolejne alter-ego autora (0 bitew, 1 post na forum – taki sam, jak komentarz powyżej).

   3. @Davido
    Ale ilości AFK na dzień skądś wziąłeś czy są z powietrza?

    Ja jeszcze nie spotkałem się z AFKującym botem.
    Ty takiego widziałeś?
    I jaki jest sens AFKować czy grać botem na X tierze?
    Moja wyobraźnia nie ogarnia też członka klanu używającego niezauważenie bota.

    „Użytkownik ma prawo odzyskać konto z swoimi wszystkimi dobrami zakupionymi za gotówkę. Czyli o żadnej stracie prem tanków nie ma mowy”

    Za kamuflaże, insygnia, za czas konta premium też zwracają? Bo jeśli nie to jednak są straty.

    @Senna Bezsenność
    Zobacz kiedy założyłem to konto i nie pierdol. Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że jesteś wcieleniem typa co mu zablokował konto.

   4. Jakbym chciał mieć gardłujących za mną popleczników to miałbym ich tu kilkudziesięciu.
    Umiem sam bronić swoich racji.

   5. ty chyba nie wiesz co piszesz – przecież to miernota nad miernotami – będąc ślepym i jednorękim jestem od niego o wiele lepszy !!
    a ty kim jesteś – kolejnym klakierem czy też (sądząc po stylu) kontem by wybielić miernote !!
    chyba to drugie ….

 7. CZytałem temat na forum Wot.. Uśmiałem się do bólu… A tu proszę !!! kontynuacja..
  Dzięki … Naprawdę dzięki za rozrywkę..
  Dodaj jeszcze że DZIECKO MA 6 lat A gra jest dozwolona od 12….
  Powodzenia i proszę informuj nas na bieżąco bo komedia jest przednia….

  1. może byś tak pisał pod jednym nickiem zamiast udawać wielu autorów opłacany przez WG trolku propagandzisto!

 8. Rosomak31980 pisze:
  2 lipca 2014 o 15:12

  @Senna Bezsenność
  Zobacz kiedy założyłem to konto i nie pierdol. Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że jesteś wcieleniem typa co mu zablokował konto.

  Oczywiście, że możesz. Nikt Ci nie broni. Chyba nawet się zgodzę: to ja zablokowałem to konto, nie WG tylko ja 🙂 Pomogło?

  Fakty świadczą przeciwko Tobie. Konto założone jakiś czas temu i… no właśnie co? Nic. Nie rozegrałeś ani jednej bitwy, nie napisałeś ani jednego posta. Nagle pojawiasz się jak rycerz w lśniącej zbroi tylko po to, żeby wbrew wszystkim innym wypowiadającym się w temacie botów i afkerów, poprzez Arka/Adasia_B. 'Naciągane’ to mało powiedziane.

 9. Rosomak31980 pisze:
  2 lipca 2014 o 15:12
  @Davido
  Ale ilości AFK na dzień skądś wziąłeś czy są z powietrza?

  Ja jeszcze nie spotkałem się z AFKującym botem.
  Ty takiego widziałeś?
  I jaki jest sens AFKować czy grać botem na X tierze?
  Moja wyobraźnia nie ogarnia też członka klanu używającego niezauważenie bota.

  „Użytkownik ma prawo odzyskać konto z swoimi wszystkimi dobrami zakupionymi za gotówkę. Czyli o żadnej stracie prem tanków nie ma mowy”

  Za kamuflaże, insygnia, za czas konta premium też zwracają? Bo jeśli nie to jednak są straty.

  Jesteś albo wybitnym trollem, albo masz wybiórcze oko.

  Są różne bot’y takie, które wrzucają do gry i stoją na respie/capie. Są takie, które jadą określoną ścieżką. Więc tak można spotkać AFK’ującego bota. Dwa czy ktoś zarzuca, że wszystkie bitwy to były boty? NIE! Więc pewnie na X-IX jeździł Autor lub jego syn [tak jak i na innych tierach]. Jednak W godzinach nocnych był włączany bot lub autor zasypiał przed komputerem i naciskała mu się samoistnie kolejna bitwa. Wystarczy wejść na Wotreplays i sprawdzić w jakich godzinach była tak wybitnie ofensywna gra, że czołg nawet nie ruszył lufą…Załoganci pobiegli zapominając o czołgu? Co do ilości AFKów posłużyłem się statystyką, która dopuszcza błędy. Twoja wyobraźnia nie ogarnia człowieka, który w klanie niepostrzeżenie używa bota. Hmm czy ja wiem sam byłem w dość dużym klanie to wymógł był taki by być na TS w godzinach CW/ESL, a reszta jak chcesz więc nikt nie wie czy grasz ty czy bot. A sądząc po statystykach raczej Arek_B nie był w wybitnym klanie [ale to tylko mój domysł]. Hmm tu jest może faktycznie moje nie dopatrzenie i kamuflaży jak i insygniów nie da się odzyskać [chyba] więc niech tu będzie, że jest Twoje. Jednak dlaczego, ktoś ma dać rekompensatę za dni premium? One nie podlegają wydłużeniu, zmiany terminu ect. Jeśli ktoś łamie regulamin i kupuje konto premium to musi się liczyć, że system raportów w końcu zadziała.

  1. Czyli ilość AFK wziąłeś sobie z własnej wyobraźni.
   Już mówiłem – zbierz mi bitwy gdzie nie wyjeżdżamy z bazy.
   Zobaczymy czy zbierzesz takich choćby 20 na 60 tys. bitew.
   Tak, moja wyobraźnia nie ogarnia człowieka, który w klanie niepostrzeżenie używa bota.

   1. Czy mi się zdaje czy właśnie przyznałeś się do podwójnego konta? 😀 Ale fail Panie Arku, a może Panie Rosomak? Hahahhaha jaki fail gg wp 😀

 10. Rosomak31980 pisze:
  2 lipca 2014 o 15:12

  Moja wyobraźnia nie ogarnia też członka klanu używającego niezauważenie bota.

  Arek pisze:
  3 lipca 2014 o 12:57

  Tak, moja wyobraźnia nie ogarnia człowieka, który w klanie niepostrzeżenie używa bota.

  Czyżby na pewno to ja mam urojenia? ^^

 11. Zawiesili Ci konto niezgodnie z własnym regulaminem. Zobacz na punkt 9:

  2.3. zawieszenie lub zlikwidowanie Twojego Konta zgodnie z Warunkami świadczenia usług.
  Jeżeli popełniłeś naruszenie pierwszy raz, a naruszenie to można usunąć, nie jest ono rażące, a okoliczności nam na to pozwalają, otrzymasz od nas pisemne zawiadomienie o takim zamknięciu Konta 14 (czternaście) dni kalendarzowych wcześniej, abyś miał/a możliwość usunięcia naruszenia w trakcie tego okresu. Jeżeli zawiesimy Twoje Konto, w okresie tego zawieszenia nie będziesz miał/a dostępu do Konta ani do Usług. Jeżeli zamkniemy Twoje Konto, nigdy nie będziesz miał/a dostępu do Konta i możemy również zabronić Ci dostępu do lub użytkowania Usług w przyszłości.

 12. Taaa, po pierwszej twojej wypowiedzi Arek chce mi się śmiać już czytając to widziałem nie zgodności i wnioskowaniem opinie że jesteś „noob’em”. Puźniej zobaczyłem twój poziom na noobmeter i można spokojnie stwierdzić że robisz 1 strzał na 2 bitwy więc przy prawie 36k bitew w połowie najwyraźniej nic nie robiłeś więc nawet jak nie miałeś żadnego bot’a to grałeś na takim poziomie. A zazwyczaj konta co moją tyle bitw i mają takie statystyki to są konta bot’ów.

  WOW !!! Teraz zobaczyłem że średnie obrażenia na AMX 50B (X tier) masz mniejsze niż ja na T49 (V tier). Gratuluje takich osiągnięć.

  A taka uwaga dla innym, ja polecam poczytać trochę na oficjalnym forum gry https://forum.worldoftanks.eu/
  Tam jak i tutaj wiele osób ma po prostu z niego niezły ubaw 🙂
  Mam nadzieję że byłeś już w sądzie i tam też cie wyśmiali.. Powodzenia

 13. Dziękuję za czas spędzony w L-B-P . Mam nadzieję że jeszcze kiedyś zagramy jakąś wspólną bitwe.
  dybuk81 (Dowódca Lubuskiego Batalionu Pancernego)

 14. Dajcie spokój,
  Nawet gdyby koleś miał pustego przebiegu w postaci jednej bitwy na 100, to przy 35 tysiącach wyjdzie mu 350 „pustaków”, podejrzewam, że każdy ma jakiegoś pustaka. Podliczyć należy ile: a to wyszło z gry, a to coś nas odciągnęło, a to włączyliśmy i zapomnieliśmy bo kibelek nas przytrzymał…
  Faktem jest, że że autor statystykami nie porywa…

 15. A Was przestrzegam – trzy razy zastanówcie się zanim zaczniecie grać w World of Tanks, albo pozwolicie w nią grać swoim pociechom 🙁

  a co w tej kwestii robi autor? Sieje jakieś bzdury na blogach forach i innych miejscach. Biega po sądach a tylko po to aby być hipokrytą i dalej grać na trzecim koncie w tego złego Wota.

  Jak dla mnie wygląda to na zwykłe szukanie widowni pod słaby blog jakimś kontrowersyjnym tematem.
  Chciałbym zobaczyć pozew w formie zdjęcia. Bo jak na chwilę obecną to nie wierzę w nic co autor napisał.

  Dla potwierdzenia mojej teorii link do konta nr 3 pana buzdygana.
  https://www.noobmeter.com/player/eu/Adas_b2/503927733/
  Konto też istnieje od dawna. Przez ostanie 7 dni w ramach zemsty na firmie WG pan buzdygan rozegrał prawie 300 gier. To daje nam około 40 gier dziennie. Średnio po 4-5 min to daje prawie 3 godziny dziennie. Brawa dla hipokryty.

  1. no i co z tego? ważne że informuje i porusza absolutnie ważny temat by c może uchroni to wielu ludzi przede gównem zwanym WOT

 16. Okazuje się, że nie jesteś pierwszym, który doszedł do takich wniosków.
  Zobacz na te linki:

  World of Tanks – Porzućcie wszelką nadzieję:

  Cała prawda o World of Tanks – oszustwa i cheaty

  1. Dawno mnie tu nie było. Widzę, że dyskusja trwa… To znowu dorzucę swoje…

   Mam uczucie deja vu…. „Don Corleone” – czyżby kolejne troll konto autora? Gdybyś rzeczywiście poważnie podchodził do tematu, to zamieściłbyś linki do dyskusji na zapodany przez Ciebie temat. Teorie Voytecha w zdecydowanej większości zostały obalone przez zwykłych graczy…

   Drugi filmik był primaaprilisowym żartem vdr`a… ale po co o tym pisać? Przecież najlepiej wstawić wyrwany z kontekstu filmik i zgrywać znawcę… Kolejna żałosna próba odwrócenia kota ogonem. Manipulacja w najczystszej formie. O ile do pierwszego filmu dałeś link – dzięki czemu można wejść na kanał Voytecha i poczytać o jego teoriach, o tyle drugi filmik zamieściłeś bezpośrednio tu. Gdybyś również dał link do YT, wszyscy od razu dowiedzieliby się, że chodziło o żart jednego z graczy… Poziom manipulacji zbliżony do autora… poziom trolla – znacznie niższy. Następnym razem bardziej się postaraj.

   A co do tematu głównego…Autorze, jak idzie pozywanie WG? Czyżby tak samo skutecznie jak Wiki? Oba konta Arek_B/Adas_B nadal są zablokowane, czyli skuteczność w walce taka, jak w wielu innych sprawach. Jak zauważył Solen (przy okazji pozdrawiam), trzecie bot/troll konto autora nie zostało zbanowane, choć myślę, że to ponownie kwestia czasu… kolejne pół roku i kolejny ban…

 17. i dobrze że Cie zbanowali bo grałeś za pomocą bota średni gracz ma efektywność 800 i to jest bardzo słabo a ty grałeś na poziomie 200 dziękujemy WG że Ciebie z nami już nie ma .
  Wszedłem tu bo ludzie na forum WG pisali o tym śmiesznym blogu i tu też płaczesz a taka prawda że zabawę wypaczałeś . Od zawsze pisze na forum żeby banować wszystkich takich jak ty i jeszcze bronicie tych co graja za pomocą bota .

  1. Przykro mi, że WOT uczynił Cię tak nieszczęśliwym człowiekiem.
   Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc 🙁
   Pomocy musisz poszukać gdzieś indziej.

 18. Wyjdź z domu z Synem, pograjcie w piłkę i pojedzcie w góry, a nie przed komputerem, Profil gry, to samo co profil osobisty w społeczeństwie, niektórzy z Was, mają więcej % siebie w Internecie, i to jest Nasz Wszystkich Problem, poświęcamy zbyt dużo czasu na Telefon, PC, zamiast poprawiać nasze namacalne spotkania, i dyskusje, Spójrzcie na Politykę, oglądają wiadomości, rozmawiają przez Telefon, pracują, kupują na aukcjach, ale kiedy trzeba wychodzą i spotykają się na większych szczytach.

  Zamiast grać w te gry internetowe, pograjcie z kolegami, i koleżankami w tenisa, lub w warcaby w 4 oczy, Ja też korzystam z komputera ale zauważyłem iż w internecie od 4 lat jest bardzo dużo uzależnienia od Internetu,
  -aukcje
  -giełda
  -facebook (kontakty społeczne bez konieczności wychodzenia z domu Błąd!!!)
  -gry online a takie jak Tank to hazardowe (za realne pieniądze).

  Nikogo nie przestrzegam jak Nasz Rozmówca, ale jedynie uświadamiam, iż każdy z Nas sam o Samym sobie wie najlepiej.

  Zauważyłem iż jest coraz mniej kontaktów międzyludzkich, ponieważ mamy coraz mniej kontaktu Fizycznego Miejsca, a te miejsca zastępuje nam Internet, i w nim gry, tereny, wioski, i miasta wirtualnych terenów.

  Mam nadzieje że się pozbierasz z tego w co Cię Internet wciągnął, i jak straciłeś pieniądze, to jest ryzyko każdego internauty, twój świat w grze jest nie namacalny, tak samo jak wydane w nim pieniądze, konto zniknęło, to tak samo jak by go nie było, i teraz ostrzegasz Wszystkich w świecie rzeczywistości iż te Cy ber Ataki, wyzyskują ludzi, tak internet został po to stworzony, aby atakować wroga od środka.

  Pozdrawiam Wszystkich Zajebistego Forum

 19. Piszesz:”Rozgrywka jest perfidnie ustawiona – coś tak perfidnego naprawdę mogli wymyślić tylko Ruskie. Otóż w absolutnej większości bitew trafiasz na czołgi o dwa poziomy wyższe.” to z kim, z jakim poziomem walczą wtedy te czołgi ?? No i jak Ty przegrywasz to właśnie 15 graczy wygrało !

 20. Stek bzdur, można grać całkiem za darmo. Na niższych tierach rozgrywka jest nawet bardziej emocjonująca. Ogólnie, kolejny „płacz”, który nie tyle mówi o grze, ile o autorze…

 21. e tam ludzie co sie denerwujecie pacan jeden pisze ze wydal na maybacha szmal a dostal syrenke kto go zmuszal do kupowania tej syrenki(maybacha),nie mugl jak tysionce innych graczy kturych nie stac na maybachy zaczoc grac od 1 lv i pionc sie w gure,(chcial byc lepszy od innych pokazac graczom ze stac jego na maybacha)teraz jego gryzie ze idiota wydal szmal,a przecietny kowalski ktury poswiecil grze czas bez straty zlotywki ma w garazu lepszego maybacha i moze mu przyp… 1 strzalem,i panie maybach prosze nie podpierac sie synkiem bo to wstyd,syn zadowolony bylby z gry 1lv jezdzic i strzelac to nie on nalegal i plakal na maybachy.Osmiesza pan sam siebie,w jakim cyrku pan pracuje bo tacy klauni sol na wymarciu to przyjde z synem na panski wystep.Polecam panu panie maybach zaczoc gre w warcaby z synem albo kulko i krzyzyk tam panu nikt nie zabieze maybacha i (syn) nie bedzie plakal

 22. ile to pańska matka musiala zjeść śniegu aby takiego bałwana urodzić żal mi pana ze wzglendu na pana nedorozwiniecie umyslowe,pytam sie pana czy przyszli jacys ludzie do pana,bili,przypalali czy inne metody stosowali zmuszajonc do gier tego typu a potem wplacenia pieniedzy na konto za gre jak nie to prosze wziosc lustro i powiedziec sobie jestem idiotol jestem idiotol.Muj 10 letni syn wie ze tego typu gry na tym bazujol i z tego zyjol.A co pan myslal ze ci ludzie co twozyli i dalej twozol te gre to pracujol w PCK .Tez majol rodziny i z czegos muszol zyc i oplacac.A moze gra pan w chinskol wersje i nie rozumie co tam pisze.Mam prosbe do takich becwaluw i debili jak pan zostawcie gry online dla powaznych graczy a pan i kretyni panu podobni niech oglondajol dalej mode na sukces.A jak pan bedzie chcial pograc polecam allegro jednorazowa oplata za gre.

  1. Was chyba wszystkich porąbało! Jaka dyskusja na temat jakiejś tam gry. Właśnie takimi dyskusjami zasierają internet. Najpierw poczytaj regulamin gry, a potem pisz. Jaki deb…. wyrzuca kasę na takie gry i jeszcze syna w to wciąga? Lepiej za ta kasę kup mu książki lub znajdź jakieś pożyteczne zajęcie – radze sport! Wyobrażam ile czasu zmarnowałeś razem ze swoim dzieciakiem przed kompem kupując za żywą kasę wirtualne badziewie. Czy naprawdę nie można znaleźć innego zajęcia? Zresztą nie moja sprawa osądzać ludzi kto co robi, ale jeżeli ojciec jest tak zaangażowany w tą grę i tyla czasu poświęca na pisanie tych pierdol, to jakie cele w życiu będzie miało jego dziecko.
   A tak na marginesie…..
   Współczuje jego żonie.

   Pozdrawiam wszystkich świrów, którzy wydają kasę na podobne rozrywki.

 23. kolejny wymyslk chorego rpawo – kupujesz gre – ale tak naprawde nie kupujesz, bo kupujesz tylko prawo do grania 😛 Identycznie jest z blizzard.

 24. jak można takie głupoty na temat wota pisać przecież to jest zajebista gra i dla mniej intelektualnych nie pochodzi z Rosji tylko z Białorusi

 25. Zgadzam sie z Arkiem. Mam wielu znajomych ktorzy grali w ten syf od 2 lat i wiecej osiagajac 10 poziomy. Przejrzeli na oczy jak zaczeli byc robieni w chu.. Podobnie jak ja juz nie graja a wy dalej dajcie sie dymac bo o to chodzi.

 26. racja wot już przed bitwą wie kto wygra to jest ustawka 100% ja tam nie narzekam bo rzuca mnie na szczęście bd i mam wylew jak płaczą zamiast dać sobie spokój z tą beznadziejną grą to jeszcze im hajs płacą za to że ich w wacka robią

 27. a ja sobie zagram raz po raz i srednio na dzień 25bitew przegranych z 6 wygranych może ale złotówki na nich nie wydam już !!! wszyscy mnie jadą tomato noob bo czerwony … ale nawet nie wiem jakbym zagrał dobrze to i tak przegrana ,więc nie ma co sie przejmować … nie płaćcie za tą gre szkoda kasy i czasu lepiej wyjść z psem z rodziną na lody

 28. Trzeba być nienormalnym żeby płacić Ruskim za te wypociny
  Totalna inwigilacja waszego komputera i waszej prywatności
  O grze nie będę się wypowiadał bo to gra dla dzieci , a ja dzieckiem nie jestem

 29. ta gra jest Białoruska i Rosjanie potrafią zrobić naprawde świetną grę Blitzkrieg 2 który wymaga dużo umiejętności szczególnie logicznego myślenia i nie wymaga pieniędzy gracz na internecie są zawsze wieczorami i tworzą świetną społeczność – większość się zna niektórzy nawet w realu.

 30. Oszukiwałeś i teraz się dziwisz że ci konto zablokowali, jak nie umiesz grać według zasad to nie graj a nie będziesz sie teraz żalił i obrażał ludzi. Rosjanie ci nie zablokowali konta więc ogarnij się człowieku i nie oskarżaj innych dlatego bo wykryto twoje oszustwa. Zresztą już po tym jak piszesz sam bym ci dał bana

 31. Mam gdzieś czy ban był słuszny czy nie słuszny ale z jednym się zgodzę. To WG decyduje czy wygrasz czy przegrasz, czy zmarnujesz 35 sek. żeby się ledwo ruszyc i zostac ubitym. I już nie powiem co bym zrobił szmaciarzowi który to wymyślił gdybym spotkał…

 32. Prosta sprawa. Lubisz grę? Grasz w nią. Nie lubisz? Nie grasz w nią. Dorabianie teorii spiskowych że WG nie wiadomo co robi jest bezsensu. A to że oni na kasę lecą. No kurwa no wow, gra za darmo z mikropłatnościami została stworzona do zarobku no kurwa nie możliwe jak można coś takiego zrobić!? CO ZA BARBARZYŃCY ZARABIAJĄ NA GRZE!!!!!111 RZAL

 33. Raz Cię zabiją, a raz nie … Rozumiem, że jesteś zły iż zawiesili Ci konta. Potwierdzam też, że gra jest bardzo losowa… Raz trafisz, drugi raz rykoszet.. Ale proszę wziąć pod uwagę, że to jest swego typu adrenalina. Nie wiesz czy go zaraz ubijesz czy jeszcze musisz się schować, wyjechać etc. WOT jest grą drużynową. Od kilku osób zależy wynik bitwy. Moim zdaniem gra bardzo ciekawa, wciągająca i godna uwagi. Pozdrawiam.

  1. z twojego wpisu winika że wierzysz iż masz wpłym na to za ile trafisz czy zrykoszetujesz i czy wygrasz – nic bardziej mylnego o tym wszystkim decyduje wot i znacznik jaki ci nadali na „porażkę” czy na „wygraną” a to zależy od ich analizy twojego sposobu grania i aktywności w grze – wtedy wiedzą jak ustawić ci parametry abyś pooświęcał temu gównu jak najwięcej czasu i płacił płacił płacił

 34. Ta gra to dno, mechanika gry? to wymysl wg, w jednej bitwie jechal gosc t34 strzelalo do niego po 2 nieraz trzech naraz, wynik 15/2 , ten t34 12 zalatwil sam ;)) po tym pokazie to ja dziekuje bardzo 😉 gowno nie gra

 35. Siemka a ja sie podzielę moim spostrzeżeniem. Jak chcesz grać to kupuj czołgi max 6 tier… Wtedy gra ma jakiś sens. Jak trafisz na bitwę z tierami o 2 lvl wyżej po prostu wychodzisz z bitwy, bo po co się denerwować 😉 Gra ma służyć jako rozrywka a powyżej 6 tieru zaczyna się robić niesmacznie…. chyba,że chcesz ładować kasę to prosze bardzo ;
  p

  1. Obym na Ciebie nie trafił w bitwie… nie znoszę nobów którzy jak widzą że dostaną w tyłek uciekają z pola bitwy, albo stoją HTekiem w krzakach całą bitwe i czekają na zbawienie.
   Co do tematu dyskusji, może nie powinienem sie wypowiadać, bo jestem jeszcze cienki bolek w wocie, ale jedno sformułowanie autora mnie zastanowiło…
   „Jeśli znajdziesz na 60 bitew 20 w którym afkuje”… czy jakoś tak, nie chce mi sie tego szukać, ale jak to przeczytałem to już coś mnie tknęło…
   Sam się łysy wsypałeś, gdyby było napisane, na 60 bitew 1 (jedna) to może bym się nie czepiał, ale poniekąd sam przyznałeś że co 3 bitwa jesteś smierdzącym trolem…
   I na koniec, sam czasami kupię sobie złoto, czy premke, ale rozmówcy mają rację… oddaj dziecko do adopcji, bo szkoda dziecka. Nie można spędzić życia przed monitorem…

   1. „20 na 60 tys. bitew.”
    Przykro mi, że gra w te czołgi – choć tak krótka – uczyniła Cię już nieszczęśliwym.
    Zawsze możesz jednak jeszcze odinstalować.

    1. Wcześniej w trybie bitw drużynowych grało się dwoma czołgami I poziomu
     i 5 czołgami VIII poziomu.
     Dziś też może grać I przeciw X. Wystarczy założyć taki pluton.

 36. Ban na ip za wpis na forum, debile, bo mam ip dynamiczne, ale fakt ze uciszaja niewygodnych wiele mowi o ich sposobie prowadzenia biznesu. Klakierstwo ktore zawlaszczylo forum i nie da zlego slowa o wot powiedziec. Co mozna? , ano nie wypuscic dziadostwa poza ich wlasny chlew. Niech tam sobie kwicza, i pokwikuja, jak gdzies reklama to tak shejtowac zeby im bokiem wyszlo. A grac w to gowno sie nie da bo to nie gra tylko inscenizacja dla platnika idioty.

 37. Dostalem bana na ip za wpis na forum, debile, bo mam ip dynamiczne, ale fakt ze uciszaja niewygodnych wiele mowi o ich sposobie prowadzenia biznesu. Klakierstwo ktore zawlaszczylo forum i nie da zlego slowa o wot powiedziec. Co mozna? , ano nie wypuscic dziadostwa poza ich wlasny chlew. Niech tam sobie kwicza, i pokwikuja, jak gdzies reklama to tak shejtowac zeby im bokiem wyszlo. A grac w to gowno sie nie da bo to nie gra tylko inscenizacja dla platnika idioty.

 38. to najbardziej oszukańcza gra jaką widziałem i najbardziej kantująca graczy. same szwindle Wota przechodzące w absurdy jeden za drugim np: sama lufa skręce przy próbie strzału lub przycisk w tym momencie nie działa albo tym go nie pokonamy mimo iż mamy tier o 2 wyższy niż przeciwnik kant, kant, kant i tyle w tym temacie to gra dla debili co im się coś wydaje że mają wpływ na cokolwiek to Wot decyduje kto ma wygrać niech sobie w dupe wsadzą tę grę

 39. no gra może wkurzyć, jak typowe mmo, ale to samo dzieje się w LOL, AION i innych tym podobnych gatunkowo grach. Krótko mówiąc, jak nie lubicie totalnej losowości jak to w typowym boju, oraz wkurza was to że mając pojazd o tier wyżej gracie jakby o tier gorzej, to niestety nic wam nie poradzę, a chamstwo tworzą wyłącznie bezczelni gracze, recepta to wyłączyć czat i po problemie…. tak czy inaczej AFK obecnie jest strasznie tępione, a mimo to nawet dziś paru widziałem, nie jestem z chamów aby ich tu podawać, ale nie muszę wspominać jak tacy wkurzają, owszem, i mnie się zdarzy raz na jakiś czas że gram, ktoś coś odemnie nagle chce i pupa, trzeba odejść od gry, no trudno, ale jak się tak reglanie robi bitwa za bitwą, i tak 10x z rzędu to wiadomo z kim mamy do czynienia, apropos losowości – jest ona ogromna, raz mam amx 50 100 po 6 fragów, a raz nawet jednego, sporadycznie nawet bitwy z ani jednym zadanym shotem się zdarzą, to się nazywa pech drodzy panowie… losowość też się do tego przyłożyła, ale przede wszystkim pech, i niefart. Ja mam taką recepturę na gre :
  jak idzie to gram dalej, jak często kituje to zmieniam pojazd, jak dalej nie idzie, to tierami lece w dół, jak dalej do bani to na II tierach gram, bo tam przynajmniej jest zabawa, jakiej brak na wyższych tierach, też wam to radzę, i mieć w nosie staty, bo życie za krótkie aby się tak w nim stresować…

  PS. szkoda że W.G nie blokuje przynajmniej na pare dni kont cwaniaków którzy wypychają swoich na śmierć, a już takich widziałem, i to nie mało, ostatnio się uspokoiło, no ale zobaczymy, potem się dziwią z kąd ktoś ma -1 , no właśnie dlatego że bezczelność 2 gracza sprawia że tylko rozstrzelanie go umożliwi nam dalszą grę, a z takimi bezczelnymi chamami niestety miałem do czynienia, nie załatwiłem ich ale ciężko okaleczyłem ( zwłaszcza gąsienice i silnik aby nie uprzykrzali życia reszcie graczy) Tak czy inaczej takie przypadki powinny być rozpatrywane na forum wraz z wrzuconą powtórką z bitwy, aby Admini wiedzieli kogo ukarać za skandaliczne zachowanie w grze, czyli strzelanie w nas, wypychanie na śmierć i bluzgi, Free to play oznacza że niestety również taka patologia społeczna ma dostęp do gry, wtedy właśnie gra zamienia się w piekło, gdy na takich napotkamy… tępmy razem to ludzkie szambo z gry, inaczej sama się w owe szambo zamieni.

  1. Losowość jak cholera. Na 50 bitew parę razy normalna gra, żeby gracz za szybko sobie nie wygrał. Albo artą przez całą grę nie trafia się nawet w kampiące pojazdy lub rykoszety nawet od gąsienic albo 10 pod rząd niecelych. Wszystko po to, żeby się noobm nic nie stało!

  2. totalna losowość zakłada 50/50 a nie 6-10 porażek pod rząd. w takich przypadkacjh jest to już całkowicie ustawiona gra przez WG

 40. ja gram ale mam max osiagniecia na pancer 4 d i go na maxa zrobionego gram bo lubie i sa dobrzy w ta gre jeden potrafi 4 czolgi zniszczyc mi udalo sie trzy dobra gra nie nudzi sie i naj naj nie kupuje zadnych kredytow stoczylem 500 bitew gre polecam nie gram by cuda tam osiagac gram by czas milo spedzic

  1. tak się zaczyna niewinnie – u mnie było tak samo – zobaczysz sam jak niewiadomo kiedy stanuiesz sie ich niewolnikiem i będziesz płacił płacił płacił – skończ z tym gównem jak najszybciej

 41. To najbardziej oszukana gra jaką widziałem. Właśnie siedzę wnerwiony i doszedłem do wniosku że trzeba wszędzie gdzie się da ostrzegać ludzi przed tym przekrętem.

 42. Trzeba być totalnym przygłupem żeby dawać się naciągać na ta grę i im płacić. Teraz barany płaczecie że wyłudzili od was kasę. A dobrze wam tłuki bo zastanowicie się na drugi raz co robicie. Śmiać mi się chce z takich naiwniaków jakim wy jesteście bo najpierw dobrowolnie im płacicie, a potem na forach płaczecie. ŻENADA

 43. Ja tam gram dopiero od dwóch miesięcy i mam na koncie niecałe 1000 bitew – jak na razie złotówki nie wydałem, ale bawię się całkiem nieźle (na PS4 jak na razie cheaterów nie spostrzegłem, chociaż dziecinne zachowania po grze się zdarzają).
  Jak dla mnie wystarczy zrozumieć, że ta gra to typowa gra w kamień-papier-nożyce (z naciskiem na współpracę) do tego nie ma w niej miejsca na indywidualne akcje, bo gracze z przeciwnej drużyny je bezlitośnie wykorzystają. Jako, że gram czołgami średnimi, to zdaję sobie sprawę z ich ograniczeń (i zalet) i nie pcham się na pierwszą linię, tylko przyczepiam się do jakiegoś czołgu ciężkiego, by odwracać uwagę, albo flankować przeciwnika. Nawet jak gram czołgiem z tieru VI przeciwko tierowi VIII, to nie płaczę, jakie to losowanie niesprawiedliwe, tylko czaję się tam, gdzie mnie przeciwnicy z tieru VIII nie dziabną za szybko i próbuję im się odgryzać z większej odległości. Zdarzało mi się zaliczyć 5-6 ubitych czołgów w bitwie, za to coraz rzadziej dostaję po zadzie, ale nie narzekam. Białorusini zrobili całkiem fajną grę w którą pogrywam za darmo i nie widzę powodu, by się żalić, że przegrywam (zwłaszcza, że płatne konto daje głównie szybszy rozwój czołgów i nieco więcej kasy, a nie dominację na polu bitwy).

  1. kolego u mnie tak samo się zaczeo i sończyło prawie że nałogiem – skończ nim będzie za późno – wiem co mówię

 44. Nie rozumiem tego całego wpisu autora przeczytałem do połowy i mam dość kwestia pierwsza to jest RANDOM !!!!!! ta gra ma być realistyczna w kwesti balistyki pocisków fizyki itp, i masz próg obrażeń 300-450 jak strzelasz z prawdziwego czołgu to nie wiesz czy trafiłeś czy tylko dopiero po chwili pocisk mógł trafić ale nie wyrządzić szkód wielkie LOL ! Losowanie mm +2 to jest normalne czołg jest lepszy lub gorszy lub przestarzały zresztą WG musiał coś takiego zrobić inaczej gra była by nudna jak FLAKI co to ma być za rozrywka skoro walcze z takim samym poziomem ????? żadna tak to moge postrzelać do VIII tierów wystarczy załadować golda aaaaa napisałem golda tak ???? tak napisałem WG wprowadzilo golda za kredyty i kazdy może sobie na niego pozwolić skoro jest w grze i ogolno dostępny to czemu nie ?. Tak to przykre co zrobiło WG z kontem autora tego dziwnego wpisu ale to co tutaj autor pisze to są jakieś jaja i to SIĘ NAZYWA BALANS GRY owszem ruskie tanki są dobre ale w kwesti gry taki balans musi być wyobrazcie sobie że gracie tylko z swoimi tierami po tygodniu przestaniecie grać bo co to za roozreywka strzelac tylko i wylacznie w VI tiery ????

 45. Ogolnie wedlug mnie gra dla osob nie potrafiacych grac zespolowo, troche w nia grale i masakra banda cwokow goniacych do najlepszej skaly aby tam czekac na ofiare ta jest gra???? z gra zreczosciowa to ma to tyle wspolnego co z prawdziwym czolgiem DNO a o calej reszcie to szkoda klepac w klawiature

 46. w wota zaczolem grac ponad 3 lata temu z przerwa 1.5 roku, i powiem tylko tyle ze faktycznie parametry sa zmieniane a kazda latka to kolejna kupka gowna do calego syfu…
  przyklad… arta Hummel w cl. 7+ ladowala w normalnym czasie, odpowiednim do gry a po wejsciu latki typu 8.0 to byl juz koszmar, o gw panther to nawet nie bede wspominal…. to samo tyczy sie celnesci gdzie na pelnym skupieniu nawet 5 metrow od czolgu pocisk nie trafia!!!!
  o jakim kolwiek zarabianiu CR na bezplatnym koncie, mozecie zapomniec…
  teraz ten nowy patch 9.15 totalna katastrofa i obnizenie szybkosci gry, a przeciez latka powinna poprawiac jakosc a nie wkurwiac gracza(tak jest teraz u mnie)
  Powodzenia i dajac zarabiac WG, dacie zarobic takze psychiatrze:)

 47. niezależnie od oceny poziomu grania autora prawdą jest że WOT to całkowicie ustawiona gra, w której gracz nie ma najmniejszego wpływu na wynik gry. WG zna dokładne statystyki waszego grania, kiedy ile jakim czołgiem itd itd i tak ustawia gr e abyś poświęcał jej jak najwięcej czasu i płacił płacił i jeszcze raz płacił – seria porażek 5/6 pod rząd to tak jak bys trafił 6 w tot ka jakie jst tego prawdopodobieństwo? to ile razy miałeś takie serie a ile razy trafiłeś 6? to jest całkowicie upadl;ająca gra całkowicie sterowana całkowicie wyzyskująca graczy – NIGDY NIE GRAJCIE W TĄŚ ZJEB..A GRĘ – a mówi wam to koleś który stracił na to gówno 4 lata i miał bardzo dobre wyniki (dla znających się na rzeczy WN 8 2400)

 48. WOT to zwykłe oszustwo i naciąganie graczy na wydawanie coraz większej sumy pieniędzy. Na początku mojej „przygody” z grą faktycznie zauważało się jakąś fizyczną zależność od sposobu, przebiegłości i zręczności grania. Po kilku latach gra stała się nieprzewidywalna, a nawet bezczelnie nieprzewidywalna. Mało tego, są jakieś cheaty, boty i inne robactwo, które tą grę czynią bezsensowną. Zaczynasz w końcu robić statystyki na temat w jaki dzień tygodnia i o jakich godzinach można coś ugrać. Czasem podejrzewam, że gracze nie dość, że stoją po różnych stronach (drużyny), to jeszcze znajdują się na dwóch różnych płaszczyznach wirtualnych.
  Owszem, gra jest naprawdę graficznie fajna, ale pieniądz ją tak zepsuł, że chyba większość z nas ma jej oszustw, przypadkowości, cech losowych serdecznie dosyć.

 49. Gra to jedna wielkie oszustwo nie grajcie w to . Gra niby online A boty są w naszym teamie i robią za kamikaze tak abyśmy przegrywali . + MM . Tu ustala jakiś ruski kiedy i jak mamy wygrywać my nic do tego nie mamy . Nawet jak w 15 osobowym teamie byśmy mieli kolegów w reala to i tak to by nic nie dało

  GRA JEDNE WIELKIE OSZÓSTWO NIC WIĘDZIEJ

 50. co patch niestety gra coraz gorsza
  zmiany tylko kosmetyczne
  skopany MM
  niestety nic z tym nie zrobią bo graczy maja w d….
  wkurwienie graczy sięga zenitu za co masowo banują
  za wyrażanie opinii o wot
  wszech obecne cheaty i pogoń wot za kasa

 51. Arek… w sieci jesteś już długo. Wiem, bo ja też i spotykałem Cię już dawno temu na grupach typu psychologia. I widzę, że przez te… kurczę, to już będzie niedługo 20 lat – nic się nie zmieniłeś 🙂

  W tym co napisałeś brak logiki. Żalisz się o zablokowanie konta, a nie masz pojęcia za co płaciłeś. Piszesz o ustawianiu bitew i udowadniasz to losowością, by po chwili napisać, że działa ona na wszystkich. Uważasz, że to perfidne, a właśnie to przykuło graczy o różnych umiejętnościach na tak długo – nieprzewidywalność rozgrywki. Nawet kozak na pewnej pozycji nie może mieć 100% pewności, że mu się uda. Napisałeś, że choćby niewiadomo jak kto był dobry – nie ma wpływu na rozgrywkę. Jak w takim razie wytłumaczysz różnice w statystykach pomiędzy graczami? Ten Twój tekst się ładu nie trzyma. Jak zawsze 🙂

 52. NIE GRAJCIE W TO GÓWNO BO FRUSTRACJA BĘDZIE ROSŁA . Wyjaśniam
  Grałem z synkiem kilkaset bitw. GŁÓWNY POWÓD
  1. CAŁY CZAS JESTEŚ MIĘSEM ARMATNIM !!!! )najniższy poziom czołgu w każdej walce czasem jesteś w środku stawki) NAWET JAK KUPISZ CZOŁG CAŁY CZAS TRAFIASZ NA DWA POZIOMY LEPSZE – czyli dwa strzały i służysz jako mięso armatnie dla tych co płacą pieniądze na człogi. Razem tyraliśmy żeby zdołać kupić czołg II poziomu ciężko szło jeśłi chodzi o gwiazdki bo kasy masz od gradobicie. Po kupnie zamiast wymiatać trafiasz na czołgi dwa poziomy lepsze i jesteś w ogonie stawki FRUSTRUJĄCE nie polecam tego SZITU!. A laikiem w grach nie jestem i nie są to moje pierwsze godziny raczej jedne z kilkunastu tysięcy spędzonych przy kompie. W związku z tym / ZERO RADOŚCI Z GRY – rozumiem że za free ale nie oto chodzi. Po prostu ta gra ma sens jeśli płacisz jeśli chciałbyś grać za darmo NIE POLECAM NA 1000%. Grafka fajna i sama gra fantastyczna ale zgadzam się z Autorem GRA USTAWIANA POD PŁACĄCYCH KASĘ. O KRYTERIACH ZDOBYCIA PUNKTÓW NIE WSPOMNĘ BO SZKODA CZASU. NIE DAJE RADOŚCI Z GRY!!!!!!!!!!

 53. Najlepsze są strzały w wieże czolgu, kiedy gąsienice są zasłonięte np. nasypem.Sprawdzasz po bitwie w wynikach – uszkodzileś przeciwnikowi gąsienice. Ale są jeszcze lepsze numery, w bitwie otrzymujesz powiadomienie o uszkodzeniu modułu przeciwnikowi a wynikach bitwy nic nie ma czyli nie otrzymaleś za za gre doświadczenia. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Nawet jeśli są w tej firmie uczciwi ludzie to sie nie odezwą. Głupota i ignorancja tej gry nie zna granic.

 54. Wot to najbardziej oszukana gra jaka może być … dziwi mnie bo powinni z nią coś robić gry typu D3 SC2 kosztują ok 30 euro , ta gra przynajmniej 100 więdz widzi mnie że tak ją zaniedbują , Gracze odchodzą cały czas

 55. 1. Gra online w której są boty i to sporo

  2. Gra darmowa ( bez wydania kasy nie ma co zaczynać grać )

  3. Losowanie czyli MM jest tak ustawiony abyśmy za dożo nie wygrywali i pomyśleli może trzeba coś kupić ?

  Współczynnik zwycięstw rośnie tylko i wyłącznie za sprawą realnej kasy , Np ja choć by nie wiem co nie mogłem się wybić ponad magiczne 50% przez 5 miesięcy

  Zdało się do dopiero w dzień w którym wydałem realną kase i co najciekawsze ( Akurat w ten dzień …….

  Oszustwo

  1. Faktycznie z tą kasą realną to prawda.Przez jakiś czas ocena osobista stała w miejscu ale po zakupie dwóch czołgów w postaci prezentu dla znajomych od razu zaczęła rosnąć a wcale nie zmieniłem stylu gry.

 56. WOT to masakra. zablokowali mnie a nie człowieka który strzelił we mnie. to już mnie przerosło. GÓWNO NIE GRA. ZERO SPRAWIEDLIWOŚCI BO TYPEK JEST NA PREMIUM.

 57. W WOT TO JUŻ TYLKO DLA DEBILI KTÓRZY KASĘ WKŁADAJĄ. TO JUŻ NIE GRA. JAK KTOŚ POTRAFI GRAĆ TO I BEZ KASY SE POWINIEN RADZIĆ NO ALE WOT DOBRZE NA TAKICH DU… ZARABIA, CIOTY ZAWSZE BEDA CIOTAMI I ZAPŁACA ZA TO ZEBY BYĆ NIBY LEPSZYM. ŻAL

 58. Witaj. Jak mogę znalesc kontakt z Tobą.? Wkurwia mnie strzelanie z su 100 y do skody i niezadawanie jej obrażeń. Tak samo „mimowolne lagi” mam zajebisty internet a czołg stoi kiedy pisze o wg jak mbie chujowo rzuca.

 59. ta gra to oszustwo gram dopiero około 4 miesiące ale już załapałem o co chodzi o kasę do VI tieru jakoś idzie ale wyżej bez kasy nie da rady mam ich gdzieś nie dostaną ode mnie ani złotówki Nie polecam

 60. Racja, racja, racja. Tylko i wyłącznie chodzi o kasę.
  Da się grać bez kasy ale jak masz oko, rękę i pomyślunek. Na przykład szybki czołg 3 lub 5 tieru który śmiga po całej lokacji i więcej sieje zamętu niż DMG (zniszczeń) zbierze więcej doświadczenia i kredytów i jaka fajna zabawa. Taka zabawa na przykład w M22 Locust- czołg premium ale zabawa super.
  Po jednej aktualizacji gdzie zmieniono rozrzut o 200% moja celność spadła z 99% na 70%-od tamtej pory odechciało mi się grać bo z odległości 100 metrów miałem problem trafić w bok TOGa a wcześniej trafiałem raz za razem w każdy typ z odległości 500m i więcej w T28-prot. z załoga na 100% na przykład.
  Nerwów zszarpanych w grze nie zliczysz. Przekleństw i „dobrych rad” tak dużo że najlepsze okazało się wyłączenie czatu całkowicie (w ustawieniach gry).
  Fajna zabawa z czołgami 1 tieru bo można tam trafić tzw.zielonych graczy i wykańczać ich „bez mydła”, tańczymy wokół nich i strzelamy w gąsienice dla zabawy ale czasem wylosujemy takiego który ma ranking dwa razy większy od nas i ammo za kasę i kończy się zabawa-jeden strzał i po zawodach-gdzie tu sport?

 61. W pełni się zgadzam z autorem , gra jest stworzona do wysysania kasy. Bez konta premium jesteś tylko tłem dla tych którzy poświęcają ciężko zarobione pieniądze na tą debilną grę , przez co sami stają się debilami.

 62. albo sie piniandze wydaje , albo sie wyrzuco w kanał (WOT). Albo sie czas szanuje albo sie gra w WOT.

 63. Gra typu -zapłać nie małe pieniądze , to coś sobie z satysfakcją pograsz. Nawet wtedy fan z gry nie jest wart wydanych pieniędzy – odradzam.

 64. Po co nasilenie reklam w TV ? ano wot traci i wydaje na reklamę żeby złowić nowych sponsorów , masz wolną kasę graj i syć wot.

 65. MASZ SUTY, TO GRAJ – WYDOJĄ CIĘ DOBRZE Z KASY LUB NERWÓW 🙂 . REKLAMA tv STRZELAJ W NIEBO !!! 🙂 – DESPERACJA !!! 🙂

 66. Każde kolejne strzelanie uczy mnie czegoś i po każdym strzelam lepiej/celniej. W tej zjeb…j grze z każdą kolejną walką celność mi spada??? Lagi z du…y
  przy idealnym łączu??? Najczęściej w kluczowych momentach??? RNG w okolicach 10%???

 67. Po kilku tysiącach bitew potwierdzam smutny fakt że RNG gnoi nas jeszcze bardziej jeśli używa się tej lepszej amunicji… O losowości nawet nie warto pisać bo to każdy widzi od razu.Ta gra to po prostu ustawka i są w niej gracze z lepszymi parametrami podczas rozgrywki bo firma WG musi mieć swoich klakierów z mega statystykami którzy zakrzyczą krytykę..

 68. czym dłużej gram tym większą mam pewność ,że nie dostaną żadnego grosika i oni o tym wiedzą bo gra idzie mi coraz gorzej. Tygrys II na ósmym poziomie na początku gry radził sobie całkiem przyzwoicie ,teraz po 800-et bitwach idzie coraz gorzej,więcej przegranych ,mniejsza celność , strzały do czołgów premium bez przebić ( gdzie widać dokładnie , że jest przebicie) , itp. po prostu utrudnianie gry, aby skłonić do zakupu. Rozumiem ,że muszą zarabiać , ale puki co to zniechęcają do gry. Czuję ,że niedługo moja przygoda z tą grą się zakończy. Nikt nie lubi być ciągle mięsem armatnim, niech sobie grają same premium. Potencjalnych nowych graczy przestrzegam, że ta gra nie jest darmowa, jeśli nie kupisz to szkoda twojego czasu . Gra, w której warunki rażąco są nie równe staje się frustrująca , aż w końcu nudna i trzeba ją wywalić z komputera To tyle uwag ,pozdrawiam

 69. P.s. no właśnie, oni chyba to czytają. przed chwilą gościu z SU 152 VII tier rozwalił mnie (Tygrys II) jednym strzałem w przedni pancerz zabierając 1600pkt to jakieś jaja, w to się nie da grać żenada

  1. To jest właśnie przykład tej losowości lub ustawionej gry (jak kto woli).
   W obu przypadkach umiejętności graczy nie mają większego znaczenia.

 70. mnie najbardziej wkurza dobór graczy, przeważnie grają geniusze kontra debile, a ja ostatnio gram w gronie tych drugich

 71. Po ostatnim patchu WoT to już groteska. Nie zmienili rozrzutu losowań za to artyleria jest jeszcze celniejsza, po ogłuszeniu nie da sie już nic zrobić. Jeśli tu jesteś nowy graczu, idz na spacer, szkoda Twojego zdrowia. Pisze to gracz z dwudziestoma tysiącami ustawek na koncie.

 72. Już ją tak zmaścili , że nie ma już odwrotu , pozostaje tylko deinstalka 🙁 . Szkoda mi tylko spędzonego nad WOT czasu , jakbym wiedział , że WG jest taki zachłanny i w imię kasy tak zepsuje obiecującą grę , omijałbym WOT z daleka.

 73. mam konto premium są bitwy wygrane na 10 bitew 6-7 wygranych ale gdy tylko gram na zwykłym koncie na 10 bitew 8 przegranych moje czołgi 10 i 9 poziomu są nie grywalne wiecznie słyszę rykoszet i wszyscy przeciwnicy mi wbijają więc reklamy typu graj za darmo to czyste oszustwo chcesz pograć to płać rozegrałem 40000 misji i wiem co straciłem ile czasu z życia mogłem wykorzystać inaczej

 74. Taki live 🙂 , a tak serio Wot to strata życia j.w. Na początku było w miarę ok. Teraz WOT się kończy i różne dziwne akcje będą coraz częstsze ( wydoić co się jeszcze da ) NIE DAJCIE SIĘ , TO JEST KASA NIE TYLKO WASZA , ALE I WASZEJ RODZINY… !!! ROZUMIEM WYDANA NA SENSOWNĄ ROZRYWKĘ , ALE NIE NA DOBROWOLNE DOJENIE SIĘ Z KASY NA UMIERAJĄCĄ GRĘ !!! —– NIE DAJCIE SIĘ I NIE SPONSORUJCIE WOT NA OSTATNIEJ JEGO DRODZE … !!! 🙂 ALTERNATYWA ? , ZOSTAŃ JELENIEM I TO Z ROGAMI DOPRAWIONYMI ZE WSCHODU !!!

 75. Ja co jakiś czas wracałem do WoTa mimo oszustw. Teraz pogrywam z bratem o-i exp ale mimo wszystko czuć oszustwa, przylagowania przy strzałach, klikam strzał i nic. Niezależnie od komputera. Mój ś.p. ojciec uzależnił się od WoTa. W ostatnim roku życia udało mu się przestać wydawać kasę w tą cholerną grę. A wydał ponad 1000zł na premki, czołgi, wymianę doś. Grał coraz lepiej ale gra go wyjątkowo wkurzała, potrafił walić w biurko i wyklinać w niebogłosy.
  Ja teraz jak pisałem pogrywam w WoTa ale zacząłem grać od 2013 w War Thunder i od zamkniętej bety Armored Warfare. Dla zwykłych ludzi War Thunder jest za trudną grą (mam V erę ale tam rządzi ATGM czyli sterowane rakiety z peną ponad 500mm). Ludzie grający w WoTa po przejściu nie rozumieją one-shot kill (trafienie w amunicję, zbiornik paliwa, eliminacja większości załogi). W sprawie Armored Warfare słyszałem o zmianach ale coraz bardziej przypomina WoTa więc prawdopodobnie przestanę w niego grać.
  Pozdrawiam wszystkich i życzę uwolnienia się od WoTa
  Flotmistrz

  p.s Flotmistrz to nie jest mój nick w grze

 76. to już nie gra tylko piramida na siano
  wku…rwia mnie nerfienie czołgów bo staja nie nie grywalne
  po co marnowałem na nie czas???
  nie dolatujące i nie wchodzące pociski jak kartoflaki
  oraz lighty na sterydach rozpierdalające cala bitwę
  najniższe notowania graczy oraz frekwencja mówią same za siebie
  a wot jak i fanatycy dalej będą wciskać kit ze …. nie umiesz grac….
  ale propaganda swoje a rzeczywistość swoje
  no ba gra jest tak zaje ze aż gracze masowo odchodzą ….

 77. Witam
  Proszę pisać ilu (kto) graczy sądzi się z Wargaming o zwrot poniesionych kosztów. Proponuję najniższą stawkę za godz. poświęconą grze na granicy 20zł – Wasz czas jest cenny, czym większa kwota tym bardziej się cenisz i jesteś szczęśliwszy. Policz ile czasu poświęciłeś grze i ile winny jest Wargaming za bezpodstawną kradzież Twojego konta. Żadne słowa, żadne płacze a jedynie pieniądze wypłacone graczom spowodują, iż Wargaming przestanie oszukiwać graczy. Jeżeli Wargaming zacznie wypłacać horrendalne kwoty okradzionym z kont graczom to będzie prawdziwa wygrana i kubeł zimnej wody na Wargaming, nie będzie już wysokich premii dla pseudo pracowników i podopiecznych na forach misiów.
  Ps.
  Jeżeli przeciętny gracz ma na swoim koncie 30000 bitew, każda bitwa trwa 15 min. więc średnia w bitwie wynosi 10min.
  Liczymy
  30000×10=300000min
  300000/60=5000godz. poświęcone samej bitwie
  5000godz. x 20zł = 100 000zł
  100 000zł !!!!!!!! Jeżeli Wargaming zacznie wypłacać takie odszkodowania to nie jeden adwokat za np.10% wartości rozerwie ich na strzępy.
  Ale to jest stawka minimalna czytałem, że ludzie cenią sobie godzinę na poziomie 50zł i wyżej to już są spore finanse.
  Jak wam się ten kierunek podoba?????
  Arek daj znać co słychać u Ciebie?

  1. Jej, to ja wystawię rachunki MPK i PKP a potem kino mi zapłaci za robienie frekwencji.
   A poza tym wszyscy zdrowi?

 78. Michal ty jesteś normalny ? Wiadomo że wot to nie gra ale sam sie na to godzisz odchaczając regulamin więc możesz im podskoczyć .

 79. Nas tej grze gram ponad 5 lat! Nigdy w życiu nie spotkałem się z bardziej tempą grą, raz że support wali bany za nic, system skarg to patologia ruska dla idiotów a nie graczy! Dwa czołgi mają dodatkowe kamo CZARNA DZIURA” Gdzie hity klecą i nagle jakaś dziwna siła je połyka, bez hita bez uszkodzeń, nawet nie ma info że szczeliłeś:)
  Kolejna sprawa to niebiescy i fioletowi:) goscie na botach i oczywiscie WOT sponsoring, wez wyklep takiego pajaca:) E3 na BC meda WYSKOCZYŁEM I 3 PUSTE:d CZEMU>? ON WALI GOLDY I RUSOM KIESZEŃ A JA MAM TYCH HIPOKRYTÓW TAM GDZIE SŁOŃCE …
  Takich bitew mam odzajebania! Ruska tempa gra!! nie polecam!!!

 80. Gra jest ustawiona co wiecej pelno w niej jebanych cziterow JEBAC WG to kurestwo i kurwiszony
  WG jebie ludzi na pieniadze jak chce to daja nowe czolgi pierwszy miesiac super zajebiscie sie gra a po miesiacu jeb update i czolg mozna wywali co wiecej wychodzi nowy itd
  JEBAC WG
  Autor tego artykulu popieram cie w 100% JEBAC WG
  Mechanika gry ahhahah dobre dobre kurwa moze jak by to zrobili amerykanie niemcy badz inni ale nie ruscy to bylo by tam uzywane pojecie Mechanika gry jak typ z 3000 wn8 strzela w znikajace czolgi bo co bo ma skilla ta sra kurwa nie ma skilla pedaly jebane kurwiszony napierdalaja na aimbotach itp czemu tylko WoT nie ma zadnego antyczita daja bany bo co bo ktos z wn8 400 jebnie bitwe i zrobi 4500 dmg i juz kurwa cziter badz gdzies wychwyca screenschota i na podstawie tego daja bany JEBAC WG to jest jebany sprytny system zarabiania hajsu i do tego nie masz zadnego wplywu na randomach
  JEBAC WG

 81. Gra jest dla ludzi uposledzonych, Sam gram, 45k bitew i chyba wiecej nie będzie, Jebane kureswo, oszustwa, cziterstwo i ogóle przyzwolenie białoruskich **** z WG na to wszystko, Suppoort nieogarnia a moze i ma prikaz aby nie ogarniać, Nie mam bana i takowego nie dostałem, żeby nie było, ze wylewam tu swoje frustracje z powodu zbanowania. Nie da sie w to grac bez kasy ale to dziwic nie powinno, jakas bladż stworzyła grę po to aby zarabiać ot tyle. Nie wydałem ani jednej złotówki na to ścierwo od początku i nie żałuję. Jak pisze poprzednik potwierdzam, Aimboty i inne czity na porządku dziennym.MM i RNG to najbardziej spierdolone elementy tej pseudo gry. Lepiej pobawic sie własnym siusiakiem niz zaczynać bawić się tym gównem.

 82. Z tymi uszkodzeniami w tył w punkcie 1 to chodzi o to, że za każdym razem pocisk trochę zbacza z kursu i leci w inne miejsce wiec może rykoszetować. A co do innej puli uszkodzeń przy każdym strzale-nazywa się to RNG czyli taka jakby losowość strzału tzn. szansa na uszkodzenia krytyczne. Tak jest w większości gier.

 83. Jedna wielka lipa. Wczoraj IS-em walę do Tigera P siedem razy, zaznaczam, że mam go na zielono i walę z boku…rykoszet, nie przebito pancerza itd. W pewnym momencie oświeciło mnie, nie jestem sam. Tłucze go 3 gości, a Tiger się śmieje. Potem jeden strzał w przód i mnie nie ma. Wszystko jest tu poustawiane, a konto premium bije resztę bez względu na realizm. Nie polecam, bo szkoda nerwów przy czymś co powinno być fajną zabawą!!!

 84. W World of Warships jest tak samo i pewnie we wszystkich klonach tej gry jest tak samo. To ruska filozofia świata i jedyne co można zrobić to przestać w to grać.
  Ja na początku trochę inwestowałem ale na szczęście szybko zauważyłem co się dzieje i mogę tylko napisać, że w okrętach jest tak samo jak w tankach. Gram tu tylko dla klimatu bo jakiś jest ale grywalność jest do dupy. Nie płacę już za nic od prawie 2-ch lat i mam w głębokim niepoważaniu tych głupków ruskiego pochodzenia. To zwykłe cwaniaczki i złodziejaszki ale na mnie już z pewnością nie zarobią już nawet centa. Właśnie dlatego, że zdobyłem fajny okręt premium(nie kupiłem a była taka opcja) Na początku wymiatał i fajnie się nim grało. Średnio 1 wtopa 2-3 wygrane. Teraz jest pół na pół i to tylko dlatego, że jestem bardzo dobry na tym okręciku. Ale zbyt często losowanie graczy do bitwy jest tak poronione, że jeden klan ma kolosalną przewagę nad drugim, co widać po bitwach gdzie jedna strona nie ma żadnych strat, a druga traci wszystkie jednostki. jest to nagminne i zniechęca do gry. Jak wspomniałeś nic w zasadzie od 1-go gracza nie zależy. Kicham na tych ruskich popaprańców i gram w miarę możliwości po swojemu ale już im nic nie zapłacę.
  Pozdrawiam

 85. Witam wszystkich.
  Po długim czasie to czytam i z tego co widzę, konto Pana Arka nie zostało odbanowane ;D
  Za to pojawiło się kilka innych kont i… klan? Klan „Buzdygan” (nazwisko autora tematu) ze średnią wn8 nieprzekraczającą wn8 botów Pana Arka.
  Podobno zdaniem autora WoT to gówno i nie warto w to grać. Jak więc wytłumaczymy funkcjonowanie klanu „Buzdygan”? Ale poszukajmy głębiej w tym pięknym klanie i dostrzeżemy kilka ciekawych rzeczy. A mianowicie: gracza Adas_b2 z 72k bitew. Wow! Jest to gracz aktywny, ma ponad 700 bitew w tym miesiącu. Jego kolorek jednak nawet nie jest pomarańczowy. Rozumiem, że są gracze lepsi i gorsi, ale jeśli ktoś posiada 72k bitew, a ponad 100k z poprzednim kontem/kontami, to coś jest nie tak. Albo gracz ten jest totalnym warzywem i gra, bo go zmuszają, albo używa BOTÓW. I to ten drugi scenariusz jest najbardziej prawdopodobny.
  Ale to nie koniec historii z tymże klanem. Otóż jest w nim też kilka innych bardzo dziwnych kont WoT. Mianowicie: _Arek__, Arnold__, Arnoold, Arek_b2 oraz Matylda_B.
  Ich wn również oślepia blaskiem neonów o kolorze soczystego, dojrzałego pomidorka.
  Wiemy już, że gra Pan Arek, jego syn i tajemnicza Matylda_B. Można by powiedzieć, że cała rodzinka to banda … ale nie chcę nikogo urazić 🙂
  Dziwi mnie to, że po tak ostrej nagonce na WoT i Wargaming ze strony autora, dalej aktywnie gra (a raczej jego boty).

  Wygląda to tak:
  1. Używanie botów
  2. Otrzymanie bana
  3. Płacz na forum i blogu i ostrzeganie wszystkich przed syfem jakim jest WoT
  4. Kontynuacja gry

  Najśmieszniejszy dla mnie jest fakt, że na kontach założonych po tym wpisie na blogu, Pan Arek ma sporo czołgów premium. WTF? Autor mówi, żeby pod żadnym pozorem nic nie wydawać na tę grę, a później zakłada konto i kupuje na nim czołgi premium? Rzadko kiedy można spotkać się z taką hipokryzją.

  Do tego dochodzi jeszcze tworzenie wpisów tylko po to, aby potwierdzić swoje racje na blogu. Jeśli ja używałbym botów i dostał bana to siedziałbym cicho i się nie przyznawał, a Pan Arek na swoim blogu żali się na Wargaming, pomimo tego, że ban nałożony na jego konto był ewidentnie słuszny.

  Dziękuję za uwagę 🙂

 86. Mam za sobą 45 000 bitew …. dość wysoki ranking – niestety kolega ma 100% racji. Przestańcie udowadniać że jest inaczej bo to nie ma sensu. W tej grze nie ma żadnych zasad – ŻADNYCH. Jak słyszę mechanika gry to k…wa śmiech na sali … Koledzy tu się wysilają żeby udowodnić jaki to P. Arek jest bee… i że nie ma racji – mam wrażenie że to jacyś kolesie z WG.P Panie Arku – ma Pan 100% racji.

 87. WItam serdecznie po 3 latach gry w tą grę dostałem przykrą niespodziankę haha . Napiszę tak że raz na jeden caly miesiąc mogłem sobie pozwolić na wydanie kasy około 300 zł w tej grze . Jednego dnia spodobała mi się paczka zestawów w wort of tanks stwierdziłem że mogę wydać te 260 zł . Gdy kupywałem tą paczkę to miałem konto premium ważne jeszcze przez około 28 dni . Teraz coś skopiuję i wyslę tutaj :
  Witaj

  Dziękuję za kontakt z działem wsparcia gracza Wargaming.net.

  No tak, pieniądze wycofałeś ale dobra, które zakupiłeś na konto zostały wykorzystane. Przez to, że wycofałeś pieniądze za zakup, który już użyłeś na tym koncie, powstał dług do spłacenia. Właśnie te 260.68PLN. Wykorzystałeś już złoto, wykorzystałeś czas premium i wycofałeś pieniądze, tak to nie działa.

  Otóż aby odblokować swoje konto musisz dokonać zakupu złota w naszym sklepie premium na określoną kwotę.

  W Twoim przypadku jest to: 260.68 PLN

  Zapraszam do sklepu premium w celu dokonania zakupu:

  Chcę dokładnie opisać tą sprawę haha .
  To co chciałem kupić tam nie było złota w pakecie dodatkowo wykorzystałem czas premium z tego się smiałem na max bo jak mogłem wykorzystać czas premum skoro ja już na swoim koncie dużo wcześniej miałem konto premium czyli czas premium . Ale co jest w tym wszystkim najlepsze pieniądze pobrano z mojego konta ale to co wykupiłem nić nie znalazło się na moim profilu wort of tanks .
  Pieniądze 260 zł nie są to duże ale osoby które szanują swój pieniądz na miłość boską nie graj w tą grę .To już lepiej kup grą na komputer lub ps4 za te 200 zl ale to bedzie kwota jedno razowa np fife lub bf5 .
  wort of tanks to oszusty .

 88. World of Tanks to gra dla idiotów. Podam przykład: każdy przeciwnik po tzw. wyspotowaniu wyświetla się magicznie na czerwono zarówno w bitwie jak i na minimapie, a towarzyszy temu dźwięk, który brzmi jak „pipi”. Jest to spowodowane tym, że gdyby każdy musiał wypatrzyć przeciwnika sam a nie, że system to za niego robi, to praktycznie nikt by w to nie grał. Czerwień i dźwięk alarmowy mają przypominać grającemu, jak tępym jest idiotą w zamierzeniu i opinii twórców. Miałem w tej grze kilka kont, każde zakładane po tym, jak skasowałem wcześniejsze. Były to więc powroty i o sobie mogę powiedzieć, że już nigdy nie wrócę. Na pierwszym koncie miałem taką sytuację, że grając Leopardem PtA dziewiątego poziomu na mapie Ensk strzelałem do Tygrysa siódmego poziomu 3 razy bez przebicia mając go frontem do siebie, a Leopard miał wtedy 268 penetracji na zwykłym pocisku (teraz ma 278) i takie cele przebijał bez problemu. Po prostu trzy razy strzeliłem do czołgu, który wyglądał jakby był botem. Tym samym Leopardem grając na mapie, która teraz nazywa się Linia Mannerheima, po wjechaniu na pewną górkę zostałem jakby przytrzymany i obrócony w powietrzu o 360 stopni. Czołg zrobił coś w rodzaju skoku do góry i obrotu wokół własnej osi o 360 stopni. Ta gra była i pewnie nadal jest niedorobiona, np. mając działo wycelowane w przeciwnika, ale blisko ściany czy nasypu i tak trafiało się w ścianę albo nasyp. Po prostu mapy były/są niedorobione. Dla WG ważne jest tylko, żeby się kasa zgadzała. A co napędza kasę w tej grze? Oczywiście amunicja premium. Bez tego większość tzw. „fioletów” przegrałaby z graczami, którymi tak bardzo gardzą tylko dlatego, że mają słabsze kolorki (statystyki). Żeby móc strzelać amunicją premium, trzeba mieć konto premium albo czołgi premium, a często obie rzeczy naraz. Amunicja premium, początkowo dostępna tylko za złoto i używana bardzo mało, teraz jest dostępna za kredyty i fruwa w bitwach niszcząc balans rozgrywki. Dodatkowo WG nic nie robi z cheaterami stosującymi nielegalne mody. Mało tego, część tych modów dodali do głównego klienta gry. Wykrycie modów u gracza jest niemożliwe w samej bitwie, bo w trybie obserwatora widzi się tylko pojazd, ale brak celownika i trybu snajperskiego… Jest to bardzo sprytnie pomyślane przez WG, żeby nie dać ci szansy na wykrycie skali oszustwa, które jest pewnie ogromne. Po zniszczeniu naszego pojazdu w bitwie jest dla nas dostępny tryb obserwatora, ale nie widzimy ani celownika ani trybu snajperskiego u osoby obserwowanej. W ten sposób ukrywają przez tobą prawdę. Są mody, które namierzają weakspoty, czyli tzw. słabe punkty przeciwnika, nawet jak się jedzie z pełną prędkością. Mod powoduje nienaturalny ruch kursora, który byłby widoczny, gdyby tylko gra pokazywała celownik i tryb snajperski w trybie obserwatora. Zresztą WG same jest przychylne np. takiemu modowi jak opisałem, bo dzięki temu pokazuje, że dla nich liczą się tylko pieniądze i dla pieniędzy są w stanie przykryć nawet jawne oszustwa. Dzięki temu oszuści mają zielone światło i mogą czuć się pewnie. Dla WG najważniejsze jest wypuszczanie nowych pojazdów premium, sprzedaż kont premium, sprzedaż złota a nawet kredytów! Co więcej, wprowadzono obligacje i być może też będzie je można kupić. Żeby zatrzymać graczy, wymyślono tzw. maratony na czołgi premium, kampanie z misjami osobistymi a także stale organizowane są eventy związane ze świętami czy halloween. Sowieci wymyślili grę, która organizuje harmonogram życia ich graczy i to nie gracz wybiera, czy chce grać tylko decyzję podsuwają mu ludzie z Mińska, bo danego dnia musisz zagrać ileś bitew, osiągnąć ileś doświadczenia albo uszkodzeń, żeby otrzymać np. gaśnice, zestawy naprawcze, apteczki czy racje bojowe. Poza tym WoT nigdy nie będzie dostępny na Linux, a War Thunder nie miał problemu, żeby zrobić wersję na ten system.

  Przekaz jest taki: nie marnuj życia dla głupiej gry komputerowej, a Windows cię śledzi. Lepiej zainstaluj Linuxa i odinstaluj i wyrzuć na śmietnik wszystkie gry komputerowe. Twoje życie zmieni się na lepsze. Zaoszczędzisz czas, który zmarnowałbyś w przyszłości. WoT to gra nastawiona na marnowanie czasu graczy. Ta gra nie będzie trwała wiecznie, bo gdy WG skończy się opłacalność, a tak będzie za niedługo przy zmniejszeniu się liczby graczy, to nie będą się cackać i po prostu zamkną projekt. Tylko naiwni mogą wierzyć, że WG będzie dopłacać do projektu. Zresztą WG już o tym wie i wybudowało na Cyprze ogromne wieżowce i weszło na giełdę. Są firmą, która nie zajmuje się już tylko i wyłącznie grami komputerowymi. Jeszcze kilka lat i gra upadnie. Podtrzymują ją tylko gracze z serwera rosyjskiego. Na serwerze europejskim gra coraz mniej graczy, a WG nie udało się zawojować rynku chińskiego. Moim zdaniem WG zmieni branżę na informatyczną, kiedy WoT zejdzie poniżej granicę opłacalności i zamiast na nim zyskiwać, będą tracić. Zostanie im 15 potężnych serwerów, które są teraz w Rosji, USA, Brazylii, Korei, Hongkongu, Singapurze, Australii, Holandii i Niemczech. Tylko 4 serwery w Chinach nie należą do WG. WG odniosło ogromny sukces finansowy i upadek WoT nie oznacza upadku WG. Upadek WoT będzie oznaczać tylko koniec świata dla niektórych graczy. Moja rada to wyjście z tego bagna i postawienie na życie w realu.

 89. Aha zapomniałem dopisać jeszcze jedną rzecz: znikające pociski przelatujące przez przeciwnika, ale bez żadnego komunikatu typu: jest przebicie, brak przebicia. Nic, zero. Tak jakby był to albo błąd związany z grą tak jak pocisk lądujący w ścianie budynku, jeśli jest się blisko niej i strzela do przeciwnika, mimo że celownik był idealnie skupiony na wrogu. Tak jakby tekstury WoT były tak niedorobione, mimo że od wyjścia gry w 2010 minęło tak wiele czasu. Albo przelatujące pociski to po prostu jeden z elementów „losowych” tej gry. To tak jak ze strzelaniem Leopardem PtA w Tygrysa: 3 strzały i nawet z tego co pamiętam nie było żadnego komunikatu czy było przebicie czy nie. A tamten Tygrys zachowywał się jak bot. Wyjechał centralnie na środek ulicy i tylko ruszał dziwnie armatą. Zresztą w WoT jest coraz więcej botów. Najwięcej na serwerze północnoamerykańskim, gdzie gra w tę grę bardzo mało ludzi i żeby zapełnić bitwę, MM musi dolosowywać z botów. Są to oczywiście boty WG, ale przy użyciu pożytecznych idiotów z forum WoT, WG udaje się przekonywać, że boty odpalają gracze a nie oni. Na serwerze europejskim do momentu, kiedy wypieprzyłem tę grę w 2018, miałem bitwy, w których MM nie był w stanie zebrać po 15 graczy na stronę i grało po 10 albo kilka osób na stronę. To jest przykład tego, że jest coraz mniej graczy i gdyby nie to, że ludzie kupują konta premium czy czołgi premium to ta gra upadłaby jeszcze szybciej. Ludzie, nie wydawajcie ani grosza na tę grę! Na cokolwiek, nawet na najmniejszy pakiet sztuk złota. Bo przez to jesteście robieni w konia i WoT może dzięki temu jeszcze długo utrzymywać się na powierzchni. Wszędzie gdzie WG wykorzystywało muzea wojskowe do promocji swojego wota, tam wszędzie padały o nich negatywne opinie. Tzw. tankfesty to kolejna promocja tego gówna, a w Polsce nazywa się to „czołgista” w kampanii reklamowej. Sprytny chwyt marketingowy, bo nazwa jest polska i kojarzy się z czterema pancernymi, ale sama nazwa gry jest już zupełnie inna. W telewizji ta gra była i jest reklamowa jako jedyna poza FIFĄ. Żeby mieć kasę na kampanię telewizyjną i to przed wieczornymi wiadomościami to trzeba mieć potężne fundusze. Każda złotówka wydana na WoT i jakikolwiek produkt WG to błąd. Jakieś 200 zł wydanych przeze mnie to pryszcz w porównaniu do tego, po jakie kwoty sięgają ludzie, którzy okradają samych siebie z pieniędzy i czasu na oszukańczą grę.

 90. Zobaczcie sobie jak działają cheaty w wot na powtórce na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=N_K5Z4SkBiQ

  Macie tam przykład cheatu, gdzie celownik namierza, trafia i zadaje uszkodzenia przeciwnikowi, mimo że celownik nie jest skupiony na przeciwniku i przeciwnik w zasadzie po przejechaniu wąskiego pasa drogi jest już zakryty przez skalną półkę. Jest to moment mniej więcej 2:54. Tak więc okazuje się, że w wot możliwe jest to, żeby dzięki cheatom zadawać uszkodzenia strzelając nawet przez ściany czy góry. Oczywiście gościu chwilę wcześniej przed tym 2:54 w magiczny sposób przewiduje przejazd czołgu ciężkiego przez odkryte pole i mimo, że ten czołg ciężki nie był w ogóle wcześniej wykryty na minimapie, gracz o nicku moi_klon_wowa już zaczyna podjeżdżać pod górę, żeby go ostrzelać. Mamy więc przykład na cheat podświetlający na minimapie albo nawet na całym ekranie wszystkich przeciwników. Oczywiście nick tego gracza wskazuje na jakże szlachetne sowieckie pochodzenie, a co za tym idzie sowiecką mentalność pozwalającą, promującą i nakazującą oszukiwanie. W całej bitwie od początku do końca doskonale wiedział, skąd dokładnie i w którym momencie wyjadą przeciwnicy. Wowa cały czas grał w tzw. korytarzach czy inaczej tunelach, gdzie mógł świetnie wykorzystać to, że zna w każdej bitwie od początku do końca położenie wszystkich przeciwników, a dodatkowo potrafi strzelać wbrew prawom fizycznym i przestrzennym. Oczywiście Wowa dostanie nagrodę od WG i jeszcze zostanie pochwalony za to, że jako wzorowy czołgista posiada konto premium. Dla WG najważniejsze są pieniądze, więc ma zielone światło na oszukiwanie. Skala bezczelności i bezkarności jest tak ogromna, że Wowa wysłał nawet powtórkę na youtube, żeby pokazać swój brudny środkowy palec wszystkim grającym bez cheatów. Wowa mówi: patrzcie, oszukuję, nic mi za to nie grozi i nic nie możecie mi zrobić. Większość serwerów opustoszałaby, gdyby tylko wyszło na jaw, ilu graczy i jaki procent używa cheatów w tej gierce. Wot jest oszukańczą grą dla cheaterów. Można wysunąć przypuszczenie, że jeśli cheater zostawia pieniądze u WG to nic mu nie grozi. To pokazuje tylko jaką firmą jest WG: zachłanną na kasę i nic więcej, gardzącą ideami takimi jak sprawiedliwa rozgrywka.

 91. Tank Force – podobny do WOT-u ruski shit, tylko gorszej jakości, rozgrywka z botami. A to cacko w sklepie win10. Podobnie jak inne produkcje ruskiej firmy Extreme Developers, np. Battle Tanks Legend of WWII. Bez kasy też nie przejdziecie do 4 czy 5 tiera. Ruski sprzęt rządzi, T-72 tłucze wszystkich, choćbyście miesiąc walczyli o upgrade starego Leoparda 1. Szkoda przegranego życia, zarwanych dni i nocy.

 92. Z niczym sie tutaj niezgodze. dostales bana, wg automatycznie daje bana jak cos system zobaczy, TO NIE ONI DAJA BANA TO SYSTEM. dostałem perma na czat napisałem wszystko się wyjasnilo to samo powinieneś ty zrobić i bys po udowodnieniu ze nie uzywales nic miał odblokowane konto. lecimy dalej, dales w punktach jakies „argumenty” w pierwszym mówisz ze to gra losowa, hahahaha SPRZECIW. gra wymaga myslenia gdzie jechać kiedy uciekać jak się skatować, czy oplaca się teraz strzelić czy jeszcze trochę poczekać. Nie ukrywajmy ale każdy „husarz” mowi ze to gra losowa a jak masz chociaż trochę mózgu i umiejetnosci nie zginiesz tak szybko zrobisz dużo i będziesz miał inne nastawienie;). punkt drugi mowi o mm i losowaniu +/-2 tiery prawda jak jesteś stockowym czołgiem to jest cciezko na 2 razy wyższych tierach ale i tak możesz dużo zrobić, zależy czy będziesz jechal na pale czy pomyślisz. punkt 3 heh agresja, to prawda można czasami przeklnac przy tej grze, ale jak jesteś dorosłym zdrowym człowiekiem to tylko przeklniesz i tyle, tak jak chyba w każdej grze bo nie ukrywajmy w każdej grze można się wkurzyc, a wiec kazda gra wywoluje agresje. a 4 no to jak już pisałem w każdej chwili można się odwolac od bana i jak naprawdę nic nie zrobiłeś to ci go usuna i będziesz mogl dalej grac:).
  PS. gram w tą gre od 7 lat

 93. Jedyne co od ciebie w tej grze zależy to kierunek jazdy. O reszcie decyduje WG. A jak nie płacisz, to na nic ci przebijalność x3 jak i tak nie przebijesz papierowego czołgu przeciwnika.

Odpowiedz