Komornik a konto bankowe – nie dajcie się okradać ! (2)

Przeczytałem dzisiaj o kolejnym przypadku okradzenia niczemu niewinnej osoby przez komornika przy współudziale banku. Ponieważ takie przypadki są ostatnio nagminne i może to dotknąć KAŻDEGO – nawet jak nie ma żadnych kredytów, pożyczek ani długów – postanowiłem zwrócić uwagę, że pieniądze na koncie bankowym są CHRONIONE przed komornikiem (i nie tylko) do kwoty 3 krotności przeciętnego wynagrodzenia.
Na dziś (1 stycznia 2013r.) jest to 11 341,92 zł . po pierwszym kwartale 2015r. jest to 12164,67 zł.  od września 2016 r. kwota ta wynosi tylko 75% najniższego wynagrodzenia. I jest jasno napisane, że jest ona nienaruszalna (tzn. nie wyczerpuje się).  Nie zmienia to tego, że osoby, które zostały pokrzywdzone zajęciem przed wrześniem nie mogą dochodzić swoich praw do kwot jakie wówczas im zabrano.
Za każdym razem gdy słyszę opowieść jak to bank pozwolił zabrać komornikowi pieniądze z konta – obojętne czy za własne czy za cudze długi – to zdumiewam się nad kondycją ludzi pracujących w bankach. Czy oni nie znają prawa – i to ustawy ich bezpośrednio dotyczącej – i tak bardzo mają w dupie interesy swoich KLIENTÓW !?
Przecież to, że pieniądze ich klientów są na rachunkach chronione do 11 tysięcy złotych powinni mieć w małym palcu! I nie powinno być żadnych takich sytuacji, że komuś z konta zabierają pensję i ten ktoś pozostaje bez pieniędzy na życie.

Dlatego jeśli taka historia Wam się zdarzy to nie ma sensu chandryczyć się z komornikiem – bo on należy do sitwy sądowniczej i NIGDY nic nie wskóracie – tylko natychmiast pisać pismo do banku o zwrot bezprawnie zabranych pieniędzy.  I nic Was nie obchodzi czy komornik zwróci bankowi czy nie zwróci – to BANK MA ODDAĆ WASZE PIENIĄDZE.  To bank złamał prawo.
A jeśli nie będzie chciał po dobroci to do sądu i oprócz odsetek żądać także zadośćuczynienia za złamanie prawa, nadszarpnięte zdrowie itd.
A także odszkodowania jeśli z braku pieniędzy ponieśliście straty.
Może jak kilka banków zapłaci za swoje bezprawne działania to się nauczą przestrzegać prawa.

Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe

Art.54 środki pieniężne wolne od zajęcia

1. Środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych jednej osoby, niezależnie od liczby zawartych umów, są wolne od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego do wysokości trzykrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za okres bezpośrednio poprzedzający dzień wystawienia tytułu wykonawczego.
2. Środki pieniężne zgromadzone na rachunku oszczędnościowym, rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym oraz na rachunku terminowej lokaty oszczędnościowej prowadzonym dla kilku osób fizycznych są wolne od zajęcia do wysokości określonej w ust. 1, niezależnie od liczby współposiadaczy takiego rachunku.

112 myśli na temat “Komornik a konto bankowe – nie dajcie się okradać ! (2)

 1. A jeśli kwota wolna od zajęć się skończyła to czy bank ma prawo przesłać najnirzsza krajowa komornikowi , jest to niby kwota wolna od zajęć nie mam tego za alimenty a z owej wypłaty pracodawca przesłał mu na konto prawie 1500 zł

 2. Dziś dowiedziałam się że komornik zajął moje konto a na nim świadczenia z mops w całości i 170 zl z 500 alimentów.nie pracuje bo córka jest niepełnosprawna więc jest to jedyne źródło dochodów.długi za jakie komornik mnie dopadł spłacam regularnie ale o tym nikt go nie informował (tak mi powiedział) jestem przerażona bo nie mam pojęcia co robić.ponoć od maja mam zajęcie i nic o tym nie wiedziałam bank nie dał mi informacji a tym samym szansy na wyjaśnienie sprawy i uniknięcie sytuacji w której zostałam bez środków do życia.

  1. Złodziejem w tym przypadku jest bank. Proszę od niego żądać zwrotu ukradzionych pieniędzy oraz wypłaty zadośćuczynienia.
   To już banku problem jak później je odzyska od komornika.

  2. Kaśka,
   Jeżeli świadomie nie odbierałaś poleconych listów za potwierdzeniem odbioru, to miej pretensje tylko i wyłącznie do samej siebie. Jarzysz???
   Pozdrowienia,
   ksiądz sufragan
   Anatol Pumpkin

 3. Witam, Dziś mój emu chłopakowi odebrano z konta 1400 zł gdy zadzwonił do banku okazało się ze to komornik mu zajął wypłatę, idą święta a my nie mamy za co żyć. Bez żadnej informacji odebrano mu pieniądze. Czy ma pisać pismo do banku o zwrot pieniędzy? Dziękuję z góry za rady
  Pozdrawiam

 4. Witam.Na moje konto wpływaja laimenty i rodzinne.KOmornik zajął konto ,ja przedstawiłam mu skąd te pieniądze sa i wysłał pismo do banku ING że te pieniądze nie można zajmować.Chciałam zapłacić za cznsz bo wynajmuję mieszkanie a tu patrzę że nie mam pieniędzy.Mam konto inetrnetowe ale narazie nie pisze co sie z nimi stało.Jestem cała w nerwach bo mam 5 dni zna zapłacenie czynszu a kasy brak ! Napisałam na stronie do banku o zwrot. Czy oni mogli tak postąpić??? NIe dość że ogołnie chroni mnie art 54 prawa bankowego to jeszcze dostali posmo o tym że tych pieniędzy nie wolno ruszać a mimi to spotkało mnie coś takiego ?Czy kogoś spotkało coś podobnego i co mogę jesszcze zrobić ? Błagam o pomoc !

  1. CLAUDIO,

   Abym mógł Ci pomóc, to muszę znać nazwę i adres tego banku. Ty, podobnie jak wielu innych pacjentów, posługujesz się słowem „bank”. A to nic nie znaczy.

   Skąd Ja mogę wiedzieć czy to nie był bank spermy, bank krwi, czy bank pomysłów???

   Pamiętaj – trzeba po imieniu.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 5. Witam serdecznie . Panie Romanie mam nadzieję ,że sprawa którą opiszę nie odbiega od innych pokrzywdzonych znalazłem się w podobnej sytuacji przed świętami Bożego Narodzenia 2015r. Zostałem bez grosza do życia ponieważ Bank – Allior Bank w Łomży na które konto wpływały moje skromne wynagrodzenie komornik zajął nie za moje długi.Z rodziną zostałem bez grosza , a na dodatek mam w tym banku kredyt hipoteczny na mieszkanie.Pieniądze wpływały na konto i z tego konta była pobierana rata hipoteki .W tej chwili zalegam ze spłatą raty i naliczane są odsetki. Napisałem pismo do Alior Banku w Warszawie to natychmiast naliczono mi odsetki lichwiarskie.Jestem bezsilny i nie wiem jak to załatwić. Błagam o pomoc! Z wyrazami szacunku

  1. Szanowny Hieronimie Janczewski,

   Twoja sprawa nie odbiega od innych i tak jak w innych sprawach niewiele można się dowiedzieć z Twojego wpisu.

   Co to znaczy, że komornik zajął Ci konto nie za Twoje długi??? Co to znaczy lichwiarskie odsetki??? Czy te odsetki zostały spowodowane Twoim listem do banku??? Jeżeli tak, to jaka była podstawa prawna???

   Arnold bardzo jasno opisał na czym polega niecny proceder uprawiany przez komorników we współpracy z bankami. I także jasno opisał co należy zrobić.

   Wiedz, że nie istnieją LEGALNE sposoby aby wyruchać komornika. Masz długi, to komornik będzie próbować ściągnąć kasę.

   Przy czym wiedz, że komornicy znają niemal wszelkie sztuczki dłużników. Bo każdy dłużnik jest ścigany nie za swoje długi. To coś tak jak w więzieniu – siedzą sami niewinni.

   Napisz coś więcej na ten temat. Jeżeli komornik postąpił bezprawnie, to napisz skargę do Krajowej Rady Komorniczej.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Jedyny legalny sposób pozbycia się długów, to poparcie Mojej Osoby jako kandydata na prezydenta RP w zbliżających się wyborach w roku 2020.

 6. Witam! Panie Romanie jaka jest możliwość pomocy z Pana strony jak ja o wszystkim opiszę dokładnie , mam na to wszystkie dokumenty . Jestem bezsilny wobec takiej machiny jak prawo .Pozdrawiam Hieronim

 7. HIERONIMIE,

  Ty – widzę – następny zawodnik z tych typowych. Czyli uważasz, że Ja jestem jasnowidzem. Równie dobrze mogłeś Mnie zapytać czy idziesz w dobrą stronę.

  Napisz w czym problem, to Ja Ci odpowiem czy i jak mogę Ci pomóc.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 8. Witam kilka dni temu dostałem pismo od komornika ze zajmie moje konto na kwote 9000zł wczoraj gdy sprawdziłem stan konta okazała sie że jest na nim minus 16 000zł kilka godzin poźniej wplyneła wypłata a na koncie zostało minus 13 400 czy komornik razem z bankiem mają prawo zabrać mi wszystkie środki do zyćia?? Prosze o odpowiedz bo nie wiem co mam robic…

  1. Witam …

   Ja mam podobny problem z P. Komornik Adrianną Rodakiewicz z Kancelarii Komorniczej przy sądzie Rejonowym Wrocław-Krzyki we Wrocławiu gdzie jej Kancelaria mieści się na ulicy Łączności 18 we Wrocławiu…Od 7 miesięcy blokuje mi konto Bankowe w PKO S.A we Wrocławiu na ulicy Plac świętego Macieja 1…Powód ……..Żona się ze mną rozwodzi i złożyła pozew rozwodowy do Sądu Rodzinnego Okręgowego we Wrocławiu i tam napisała że ja jej zalegam 1,600 zł zaległych alimentów na dwoje dzieci ( córka 11 lat i syn 8 lat ) ….Sąd wystąpił o zabezpieczenie mojego konta bankowego i potrącenie tejże kwoty poprzez tą Komornik Adriannę Rodakiewicz….Ona sobie naliczyła kosztów komorniczych drugie tyle ….Nadmieniam , że moja żona cały czas ukrywała przede mną ,że złożyła pozew rozwodowy w czerwcu 2015r i że podała mnie o zaległe alimenty ….Ja cały czas z nią byłem i dziećmi i w samym tylko Lipcu i Sierpniu wydałem na dzieci 1,470 zł we wakacje na dzieci ….Jak dostałem pismo z sądu okręgowego w sprawie rozwodu i zaległych alimentów , to żona mi wpierała że ona pisała tylko o rozwód a nie o alimenty itd… Napisałem dwie skargi na tą komornik do Sądu Wrocław-Krzyki gdzie podlega ta komornik i dalej mi blokuje specjalnie ta komornik konto bankowe…Gdyby nie pomoc mej rodziny i przyjaciół to bym z głodu umarł ….Od 7 miesięcy za nic nie płacę bo moje wypłaty wpływają na me konto do banku PKO S,A a ta komornik w 100% zajęła mi konto i pieniądze z wypłat pozbawiając mnie w 100 % środków na życie na me opłaty , na środki higieny osobistej …W tych dwóch skargach do sądu rejonowego Wrocław – Krzyki wysłałem załączniki mych wypłat od pracodawcy jak i napisałem ,że ta komornik Bogini z Olimpu nie przysłał mi żadnego pisma o wszczęciu wobec mnie przez nią żadnego pisma o wszczęciu egzekucji jak i również żadnego pisma o zajęciu przez nią mego konta w Bnaku PKO S.A… O wszystkim dowiedziałem się będąc w Banku PKO S.A .Bank mi odmawia wypłaty pieniędzy na me utrzymanie i opłaty ponieważ Komornik nie pozostawiła mi żadnych wolnych środków , a za alimenty może mi zabrać wszystkie pieniądze z konta bo ma takie prawo a mi nie przysługuje żadna ochrona w Banku z ustawy Bankowej 54 o ochronie przed zajęciami komorniczymi !!! ….Pierwsza sprawa rozwodowa odbyła się 28 września 2015 r , druga miała się odbyć 4 stycznia 2016 r, ale się nie odbyła i czekam na wezwanie ….Jedyne co wywalczyłem , to że Bank nie może pieniędzy przelać na konto tej mądrej komornik aż do odwołania , ale ja też nie mogę mieć mych ciężko zarobionych pieniędzy ….A długi me rosną od 7 miesięcy za mieszkanie , prąd, gaz , wodę , media , internet , telefon , telewizja kablowa itd….Żona okazała się zdradliwa i kłamcą , 14 lat z nią żyłem i tak mnie załatwiła , bo ma już innego kolesia z którym pracuje w tej samej firmie LG.Elektronics od 9 lat ….Bóg jedyny wie od kiedy mnie zdradza z nim i oszukuje , strasznie to przeżyłem i moje dzieci nasze rozstanie , dzieci mnie kochają a ja je i nigdy tego matce nie wybaczą co zrobiła mi i im….Takie są kobiety , wszystko im wolno , prawo stoi po ich stronie …A komornicy są bez karni łamiąc Prawo….W moi Banku PKO S.A. pewien pan ( pracownik ) powiedział mi jak komornicy kłamią , oszukują i łamią prawo , aby tylko pieniądze z konta przejąć i dużo przy tym zagrabiając dla siebie….Że Sądy ich kryją nawet jak łamią prawo ! ….To walka z wiatrakami …. Ten pan po kryjomu mi wdrukował pismo od tej komornik o zajęciu mego konta i naliczyła sobie za ten list do Banku 100 zł ….Nigdy ta franca komornik do mnie nic nie napisała ,jest tak zakłamana i oszukańcza ,że szok…..Nie odbiera ode mnie telefonów, bo zna mój numer od żony ….Nigdy w życiu z nią nie będę rozmawiał , bo mi puszczą nerwy i w pysk ją walne za krzywdy jakie mi dokonała ….W tych skargach do sądu na tą komornik domagam się od sądu , aby ją ukarał i domagam się 5 tyś zł odszkodowania za poniesione straty finansowe, moralne i psychiczne….Na razie jest studnia bez echa….To jest cała banda i sitwa kolesi , którzy się bronią za wzajem ,,,,Taka jest prawda….

 9. Witam mam komornika ale w chwili obecnej zostalam bez pracy wiec nie splacam,czy na karte prepaid moze wejsc komornik gdzie otrzymuje z urzedu miejskiego zasilek rodzinny na dzieci ? Pozdrawiam i dziekuje

  1. ANNO,

   Komornik może wejść wszędzie. Nawet może Ci zrobić rewizję osobistą. Poza tym, wiedz, że ukrywanie majątku przed komornikiem jest przestępstwem.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

    1. ARNOLDZIE,

     Teraz Ty mieszasz. Majątek to jest wszystko – rzeczy nieruchome oraz ruchome. Nawet guzik przy koszuli lub szpilka – też majątek.

     Wiedz, że komornik ma prawo zajrzeć ci do lodówki, do szafy, pod łóżko, czy nawet do kieszeni.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     1. Nie, kasa z zasiłku to nie jej majątek i komornik nie ma prawa tego zająć zgodnie z art. 833 paragraf 6 Kodeksu Postępowania Cywilnego.

     2. art 833 § 6. Nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne, świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne, porodowe i dla sierot zupełnych.

    1. ANNO,

     Uzupełniając Moją odpowiedź Arnoldowi, powiem Ci, że majątkiem są także rzeczy niematerialne – np. Ja mam kilka miliardów w rozumie.

     Ty masz dzieci. One także mogą być majątkiem – zależy jak je wychowasz.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     p.s. Z komornikami nie ma żartów. To są Mośki – chytre, bezlitosne, pazerne, bezwstydne, bezwzględne. One znają wszelkie sztuczki jakie stosują pacjenci. Lepiej się z takim Mośkiem dogadać.

    2. ANNO,

     Już Ci pisałem – można mieć majątek w rozumie, dzieci też mogą być majątkiem.

     Ponadto możesz mieć majątek w sensie materialnym. Wystarczy, że poprzez kandydaturę ROMANA WŁOSA – jedynego, godnego, bo od zawsze BEZPARTYJNEGO – kandydata na prezydenta RP 2020.

     Szczegóły niebawem w internecie.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     p.s. Pewna Pani Komornik zabrała leguminy innej Pani. Widać, ta Pani Komornik miała smaka na leguminy.

     Widzisz, tutaj działa zasada podobna do zasady – Każda Potwora Znajdzie Amatora. Pani Komornik lubiła leguminy, więc zabrała je jednej babie.

 10. Witam bardzo proszę o pomoc mianowicie chodzi o to że mój mąż jest wpisany w banku jako współwłaściciel konta jego pieniądze nie wpływają na konto tylko moje komornik zablokował mi konto po wyjaśnieniu sprawy u komornika dostałam od niego pismo o zdjęciu blokady którą zaniosłam do banku w centrali stwierdzili że dopóki nie dostaną pisma od komornika to nie odblokują mi moich pieniędzy w tej chwili jestem bez złotówki ponieważ na koncie(zablokowanym) jest moja cała wypłata proszę o odpowiedź co mam zrobić w tej sytuacji

  1. EMILIO,

   Po czym to poznać które pieniądze są czyje na Waszym wspólnym koncie???

   Arnold już tysiące razy pisał tutaj co pacjent ma zrobić kiedy bank bezprawnie zabierze mu pieniądze.

   A tak w ogóle, to nie bardzo wiem w jaki sposób zaniosłaś blokadę do banku???

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 11. Panie Romanie nie blokadę tylko papier na którym było napisane że Komornik ściąga blokadę a jeżeli chodzi o to jak poznać czyje pieniądze są czyje to przelew jak przychodzi z zakładu pracy to jest podane imię i nazwisko a komornik sam stwierdził że bank nie powinien ruszać kasy która przychodzi na mnie

  1. EMILIO,

   Sama napisałaś, że komornik ściągnął Ci blokadę KTÓRĄ zaniosłaś do banku. Nie wiem po co zaniosłaś blokadę do banku.

   A jak chodzi o wspólne konta lub inne wspólnoty, to wiedz, iż – mówiły jaskółki, że niedobre są spółki.

   Zawsze się dziwię, że ludzie nie szanują sobie wolności lub prywatności. Wpisanie czegokolwiek w przelewie nic nie zmienia. Ja w przelewach wpisuję rozmaite hasła, np. – haracz dla Mafii, wsparcie dla ISIS, pranie brudnych pieniędzy lub wygrana w bankomacie. I nic to nie wnosi.

   Chyba, że masz subkonto w Waszym wspólnym koncie.

   Póki co, mogę Ci polecić BEZPŁATNE krótkoterminowe pożyczki. BEZPŁATNE oznacza, że nie płaci się odsetek przez 30 dni. Niektórzy pacjenci sądzą, że bezpłatna pożyczka to BEZZWROTNA pożyczka.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   1. Przeczytałem wszystkie posty do początku.
    Tekst Pana Arnolda jest rzeczowy ale nie wyczerpuje oczywiście tematu.
    LIMIT jest bezterminowy, czyli po przekroczeniu wpływów na konto komornik ma prawo je ZABLOKOWAĆ (nie zabrać); każde działanie komornika można zaskarżyć … itd.
    a jak macie takie kłopoty, to najlepiej, (gdzie można) bierzcie wypłatę w gotówce i zmieniacie banki – w każdym nowy limit.

    Panie Romanie, niech Pan nie liczy na mój głos, brak Panu empatii i niech Pan nie dołuje potrzebujących pomocy.

    1. ALEK,

     Patologię trzeba dołować. Bo patologia nie czuje potrzeby spłacenia długów lecz ma potrzebę wyruchania wierzyciela lub komornika.

     Patologia dostaje darmowe komputery i internet z MOPS-u. A potem, nawet nie przeczyta wpisu Arnolda lecz zadaje debilne pytania, na które nawet nie oczekuje odpowiedzi. Ot, tak aby pozawracać dupę.

     Przeczytaj uważnie posty patologii, to zauważysz tę prawidłowość. Z tym, że Ty też nie rozumiesz tego co czytasz. Arnold wielokrotnie pisał, że nie chodzi o żaden limit WPŁYWÓW na konto lecz o CAŁKOWITĄ kwotę na koncie.

     Ćwicz czytanie ze zrozumieniem – trening czyni mistrza.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     p.s. Ordynacja wyborcza też jest Ci obca.

 12. Mam zablokowane pieniadze na koncie przez komornika. Napisalem pismo o odblokowanie konta aby pieniadze ktore zarobilem zostaly mi wyplacone. Uzgodnilem z komornikiem o raty splaty dlugu oraz zeby napisal pismo do Banku o odblokowanie konta abym mogl te pieniadze wyplacic. Od roku nie moge wyplacic kasy, leza na koncie i ani nie moge isc wyplacic ani nie sa zabrane przez komornika na splate dlugu. Co mam zrobic, gdzie isc, co napisac i gdzie wyslac aby te konto bylo odblokowane

 13. Witam.Mam pytanie a co jeśli jest dwóch komorników?Bank PKO BP przelał alimenty komornikom.W piśmie od banku jest że zrobili to zgodnie z prawem bo są dwa zajęcia.Co w takim wypadku czy bank faktycznie zrobił to zgodnie z prawem i co z kwotą wolną od zajęć?

 14. Dzień dobry prosze pana wysłałam paczke kurierska za pobraniem 1700zł na i poczta ma przelac na konto meza dowiedziałam sie przez p.bankowa inter. ze ma zablokowane konto przez komornika zabl. konto 10604.18 .A nie ma zadnych wplywow tylko ten 1co ma wpłynąc.Czy bank moze nie wypłacic tych pieniędzy, oczywiscie nadmieniam ze maz nie ma zadnych dochodów.Prosze o odpowiedz.

 15. Witam Czy mogłbym uzyskac przykład takiego listu do banku? Jestem osoba nie pracujaca obecnie. Wczoraj otrzymałem z Angielskiego urzedu podatkowego 4.500 na konto w ramach zwrotu podatku. 2500zl zostało zablokowane a do tego dzis wchodze na konto a tam minus 450 zl ( wczoraj jeszcze po zablokowaniu byl plus). Moje konto nie jest debetowe a opłate za rachunek prowadze regularnie… pko

 16. Witam. Ja również mam zablokowane konto od roku na które wpływa renta rodzinna na moje dzieci po zmarłym ojcu oraz świadczenie rodzinne. w tym przypadku nie mogę pobrać pieniędzy z bankomatu ale mogę pobrać pieniądze bezpośrednio z kasy. Procedura trwa nieco dłużej ale jest to możliwe. Należy zgłosić, że konto jest zajęte i o zamiarze pobrania pieniędzy.

 17. tak można odzyskać od komornika pieniądze,tylko zasiłek na dziecko ,alimenty,tylko trzeba wystosować pismo do komornika o zwrot pieniędzy które należały się dziecku, ja odzyskałam

 18. Witam mam taki problem że jestem osoba niepełnosprawna moja mama zlozyła na mnie zeby pobierac swiadczenie pielegnacyjne dostała decyzje ze jest pozytywna i nr konta moj podała . ja mam komornika gdyz kiedys wziełam providenta i teraz z renty socjalnej mam odtrancane 25 % kwoty . dostałam z ZUSU pismo ze czesc beda dla komornika wysyłac ale na poczatku maja dostałam na syna 500+ wypłaciłam to było ok dzis 20 maja sprawdziłam konto i zobaczyłam ze przyszło na moje konto wyrównanie dla mamy na mnie zasiłek 2600 rodzinne na mego syna zasiek pielegnacyjny 153 i rodzinne na dziecko 89 i zobaczyłam ze przelewy przyszły a pokazuje ze nie mam tych pieniazkow zadzwoniłam do banku a oni mi mowia ze komornik zajał a wiem ze z mopsu nie moga zajac co mmoge zrobic zeby to odzyskac prosze o pomoc i porade dziekuje z gory pozdrawiam Iza

 19. Witam mam taki problem że jestem osoba niepełnosprawna moja mama zlozyła na mnie zeby pobierac swiadczenie pielegnacyjne dostała decyzje ze jest pozytywna i nr konta moj podała . ja mam komornika gdyz kiedys wziełam providenta i teraz z renty socjalnej mam odtrancane 25 % kwoty . dostałam z ZUSU pismo ze czesc beda dla komornika wysyłac ale na poczatku maja dostałam na syna 500+ wypłaciłam to było ok dzis 20 maja sprawdziłam konto i zobaczyłam ze przyszło na moje konto w banku BGŻ wyrównanie dla mamy na mnie zasiłek 2600 rodzinne na mego syna zasiek pielegnacyjny 153 i rodzinne na dziecko 89 i zobaczyłam ze przelewy przyszły a pokazuje ze nie mam tych pieniazkow zadzwoniłam do banku a oni mi mowia ze komornik zajał a wiem ze z mopsu nie moga zajac co mmoge zrobic zeby to odzyskac prosze o pomoc i porade dziekuje z gory pozdrawiam Iza

  1. IZABELLO,

   Odzyskać się nie da. Pamiętaj, że komornik to Twój (i nie tylko Twój) przyjaciel. To taki facet lub facetka, który pomaga Ci spłacić Twoje zobowiązania.

   Ale Ty ciągle głowisz się jak wyruchać komornika. A komornicy są najlepsi w ruchaniu.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

    1. DWA PROMILE,

     Piękna ksywa. Z tym, że na wydechu, to raczej kilogramy na metr sześcienny lub bardziej miligramy na decymetra sześciennych.

     Ale jołopy i tak nie wiedzą co to są promile (promille).

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     p.s. Co tam u Ciebie na wsi???

     1. ROMANIE,
      Bystry z Ciebie Baca.
      Siedzę sobie w cieniu i obalam flaszkę za flaszką.
      /-/ 2 promile na wydechu

  2. Cały czas mówimy co trzeba zrobić: zażądać od banku zwrotu ukradzionych przez bank pieniędzy. W przypadku braku zwrotu iść do sądu i żądać odszkodowania i zadośćuczynienia.

   1. AREK,
    … a co ma zrobić taki PRO-vident?
    Dać się pierwszemu z brzegu wyruchać?
    … kiedy on jest od ruchania innych!

     1. AREK,
      … to Ty PiSior, czy co? Jaki masz nr legitymacji?
      Jeżeli taki jegomość idzie sobie do PRO-videnta, czy innego frankowca i podpisuje z nim umowę, to nic mi do tego.
      Ale taki jegomość nie ma też nic do mnie.
      … bo niby dlaczego by miał?
      Lichwiarze będą tak długo, jak będą głupcy.
      A głupców jest coraz więcej,
      więc lichwa ma się dobrze.

      … a może zamiast nabijania na pal lichwiarzy, powinno nabijać się głupków.
      Myślę, że lepiej niech tą brudną robotą zajmą się lichwiarze.
      No chyba, że sam chcesz się podjąć tej roboty.
      Na mnie nie ma co tu liczyć.

      /-/ 2 promile na wydechu

     2. „Jeżeli taki jegomość idzie sobie do PRO-videnta, czy innego frankowca i podpisuje z nim umowę, to nic mi do tego.”

      A mi tak bo widzę dalej niż koniec własnego nosa i nie godzę się na wyzysk.

   1. AREK,
    Na pierwszy rzut oka pomyślałem, że napisałeś o islandzkim palcu środkowym, pokazanym kilka lat temu grandziarzom finansowym … i pomyślałem wtedy, że w Islandii to było możliwe, bo to państwo niezależne w przeciwieństwie do naszego nieszczęśliwego kraju.
    … ale zajarzyłem, że mowa tu o islamie.
    AREK wierz mi, że lubię różnorodność i wiem/wierzę w to, że różnorodność jest podstawą postępu … ale czy chciałbyś, aby niektórzy nawiedzeni islamiści bez znieczulenia ścinali nam głowy/podcinali gardła?

    /-/ 2 promile na wydechu

    1. Pewnie, że nie chciałbym.
     Zwracam tylko uwagę, że bankowość bez lichwy też istnieje i nawet ma się dużo lepiej niż nasz system bankowy.
     Jeżeli coś powinno się brać z islamu to bez wątpienia zasadę, że jakiekolwiek odsetki są zbrodnią.

     1. AREK,

      Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego np. Arabia Saudyjska (i/lub inne kraje arabskie) nie otworzyły swoich granic dla SWOICH uchodźców, jak uczyniła to Złota Aniela – nakazując nam przyjmowanie nadwyżki, jej totalnego błędu?

      /-/ 2 promile na wydechu

     2. W Arabii Saudyjskiej (i innych krajach Zatoki) już żyje ogromny odsetek obcokrajowców, w tym ponoć 2,5 mln Irakijczyków.
      Poza tym Syryjczycy wyznają inny, nieakceptowany w Arabii Saudyjskiej rodzaj islamu.
      Za to Arabia Saudyjska przekazuje ogromne kwoty finansowe na pomoc uchodźcom.
      W Libanie i Turcji są zaś ogromne ilości uchodźców (nie wiem czy ludność Libanu można zaliczyć do Arabów czy nie).

 20. Dzien dobry. Ja mam na koncie zbieg komorniczy i zablokowane srodki glownie z programu 500 plus i alimenty na syna…obdzwonilam bank i komornikow dogadalam sie co do rat ale pieniazki i tak sa zablokowane. Bank twierdzi ze kwota wolna od zajecia zostala wykorzystana bo wliczali wszystko alimenty i rodzinne bo reszta wplywow to kwoty raz na dwa mies moze 30 zl i jakos jednak te kwote przekroczylam. bank zwala na komornikow i czeka na pismo od nich o odblokowaniu srodkow tzn alimenty i 500plus a komornicy maja szczerze to gdzies czy sie do niech dzwoni czy pisze… niewiem co dalej robic bo na koncie mam kolo 2500 tys a niemam srodkow do zycia

  1. Nie ma czegoś takiego jak „wykorzystanie kwoty wolnej od zajęcia”.
   Bank Cię okradł , idź do prokuratury, sądu.

   1. ARNOLDZIE,

    Jesteś pewien z tą kwotą wolną od zajęcia??? Co Mi tu nie gra.

    Przy tak postawionej sprawie – kwota wolna około 11,000 pln – można by otrzymywać miliony byle by stan konta nie przekroczył kwoty wolnej.

    Co tu jest nie tak.

    Przemyśl to i daj znać.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    1. Po to właśnie wprowadzono tą kwotę by można z konta korzystać cały czas, a nie być wykluczonym.

     1. ARNOLDZIE,

      Wobec tego polska patologia ma duże pole do popisu. Mogą ruchać komornika ile zechcą.

      Swoją drogą, nie wiem jak to jest, ale Mnie kiedyś komornik zablokował konto w Banku Gospodarstwa Krajowego z powodu mandatu na kwotę 20 pln.

      Rzecz w tym, że Ja nigdy nie miałem konta w takim banku. Niemniej, w informacji widniała klauzula, że tenże bank ma Mi zablokować wszelkie konta we wszelkich bankach.

      No i wiesz jak Ja wyruchałem komornika???? Zapłaciłem ten mandat.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. Dzięki patologii masz dużo wejść i dużo komentarzy. Będziesz mieć dużą kasę dzięki patologii.

  2. Inulka,

   A Ty nie wpadłaś na pomysł, że mogłabyś się chwycić za robotę i oddać wierzycielowi to co jesteś Mu winna???

   Ja już tutaj wielokrotnie pisałem – Arnold napisał na temat łamania prawa przez banksterów, a nie na temat „jak wyruchać komornika”.

   Kiedy polska patologia uświadomi sobie fakt, że długi należy spłacać???

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 21. MOŚKI,

  Niektórzy pacjenci zakładów PRO-videnta i innych franko-dawców, zakładają że to oni wyruchają pożyczkodawcę – swojego dobrodzieja, Robią zakłady za zakładem a później, jak przegrywają to lamentują.

  Niektórzy pacjenci (franko-biorcy) tak się rozbisurmanili, że chcą nawet aby wszyscy podatnicy zrzucali się na spłatę ich zakładów.

  Mośki w Polsce mają eldorado, ruchają sobie do woli.

  Pozdrowienia dla Mośków
  i dla zakładników zakładów
  /-/ 2 promile na wydechu

 22. Hmm, pracodawca regularnie potrąca z mojej wypłaty pieniądze na alimenty. Niestety komornik za te same alimenty zablokował mi konto bankowe. Zatem to co pozostało z wypłaty po zapłaceniu przez zakład pracy alimentów również zostało w CAŁOŚCI zabrane. Czynsz, media, życie…ZERO kasy na funkcjonowanie co pociąga nowe zobowiązania za sobą bo przecież z czegoś trzeba żyć. Odwołałem się do komornika od jego czynności na co dostałem odpowiedź że jego działania są zgodne z prawem…??! Niestety radca prawny potwierdził słowa komornika, mówiąc że to jest kwestia interpretacji przepisów… Nie miałem czasu, siły ani pieniędzy na walkę z instytucją i założyłem sobie BEZPIECZNE konto bankowe gdzie komornik nie ma dostępu. Gorąco zapraszam do skorzystania z tego rozwiązania. Potrzebujesz więcej informacji ? SMS: BEZPIECZNE KONTO na nr 794341331 oddzwonię.

  1. MrPosłaniec,

   Wypierdalaj z tą Twoją oszukańczą ofertą.

   Ostrzegam wszystkie osoby przed wysyłaniem jakichkolwiek SMS na podany tutaj numer. Facet dyma ludzi z kasy.

   Chcesz być dymany nie tylko przez komornika, ale także przez oszusta, to wyślij SMS, a pozbędziesz się pieniędzy.

  2. jakim trzeba być zjebem i szmata aby okradać ludzi którzy już maja problemy z komornikiem ty ludzki śmieciu

 23. Moja mama rozwiodła się w roku 2008 chwilę po rozwodzie komornik zajął emeryturę za dlugi juz bylego męża. Dług został splacony w jednym miesiącu mama otrzymała normalna emeryturę zaś w następnym miesiącu konto znów zostało zajęte przez innego komornika (z warszawy a mama jest z Białegostoku. ) nie znając warszawy mama nie jeździła nie dowiadywala się za co tym razem zostaje ściągnięte. Ojciec otwierał różne firmy brał jakieś pożyczki czasem mama zyrowala a czasem nie wiedziała o niczym. Ojciec był i jest alkoholikiem podobno ma jakąś rentę ale w dalszym stopniu ściągają z mamą. I 3 miesiące temu sytuacja się powtórzyla. W jednym miesiącu mama dostała ok 900 zł emerytury w kolejnym już 500 z groszem.
  Od 2 lat mama pozostaje na moim utrzymaniu. Nie ma żadnego mieszkania żadnej nieruchomości. Ja aktualnie jestem w ciąży nie pracuje. Na utrzymaniu mam jeszcze 6 letnia corke i jestem po rozwodzie. Z mamą też już dłużej mieszkać nie mogę. Chcę mieć ją blisko i w dalszym ciągu jej pomagać. Niestety za te 500 zł nie jest w stanie ani nic wynająć ani się utrzymać.

 24. Mam zablokowane konto firmowe przez komornika w Getin Noble Banku.
  W koncie mam tzw kredyt obrotowy, od którego naliczane sa przez bank co miesiąc odsetki plus koszty prowadzenia rachunku.
  Bank ode mnie nie chce przyjąć swoich należności z w/w tytułu i jednocześnie trzy razy dziennie z departamentu windykacji docierają do mnie wiadomości smsowe i komunkaty telefoniczne, że mam niezwłocznie uiścić zaległość.
  Czy to możliwe, żeby bank w tej sytuacji nie mógł pobrać swoich należności?
  Druga firma, która ma tego samego komornika z tego samego co ja tytułu zajęcia kont lecz w mBanku nie ma żadnych problemów z regulowaniem swoich zobowiązań bankowych poprzez konto firmy.

 25. Mam konto euro w PKO ,wpływa na nie moja wypłata (co miesiąc. Zona jest upoważniona do wybierania euro z konta.Mamy jednak rozdzielność majątkową.żona ma komornika w związku z domem .Kupiliśmy dom z wadą budowlaną i mamy rozebrać (około pół domu – w zabudowie bliźniaczej). No i zwlekamy , wysyłamy pisma-bronimy się .Jednak Nadzór Bud. narzucił kare ,ciągnie się kilka lat . Komornik narzócił kare żonie bo ona jest właścicielem domu.
  Dzisiaj weszła wypłata od armatora zagranicznego i komornik zajął moją wypłatę!!!!Moje konto ,nie żony
  PYTAM SIĘ JAKIM PRAWEM???? JAKIM CUDEM?? MAM PŁACIĆ ZA KOGOŚ ??MAM ROZDZIELNOŚĆ MAJĄTKOWĄ Z ŻONĄ.
  Co mam zrobić , aby odzyskać kase?

  1. Marynarzu,

   Komornicy to Mośki. Z Mośkami nie wygrasz. Miej pretensje do historii świata, szczególnie historii Narodu Polskiego.

   Znasz pewnie słowa piosenki … wszystko co nasze, Mośkom oddamy.

 26. Mieszkam za granica od roku. W Polsce nie jestem zatrudniony. Raz w miesiacu przelewam na polskie konto EUR pieniądze by pokryć raty kredytów u znajomych (nie pytajcie dlaczego – zwykła uprzejmość). Dziś bank zabrał mi 50eur i nie mam pojęcia na jakiej podstawie .. Kradzież?

  ps. konto mam firmowe ale firma zawieszona jest od roku również – brak długów firmy.

  1. ŁUKASZU,

   Ty – widzę – kolejny niepociumany. Kiedy pewnego dnia na ulicy dostaniesz w ryj, to też tutaj zapytaj się dlaczego.

   Czy Polactwo ma w sobie jakiś gen głupoty, czy co???

 27. US ściągnął niezaplacony podatek nie informując nas o niczym. Dziwi mnie to bo jesteśmy w trakcie odwołania do SKO w sprawie umorzenia jego części

 28. tak zrobił Bank PKO BP zajął mi na rachunku kwotę 1000 zł gdy na rachunku było tylko 3000 zł nie przestrzegając prawa bankowego i kwoty zgodnie z tym prawem wolnej od zajęć

  strzeżcie się tego Banku

 29. Dzień dobry.Co zrobić w sytuacji gdy mam wspólne konto z partnerem w mbanku,ten ma zejście komornicze na swoim rachunku,wg banku ustawa o odnawialnym limicie nas nie obowiązuje bo zajęcie było przed jej wejściem.Pieniądze wpłynęły na moje konto,to przelew od znajomego .Komornik ma w d…. i nie chce ustąpić.Mbank z kolei też ma w d…i zgania na komornika.

   1. Proszę mi pomóc napisać takie pismo do Mbanku.19.maja zajeto mi kato na które wplywa zas.rodzinny i 500+ nic po za tym. 26maja zglosilismy ten fakt w banku. Wczoraj wpłynęły świadczenia a dziś bank przeslal do komornika wszystkie pieniądze. Co mam robić. Jutro jade do komornika ale czy on odrazu odda zajęte pieniądze wątpię w to.

    1. A po co jedziesz do komornika!?
     Zgłoszenie kradzieży dokonanej przez bank do prokuratury plus pozew do sądu przeciwko bankowi o
     zadośćuczynienie i odszkodowanie.

     1. Byłam u komornika. Bank przeslal im fax ze popełnił blad, pieniądze maja zwrócić ale dopiero gdy bank przysle im w wersji papierowej. Nas bank nawet nie poinformował ani nie przeprosił. Jak mam napisać to pismo.

 30. Mam pytanie po raz kolejny komornik wszedł córce na konto 2 lata temu zgubiła dowód notabene już nie ważny i ktoś notorycznie bierze na nią pożyczki.Zdarzyło się już to 3 razy z bikiem włącznie i za każdym razem jest to samo policja czekanie aż aż komornik odda pieniądze a w tym czasie kary za niespłacanie kredytu,jest jakaś rada na to bo już siły nie mam

  1. Grygierze,

   Najlepiej, weź sam pożyczkę, a pieniądze przeznacz na naukę języka polskiego.

   Chyba, że u was na wsi wszyscy tak piszą – całość jednym zdaniem i bez interpunkcji.

   Taka jest Moja dobra rada.

 31. Witam, mam pytanie czy jeżeli były mąż przeleje swoje nadgodziny na konto niepełnosprawnego syna to może to konto zająć komornik Były mąż ma komornika na pensji za zaległe alimenty w zakładzie pracy powiedzieli mu że tylko tak może uchronić te pieniądze z nadgodzin od zajęcia komorniczego Bardzo proszę o odpowiedz

  1. Jeżeli nie potrąci na rzecz komornika pracodawca a konto syna nie jest zajęte to niby jak ma zająć komornik?
   Dlaczego nie da mu do ręki?

 32. Dziś siostra przelała na moje konto kwotę 30 zł, czy komornik może ja zabrać? Środków oczywiście nie ma…

 33. Witam otrzymałam na koncie minus 1470 nie wiem skąd bo nic nie dostałam otrzymuje 500 plus alimenty rodzinne na dwoje dzieci i dodatkowo zasiłek z Mopsu mam w piątek co mogę zrobić teraz aby otrzymac kasę pomoże Pan pozdrawiam jutro idę do banku ale jak rozmawiać z nimi

 34. Witam otrzymałam na koncie minus 1470 nie wiem skąd bo nic nie dostałam otrzymuje 500 plus alimenty rodzinne na dwoje dzieci i dodatkowo zasiłek z Mopsu mam w piątek co mogę zrobić teraz aby otrzymac kasę pomoże Pan pozdrawiam jutro idę do banku ale jak rozmawiać z nimi

 35. Witam,
  może ktoś mógłby mi pomóc?
  Nieuznana reklamacja faktury za internet Play z roku 2010 na kwotę ok. 100 zł spowodowała sprzedanie długu firmie windykacyjnej Raport „?”.Firma trzymała 3 lata moje dane na stronie internetowej o sprzedaży długów- kwota 255 zł.Jako ze mieszkałam zupelnie w innym miescie niz adres zameldowania – nie odebralam awizo z Sądu z nakazem zapłaty w roku 2014 jak również nikt, ponieważ mama zmarła i tam nikt nie mieszka.
  Sąd w Ketrzynie uznał pismo za doreczone, nakaz zapłaty się uprawomocnil, dowiedzialam się z pismao blokadzie wynagrodzenia – po otrzymaniu pisma do zakładu pracy.Kwota ok. 560 zł
  Komornik działajacy na korzysc Raportu otrzymał cała kwotę 560 zł w maju 2015 roku ale w dalszym ciągu blokował konto bankowe.Zabrał alimenty dziecka przez 3 tygodnie toczyłam walkę o odblokowanie, w pismie informujacym otrzymalam informacje z e musze jeszcze dopalcic 410 zl. – doplacilam, pozyczajac bo ciezko
  sie zyje z dnia na dzien z dzieckiem bez pieniedzy.
  Łącznie komornik uzyskał 970 zł ode mnie na poczet „długu”
  Do tej pory nie otrzymalam od niego żadnego pisma z klauzulą wg której działał.
  Prawnik do którego się zwrócilam twierdzi że koszty moje będą przeywższały wartość zabranych pieniązków.
  Czy możecie Państwo jakąś radą posłużyć w tym temacie?
  z góry dziękuję

  1. Witam wszystkich! Komornik zabrał mi pieniądze z konta które zapłaciłem wierzycielom prawie dwa miesiące temu na co mam potwierdzenie przelewu. Akurat są święta i będę musiał pożyczyć pieniądze żeby mieć na prezenty itp. A tak się składa że w tym okresie ani banki ani komornicy nie pracują. Czuję się pokrzywdzony finansowo, moralnie i psychicznie! Moje pytanie brzmi czy należy mi się zadość uczynienie oczywiście po odzyskaniu pieniędzy? Kwota 3300 zł. Zarabiam najniższą krajową. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 36. Witam ja mam sytuację całkiem inną ponieważ komornik zajmuje mi wynagrodzenie za pracę z powodu niepłacenia rzekomych alimentów Lecz była żona wycofała pierwszą sprawę o rozwód i żadnych alimentów nie było lecz ona nadal z funduszu pobierała alimenty po drugiej sprawie rozwodowej Dowiedziałem się właśnie że była żona niesłusznie pobierała alimenty przez ten okres adwokat automatycznie napisał do funduszu o wstrzymanie wypłaty alimentów Lecz w tym czasie miałem już zajęte wynagrodzenie przez komornika adwokat automatycznie poinformował komornika o tym że są były niesłusznie wypłacane alimenty komornik potwierdził że zostaną one zwrócone lecz tak się nie stało pomimo zawieszenia sprawy przez komornika nadal nie wysłał pisma do zakładu pracy o zawieszeniu alimentów i Żąda ode mnie zwrotu kosztów poniesionych przez niego lecz zapytałem się jego jakich kosztów skoro nie było zadłużenia alimentacyjnego na tym sprawa z komornikiem się urwała i do dzisiaj czyli trzeci miesiąc pozostawia mnie z 560 zł mi z czego płacę jeszcze bieżące alimenty czyli na życie zostaje mi 151 zł wniosłem skarbie do sądu na niego jakiś miesiąc Po wniesieniu Skargi komornik przysłał mi pismo o zawieszeniu alimentów oraz do MOPSu Lecz nadal do zakładu pracy nie wysłał pisma o zawieszeniu alimentów i po raz trzeci pobrał mi kwotę 60% wynagrodzenia pomimo tego że płacę alimenty bieżące podkreślam i został on o tym poinformowany żądają zwrotu pieniędzy od komornika usłyszałem że nie zostaną mi one zwrócone tak szybko proszę o pomoc co bym miał w tej sprawie zrobić Czy mógłbym pozwać komornika do sądu ponieważ przez niego wpadłem w długi w bieżących rachunków bo nie da się ze 150 zł zapłacić gazu prądu czy innych rachunków tak pomimo interwencji jak mojego adwokata nadal komornik po prostu ma to gdzieś na koniec podkreślasz że nie jest to pierwsza taka sprawa tego komornika uprzykrzasz życie większości ludzi którzy niektórym nieprawnie pobiera jakieś pieniądze Proszę o pomoc

 37. Do ROMANA WŁOSA – sam jesteś komornikiem do tego apodyktycznym i wulgarnym ale to norma w branży rzecz jasna 😉 Chamstwo masz zapewne nie tylko wrodzone ale i nabyte = niezła mieszanka ;). Nikomu tu nie pomogłeś, trolujesz i cieszy Cię nieszczęście ludzi. Won stad !

 38. wiecie tak czytam z ciekawości .. i jak widzę odpowiedzi tego pana Włosa , to kojarzy mi sie on z tym ,że należy do tej całej kasty komorniczo – sądowniczo – bankowej …. co więcej , jawnie na necie proponuje łapówkarstwo na swoja korzyść typu – POmogę ale jak zgłosujecie na mnie na prezydenta … POwinien pan siedzieć i dostać zakaz prowadzenia działalnosci !!! Pozdrawiam

 39. Dzień dobry bank zablokował 500 plus zasiłek pielęgnacyjny I świadczenia pielęgnacyjne pieniążki z tytułu urodzenia dziecka twierdzi że winny jest komornik gdzie mam zaskarżyć I kogo ?

 40. witam jezeli komornik mi zajol konto i potraca z niego 50% wynagrodzenia gdzie sie zgłosilem polubownie czy moze doszukiwac sie tego i zajac mi auto gdzie jest jedynym transportem moim do pracy?

 41. Witam.

  Komornik zajął moje konto za niezapłacony mandat w wysokości 67 zł, który na dodatek nie dotyczy mnie, bo samochód sprzedałam kilka lat temu. Z rachunku zniknęła suma ponad 3000 zł.
  Bank zasłania się tym, że to urząd skarbowy, a urząd skarbowy nie może znaleźć nawet numeru tej sprawy. Co robić?

 42. A mnie komornik wyczyścił do zera plus dziś zablokowane odrazu 500plus. Mam 0,00 zł dostępnych środków plus dziecko na utrzymaniu. Zadłużenie nie jest z tytułu alimentacyjnego a za pożyczkę, która wzięłam dla kogoś i zostałam oszukana. Już nie wiem co robić??!!

 43. Można stworzyć konto socjalne na które namawiam znajoma utrzymującą się z zasiłku stałego z Mops. Ale jak się naczytałam powyżej, to nie dziwię ,że ona nie chce żadnego konta w banku, bo ściga ja też komornik. Czy takie konto socjalne rzeczywiście jest bezpieczne? W razie zajęcia ta znajoma nie będzie miała sil walczyć o swoje. To jest dobre dla obrotnych.

Odpowiedz