Komornik a konto bankowe – nie dajcie się okradać!

Przeczytałem dzisiaj o kolejnym przypadku okradzenia niczemu niewinnej osoby przez komornika przy współudziale banku. Ponieważ takie przypadki są ostatnio nagminne i może to dotknąć KAŻDEGO – nawet jak nie ma żadnych kredytów, pożyczek ani długów – postanowiłem zwrócić uwagę, że pieniądze na koncie bankowym są CHRONIONE przed komornikiem (i nie tylko) do kwoty 3 krotności przeciętnego wynagrodzenia. Od września 2016 r.  jest 75% najniższego wynagrodzenia, czyli na dziś 1387,50 zł .
Do końca  11 341,92 zł .
Za każdym razem gdy słyszę opowieść jak to bank pozwolił zabrać komornikowi pieniądze z konta – obojętne czy za własne czy za cudze długi – to zdumiewam się nad kondycją ludzi pracujących w bankach. Czy oni nie znają prawa – i to ustawy ich bezpośrednio dotyczącej – i tak bardzo mają w dupie interesy swoich KLIENTÓW !?
Przecież to, że pieniądze ich klientów są na rachunkach chronione do 11 tysięcy złotych powinni mieć w małym palcu! I nie powinno być żadnych takich sytuacji, że komuś z konta zabierają pensję i ten ktoś pozostaje bez pieniędzy na życie.

Dlatego jeśli taka historia Wam się zdarzy to nie ma sensu chandryczyć się z komornikiem – bo on należy do sitwy sądowniczej i NIGDY nic nie wskóracie – tylko natychmiast pisać pismo do banku o zwrot bezprawnie zabranych pieniędzy.  I nic Was nie obchodzi czy komornik zwróci bankowi czy nie zwróci – to BANK MA ODDAĆ WASZE PIENIĄDZE.  To bank złamał prawo, a konkretnie art.54 Prawa Bankowego.
A jeśli nie będzie chciał po dobroci to do sądu i oprócz odsetek żądać także zadośćuczynienia za złamanie prawa, nadszarpnięte zdrowie itd.
A także odszkodowania jeśli z braku pieniędzy ponieśliście straty.
Może jak kilka banków zapłaci za swoje bezprawne działania to się nauczą przestrzegać prawa. więcej …

477 myśli na temat “Komornik a konto bankowe – nie dajcie się okradać!

  1. U mnie sytuacja jest taka,ze jestem na stazu z urzedu pracy-kwota 844z ł netto.komornik napisał do up o zajęcie stypendium stazowego.Urzad odpisał komornikowi,że kwota ta jest niższa od najnizszej krajowej i w zadnym wypadku nie podlega zajeciu.Komornik wystapił do urzędu o przekazanie info na temat mojego konta bankowego.Ja kiedy dostałam list od komornika,poszłam do urzedu pracy i zarzadałam ,zeby kolejna wypłata srodków nastapiła przelewem bankowym.Oto rada-nie dajcie sie komornikowi.

   1. Mam pytanie a czy potem kiedy urzad pracy przelal ci pieniadze na rachunek bankowy komornik nie zablikowal twojego konta?

 1. Kolega miał przypadek, że komornik zamroził mu konto za niezapłacony mandat. Chłopak był na wakacjach karta nie wypłaca środków. Co ciekawe nie dostawał ponagleń zapłaty, bank mimo że na koncie było wielokrotnie więcej pieniędzy nie spłacił zadłużenia tylko zamroził mu konto. Oczywiście daleko od domu bez kasy mnóstwo kłopotów. Polecam więc mieć zawsze min dwa konta bankowe.

  1. To niezbyt pomoże bo komornik zajmie wszystkie.
   Jeśli już to warto mieć kartę „prepaidową” (jest całkowicie anonimowa), szczególnie, że teraz można na każdej mieć do 10 tys. złotych.

   1. Można też założyć konto w jakimś BS z max jednym oddziałem w całej jego sieci, zlokalizowanym najlepiej w ościennym województwie – też działa – na jakiś czas.

   2. Arek, miałem do czynienia z taką kartą i bank ją zamroził pod pozorem prania brudnych pieniędzy. Byłem wtedy na wakacjach i musiałem wcześniej wracać z tego powodu. Czeka mnie sprawa cywilna dot. odzyskania kwoty 2.000. Nie polecam tych kart. Na zwykłe konta wpłacam spore sumy i nigdy ani bank, ani US się nie przyczepił.

    1. Można ją kupić na allegro, ktoś tu też linkował do swojego sklepu i można w każdym oddziale banków BZ WBK i Pekao (nie wiem jak w innych).

     1. ARNOLDZIE,

      Nie rób z siebie idioty. Jakiś pacjent-półgłówek reklamował tutaj ANONIMOWE karty, które będą wysłane na NIE-ANONIMOWY adres pocztowy. Strzeż się półgłówków. Z jakim przystajesz, takim się stajesz.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. Podobno, kiedyś w U.S.A. jakiś złodziej wkroczył do domu pewnej kobity aby Ją okraść.

      Ona powiedziała Mu, że nie ma kasy. Oj Jej na to – a czym płacisz rachunki??? Ona Mu na to – , że czekami.

      On Jej na to -, to wypisz Mi czek. Ona Mu na to, a na kogo mam wypisać czek??? On Jej na to podał swoje dane personalne.

      W U.S.A. jest tyle samo półgłówków, a nawet więcej niż w każdym innym kraju.

     2. Panie Romanie czytałem Pana komentarze na blogu Jaszego.Jasze chciał przez Pana zablokować(zablokował?) komentarze.
      Może jakiś wpis o korwinie?(Taki opisujący całokształt).I podlinkował by Pan na jego blogu wtedy korwinojebcy zaraz by się zjechali 🙂

     3. PANTEK,

      Wiedz, że Ja podzielam wiele poglądów Jaszego. Ale Ja, w odróżnieniu od Korwina-Mikkego, nie mam szmerów pod kopułą, dlatego nie zaprzeczam sam sobie tak jak to Jasze Korwin Mikke czyni na każdym kroku,.

      A Korwinojeby są nieuleczalne. Nie zależy Mi na tym aby Oni zlatywali się na Mój blog.

      A sam Jasze jest w gruncie rzeczy mało interesującym facetem. On jest podobny do organizatora gry w trzy karty.

      Doi frajerów ile się da, a naganiacze dostarczają Mu ciągle nowych pacjentów.

      A Jasze ciągle powtarza to samo – u mnie opłaca się grać w trzy karty, u mnie każdy wygrywa, wolny rynek to jest to.

      Czyli PIJCIE COCA COLĘ.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

 2. no właśnie znalazłam się w opisanej sytuacji. Zablokowane konto w BNP Paribas i przekazanie wynagrodzenia komornikowi 3 dni po wpływie pieniędzy na konto. Zostałam bez środków do życia a bank odmówił wypłaty pieniędzy pomimo ustawy prawa bankowego. Złożyłam reklamacje do banku i co? Bank ma 30 dni na rozpatrzenie a ja i dwójka dzieci zęby w ściane włożymy. nie wiem co jeszcze mogę zrobić czy ktoś może mi pomóc?

  1. Nie wiem dlaczego mówisz o reklamacji.
   To nie jest kwestia reklamacji tylko złamania prawa przez bank.
   Pisz do nich ostre pismo o natychmiastowy zwrot pieniędzy na rachunek oraz wypłatę zadośćuczynienia i odszkodowania (jeśli poniosłaś jakieś straty).
   Także od razu pisz do prokuratury.
   Poproś pracodawcę o pomoc – nie wiem gdzie pracujesz, ale może mieć firma fundusz socjalny.

  2. Żyjemy w super bandyckim kraju, AmberGold kradł będąc do dziś chroniony, kilka lat temu chciał jakiś komornik wyrwać ok. 1600,- zł ode mnie, innym razem ktoś chciał wyrwać 2400,- zł, oczywiście zgłosiłem to prokuraturze i cisza, coś mnie tknęło i przy zakładaniu konta pytam się, jaką dajecie mi gwarancję że ktoś mi moich pieniędzy nie ukradnie, bo powiedziałem że żyjemy w takim bandyckim kraju że komornik wchodzi i zabiera z konta nawet jeśli nigdzie się człowiek nie zadłużył oraz niema żadnych zaległości finansowych, tak robią że niby ktoś coś kupił lub pożyczył i lewe sprawy itp. Coś mnie tknęło i za czasów Tuska nie trzymałem pieniędzy na koncie, a tu przypadkowo pytam kobietę w banku i ona poinformowała iż ponad 16 tys. zł zablokował mi komornik – bez podania powodu itp, oraz bez podania informacji dzwoniąc do niego, na szczęście nic nie miałem na koncie. Na szczęście też jest Pan Ziobro & Jaki i zrobią z gangsterami porządek wreszcie, tak że Pani powinna to zdarzenie obecnie zgłosić prokuraturze aby się tym zajęli. Pozdrawiam Panią gorąco.

 3. dziękuję bardzo za odpowiedz właśnie dostałam odpowiedz na moją reklamacje oczywiście negatywną powołano się na art 889 kpc nieważne że dotyczy to kont firmowych ale najwidoczniej dział prawny banku zatrudnia bardzo niekompetentne osoby. Zaraz piszę zgodnie z pana radą odpowiednie pismo straty poniosłam i to nie małe mam niezapłacone rachunki nie stawiłam się na wizycie u lekarza z dzieckiem gdyż najzwyczajniej nie miałam pieniędzy na dojazd do szpitala( ponad 100 km) a co najgorsze obawiam się że mąż może w najbliższych dniach stracić pracę gdyż nie mamy pieniędzy na wykupienie biletu miesięcznego aby mógł dojechać do pracy. Jestem załamana całą tą sytuacją. Pozdrawiam.

   1. No właśnie nie wolno trzymać pieniędzy w banku. Najgorsze, że w Polsce jest OBOWIĄZEK by firmy rozliczały się przez bank 🙁

 4. wysłałam kolejne pismo do banku postraszyłam ich sądem i zapłatą odszkodowania no i zobaczymy co będzie dalej . Obawiam się że pewnie polubownie nie uda się nic załatwić bo mam wrażenie że bank nie bardzo rozumie co ja do nich mówię po swojemu interpretują daną ustawę jak grochem o ścianę. Ale co tu się dziwić przecież w takim państwie żyjemy nic już mnie nie zdziwi. Najgorsze jest to że w ubiegłym roku miałam podobną sytuacje ale bank był inny. Nie było jednak problemu szłam do okienka i wypłacałam pieniądze nikt o nic nie pytał . Widać DB powinien przeszkolić pracowników BNP

  1. Witam , ja miałem bardzo podobna sytucję z BNP Paribas – odmówili mi wypłaty z konta srodków wolnych od zajęcia i wysłali na poczet zajęcia nie tylko moje środki ale zrobili też debet. Oczywiście złożyłem reklamację i nie mam odpowiedzi chociaz minęło juz ponad 30 dni, dodatkowo nekaja mnie telefonami, że mam spłacić debet, który sami wykonali. Radzę złożyc sprawę do Arbitrażu Bankowego , ja tak zrobiłem iczekam co będzie.

   Pzdr
   P

   1. Też w identycznej sytuacji oddałem sprawę do Arbitra i wygrałem bez problemu.Szkoda,że nie mam wyroku, bo bym udostępnił.Jedyny minus, to opłata( wtedy 2010 r. 50 zł.) którą zwraca BANK !

 5. Witam ja mimo ,ze miałam debet na koncie w Paribasie to i tak komornik zajął moje wpływy /zasiłekk dla bezrobotnych/ a bank tłumaczy sie ,ze mógł -otrzymałam tak zawiłe odpowiedzi ,ze jedno drugiemu zaprzecza i tłumacza sie ,ze art.54 nie jest do końca uzupełniony 🙂 sami fachowcy w tym banku pracują – byłam wówczas w ciązy i doprowadziło to do tego ,ze urodziłam o 3 tyg wczesniej .Także sama nie wiem co już mam robić…
  pozdrawiam

 6. ARNOLDZIE,

  W Polsce nie istnieje obowiązek rozlicznia się przez bank. To sobie wymyśliły Polaczki-Głuptaczki. Podobnie zresztą jak NIEISTNIEJACY obowiązek posiadania pieczątek przez podmioty gospodarcze.

  Na debilizm nie ma lekarstwa. Dlatego, jeżeli Polaczek-Głuptaczek coś sobie wymyśli, to staje to sie NIEPISANYM, ale PRAWEM.

  Pewien czas temu, Ja chciałem sprzedać sklepikarzom rozmaite części samochodowe. Te tumany wymyśliły sobie, że nie mogą kupic od tzw. „osoby prywatnej”.

  Do dziś zastanawiam się co oznacza pojęcie „osoba prywatna” i czym różni się np. od „osoby nieprywatnej” czyli publicznej.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. Tu nie chodzi o rozróżnienie pomiędzy osobą prywatną a publiczną, tylko o różnicę pomiędzy zakupem od osoby prywatnej , a od firmy. Oni nie mogli kupić od osoby prywatnej, ale od firmy już pewnie tak.

   1. TAK MYŚLĘ,

    Jesteś w błęðzie – żaden przepis nie mówi gdzie sklepikarz może lub nie może się zaopatrywać w towar. On może ten towar nawet zbierać w lesie lub na śmietnikach.

    Ale głupole sobie wymyśliły pojęcie „osoba prywatna” i wymyśliły, że nie mogą od niej nic kupić. Kiedyś za komuny istniały sklepy skupujące rzeczy zagraniczne od „osób prywatnych”.

    Poza tym, wiedz, że każda osoba ma firmę – kodeks cywilny mówi, że firmą osoby fizycznej jest jej IMIĘ i NAZWISKO.

    Jarzysz???

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Tak a propos, te części kupił ode Mnie bez rachunku pewien emerytowany milicjant prowadzący sklep motoryzacyjny.

 7. ARNOLDZIE,

  Czy możesz podać jakiś akt prawny, który nakłada „taki obowiązek”??? Nie wiem, czy miałeś na myśli obowiązek rozliczania się przez konto bankowe, czy obowiązek używania pieczątki.

  Z tego co Ja wiem, to nie ma ani jednego, ani drugiego obowiązku. Coś tam jest jedynie o transakcjach – bodajże – 10,000 euro, ale też nie mam pewności.

  Wiedz, że wiele praw powstaje w ten sposób, że jakiś palant sądzi, że istnieje jakieś prawo, którego nie ma. Inny palant wierzy temu pierwszemu palantowi. Przez to kolejne palanty wierzą, bez sprawdzania, w to nieistniejące prawo, które zaczyna obowiązywać, mimo że nie istnieje.

  Potęga głupoty ludzkiej oraz siła naśladownictwa są przerażające.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Fajnie piszesz.

  1. Ten obowiązek jest w Prawie o działalności gospodarczej z dnia 19 grudnia 1999 r., art.13 pkt. 1-3 , w Ordynacji Podatkowej (obowiązek uiszczania należnych podatków przez rachunek bankowy przedsiębiorcy) oraz w Prawie Dewizowym – dotyczy przekazów z zagranicy i za granicę nawet pomiędzy osobami fizycznymi.
   A ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy (śmiech na sali) przewiduje takie dodatkowe i uciążliwe obowiązki, dla tych co biorą gotówkę od klientów ponad 15 tys. euro, że lepiej robić to przez banki.

   1. A nie ma przypadkiem tak, że nie dotyczy to mikrofirm?.Czy to też zmienili(na niekorzyść).
    Też coś czytałem że można pocztą w przypadku opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym.Chyba, że też zmienili.
    Nie chce mi się szukać więc pytam:)

  2. Panie Włos, po kolei:
   -ustawa o Vat w artykule 87.1 mówi, że w razie zwrotu podatku jest on przelewany na konto bankowe,
   -ustawa o swobodzie działalności gospodarczej (art. 22 ust. 1) nakłada obowiązek posiadania konta firmowego, gdy transakcja przekracza 15000 Euro i wykonywana jest między przedsiębiorcami,
   -ustawa ordynacja podatkowa w art. 61 mówi o tym, że zapłata podatków następuje w drodze polecenia przelewu,
   -jest jeszcze kwestia opłacania złodziejów z ZUS-u, ale nie chce mi się szukać konkretnego przepisu.

   Resumując, konto bankowe posiadać trzeba, ale jeśli mamy mniejszą firmę (bez tych przelewów na 15k), to można zadowolić się kontem „prywatnym”.

   Co do pieczątki, to w stosunku do Waadzy nie ma obowiązku jej posiadania, ale są jeszcze np. banki, które mogą mieć swoje własne regulacje.

   1. Zawsze możesz zadowolić się prywatnym kontem jeżeli prowadzisz na siebie prywatnie działalność gospodarczą.
    Nie ma nigdzie obowiązku by zakładać inne konto na działalność, choć wiele banków robi fochy bo woli dodatkowo doić klienta.

   2. FACIO,
    Polecenie przelewu można zrobić na blankiecie pocztowym lub blankiecie bankowym. Nie trzeba do tego posiadać konta w jakimkolwiek banku.
    Jarzysz???
    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS
    (kandydat na prezydenta RP 2020,
    dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

 8. ARNOLDZIE,

  Pomimo wielkiego szacunku dla Ciebie muszę Cię skrytykować za NIEPRECYZYJNE nazewnictwo. Co to znaczy „prywatne” konto – czy w państwowym banku można mieć prywatne konto???

  Co to znaczy – prowadzić „prywatnie” działalność gospodarczą??? Działalność gospodarcza, szczególnie ta prywatna, ma niejedno oblicze.

  Od tzw. osoby fizycznej (często jest to osoba psychiczna) poprzez spółkę z o.o, poprzez spółkę komandytową aż do spółki akcyjnej. Do tego może to być spółka jawna lub tajna, joint venture (czyli hasz i marycha dla każdego), itp., itd.

  Mośki tak ładnie pogmatwały te sprawy żeby woda była stale mętna. Bo w mętnej wodzie grube ryby czują się świetnie.

  Przemyśl to – pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

   1. PANTEK,

    Od pewnego czasu, na Mój blog zalądają tylko roboty internetowe. Trochę głupio się czuję kiedy mam pisać posty dla botów.

    Jednak specjalnie dla Ciebie znowu zabiorę się za pisanie. Póki co – pozdrawiam,
    ROMAN WŁOS

    1. Panie Romanie, zaglądają tylko roboty, bo nie ma nowych wpisów!
     Ja również przyłączam się do prośby o nowe posty.

    2. To dobrze, że zaglądają.Należy zrozumieć, że im więcej unikalnych postów tym większa szansa, że ktoś wpiszę tą magiczną frazę,która akurat znajduje się na blogu.
     PS. Proponuje też poprzypisywać kategorie.
     Wtedy jeśli ktoś wejdzie na bloga będzie mógł od razu wybrać posty na dany temat zamiast błądzić po omacku.

 9. PANTEK i TAKI TAM,

  Akurat mam pewność, że jest na odwrót. Tzn., nie dlatego mało koto czyta (poza robotami), że Ja mało piszę lecz Ja mało piszę, bo mało kto czyta.

  Gdyby czytali, to by często zaglądali poszukując nowych wpisów.

  Ja lubię czytać Arnorlda oraz Korwina więc często tutaj i tam zaglądam.

  Jak chodzi o przypisanie kategorii, to raczej tego nie zrobię. Mój blog jest o wszystkim czyli o niczym, czyli strona ciekawa o ciekawych sprawach.

  Każdy Mój wpis można przypisać do dowolnej kategorii.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. W sprawie kwot bezpodstawnie zajętych z Waszych, czy mamy już jakieś orzecznictwo SR, lub może już NSA – napewno by to przyśpieszyło odzyskiwanie naszych pieniędzy zabrane przez Banki.

   Pozdrawiam
   jedna

 10. SAMA JEDNA !!!

  Nie bardzo wiem dlaczego do Mnie skierowałaś pytanie odnośnie kwot pieniędzy zwanych także sumami.

  Ja z sędziami nie mam nic wspólnego poza tym, że tak jak Oni też lubię wypić.

  Natomiast orzecznictwo może być tylko jedno – goje do roboty, Mośki do liczenia pieniędzy. To właśnie dlatego Mośki masowo nawracają się na katolicyzm i masowo uczęszczają do katolickich kościołów, ale tylko na sumę. Bo Ich każda suma interesuje.

  Mam nadzieję, że Moje wyjaśnienia były dla Ciebie pomocne.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 11. W paribasie właśnie zajął mi konto ZUS, zabrał wszystko co tam było i dodatkowo mam na minusie kilkadziesiąt tysięcy jakby debetu. Fakt jest taki, że nie płacę do zusu złotówki od lat,
  ponieważ uczciwie płacąc za wykończenie ich kolejnej, nowoczesnej siedziby nie miałbym grosza na wykarmienie rodziny.
  Pytanie moje do Was brzmi: Czy taki zus ma takie samo prawo zająć konto co komornik sądowy? Na tym koncie były środki na wypłaty pracownicze, jak wytłumaczyć mam ludziom brak kasy a oni swoim dzieciom itd… Drugie pytanie brzmi: czy istnieje bank w którym kasa jest jak w banku?

  1. Musisz natychmiast lecieć do banku i zażądać wypłaty pieniędzy na pensje.
   One mają absolutne pierwszeństwo.
   Mogą chcieć listę płac, więc weź ją ze sobą.

 12. Własnie dzisiaj Bank BGŻ oddał moje wpływy z konta w wysokości 856 zł komornikowi.Jestto cały dochód 3 osobowej rodziny który wpływa z MOPS-u w skłat tego wchodzi specjalny zasiłek pielegnacyjny z tytułu opieki nad matką niepełnosprawną,zasiłek pielegnacyjny na niepełnosprawne dziecko i zasiłek rodzinny na dziecko czy bank miał prawo je oddać?

 13. Anonimowa Karta Prepaid . Proponujemy kartę prepaid BZWBK , z dużym limitem , możliwością bez prowizyjnych wypłat z bankomatów oraz bez obowiązku rejestracji.
  Jeśli nie chcesz aby Urząd Skarbowy miał wgląd w Twoje dochody lub obawiasz się, że komornik lub windykator odbierze Ci oszczędności umieść swoją gotówkę na koncie z kartą aktywowanym sms-em, bez podawania danych osobowych.
  Zapraszamy do zakupu na : https://www.prepaidbzwbk.pl lub Allegro: KartyPrepaidVISA.

  LUB WALUTOWE:

  Anonimowe konto z kartą , bez rejestracji i podawania danych osobowych! Dostępne w złotówkach oraz EURO , FUNTACH I DOLARACH !!! Kup już teraz na naszej stronie:
  https://www.prepaidbzwbk.pl lub Allegro : KartyPrepaidVISA

  Obrazek

 14. TY – VISA, przestań robić ludziom wodę z mózgu. Te karty to jest kolejny przekręt typu Amber Gold i inne Donki, Bronki czy Owsiki. Te karty wcale nie są anonimowe. W internecie nic nie jest anonimowe. Poza tym, kiedy wpłacisz odpowiednio dużo, to pewnego dnia możesz otrzymać wiadomość – Przeminęło Z Wiatrem. Jedyna pewna rzecz to handel wymienny. Taką kartę każdy komornik namierzy w kilka minut i wyczyści ją do końca.
  Pozdrowienia dla przekręciarzy,
  ROMAN WŁOS

  1. Komornik na karte z BZWBK moze tylko popatrzec. Rachunek techniczny nie podlega zajeciom bo w swietle ustawy nie jest rachunkiem oszczednosciowym. SPrawdzone wielokrotnie u ponad 10 komornikow.
   Nie twierdze, ze ktorys nie bedzie probowal ale sam BZ WBK nie moze zrealizowac takiej dyspozycji od komora – nie ma rachunku do zajecia a tylko swoj tehczniczny.

   W regulaminie innych bankow widzialem kiedys, ze moga podziekowac w przypadku zajecia ale te karty byly imienne.
   Dzisiaj otrzymalem karte z BRE i w regulaminie jest mowa o rachunku posiadacza karty.
   Nie rejestruje jej imiennie a posiadaczem jest ktos inny.

 15. Witam Panie Arku. Chciałbym dopytać o pewien szczegół na podstawie mojego przypadku. Kilka dni temu zauważyłem na swoim koncie osobistym ( Dobre Konto- Millenium) obciązenie na rzecz komornika 453,93 plus 30zł (!!za przelew!!), było to przy saldzie ok,2700zł, czyli wiele niższym niż wspomniana przez Pana kwota wolna od zajęcia (11 341,92 zł) . Czy bank ma prawo przekazać moje pieniądze komornikowi tylko jeśli saldo na koncie jest wyższe niż owa kwota, czy jeśli SUMA wpływów na konto od czasu zajęcia przekroczy tą kwotę? Dodam jeszcze, że ani ów komornik, ani bank nie poinformowały mnie o zajęciu konta. Pozdrawiam.

  1. Banki i komornicy powszechnie łamią prawo, do tego wiele banków – nie wiem dlaczego – przyjmuje sobie absurdalną wykładnię przepisu, że kwota z ustawy jest sumą wpływów na konto od czasu zajęcia.
   Podczas gdy przepis ten powstał po to by nie wykluczać ludzi z możliwości korzystania z konta bankowego, czyli jest kwotą wolną od zajęcia bez względu na sumę wpływów na nie.
   Niestety w Polsce ludzie są baranami – skrzywdzeni pobuczą, ale dochodzić swego już im się nie chce.
   Oczywiście powinieneś napisać do banku wezwanie do zwrotu UKRADZIONYCH pieniędzy plus jakaś kwota zadośćuczynienia.

   1. Właśnie, cytowana przez Pana Ustawa jasno mówi o „środkach ZNAJDUJĄCYCH się na rachunku” a nie o sumie uznań konta od daty zajęcia. Napisałem pismo do banku z wezwaniem do zwrotu. Poinformuję jakie będą efekty. A zna Pan (lub inne osoby czytające) przykłady, kiedy bank zwrócił bezprawnie zajęte w taki sposób środki? Można by się ew. wtedy pokusić o przytoczenie takich przykładów jeśli bank będzie przytaczał swoją absurdalną wykładnię Ustawy.

    1. Witam. Dostałem odpowiedź z banku i przytoczę ją w całości:

     (…) W odpowiedzi na Pana reklamację, dotyczącą realizacji zajęcia komorniczego, zapewniamy, że na podstawie zgłoszenia została przeprowadzona wnikliwa kontrola zaistniałej sytuacji.

     Potwierdzamy, że zgodnie z art. 54 Prawa bankowego środki pieniężne znajdujące się na rachunkach, są wolne od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego. Kwota wolna liczona jest jako suma wypłat z rachunków od dnia wpływu zajęcia do Banku. Egzekucja wprowadzana jest do aplikacji bankowej wraz ze wskazaniem kwoty wolnej od egzekucji właściwej ze względu na datę wystawienia tytułu wykonawczego.

     Informujemy, że zawiadomienie o zajęciu KM/19247/13, wystawione przez komornika, wpłynęło do Banku w dniu 19.07.2013 r. Na tej podstawie zostało wprowadzone do systemu Banku ze wskazaniem kwoty wolnej od egzekucji wynoszącej 11 126,07 PLN. Po uwzględnieniu przysługującej Panu kwoty wolnej, z nadwyżki nad nią, nastąpiła realizacja zajęcia. Na dzień 29.11.2013 r. do wykorzystania z limitu kwoty wolnej pozostało 0,63 PLN, dlatego rachunek nie jest zablokowany. Po wykorzystaniu powyższej kwoty rachunek zostanie zablokowany, a znajdujące się na rachunku środki będą przekazywane do organu egzekucjyjnego.

     W świetle powyższych wyjaśnień działania Banku w zakresie realizacji zajęcia oraz naliczenia prowizji za dokonanie przelewu na rzecz organu egzekucyjnego były prawidłowe i zgodne z obowiązującymi przepisami. Przykro nam z powodu Pana niezadowolenia, jednak nie mamy podstaw do uznania Pana reklamacji za zasadną.

     Wyrażamy nadzieję, że powyższe informacje będą wystarczające dla przedstawienia stanowiska Banku. (…)

     Czy mogę coś jeszcze w tej sprawie działać, jeśli interpretacja Ustawy przez bank jest taka, że to jednak suma wypłat jest wolna od zajęć?
     Proszę o radę.
     Pozdrawiam.

     1. Proponuję napisać do arbitra bankowego przy Związku Banków Polskich lub Komisji Nadzoru Finansowego.
      Albo od razu iść do sądu żądając zadośćuczynienia i odszkodowania za naruszenie prawa.

     2. ARNOLDZIE,

      Źle chłopakowi radzisz. Zarówno bankowcy, Związek, Banków Polskich, Komisja Nadzoru Finansowego, a także komornicy, sędziowie i cała reszta ferajny to są MOŚKI.

      A ich zadaniem jest doić Gojów-frajerów ile się da i z czego się da.

      Jedyny sposób jest podany w hymnie RP – …. co Nam OBCA przemoc wzięła, szablą odbierzemy.

      Chłopak musi sprawić sobie szablę.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

 16. ROMAN WŁOS,
  Mimo to zachęcam do napisania artykułu na jego temat.Wiele osób szuka informacji o Jaśku, niekoniecznie darzących go sympatią 🙂 Jak dodatkowo wstawi Pan gdzieś w artykule „Ozjasz” wtedy sukces gwarantowany 🙂

 17. Arek, Roman Włos,takitam,

  Art. 61. § 1. Zapłata podatków przez podatników prowadzących działalność gospodarczą i obowiązanych do prowadzenia księgi rachunkowej lub podatkowej księgi przychodów i rozchodów następuje w formie polecenia przelewu.

  § 1a. Zapłata opłaty skarbowej przez podatników, o których mowa w § 1, może nastąpić w gotówce.

  § 1b. Zapłata podatków przez mikroprzedsiębiorców w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2010 r. Nr 220, poz. 1447, z późn. zm.) może nastąpić również w gotówce

  Gorzej jest ze zwrotem VATu :
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-masz-konta-bankowego-w-Polsce-Nie-dostaniesz-zwrotu-VAT-2239843.html
  I z tego co patrzałem nic się nie zmieniło w tej sprawie.

 18. PANTEK,

  Bardzo mądry z Ciebie chłopak. Ale głuptaczki-Polaczki i tak zrobią to co każe im Mosiek Michnik i inna żydowska zaraza.

  Ja już tutaj pisałem, że posiadanie ŻYDOWSKIEGO konta bankowego jest NIEOBOWIĄZKOWE. Ale głuptaczki-Polaczki wiedzą lepiej. One zanoszą Żydom swoje piniąchy w zębach i jeszcze padają na kolana prosząc Mośków aby ta zaraza chciała ich wydoić.

  Tutaj w pełni podzielam pogląd Mośka – Jaszego Korwina Mikke. Jeżeli ludzi ostrzeżeni, że za chwilę pojadą czołgi nie usuwają się z drogi, to jest to ich święte prawo. W wolnym kraju, wolny obywatel MA PRAWO dać się przejechać przez czołg.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć konto do zwrotu VAT-u, a zaraz po zwrocie je zamknąć. Ale głuptaczki-Polaczki lubią Amber Goldy i inne wymysły Donka, Bronka i Vicka Rostowskiego.

  1. ROMAN WŁOS,
   Nie musi być konto w banku, może być konto w skoku.
   W sumie niegłupi pomysł.Zwrot VAT-u o ile się nie mylę jest co roku.

   1. PANTEK,

    Jeszcze mądrzejszym pomysłem jest NIEPŁACENIE VAT-u, jak również innych haraczy. Zresztą mądre Mośki tak robią. Słyszałeś żeby którykolwiek Mosiek zapłacił coś państwu???

    Pozdrowienia dla Ciebie
    oraz dla mądrych Mośków,

    ROMAN WŁOS

    1. ROMAN WŁOS, ARNOLD BUZDYGAN,

     Mnie ciekawi czy np. TVN i inne media telewizyjne płacą podatki w Polsce.
     Może Pan Arnold to sprawdzi skoro ma ciągotki tego typu.
     Sam jestem ciekaw.

     1. PANTEK,

      Bądź precyzyjny w słowach. Co oznacza pojęcie PODATKI???

      Tego pojęcia używają jedynie zawistne Goje. Mośki rozróżniają podatki – dochodowe, akcyzowe, VATy, PITy, CITy, abonamenty i inne haracz.

      I bądź pewien, że Mośki nie płacą nawet podatków za psy, i to nie tylko w Polsce, ale wszędzie we Wszechświecie.

      Jeden Mosiek, to jeździł autem po chodnikach po to aby nie płacić podatku drogowego.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. Bierz przykład z Mośków.

     2. PANTEK,

      Odnośnie dochodów, to – raz, że nie da się ich wyliczyć dopóki przedsiębiorstwo nie zostanie zlikwidowane, – dwa, nie po to Mośki wymyśliły tzw. KREATYWNĄ KSIĘGOWOŚĆ aby płacić podatki JAKIEKOLWIEK, nie mówiąc już o dochodowym.

      Pamiętaj – Goje do roboty, Mośki do zgarniania kasy.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

 19. ROMAN WŁOS,

  „A co z podatkiem drogowym, co z podatkiem od psów, co z abonamentem RTV, itd.???”
  Mnie interesują te podstawowe.RTV o ile się nie mylę w pierwszej kolejności otrzymuje poczta bo to poczta podpisuje z nami tą przymusową umowę zwaną rejestracją odbiornika.
  Zysk a dochód to co innego.Można powiedzieć, że dochód to zysk brutto a zysk to zysk netto.

 20. witam 🙂 mam zajęcie komornicze z mojego wynagrodzenia za pracę.Co miesiąc jest regularnie wpłacana część kwoty na konto komornika ,a część która mi zostaje to te wynagrodzenie minimalne czyli 1181,38 zł. I teraz mam pytanie.Czy tą sumę minimalnego wynagrodzenia może zająć jakiś inny komornik i pozostawić mnie bez złotówki do życia ?

   1. jakie mam poczynić kroki żeby ktoś poniósł konsekwencję ? do kogo mam się zgłosić i jakie wystosować pismo??? Dodam że w ubiegłym miesiącu miałem podobną sytuację gdzie na konto komornika została przekazana kwota 1800 zł. mało tego inny zabrał mi resztę czyli 1200 zł !!! nie wymiguję się od płacenia bo płacę na jego konto regularnie co miesiąc pieniądze ale beż przesady …

   2. Arnold nie ma racji, środki na koncie są środkami na koncie i nie obowiązuje ich zwolnienie z zajęcia z tytułu wynagrodzenia minimalnego. Chcesz się cieszyć pensją minimalną – powiedz pracodawcy, że chcesz ją otrzymywać w gotówce lub na konto członka rodziny.

   3. NIe moze – trzeba sie jednak o to upomniec u komora.
    Poki sie tego nie zrobi to pensja minimalna na koncie nie jest resztka wolna od zajec a tylko srodkami na rachunku – podlegajacymi zajeciu.

    Pismo do komora o tym, ze jedyne wplywy to pensja minimalna (wolna od zajec) i powinno byc dobrze. W razie oporow zostaje skarga na komora.

  1. Może.Np. fundusz alimentacyjny, lub po wpływie na rachunek bankowy kasa przestaje być wynagrodzeniem, a staje się „środkami”.

 21. Czytałem już nie jedno wypowiedz na różnych forach i na jakiś stronach prawniczych i wszędzie pisze ze nie może , że ta kwota minimalna jest nie do ruszenia przez komornika.

 22. Z wynagrodzenia za prace komornik może zająć 3/5 wynagrodzenia na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych, przy czym nie ma znaczenia wysokość wynagrodzenia. <<>>. Jeżeli pracownik zatrudniony jest na część etatu kwota wolna od potrąceń ulega zmniejszeniu proporcjonalnemu.

  1. Domyślałem się, że tak to błędnie rozumiesz. Tak jak jest opisane się dzieje przecież w Twoim przypadku – kwota minimalna jest przelewana na konto. A na koncie masz prowadzoną egzekucję już nie z wynagrodzenia za pracę, tylko ze środków obecnych na koncie (egzekucja z rachunku bankowego – która, swoją drogą, też ma swoją kwotę wolną od egzekucji, ale to już inna sprawa).

 23. Z wynagrodzenia za prace komornik może zająć 3/5 wynagrodzenia na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych, przy czym nie ma znaczenia wysokość wynagrodzenia. W przypadku egzekucji świadczeń innych niż alimentacyjne potrącenia mogą sięgnąć maksymalnie ½ wielkości wynagrodzenia, z tym zastrzeżeniem jednak, że egzekucji nie podlega wynagrodzenie w najniższej ustawowej wysokości po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy. Jeżeli pracownik zatrudniony jest na część etatu kwota wolna od potrąceń ulega zmniejszeniu proporcjonalnemu.

 24. a jeżeli na przelewie mam wyszczególnione Wynagrodzenie za Prace i kwota przelewu to 1181,38 zł tyle co wynosi wynagrodzenie minimalne ???

 25. to kiedy ta kwota będzie kwotą za moje wynagrodzenie za pracę i kiedy nie będzie mógł jej ruszyć komornik piszę o kwocie minimalnej

  1. Łukasz – mylisz dwa pojęcia.
   Po pierwsze – komornicy nie mogą Ci zabrać z wypłaty więcej niż części wynagrodzenia, które przedmówcy Ci podali. Obojętnie ile komorników się na to rzuci. Będą musieli się dzielić.
   Po drugie – na koncie bankowym istnieje kwota wolna od zajęcia (teraz ponad 11 tys.) i ani komornik ani bank nie ma prawa Ci jej zablokować ani zabrać. Jeżeli tak się dzieje – okradają Cię.
   Pismo do banku o natychmiastowy zwrot pieniędzy, do prokuratury o popełnieniu przestępstwa no i do sądu lecisz o zadośćuczynienie.

 26. muszę to kwotę co am na koncie wyszczególnić że to jest wynagrodzenie za pracę a nie środki dostępne na koncie ?

  1. ŁUKASZU,

   Nie czytaj tych bzdurnych komentarzy. Wiedz, że jedynym NATURALNYM prawem jest PRAWO PIĘŚCI. Także wiedz, że PAŃSTWO czyli także komornik to jest największy bandyta.

   Dlatego, mądry poeta napisał – GWAŁT NIECH SIĘ GWAŁTEM ODCISKA. Zobacz co robią Mośki na całym świecie – rzeź i rozlew krwi.

   Kiedy do Mnie przyszedł komornik, to chciał „na chama” wejść Mi do mieszkania. Ale zamiast tego, to Ja wyszedłem na klatkę schodową. Powiedziałem Mu tak – facet, wypierdalaj.

   On Mi na to powiedział, że dzwoni po policję. Wtedy Ja wyszedłem z domu, a na odchodne powiedziałem Mu, że kiedy jeszcze raz tutaj przyjdzie, to Ja Go zabiję. I więcej nie przyszedł.

   Za to, po pewnym czasie przyszło wezwanie do zapłaty z Urzędu Skarbowego. Ten urząd umorzył Mi zapłatę całkowicie.

   Bierz przykład z mądrych Mośków – komornicy to też w większości Mośki. Mośki są strachliwe. Wolą dostać kasę niż dostać w mordę.

   Ponadto, nie czytuj bzdurnych porad z internetu, a już całkowicie wystrzegaj się prawników czyli totalnych debili.

   Powodzenia w zmaganiach z PAŃSTWEM czyli bandytą.,

   ROMAN WŁOS

   p.s. Poprzyj Moją kandydaturę na prezydenta RP 2015. To ma sens.

 27. otrzymalem pieniadze z mcpr z tytulu zasilku co nie podlega zajeciom i blokadom jak stanowi prawo bankowe lecz credit-agricole mysli inaczej i robi ze mnie idiote odsylajac od jednego do kolejnego pracownika oraz komornika i tak w kolko nie wiem juz co robic moze ktos pomoze

 28. Witam serdecznie.
  Przeczytałem wszelkie wpisy na temat zajęć komorniczych.W dniu dzisiejszym wchodząc na swoje konto firmowe,oniemiałem !!! Cała kwota która widniała na koncie została zajęta,”ZABLOKOWANA” na rzecz egzekucji ,o której notabene nic nie wiedziałem.Szlag mnie trafił,ale jako,że z natury jestem osobą spokojną,”albo raczej staram się taki być”,usiadłem wziąłem tel.do ręki i dzwonię do komornika w celu wyjaśnienia mi co się dzieje z kontem.Na dzień dzisiejszy okazał się „CZŁOWIEKIEM”,na spokojnie mi wytłumaczył,co i jak…ba,nawet powiedział mi co mam zrobić aby konto zostało odblokowane…więc jestem umówiony na spotkanie…zobaczymy co dalej…odezwę się i poinformuję Was jakich nowości się dowiedziałem i jakie sztuczki mi zaproponował.Nadmienię jeszcze,że w tym samym czasie korespondowałem z bankiem,który zwyczajowo się wybielał,i wysyłał mnie do komornika.Pozdrawiam.

  1. Ta ochrona nie istnieje dla kont firmowych. Jeżeli chcesz odzyskać z niego pieniądze to jedynym sposobem jest sporządzenie listy płac i wypłata pieniędzy na rzecz wypłat.
   Bo pensję mają pierwszeństwo i bank musi Ci to wypłacić.
   Tylko musisz to załatwić z samego rana w poniedziałek coby nie wykręcili Ci numeru i nie wysłali już pieniędzy do komornika.

 29. Panie Arku, a czy nie można tu wrzucić jakiegoś mocnego pisma wobec banku i łamania ustawy 54? Ostra w tonie, przytaczająca paragrafy tec. Na wzór.

  Druga sprawa to chciałbym doprecyzowac tą wolną kwotę od zajęć. przyjmijmy ze jest na okrągło 11500 zł. Na koncie w chwili „zajęcia” mam powiedzmy 1 zł. Kiedy komornik coś zabierze? Czy wtedy kiedy kwota na koncie przekroczy 11500 zł, czy wtedy jeśli saldo wpłat od daty „zajęcia” przekroczy 11500, mimo, iż na koncie pozostanie znowu 1 zł czy jakakolwiek inna kwota (bo kasę wypłacam w międzyczasie).
  Teoretycznie limit kwoty wolnej jest jeden niezależnie od ilosci posiadanych kont osobistych, ale z tego co wyczytałem to ten zapis jest martwy, czy tak?

  1. Przepis ten powstał po to by nikt nie był wykluczony z systemu bankowego – w tym ludzie biedni i niewypłacalni dłużnicy.
   Niestety większość banków pogrywa sobie i albo w ogóle ignoruje ten artykuł albo interpretuje go w absurdalny sposób.
   Za chwilę za to zapłacą bo składamy pozew – jako organizacja ochrony konsumentów – przeciwko tym bankom za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów.

   1. „Za chwilę za to zapłacą bo składamy pozew – jako organizacja ochrony konsumentów – przeciwko tym bankom za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów.”
    Brawo!!!

 30. …a,może ktoś mi ktoś podpowie,czy otwierając konto na niepełnoletnie dziecko,ale będąc jego dysponentem,i przelewając na nie pieniądze firmowe,komornik może je zająć?

  1. MICHAŚ,

   Te Goje są tak głupie, że Ja wcale się nie dziwię, że Mośki Ich ruchają na każdym kroku. Pamiętaj, masz jakieś wpływy na konto, to zaraz to wypłacaj. Wszelkie konta należą do Mośków, a Mośki są super dobre w ruchaniu, szczególnie Gojów.

   Pamiętaj, Michaś, że jedyne skuteczne prawo to PRAWO PIĘŚCI. Mośki nie znają żadnego innego prawa.

   Owocnego zmagania z Mośkami-Komornikami
   życzy
   ROMAN WŁOS

  2. MICHAŚ,

   Opowiem Ci taką ciekawostkę z ubiegłego wieku. W latach sześćdziesiątych Mośki chciały wywieźć kilka miliardów (po amerykańsku BILIONÓW) dollarów z komunistycznej Polski gdzie samo posiadanie dollarów było przestępstwem, a o wywozie nie było mowy.

   Wiesz co wymyśliły Mośki??? Na Placu Defilad w Warszawie OFICJALNIE spalono KILKA MILIARDÓW dollarów w banknotach.

   Wcześniej spisano numery tych banknotów. Po spaleniu banknoty o tych samych numerach zostały wydrukowane w U.S.A.

   Mośki mają łeb do dymania frajerów.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 31. PANTEK,

  A Ty myślisz, że Mośki są tak głupie, iż filmowali całą operację, a potem zamieścili to w internecie??? Mośki właśnie po to wymyśliły internet i różne pejsbuki aby gojowskie frajery same tam pisały co posiadają, gdzie były i co robiły, z kim się zadają, itp.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. Spodziewałem się, że padnie taki zarzut:) Nie oczekiwałem, że znajdę to w internecie.Moje dwa zdania były jako 2 oddzielne myśli. Chodziło mi to, że jakoś nie widzi mi się jak ktoś spisuje 40000000 numerów banknotów przy założeniu, że spalili 4mld w studolarówkach.

   1. Jeśli w ogóle cokolwiek spalili to coś co udawało te dolary.
    Ponowne drukowanie banknotów z tymi samymi numerami i wcześniejszą datą jest kompletnie niewiarygodne

 32. PANTEK I ARNOLD !!!

  Ja wtedy byłem dzieckiem. Były to gdzieś lata sześćdziesiąte kiedy Gomułka powrócił do władzy po tym jak Żydzi odsunęli Go od tej władzy. Towarzysz Wiesław postanowił się zemścić, więc zaczął wysyłać Mośków „do Izraelu” – jak mawiał pewien Rabin.

  Wtedy to właśnie Marian czyli Moniek Spychalski – marszałek Wojska Polskiego – wypowiedział przed swoim wyjazdem „do Izraelu” słynne hasło – „zajrzeli Mi do kufrów, zajrzeli Mi do waliz, a nie zajrzeli do dupy, gdzie mam ich socjalizm.

  W wyniku gomułkowskiej czystki, Mośki były masowo wysyłane „do Izraelu”, ale ich dollary musiały zostać w Polsce. Tego Mośki nie mogły znieść, więc wymyśliły właśnie spalenie dollarów w Polsce, które potem zostały wydrukowane w U.S.A.relu.

  Mośki są zdolniejsze niż niejeden Goj sądzi. A do spisywania numerów banknotów z pewnością zatrudniły szabesGojów za miskę ryżu.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 33. PANTEK I ARNOLD !!!

  Przypomniał Mi się jeszcze jeden numer wykręcony przez Mośków w latach sześćdziesiątych. Otóż, Mośki wpadły na pomysł, że można wydoić ładną kasę od Gojów – od każdego tylko JEDNĄ złotówkę rocznie.

  Mnożąć to przez miliony gojowskich dzieci z tzw. wyżu demograficznego, tzn. urodzonych w wokół roku 1955, można mieć miliony złotych.

  W tym celu, Mośki postanowiły, że każde gojowskie dziecko musi wykupić znaczek za JEDEN ZŁOTY aby otrzymać świadectwo szkolne.

  Mośki wymyśliły szczytny cel – JEDEN ZŁOTY na rozbudowę Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

  Ja sam mam kilka świadectw z naklejonym takim znaczkiem.

  Oczywiście, Mośki wyprowadziły kilka milionów złotych z WPKiW w Chorzowie.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Teraz Mośki doją frajerów pod hasłem WOŚP i inne WódStocki.

 34. Nie odpowiedzieliscie mi na pytanie uprzednio więc ponawiam:

  Druga sprawa to chciałbym doprecyzowac tą wolną kwotę od zajęć. przyjmijmy ze jest na okrągło 11500 zł. Na koncie w chwili „zajęcia” mam powiedzmy 1 zł. Kiedy komornik coś zabierze? Czy wtedy kiedy kwota na koncie przekroczy 11500 zł, czy wtedy jeśli saldo wpłat od daty „zajęcia” przekroczy 11500, mimo, iż na koncie pozostanie znowu 1 zł czy jakakolwiek inna kwota (bo kasę wypłacam w międzyczasie).
  Teoretycznie limit kwoty wolnej jest jeden niezależnie od ilosci posiadanych kont osobistych, ale z tego co wyczytałem to ten zapis jest martwy, czy tak?

  1. MILTON, aj jaj jaj, nie ma pojęcia takiego jak „saldo wpłat”. Napisz o co Ci chodzi. Chyba miałeś na myśli SUMĘ WPŁAT??? Saldo jest to różnica między wpływami i wypływami. Kiedy ta różnica jest dodatnia to znaczy, że więcej wpływa niż wypływa. Kiedy jest ujemna, to znaczy, że – albo za dużo przepijasz, albo zbyt mało wpłacasz na konto.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   1. ok.Chodziło o sumę wpłat w historii od dnia nałożenia „kłódki komorniczej”. Reasumując. Mam 1 zł. Wpłacam na konto 11499 zł. Następnego dnia wypłącam całość 11500…..i co? Konto jest dla mnie martwe?Choć jest na nim zero, to każda wpłata wykracza poza limit(historycznych wpłat)??
    To chciałbym wyjaśnić, ale widzę ze wiedza tutaj ogranicza się do stwierdzenia, że banki łamią prawo bo zabierają pieniądze z konta na których jest mniej kasy niz w ustawie zapisano.
    A tu najwazniejsza sprawa jest taka, czy trzeba sobie wszystko liczyć i wiedziec kiedy zmieniać bank, czy tylko pilnować aby na koncie nie było więcej niż ustawowy limit i komornik może ci skoczyć.

    1. Banki nie powinny liczyć sumy wpłat tylko patrzyć na saldo. Jeśli nie przekracza kwoty wolnej od zajęcia to nie powinny nic robić – ani blokować ani zabierać.
     Niestety z e-maili jakie dostaje wynika, że banki nagminnie i powszechnie łamią to prawo.
     Niektóry także stosują także zasadę sumy wpłat.
     Dziś wysyłamy wezwania do banków do zaniechania takich naruszeń praw konsumentów, a jeśli nie odpowiedzą na nie zmianą praktyk, swoich systemów i naprawą wyrządzonych krzywd pokrzywdzonym to lecimy z pozwami.

     1. Ok, Arku.
      Ale co dokładnie precyzuje ustawa i prawo? Sumę wpłat, czy stan widoczny? A może jest to niesprecyzowane. To ważne. Bo mnie nie interesuje czy dany bank sumuje,czy tylko patrzy na stan konta.Mnie interesuje co mówi prawo.

     2. „Środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych”

      Czyli kwota na rachunku (jego saldo). Nie ma mowy o sumie wpłat/wypłat/przelewów od chwili zajęcia.

   2. „Środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych”

    Czyli kwota na rachunku (jego saldo). Nie ma mowy o sumie wpłat/wypłat/przelewów od chwili zajęcia.

    Oznacza to, ze od momentu ustanowienia zajecia bank sprawdza wyplacone srodki. Przez zapis w ustawie banki rozumieja srodki postawione do dyspozycji, czyli do wyplaty, chociaz niekoniecznie juz wyplacone.

    Wariant 1)
    Saldo rachunku mniejsze niz kwota wolna – wtedy banki sumuja wplaty i maja racje bo jest to kwota pozostawiona do dyspozycji i ona pozostaje dla nas w granicach limitu z ustawy.

    Wariant 2)
    Saldo rachunku jest wieksze niz limit z ustawy – wtedy bank pozostawia do naszej dyspozycji. Mozemy je wyplacic ale nie musimy bo maja lezec i czekac na nasze dyspozycje.

    Niektore banki po prostu leca w ch…a i zwyczajnei nie przestrzegaja kwot z ustawy – i w takim przypadku nalezy bezwzglednie do prokuratury o zlamania art. 54. Da sie wygrac.
    12 lat temy walczyl kolega z ING – wystarczyla kopia pisma ze zgloszeniem. Kilka lat temu inny bank przegral w sadzie ok. 3500 zl. Kasa poszla do komora ale bank musial ja oddac klientowi, czyli bank splacil dlug za klienta 🙂

    Od VW banku otrzymalem informacje, ze limit zeruje sie po ustaniu egzekucji (np. umorzenie) i jesli wpadnie kolejna egzekucja to jest liczony na nowo – chociaz tyle dobrego 🙂

   3. Wariant 2) – POPRAWKA
    Saldo rachunku jest wieksze niz limit z ustawy – wtedy bank pozostawia do naszej dyspozycji srodki nie przekraczajace limitu z ustawy. Mozemy je wyplacic ale nie musimy bo maja lezec i czekac na nasze dyspozycje.
    Reszta wedruje do komora.

    Niestety dla klientow przepisy sa nieprecyzyjne (jak zwykle w PL) i stad taka lipa czasem.

 35. Nie mogę dodać komentarza z linkiem( każe się drugi raz logować).

  „Gotówka szkodzi Polsce i Polakom – twierdzą szefowie resortu finansów Narodowego Banku Polskiego, banków komercyjnych oraz innych podmiotów tworzących koalicję na rzecz rozwoju obrotu bezgotówkowego. Chcą skłonić opornych Polaków do zakładania kont, używania kart i elektronicznych płatności – zawsze i wszędzie.

  Na razie, w ramach działań pobudzających obrót elektroniczny, bankowa koalicja proponuje m.in. zmniejszenie limitu płatności gotówką z obecnych 15 tys. do 1 tys. euro. Powyżej tej kwoty trzeba by płacić kartą lub przelewem.”
  źródło: bankier.pl

  1. PANTEK,

   Te Mośki to mają łeb. One w ogóle chcą wycofania gotówki a nawet likwidacji kart. Mośki proponują płatności telefonem, koniecznie z odbiornikiem GPS. Tak aby Mosiek wiedział gdzie dany pacjent się w danej chwili znajduje. Aj jaj jaj.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

  1. KBKPL,

   Widzę, że te Mośki są bardziej niż genialne. One zawsze znajdą sposób aby wydymać Gojów. A jeżeli Goje sa tak głupie, to aż się prosi aby Mośki ich wydymały.

   Widzę, że Ja nie doceniałem Mośków. Sądziłem, że po Amber Gold, Amway, Herbalife i innych przekrętach Goje zmądrzeją i nie dadzą się więcej dymać.

   Ale gdzie tam, im bardziej Mośki dymają Gojów, tym bardziej Goje kwiczą z radości, że są dymane przez Mośków. Coś na wzór Jaszego Korwina Mikke i Jego Korwinojebów.

   Pozdrowienia dla dymających i dymanych,
   ROMAN WŁOS

   1. ROMAN WŁOS,
    Co się uczepiłeś tak tego Amber Gold?
    Ta piramida bardzo dobrze prosperowała. Jak bym chyba media pozwał gdybym tam pieniądze zainwestował.
    Marcin P. nie wziął tych pieniędzy inie wywiózł ich za granice tylko je zainwestował tworząc tanie linie lotnicze( co oczywiście stanowiło zagrożenie dla konkurencji). Wszystko było dla państwa i mediów ok puki nie stworzył tych linii.Potem media nagle zaczęły siać panikę wśród klientów Amber Gold i się posypało.Ciekawe co by było gdyby media zrobiły tak z którymś bankiem.
    Z jakiej racji piramida finansowa jest nielegalna?To w jaki sposób firma pomnaża kapitał to powinna być jej sprawa(to tak jakby kazali Intelowi zdradzić ja robią i z czego swoje procesory a potem by powiedzieli, że to nie fajne i zdelegalizowali taką metodę) , dodatkowo z tego co się orientuje to w umowie z Amber Gold była informacja o tym, że muszą się liczyć ze możliwością straty.
    Przecież ZUS jest piramidą.W takim razie można zgłosić ZUS do prokuratury?

    Ja przypuszczam, że z przychodów ze sprzedaży biletów bardzo szybko Amber Gold uzbierało by 2krotność tych 700mln wziętych od klientów i wypłaciło im.
    Ale dzięki polskojęzycznym mediom nigdy nie będziemy mieć tanich linii lotniczych.Tak samo z BDP.

 36. A ja nadal szukam jakiegos konta anonimowego lub technicznego. Ewentualnie karty prepaid bez śmiesznego limitu wpłat 10 tysi na rok.
  Wtedy nie będe się użerał z komornikiem a dogadam po czasie z wierzycielem.
  Po prostu mam pomysł na biznes na który musze zebrać troche kasy. jak wypali to spłace dług barzo szybko. Z komornikiem na karku będe się bujał lata.
  Ewentualnie może być konto całkowicie nieanonimowe, ale za granicą, gdzie będe mógł trzymać kase w PLN i móc ją wypłacać (najlepiej bez prowizji) w Polsce.
  Pomóżcie, doradzcie.

 37. PANTEK,

  Ja się wcale nie uczepiłem Amber Gold. Ja widzę, że Ty sam zadałeś sobie pytanie, na które tylko Ty znałeś odpowiedź. No i, sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

  A tak w ogóle, to jesteś w błędzie. Amber Gold nie stworzyła jakichkolwiek linii lotniczych. Po prostu kupiła niemiecką, a na dodatek JEDNĄ LINIĘ, a nie LINIE (nie wiem kto wymyślił tę debilna nazwę LINIA LOTNICZA).

  Nie wiem co było w umowie z Amber Gold, ale na podstawie materiałów w publikatorach stwierdziłem, że pacjenci kupowali kartki papieru zamiast złota.

  A tak w ogóle, to uważam, że Mośki są super, bo doją frajerów ile wejdzie. A frajerzy jeszcze kwiczą z zachwytu.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. ZUS nie jest żadną piramidą.

  1. Chodziło mi o to, że Marcin P. wykupił trzy spółki i z nich „stworzył” OLT .
   „Nie wiem co było w umowie z Amber Gold, ale na podstawie materiałów w publikatorach stwierdziłem, że pacjenci kupowali kartki papieru zamiast złota.”
   Gdyby nie wmówił patentom, że inwestuje w złoto a prawdę, że chce uzbierać kasę a potem kupić linie lotnicze to raczej tyle kabzy by nie uzbierał. …..mógł powiedzieć, że podzieli się akcjami.
   To że Marcin P. miał dobre zamiary względem klientów to tylko moje domniemania.
   Jeśli jest przeciwnie to warte uwagi jest to, że syndyk tak jakby wyprał legalnie te pieniądze uzbierane przez firmę.Drugą rzeczą wartą uwagi jest to co się stało z OLT po przejęciu i kto na tym zyskał a kto stracił?
   Zajebać 700mln , żeby dać 1mln na kościół i 1,6mln na wybieg dla lwów?W to nie uwierzę.
   A co jeśli tak naprawdę nikt/mało osób zostało oszukanych a AG było pralnią?

   „p.s. ZUS nie jest żadną piramidą.
   A czym?

   1. PANTEK,

    ZUS to jest wynalazek amerykański czyli Żydowski. Sami Amerykanie, chcąc wytłumaczyć hołocie co to jest ZUS (po amerykańsku Social Security) używają określenia „TUBE” czyli rura.

    To jest taka rura, do której jednym końcem wpływają składki płacone przez pacjentów pracujących, a z drugiej strony tej rury wypływają renty (w U.S.A nieliczne) oraz emerytury i inne zasiłki dla pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą pracować.

    Oczywiście, Mośki nie mówią nikomu o tym, że ta rura ma dużo sekretnych odpływów skąd Mośki czerpią kasę dla siebie.

    Jak widzisz, z piramidą nie ma to nic wspólnego. Tylko Korwinojeby sądzą, że ZUS to jest piramida. Oni powinni zażywać PYRAMIDOM.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Amber Gold to było jawne wyprowadzenie pieniędzy z Polski do Niemiec. Linia OLT z założenia miała zbankrutować.

   2. ROMAN WŁOS,
    To, że pieniądze wyciekają nie wyklucza bycia piramidą przez ZUS.

    „p.s. Amber Gold to było jawne wyprowadzenie pieniędzy z Polski do Niemiec. Linia OLT z założenia miała zbankrutować.”
    Pieniędzy dobrowolnie zebranych w ramach Amber Gold czy innych?

    PS.
    Właśnie oglądam film „Colapse” z 2009.
    Osoba występująca w nim twierdzi, że gdy skończy się ropa nie ma specjalnie alternatywy i mamy delikatnie mówiąc przerąbane.(daje do zrozumienia, że wierzchołek wydobycia został już osiągnięty)
    „Dokument odkrywa jego apokaliptyczne wizje dotyczące kryzysu zarówno w ekonomii, energetyce, jak i w środowisku naturalnym.”

 38. Witam. Komornik zablokował mi konto w banku, na które dostaję zasiłek z MOPS. W związku z tym jest jakby debet na koncie, nie mogę korzystać z karty do konta, gotówkę mogę wypłacić jedynie w kasie, co nie jest zbyt komfortowe. Czy można z tym coś zrobić? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam. Joanna

   1. Zrobiłam zgodnie z poradą. Dostałam odpowiedź, że nie mogą odblokować możliwości korzystania z karty, bo mam możliwość wypłaty gotówki w kasie.

    1. Zobacz do regulaminu korzystania z karty czy są tam takie zapisy.
     Jeżeli tak to odezwij się do mnie na arnold@buzdygan.com
     Jeżeli nie ma to pisz do nich ponownie, że żadnych takich zapisów w regulaminie nie ma.

 39. PANTEK,

  Nie rozumiesz co oznacza słowo „piramida”. To po grecku oznacza ostrosłup. Co ZUS czyli TUBE czyli RURA ma wspólnego z ostrosłupem???

  Musisz zajarzyć, iż aby coś było piramidą, to musi się stale rozszerzać patrząc od wierzchołka. Tzn., pacjentów musi stale przybywać. Tymczasem, w ZUS-ie pacjentów raczej ubywa (tych płacących składki), bo to wynika z tzw. niżu demograficznego.

  Jarzysz??? Czy nadal powtarzasz andruty za Korwinojebami???

  ZUS nie ma nic wspólnego z piramidą. Piramida to postęp geometryczny o ilorazie większym od jedności. Jarzysz???

  Pozdrowienia dla jarzących,
  ROMAN WŁOS

  1. Nie chodzi o to żeby ilość osób stale się powiększała bo nic nie może się powiększała.
   Chodzi o to żeby więcej pieniędzy przypływało niż wypływa.

   1. PANTEK,

    Nadal nie rozumiesz co to jest piramida, ani nawet nie przyswajasz faktów (ponoć autentycznych).

    Otóż, w piramidzie liczba pacjentów, a zatem kwota pieniędzy DOPŁYWAJĄCYCH stale się musi powiększać.

    Tymczasem ZUS ma coraz mniej pacjentów. A faktem (podobno autentycznym) jest to, że z ZUS-u coraz więcej wypływa, a coraz mniej wpływa (niż demograficzny plus emigracja) przez co bilans jest UJEMNY.

    Jarzysz, że tak nie wygląda piramida???

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

   2. „Otóż, w piramidzie liczba pacjentów, a zatem kwota pieniędzy DOPŁYWAJĄCYCH stale się musi powiększać.”
    Kto tak ustalił?

    „Struktura istnieje więc dopóty, dopóki suma wycofywanych przez uczestników pieniędzy jest niewielka w stosunku do napływających do systemu nowych środków.”
    „Schemat działa, dopóki są chętni do wlewania.”
    Nigdzie w internecie nie jest napisane, że liczba pacjentów ma się powiększać a jedynie, że system działa puki są chętni do wpłacania.

    Dlatego ZUS się sypie bo mamy niż demograficzny.

 40. PANTEK,
  ,
  I jeszcze jedno. Nie rób z siebie wała powtarzając bzdury wypowiadane przez półgłówków w publikatorach, które to półgłówki myślą, że są dziennikarzami.

  Otóż, „Dokument odkrywa jego apokaliptyczne wizje dotyczące kryzysu zarówno w ekonomii, energetyce, jak i w środowisku naturalnym.”

  Apokalipsa to to samo co odkrycie. Apokaliptyczny to odkrywczy. Tak więc, dokument odkrywający odkrywcze wizje to po prostu masło maślane, albo skuteczna efektywność (po amerykańsku – effective effectiveness).

  Oczywista oczywistość.

  Pozdrówka,
  ROMAN WŁOS

   1. PANTEK,

    Tylko idiota uważa, iż apokalipsa to koniec świata. Bo idiota nigdy nie czytał Biblii zwanej Pismem Świętym, więc nie wie, że Biblię wieńczy Apokalipsa Świętego Jana.

    Czyli Objawienie Świętego Jana, albo – po amerykańsku – Rewelacja Świętego Jana. Czyli po prostu ODKRYCIE Św. Jana.

    Święty Jan Ewangelista odkrywa tam karty. A to, że w kartach jest coś o dniach ostatnich to inna sprawa.

    Niestety, idiota nigdy nie czytał Biblii. Dlatego idiota sądzi, że święty Jan pisze coś o końcu świata.

    A ten rzekomy koniec świata, to po prostu koniec panowania człowieka czyli Szatana na Ziemi poprzedzający ustanowienie Królestwa Bożego na Ziemi.

    Pantek, zgłoś się do Świadków Jehowy – niektórzy z Nich dobrze znają Pismo Święte, więc może Cię przeszkolą w znaczeniu słowa APOKALIPSA.,

    Apokaliptyczne Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Nie pospolituj się z hołotą, która sądzi, że apokalipsa to koniec świata. Świat idzie do przodu dzięki apokalipsom czyli odkryciom naukowym.

 41. PANTEK,

  Nie wiem co jest lub nie jest napisane „nigdzie w internecie”, ale wiedz, że internet nie jest żadną wyrocznią lecz wysypiskiem śmieci.

  Natomiast Ja – ROMAN WŁOS – kandydat na prezydenta RP 2015, dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY – mówię, że liczba pacjentów musi się zwiększać – dokładniej rzecz biorąc, to kwota wlewanej kabzy musi się zwiększać – i to w POSTĘPIE GEOMETRYCZNYM.

  Tzn. na początku jest np. jeden pacjent, a potem liczba pacjentów rośnie w tempie zgodnym z tzw. ilorazem piramidy. A ten iloraz piramidy to dokładnie to samo co iloraz POSTĘPU GEOMETRYCZNEGO rosnącego.

  Np. tak, jeden pacjent zakłada piramidę o ilorazie DWA. Znajduje On dwóch pacjentów, z których każdy znajduje kolejnych dwóch pacjentów, z których każdy znajduje po dwóch pacjentów, których celem jest znalezienie kolejnych dwóch pacjentów przez każdego.

  Po trzydziestu kilku takich krokach liczba pacjentów przekracza liczbę ludzi na Ziemi, więc piramida się wali. Przyswajasz???

  Natomiast ZUS to TUBE czyli rura – z jednej strony wpływa, z drugiej strony wypływa. Szkoda, że ZUS nie jest piramidą, bo by już dawno upadł.

  Pozdrowienia dla piramidziarzy,
  ROMAN WŁOS

 42. PANTEK,

  Nie istnieje coś rozumiane jako coś innego. Chyba, że w Radiu Erewań. Apokalipsa oznacza – TYLKO I WYŁĄCZNIE – ODKRYCIE. To właśnie dzięki apokalipsom naukowym istnieje internet, dzięki któremu masz możliwość pisania Twoich komentarzy.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. „Apokalipsa – (z gr. apokalypsis – odsłonięcie, objawienie) w terminologii judaistycznej i chrześcijańskiej literatury religijnej, to opis szczególnego rodzaju proroctwa, dotyczącego tego, co ma się wydarzyć w dniach ostatecznych, przekazywanego przez Boga wybranemu prorokowi.”
   Nie widzę tu słowa „odkrycie”

  2. „apokalipsa (p.łc. apocalypsis z gr. apokálypsis ‘objawienie’) 1. religiozn. Apokalipsa – tytuł ostatniej księgi Nowego Testamentu. 2. objawienie, wizja, zwł. końca świata”

  1. https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#en/pl/revelation
   Dopiero na trzecim miejscu jest jako odkrycie.Do słowa odkrycie bardziej właściwe jest „discovery”
   Ponadto w podanym przez ciebie linku:
   „: a great disaster : a sudden and very bad event that causes much fear, loss, or destruction”
   „a great disaster ”
   „Synonyms
   disaster, calamity, cataclysm, catastrophe, debacle (also débâcle), tragedy”

   1. PANTEK,

    Etymologia i jeszcze raz etymologia. Rewelacja jest dopiero na trzecim miejscu z powodu przygłupów, którzy nie rozumieją słów. Patrz artykuł na Moim blogu, zatytułowany O Tym Jak Słowa Zmieniają Znaczenia.

    Pozdrowienia dla etymologów,
    ROMAN WŁOS

 43. Witam.Mam blokade w banku paribas jedyne zrodlo dochodu najniższa krajowa.Po przeczytaniu wszystkiego ,postanowiłam postawic wszystko na jedną szale.Poszłam do banku i powiedziałam ze chce swoje pieniadz te wolne od pobrań z artykułu 54 jesli ich nie otrzymam idę do prokuratury zgłosić dokonanie przestępstwa.Koles poszedł do dyrektora banku .wrócił i rozmawialiśmy ,po chwili znów został wezwany.Przyszedł z dobrą nowiną zostały mi wyłacone wszytskie pieniązki mało tego mogłam odrazu zlikwidować konto zajęte przez komornika.Jestem zdesperowana więc nie miałam nic do starcenia.Udalo się.Od dziś pieniązki moją wypłatę otrzymuję do ręki od mojego pracodawcy ktory jest wspaniałym człowiekiem.Pozdrawiam i życzę wszytskim pozytywnego załatwienia swoich spraw tak jak mi się udało.i Dziękuję za dobre Porady.Gdyby nie to nie miała bym za co żyć.

  1. witaj mi tez komornik zajał kanto tyle ze zabrał mi alimenty i swiadczenia rodzine które nie podlegaja zajeciu a bank mimo to przelał te piniadze na konto komornika

 44. Panowie, komornik nałożył blokadę na konto w ING. Wcześniej na tym koncie było saldo 0 zł. Wczoraj z ciekawości wszedłem na konto a tam debet na prawie 3 tysiące złotych. Składam reklamację- co ,dlaczego? Bank uprzejmie odpowiada, że taki a taki komornik żąda ode mnie konkretnej kwoty- jednoczesnie ING informuje, ze przynależy mi kwota wolna od zajęć 11 tysięcy. Wszystko pięknie i ładnie ale nie odpowiedzieli czemu zrobili mi konto na minusie i co to oznacza? Dziś napisałem kolejnego maila- może odpowiedzą. W historii rachunku nie ma nic co sugerowałoby przelew- więc chyba nie przekazali tej kwoty komornikowi. Co radzicie?

  1. Wilto a może idz do banku tak jak ja to zrobiłam dzisiaj z rana.Od ręki wypłacili mi pieniądze,i zlikwidowałam konto.wchodzac tam grzecznie powiedzialam ze jesli nie otrzymam swoich pieniedzy powolujac sie na art 54 kwota wolna od pobrań.Idę do prokuratury zgłosić przestępstwo bankowe.To porada jaką tu przeczytałam.Zadziałało podpisalam formalności w związku z artykułem 54 zliwkidowałam konto .a moj [pracodawca od dzis pieniażki bedzie dawał mi do ręki.

   1. Ale ja nie mam czego wypłacać z tego konta. Chodzi o to, że jest na nim niby debet i blokada konta na określoną sumę. Chcę się dowiedziec o co kaman. Mówiąc wprost to cieszyłbym się gdyby bank wysłał jakąs kase komornikowi, bo miałbym wtedy spłacony dług.

    1. Więc podejdz do banku zapytaj o ten minus i sprobuj zamknac konto. po co ci konto skor o
     tam nie ma przelewów chyba dobrze to rozumiem skoro saldo jest zerowe.Rośnie ci dług względem banku opłata miesieczna która będzie rosła a po co.To tak na moj babski rozum .A ten minus to kwota zapene jaka komornik chce ściągnąć z Ciebie dlatego saldo minusowe

    2. i Jeszcze jedno i dobra rada jeslli masz gdzie indziej konto gdzie sa robione przelewy moze warto wypłate brać do ręki lub na konto córki niech będzie wpłacane albo kogos zrodziny domownika.Ja już nie założe konta dopoki nie spłace długu.Mam najnizsza krajowa po tym jak zostalam w jednym dniu bez srodkow do zycia przez blokade w banku, wiecej sobie na to nie mogę pozwolic.

 45. Spoko, mam działalność- więc wypłaty oficjalnie nie mam, więc komornik jej nie zajmie.Za konto nie płacę-nie wziąłem do konta karty.Było mi potrzebne do robienia wpłat darmowych w oddziale.Z tą naniższą krajowa to są niezłe jaja. Niby komornik nie zajmie bo nie może-teoria. W praktyce zajmie wszystko z konta(po spełnieniu salda wolnego od zajęć) .Jedynym wyjściem jest branie do reki wypłaty.

 46. Ja również prowadzę działalność i z winy kontrahentów (oczywiście spóźnili się z płatnościami faktur) – doszło do zajęcia (zabrakło 1 dnia…). I tu się zaczyna robić wesoło: miałem kredyt w rachunku bieżącym (dostępne 60 tyś – 55 wykorzystane). Wpłynęło mi 30 tyś a zaległy podatek wynosił 20tyś. Zadowolony,że szybciutko spłacę widzę,że mam zajęte te 20 – 10 pozostaje do mojej dyspozycji. Ale , ale! Bank pieniądze zajął i ….trzyma zablokowane i nie przelewa do komornika. Pytam o co chodzi, a oni na to,że nie realizują zajęć z debetu. Mówię, żeby w takim razie odblokowali, a oni na to,że nie mogą, bo muszą zająć dla komornika. Pytam jak mam spłacić zajęcie – a oni na to: NIECH PAN POŻYCZY 10tyś, weźmie te 10 z konta i zaniesie komornikowi. To jest POLSKA właśnie (bank to Credit Agricole)

  1. DF,

   To Ty jesteś kompletnym idiotą. Wiedz, że wszelką kasę mają Mośki. A z Mośkami trzeba ostro.

   Ja biorę od Mośków tyle kasy ile chcę. A kiedy One chcą abym im spłacił, to mówię, że nie mam.

   I kiedy One będą grzeczne, to skapnę Im trochę kasy. Wtedy Mośki padają Mi do kolan, i mówią aj jaj jaj – niech Pan Dobrodziej się nie denerwuje – My poczekamy na Naszą kasę.

   Te Goje to naprawdę kompletne tumany. Gojów trzeba dymać na każdym kroku.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

  2. Witam wszystkich!!!
   Wczoraj poszedłem do Pocztowego Banku aby wypłacić moje 153zł z świadczenia pielęgnacyjnego. Okazało się że komornik za ją mi mój rachunek konta pocztowego i zostawił mnie bez żadnych środków do życia.
   Należy również zaznaczyć, zaznaczyć iż komornicy nie mogą wszczynać postępowań egzekucyjnych z świadczeń pomocy społecznej, gdyż stoją temu na przeszkodzie zarówno przepis 831 § 1 pkt 6 k.p.c. , jak i art. 833 § 6 k.p.c.

   .Na mocy art. 833 § 6 kpc, w treści nadanej przez ustawę o zmianie ustawy o pomocy społecznej i niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 40, poz. 229), nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne, świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne, porodowe, dla sierot zupełnych oraz świadczenia z pomocy społecznej.

   Dowiedziałem się od prawnika abym poszedł do banku i powołał się też na art 54 PRAWO BANKOWE oraz że złoże skargę do Arbitrażu Konsumenckiego
   Nic nie zadziałało i się nie przestraszyli a swoje 153zł pielęgnacyjnego zasiłku nie odzyskałem. Na konto zasiłek pielęgnacyjny przekazywał mi Ośrodek Pomocy Społecznej
   i nigdy nie miałem zaoszczędzonej kwoty 3 krotnego zasiłku. Zostałem okradziony przez BANK POCZTOWY I KOMORNIKA a moje należności nie zostały ochronione przez bank
   Jestem osobą niepełnosprawną i pozostawiony na bez prawie w naszej POLSCE .
   Co najgorsze nie wiem do kogo się zwrócić aby odzyskać swoje należności a mnie to kosztuje sporo wysiłku i nerwów

 47. Witam wczoraj wplynela mi wyplata ale nie tyle co powinno mysle ze komornik przejal mi 60 % z wyplaty za zalegle alimenty czy jest tak jak piszecie ze bank nie powinien udzielić dostępu do mojego konta by komornik ja zajal ?

   1. ROMAN WŁOS,
    Jakby nawet założyć, że hipotetycznie znikną wszystkie drzewa to papier można robić z konopi
    https://www.biznesnetworking.pl/o-co-tak-naprawde-chodzi-z-tymi-konopiami/
    Pamiętaj, że jeśli ktoś cię czymś straszy to jest prawie pewne, że ma w tym jakiś interes(oczywiście z niekorzyścią dla ciebie)
    np.
    Polska – sprawa Mariusza.T(postraszenie ludzi,żeby wprowadzić ustawę która pozwala wsadzić ludzi po odbyciu kary),
    Wielka Brytania –
    „Internetowe filtry, dotąd używane przez rząd by blokować dostęp do stron pornograficznych, będą teraz także używane do pozbawienia mieszkańców wysp dostępu do serwisów o tematyce uznanej przez rząd za ekstremistyczną, efektywnie cenzurując poglądy polityczne obywateli i ograniczając wolność słowa. Również wraz z początkiem listopada blokowane w Wielkiej Brytanii są liczne strony przechowujące torrenty, min. Pirate Bay i 1337x. Nakaz odcięcia dostępu do usług wydał Sąd Najwyższy na wniosek organizacji British Phonographic Industry (pol. Brytyjski Przemysł Fonograficzny).

    https://technologie.gazeta.pl/internet/1,113840,15033004,Kontrowersyjne_proby_cenzury_internetu_w_Wielkiej.html
    Ogólnie mówiąc straszyli pornografia i pornografia dziecięca ,żeby ocenzurować inne rzeczy.
    USA –
    Straszenie strzelaninami w szkołach i z tego powodu ograniczanie dostępu do broni.
    Ustawa Patriot Act.

    Jest od tego wyjątek – jak ktoś cię „straszy” czymś co się powtarza, czego już doznałeś, z czym miałeś już do czynienia
    np. aspartam,glutaminian sodu, azbest.

 48. DO ARKA NA ZASIŁKU PIELĘGNACYJNYM,

  Nic Ci nie da utyskiwanie, ani – tym bardziej – składanie jakichś pozwów. Państwo to bandyta, a z bandytami się nie dyskutuje lecz załatwia sprawy za pomocą pistoletów.

  Jedyny ratunek dla Ciebie, to poprzeć jedynego, godnego, bo od zawsze BEZPARTYJNEGO kandydata na prezydenta RP 2015 – ROMANA WŁOSA.

  Innej drogi nie. Pamiętaj, że każdy partyjniak Cię wyrucha.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Teraz masz wybór – albo zostaniesz nadal głupim Gojem dymanym przez Mośków, albo wejdziesz na drogę sukcesu.

 49. Witam proszę o poradę. Mam 3 konta w jednym banku i dziś okazało się ze mam blokadę środków (zajęcie egzekucyjne) . Jak się okazało jest to z winy mojego partnera. Nie wiwm co robić jak odzyskać pieniądze ponad 6 tyś. W banku powiedziano mi że mogę odzyskać jedynie połowę środków. Pozatym nie wiemy z czego to zajęcie zadnej informacji nie dostaliśmy

 50. witam komornik zajal mi konta na ktorych mam wplywy na moje wnuki z mopru zasilki pielegnacyjne swiadczenia pielegnacyjne i z mopru dla rodzin zastepczych . na 2 alimenty na wnuczke .w tym miesiacu konczy mi sie limit kwoty wolnej od zajecia co dalej robic zeby komornik nie zajal mi pieniedxy ktore sa na dzieci prosze o rade

 51. Trafiłam na ten wątek przypadkiem. U mnie sprawa wygląda następująco. Komornik zajął mi rachunek bankowy na podst, sądowego nakazu zapłaty wobec operatora komórkowego sprzed 4 lat ponad dawniej Era teraz T-mobile + zwrot podatku. Złożyłam do Sądu sprzeciw od nakazu zapłaty podnosząc zarzut w sprzeciwie przedawnienia jako,że raz nakazu nigdy nie dostałam ,nawet o nim nie wiedzialam bo mieszkam w innym województwie od 5 lat, a dwa nie jestem nic winna operatorowi a wyliczyli ze około 3 tys, więc tym bardziej mnie nerwy wzięły. Co lepsze aktualnie jestem stałym klientem Orange a pracownicy T-mobile wydzwaniają do mnie z ofertą ich abonamentu a dziwne przeciez komornik mi rzekomo za dług wobec nich zajął konto. Burdel na kółkach. Czekam na decyzję Sądu. Na rachunek bankowy wpływają alimenty więc wystosowałam pismo do komornika przesyłając wyrok sądowy odnośnie alimentów. I te pieniądze faktycznie nie są ruszane z konta .Ponadto Bank przez 1,5 miesiąca stosował się do przepisu : Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe
  Art.54 środki pieniężne wolne od zajęcia

  I przychodziły drobne kwoty na konto,robiłam przelewy itd.Nic nie było ruszane przez komornika ani blokowane.

  Wczoraj zaś weszłam na konto i patrzę debet ponad – 3 tys , lini debetowej nie posiadam w tym banku. Napisałam e-maila do nich powołując się na Ustawę i przepisy,że dlaczego nagle robią mi blokadę skoro nie wykorzystałam całej kwoty wolnej od zajęcia,że łamią prawo itd i nie byłam uprzejma. Godzinę temu wchodzę na konto i debetu nie ma. Jest tak jak było wcześniej.Zajęcie widnieje, zrealizowana kwota zajęcia 0,00 zł,Kwota wolna od zajęcia ,wykorzystana kwota wolna od zajęcia itd .

  Na to wychodzi,że Banki stosują ten przepis choć trzeba pilnować swojego i się zwyczajnie nie dać.

  pozdrawiam

  1. OBIEKTYWNA,

   Jeżeli Ty – jak to określasz – wystosowujesz pisma i na dodatek tak zrozumiałym językiem jak w tym komentarzu, to nic dziwnego, że masz takie hocki-klocki.

   Nie wspomnę o tym, że powinna napisać do sieci T-mobile + zwrot podatku.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Ucz się uprzejmości, bo języka polskiego to się już nie nauczysz.

 52. A ja mam pytanie bo mi tez komornik wszedł na konto ja nie będę czekać aż mi dojdzie do 3ch krajowych i zlikwidowałam konto.ale chce się dowiedzieć czy moje dochody jakbym przelewala na córki konto to on dojdzie do tego bo moja córka ma takie samo nazwisko albo by się dowiedział od mojego pracodawcy na jakie konto przelewa moja wyplate.

  1. DŁUGOŁĘCKA,

   Wiedz, że ukrywanie majątku lub dochodów przed komornikiem jest przestępstwem, za które idzie się za kraty.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

  2. Pracodawca ma obowiązek potrącić Ci dochody – jeżeli przekraczają kwotę minimalnego wynagrodzenia.
   To co przelewa na konto już nie podlega zajęciu (byłoby wtedy podwójne zajęcie).

 53. Proszę o podpowiedź. mnie również komornik zajął konto bankowe na którym miałam ok 4 tys , bank wypłacił komornikowi prawie wszystkie moje oszczędności, do dziś nie wiedziałam o art 54, Jest tez problem bo sytuacja ta miała miejsce w zeszłym roku? czy mogę teraz dochodzić swoich praw???

 54. Ja mam tez zajęcie komornicze na koncie bankowym, dowiedziałam sie również ze kwota jaka wolna jest jeszcze na moim koncie od zajęcia komorniczego to 12 tys z hakiem
  . Każdy przelew który zasili moje konto będzie odejmował mi sumę wolną czyli minus to co wpłynęło odejmą od tych 12 tys. jeśli dojdzie do takiej sytuacji ze kwota wolna to np 170 zł a wpłynie mi pensja wynagrodzenie najniższe 1232 zł to moje wolne środki będą tylko 170 zł a resztę wyślą komornikowi. Kwota wolna od zajęć ale nie na koncie wiec jak to jest?

 55. Znalazłam coś takiego co tłumaczy dlaczego z konta może komornik a dlaczego z pensji nie, trzeba wnieść poprawki do prawa bankowego.

  W nawiązaniu do zagadnienia wzajemnej relacji przepisów art. 54 ust. 1 Prawa bankowego i art. 87.1 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.), należy zauważyć, że zgodnie z powyższą regulacją, przy potrącaniu sum egzekwowanych na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne, wolna od potrąceń jest kwota wynagrodzenia za pracę w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, przysługującego pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych. Powyższe ograniczenie egzekucji dotyczy egzekucji z wierzytelności przysługującej dłużnikowi wobec pracodawcy o zapłatę wynagrodzenia. W przypadku wpłacenia przez pracodawcę wynagrodzenia na rachunek bankowy dłużnika wierzytelność przysługująca dłużnikowi wobec pracodawcy zostaje zaspokojona i w tym zakresie wygasa. Natomiast egzekucja skierowana do rachunku bankowego dłużnika nie jest prowadzona z wynagrodzenia, ale z wierzytelności przysługującej dłużnikowi wobec banku i wynikającej z umowy rachunku bankowego.

  Potrzeba zmiany przepisu art. 54 ust. 1 została wyrażona w przyjętych przez Radę Ministrów założeniach projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego, opublikowanych na stronie Rządowego Centrum Legislacji w zakładce Rządowy Proces Legislacyjny. Zgodnie z przyjętymi przez Radę Ministrów założeniami, ograniczenie egzekucji w kształcie przewidzianym w powyższym przepisie nie znajduje aksjologicznego uzasadnienia. Wobec powyższego proponuje się obniżenie kwoty wolnej od zajęcia do 80% minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, przysługującego pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości, aktualnie trwają prace mające na celu opracowanie projektu ustawy na podstawie powyższych założeń.

 56. Witam mam komornika i zakład pracy mi potrąca z wynagrodzenia poza tym mam zajęcie jeszcze na koncie gdzie przekroczyło już mi kwotę wolną od zajęcia i komornik mi powiedział że będzie też pobierał pieniądze z konta czyli jakby podwójnie ma do tego prawo?

 57. witam mialam ten sam problem pieniadze byly na koncie komornik po rozmowie kazal mi isc do banku i wyplacic na dowod bank alior mi nie wyplacic na 2 dzien zniknely z konta i nic nie zrobilam mialam wspolne konto z synem wplaty przekroczyly 11tys wiec gwizdneli wszystko 1001,01 zostawiajac mi nul a to byla moja emerytura na leki oplaty nie pomoglo nic prokurator ma to gdzies mala szkodliwosc czynu nie przekracza 200tys zl

   1. PANTEK,

    Gdzie Ty żyjesz frajerze??? Ja dwukrotnie zostałem napadnięty przez bandytów, którzy w Katowicach noszą nazwę straż miejska. Napisałem do około 30 prokuratur, napisałem do mediów, złożyłem zawiadomienie do POlicji.

    I wiesz co??? Ni-chuja !!! Wszystkie prokuratury przesłały Moją skargę do prokuratury w Katowicach, a katowicka prokuratura odesłała to do straży miejskiej.

    A o tzw. czwartej władzy lepiej nie mówić – nawet się nie odezwali do Mnie.

    Dlatego Twoja porada o możliwości złożenia zażalenia jest równie dobra jak poradzenia komuś aby napisał do firmy Daimler-Benz podanie o przydział bezpłatnego Mercedesa. Prawo nie zabrania pisania takich podań.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Tylko krwawa rewolucja – gwałt niech się gwałtem odciska.

  1. Ma jak widać prawo powyżej masz link do artykułu w TVP na temat tej luki w prawie. Jeśli masz przekroczoną kwotę wolną od zajęć jak piszesz te 11 000 to nic się nie da zrobić. Zmień sposób wypłaty świadczenia na gotówkę/ listonosza… i tyle.

 58. Witam zwracam sie o pomoc ponieeaz komornik zajal mi swiadczenia rodzinne pielegnacyjne na corke ktors nie chodzi i choruje na dzieciece porazenie mozgowe a takze alimenty z funduszu wyslalam komornikowi wyciagi z banku zaswiadczenie o chorobie corki on mi odpisal ze wyslal do banku odwolanie rachunku ale nadal pieniedzy od sierpnia niemam nie moge wyplacic bank mowi ze przrslal do komormika zostawili nas bez grosza wszystkie pieniadze zabrali a napisal 29 sierpnia ze wylancza z pod egekucji swiadczenis prosze pomozcie bo juz netwowo nie wytrzymuje co teraz mam zrobic

    1. Prosze o pomoc w mojej sprawie sama wychowuje dzieci jestem na skraju wytrzymalosci corka ktora choruje nie ma lekarstw ani rehabilitacji bo zabrali wszystkie pieniadze nic nie moge wyplacic a z tego sie utrzymujemy zostawil mnie bank bez zycia a z cierpieniem a naptawde nie mam nikogo zawsze sama na siebie licze

     1. Nie pomogl narazie bo nie odpisal ale naprawde zyc mi sie nie chce bo corke zabralo pogotowie dostala atak a ja bez grosza niemam od nikogo pomocy i to moja wina bo lekarstw mi zabraklo a yen pie——y komornik nic nie zostswil

     2. monis,

      Załóż konto na wykop.pl i opisz sprawę.

      Arek w poście napisał, żeby żądać od banku zwrotu pieniędzy, a jeśli nie poskutkuje to złożyć przeciw nim pozew.

     3. Dzwonilm do banku powiedzaialam im ze zloze do prokuratury o przestepstwo a oni na to ze komornik ma moja kase

     4. monis,
      jak złodziej zabiera twoje pieniądze i oddaje komuś, to kto jest złodziejem – ten ktoś czy złodziej???

     5. Wiem ze ten zlodziejski eurobank mi ukradl pieniadze niewiem jak napisac bo jestem 1raz w takiej sytulacji a bede tu zagladac bo w szpitalu z corka jestem ta chora i naprawde potrzebuje w tej sprawie pomocy

 59. Witam
  Mamy z męźem wspólne konto ,komornik zablokował całość rachunek -o,o.
  Na rachunek wpływały płatności za wystawiane faktury i zwroty za zakupione rzeczy (Prowadzi działalność)
  ..Co zrobić zaraz trzeba płacić Zus i podatek .? Mąż jest jedynym żywicielem rodziny .Od czego zacząć od banku czy komornika?

  1. Ale to jest konto osobiste czy na działalność gospodarczą?
   Jak osobiste to uderzać do banku i w bank.
   Jak na działalność to nic nie zdziałasz.

 60. Witam chciałam się dowiedzieć czy komornik może mi zabrać świadczenie rodzinne i alimenty na dziecko?Aktualnie nie pracuję ,mąż też mamy 2 dzieci w tym 1 niepełnosprawne komornik z 416 zł zabrał mi 182 zł.świadczenia rodzinnego,zostało mi 250zł na utrzymanie niepełnosprawnego dziecka.Co zrobić, żeby komornik zwolnił te świadczenia?Pani kierownik z banku napisała emaila do głównego departamentu rozliczeń i cisza.Prosze powiedzcie co mam zrobić?gdzie pisma i jakie wysłać:(to są kpiny pozbawić dziecka leków jedzenia!

 61. Witam,
  własnie pobiera mi komornik pieniądze z konta nawet nie wiem dlaczego za co i kto nie otrzymałam paierów jestem w szoku a bank na to zezwala mimo że nie mam 11000zł na koncie a do tej kwoty nie można pobierać na pewno do sadu złoze sprawę na bank ale nawet nie wiem jaki komornik zabiera mi moja kasę gdzie moge sie dowiedziec jaki komornik- nie wiem czy bank mnie powinien poinformować zostałam całkowicie bez srodków do zycia mam zero na koncie…

  Zofia

 62. Dzień dobry.Mam przyznany zasiłek macierzyński,we wrześniu komornik zajał mi 100%.Proszę o poradę co mogę zrobić i na jakie art. się powołać.Zostawił mnie z maleńkim dzieckiem bez środków do życia.

 63. Zwracam się z pytaniem dotyczącym stanem zerowym „0”na moim koncie
  (R O R) a na podstawie jakiej zostają konfiskowane moje zasoby finansowe przekazywane z mojego Zakładu Pracy?
  Z powyższą sytuacją zwracam się o zwrot zagarniętych pieniędzy przez Bank.
  W kwocie 3383,13 PLn wraz z odsetkami
  W piśmie J/w kieruje na Prawo Bankowe jak/dalej które zostało złamane przez BANK jest jasno wyrażone w art. 54 Środki pieniężne wolne od zajęć.!!
  Zgodnie z przysługującym mi prawem: pozostawionym bez środków do życia z winy Banku przez dłuższy okres czasu(aczkolwiek zadłużony jestem u znajomych i nie opłacania rachunków za czynsz itp.)Jestem zmuszony :jeżeli W/w Bank nie wywiąże się z mojej PROŚBY Sprawę oddaje wyższej instancji jaką jest Prokuratura .
  Z Poważaniem itd:
  i tu zostałem oświecony wzlęgdem tych 11.000 pln Przykładowo zajęcia komornicze były w zgłoszone w Banku 2013 r stycz..a wpływy były po 1000 na konto to po grudniu 2013można spodziewać egzekucji kwoty w całości
  Pozdrawiam

  1. NIUTEK,

   Jeżeli w POlsce jest więcej takich durniów jak Ty, którzy tak dobrze władają językiem POlskim, to wcale się nie dziwię, że POlaków ruchają wszyscy PO kolei czyli nawet ci z PKP.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Jak chodzi o Ciebie, to ten tekst pewnie powstał w chwili kiedy siedząc pod drzewem gruszka spadła Ci na głowę, która na szczęście była bardzo miękka.

   p.p.s. Mimo wszystko ciągle zastanawiam się co to jest to „przysługujące Ci prawo pozbawiono środków do życia” Takie prawo powinno być już martwe.

 64. Witam mam podobną sytułację komornik zają mi konto bankowe na które wpływają środki z Mopsu świadczenie rodzinne. Po zajęciu konta walczyłem o odbokowanie dzwoniłem wysyłałem prośby i wyciągi z banku z ostatnich czterech miesięcy. Otrzymałem pismo od komornika po miesiącu że w ciągu 7 dni wierzyciel nie zgłosi nic do niego to sprawa zostanie umorzona i tak się stało. Znowu czekałem 2 tygodnie po codziennym dzw i chodzeniu do banku otrzymałem fax od pracownicy tego banku i zadz do komornika podając ten numer fax’u i w ten dzień odblokowali mi konto,ale z konta znikneło prawie 2,500 zł. Bank wysłał je do komornika w 2 ratach we wrześniu i październiku tego roku gdzie we wrześniu wysłałęm do nich prośbe i wyci,ągu z banku że to rodzinne bo tak powiedziała mi pracownica owej Kancelari mimo to komornik przyjął te pieniądze które nie powinien. W banku każą dzwonić do komornika,a komornik każe iść do banku i tak w kółko co lepsze gdy przedstawiłem tej kancelari którego dnia i w jakiej kwocie bank wysał im pieniądze pracownice kancelari przestały odbierać ode mnie telefonu co zrobić prosze o podpowiedź.

 65. Pracownica banku powiedziała mi jeżeli komornik zajął te pieniądze nie prawnie powinien mi je zwrócić, ale w jaki sposób i gdzieś się udać jeżeli teraz kancelaria nie odb ode mnie telefonu. Dzw z mojego numeru raz odebrały później już nie dzw z żony num też raz odebrały i później echo,a dzwoniłem 20 razy raz zajęte zachwile nie odbierają i tak w kółko czyli jak ja dzwonie jest sygnał ale nikt nie odbiera a za 5 min dzwonie i jest zajęte to wiadomo o co chodzi pewnie nie wiedzą co teraz zrobić,ale ja nie odpuszczę całą sprawe na głośnie narazie w gazecie,ale szukam osoby która tak samo jak ja ma taki sam problem możemy razem to nagłośnić czekam na jakąś odpowiedź.Pokażmy tym komornikom koniec okradania.

  1. WESPA,

   Ja widzę, że Ty taki sam „geniusz” jak Niutek. Wiedz, że podstawą skuteczności jest znajomość języka kraju, w którym przebywasz. A dla Ciebie polski to język obcy.

   A tak w ogóle, to wiedz, że długi należy zwracać Mośkom. No chyba, że samemu jest się Mośkiem.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Nie pokazuj komornikowi żadnego końca.

 66. Mamy przyjemność przedstawić państwu nowatorską usługę na rynku polskim.

  Jest to konto powiernicze w ramach naszego towarzystwa.
  Największą zaletą takiego rachunku jest przede wszystkim pełna anonimowość.

  Chcąc skorzystać z naszej oferty stajesz się członkiem stowarzyszenia,
  który może swobodnie dysponować środkami zgromadzonymi na swoich
  rachunkach w ramach naszego stowarzyszenia.

  Jedynym warunkiem uczestnictwa jest opłata wpisowa oraz miesięczne składki.

  Do Państwa dyspozycji (w zależności od pakietów) jest dostęp do rachunku przez system banku (pełnomocnik rodzajowy do swojego subkonta), możliwość wykonywania i otrzymywania nieograniczonej ilości przelewów oraz karta debetowa z możliwością wpłaty we wpłatomatach Euronetu.

  Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź e-mail.

  https://www.kontodlazadluzonych.pl

  START usługi 4 Stycznia 2015

  kontodlazadluzonych.pl

   1. ROMAN WŁOS,
    Banan nie rośnie na palmie tylko na bananowcu, który należy do rzędu imbirowców, w przeciwieństwo do jakichkolwiek palm, które należą do rzędu arekowców.

    1. PANTEK,

     A gdzie Ty wyczytałeś jakobym Ja twierdził, że banan rośnie na palmie???

     Ja proponuję żeby pacjent wszedł na palmę i tam prostował banany zerwane z bananowca.

     Przyswajasz???

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     p.s. Pacjent może zacząć prostować w najbliższą Niedzielę Palmową.

 67. Witam wszystkich serdecznie moze ktos madry mi tu pomoże moja sytuacja wyglada nastepujaco, posiadam konto w banku pko na ktore wplywaja pieniadze na mojego niepelnosprawnego syna do tego alimenty z funduszu,problem polega na tym ze juz w tamtym miesiacu bank zaja mi kwote 263zl ale komornik zwrucil mi ta kwote ale…juz tych peniedzy nie moglam pobrac .Do tego w tym miesiacu przyszlo mi odsetki za zalegle alimenty o komornika w kwocie 247zl zaznacze ze (wczesniej komornik prowadzil moja sprawe alimentacyjna ale nie mogl sciagnac pieniedzy wiec sprawe skierowalam do funduszu alimentacyjnego) i tych pieniedzy tez nie moglam pobrac pozniej przyszly mi pieniadze z MOPS-u i co sie stalo pieniadze byly na kacie ale nie moglam ich odebrac.Bylam u komornika wyjasnic tas sprawe i komornik powiedzial ze do banku wyslal pismo i powiedzial ze sprawa potrwa 2-3tyg.Ku moiemu zdziwieniu suma ok2600zl zniknela z mojego konta 🙁 Moja prosba co mam zrobic i gdzie sie udac zeby odzyskac pieniadze z czego mamy zyc z synem pomóżcie załamana

 68. witam od dwuch lat mam pieniadze na zlikwidowanym koncie w credit agricol pieniadze przelal urzad skarbowy gdy sie po nie zwrocilem o eyplate powiedzieli mi ze konto jest zablokowane wiec poprosilem o wyplate wolnej od potracen powiedzieli ze nie moga

 69. ja tesz zostalam okrsdziona przez bank pko zabrali mi jedyny dochud na zycie wraz z trujko dzieci zostalismy bez niczego rodzinne i alimenty z funduszu ukradl bank niewiem co mam zrobic

 70. Tylko nikt nie pisze o tym, że kwota wolna od zajecia się kiedyś kończy a pracować trzeba cały czas i po np pół roku pracy, po wyczerpaniu tej kwoty dłużnik zostaje bez pensji.

    1. Artykuł jednoznacznie mówi o „wysokości środków zgromadzonych” a nie gromadzonych lub sumie wpływów.
     O orzeczeniach sprzecznych z tym nic nie słyszałem.

     1. Ten artykuł wprowadzono po to żeby nie dopuścić do wykluczenia ludzi z systemu bankowego, nawet tych z komornikiem na karku.
      I nic nie słyszałem o innej interpretacji sądów.

     2. Nie tylko słyszałem, ale i czytałem. Nie mam jednak dostępu do np. Lexa, żeby to znaleźć.

 71. to jest zdecydowanie suma wpływów – w dodatku na wszystkie konta bankowe dłużnika. W rachunku bankowym pojawia się nawet tabelka pozostała kwota wolna od zajęć i wykorzystana już kwota.

  1. To, że jakiś bank stosuje taką pokrętną interpretację nie znaczy, że jest ona prawidłowa.
   Nawet tu w komentarzach możesz sobie poczytać do jakich absurdów prowadzi jej stosowanie – np. do zajęcia alimentów lub CAŁOŚCI pensji.
   Oraz do wykluczenia ludzi z możliwości korzystania z systemu bankowego.
   To jest zwykły bandytyzm i dziwię się, że do tej pory nie został ostro ukrócony. W sumie to się nie dziwię – u nas ludzie tylko potrafią
   się żalić i gadać. Pójście do sądu i pogonienie złodziei już przekracza zdolności ich woli 🙁

    1. Podsekretarz Stanu – szczególnie w MF, któremu zależy na dymaniu podatników – nie jest ani twórcą ani wykładnią prawa.
     To, że niektóre banki tak sobie interpretują przepis to ja wiem.
     Tyle, że to jest całkowicie sprzeczne z ustawą.
     Może czas bankom przypalić za to cholewki?
     No chyba, że uważasz iż ustawodawca chciał zostawić dłużnikom na przeżycie życia tylko 3 krotność przeciętnej pensji
     i godził się z tym, że będą im zabierane całe pensje, alimenty przysługujące dzieciom itd. ?

     1. Z całym szacunkiem, ale wykładnią prawa też nie jesteśmy ja i Ty 🙂 Prosiłem o wskazanie orzeczeń, niby mówisz że są w leksie, ale szczerze w to wątpię 🙂

      Przypalaj, przypalaj, i napisz jak poszło.

     2. Wszelkie komentarze do ustawy, wyroki i opinie prawne również potwierdzają taką interpretację. Chyba, że gdzieś istnieją jeszcze te odmienne. To jest zajęcie określonej kwoty środków pieniężnych, nie zaś rachunku do określonej kwoty środków pieniężnych. Sprawa środków na przeżycie raczej niekoniecznie musi być z tym powiązana. Istnieją świadczenia wolne od zajęć jak różne zasiłki czy minimalna pensja a zajęcie konta bankowego jest zupełnie odrębnym tematem. Wydaje mi się to całkiem normalne i sprawiedliwe. Dziwne by było w aktualnym stanie prawnym umożliwienie dłużnikowi stałego obracania 11k PLN w sytuacji, kiedy komornik może wejść do domu i wynieść telewizor, smartfon czy stary kredens.

     3. >Wszelkie komentarze do ustawy, wyroki i opinie prawne również potwierdzają taką interpretację.

      Tzn. jakie? Bo nic nie podałeś.

 72. Witam mam problem. W piątek zalogowałam się na http://www.ing.pl a tam -1.578,49zł pewnie konto zajęte przez komornika, nie mam żadnych wpływów tytułem wynagrodzenia tylko 500zl alimentów na syna i 183zł zasiłku rodzinnego. Co teraz może mi to zająć? Co mam zrobić żeby mi tego nie zabrał to jest mój jedyny dochód a mam dwójke dzieci i sama je wychowuje.. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

 73. Prosze o pomoc. komornik zajął mi konto bankowe inteligo na kwote 312zł bank załozył mi blokade na kwote 510 zł od tygodnia czekam na wyjasnienie skad ta róznica,podobno wyjasniaja ta kwestie. druga sprawa to na to konto wpływaja tylko alimenty na syna a z tego co wiem swiadczenia sa wolne od zajecia,niestety bank nic nie moze zrobic(taka informacja z banku)dopóki komornik nie przesle odpowiedniego pisma o zdjeciu blokady. chcac miec na pismie i dowód na to ze kontaktowałam sie z komornikiem napisałam pismo (mailowo)do kancelarii niestety zero zeakcji ze strony komornika. jutro wpływaja na konto pieniadze a jest to jedyny dochód jaki mam . co mam zrobic ? moze ktos mi pomoze i poradzi.

 74. Oczywiście mam podobny problem jak osoby powyżej.

  Kilka dni temu na moje konto (oczywiście na te, na które wpływa wypłata) została nałożona blokada w kwocie około 20tys zł. Pech chciał, że akurat kilka dni przed wypłatą i nie mogłem już nic z tym zrobić. Wczoraj więc połowa mojego miesięcznego wynagrodzenia przepadła (zmniejszyła się kwota blokady). 20-tego grudnia otrzymam kolejną część wynagrodzenia (dwie umowy w jednej firmie) i te pieniądze również przepadną, ponieważ dyspozycja zmiany numeru konta do przelewów nie zostanie do tego czasu zrealizowana przez firmę.

  Pomijam kwestię interpretacji przepisu o równowartości 3 średnich krajowych – czy chodzi tu o sumę wpływów na konto czy o środki dostępne w danej chwili – na dziś nie robi mi to różnicy, bo to dziś jestem bez grosza, a to, co będzie za 5 miesięcy schodzi na dalszy plan.

  Czyli z tego co rozumiem, w mojej sytuacji mogę śmiało walczyć z bankiem o zwrot zajętych środków, tak? W międzyczasie zmienię numer rachunku bankowego u pracodawcy, ale to, co do tej pory przepadnie będę chciał odzyskać, ponieważ zalegam z płatnościami za mieszkanie, w dodatku przez zajęcie wszystkich wpływów nie mogę spłacić raty kredytu w banu – a więc powstaje kolejny dług, w sprawie którego pewnie komornik też bardzo chętnie się do mnie odezwie… I kółko się zamyka.

  Bank to BNP Paribas. Jeżeli ktoś ma podobne doświadczenia i wojował już z tym bankiem w tej sprawie, to proszę o pomoc i informację jak poszło.

   1. Zmiana numeru rachunku nie rozwiąże problemu.. komornicy zajmują w 99% rachunki znajdowane przez system ognivo. Można założyć konto w banku, który nie współpracuje z systemem ognivo. Na dzisiaj to np. CA, BOŚ, BPH, Bank Pocztowy. Samo założenie konta niewiele pomaga, bo komornik raczej ma zwyczaj wystąpienia do pracodawcy z żądaniem informacji na temat kont pracownika znanych pracodawcy i pracodawca udostępni ten numer. Najlepiej w tym przypadku odbierać wynagrodzenie w gotówce a jeśli nie ma takiej możliwości to poprzez rachunek innej osoby. Podajemy numer konta osoby np. żony/ męża lub innej i pracodawca przelewa normalnie wynagrodzenie z naszymi danymi jako odbiorcy (niewiele banków zwraca uwagę na różnicę w danych posiadacza rachunku i wpisanego odbiorcy w przelewie przez pracodawcę – ja znam tylko Eurobank a słyszałem o jeszcze jednym, który odrzuca takie przelewy i wracają do nadawcy jako nieprawidłowe). Nie trzeba więc nawet pracodawcy tłumaczyć szczegółów sytuacji, on może wykonać normalnie przelew tylko na konto innej osoby myśląc, że to twoje. Niestety bardziej sensownych rozwiązań nie znam… Są jeszcze takie rozwiązania jak karty bankowe prepaid na okaziciela. Taką kartę np. mbank lub bzwbk można kupić w banku za ok. 20 zł a nawet na allegro. Na odwrocie karty jest numer konta bankowego na który należy wpłacać pieniądze na tą kartę. Wiąże się to z ograniczeniami takimi jak limity wypłat i obrotu. Taka karta (elektroniczna portmonetka) umożliwia wypłatę dziennie z bankomatu 500 zł oraz zakupy na kwotę jednorazowo do 4000 zł oraz posiada roczny limit obrotu w wysokości 10 000 zł. Roczny limit oznacza, że po osiągnięciu tego limitu w roku więcej pieniędzy na kartę nie przelejemy, więc trzeba byłoby użyć kolejnej karty, podać pracodawcy kolejny numer konta z jej odwrotu (koszt kolejnej karty).

    1. MATA,

     Tutejsi pacjenci, jak to Polacy, nie rozumieją o czym napisał Arnold.

     Więc Ja wytłumaczę pacjentom o co chodzi. Otóż, wpis Arnolda dotyczył łamania prawa bankowego przez banki przeciwko czemu Arnold się buntował i buntował ludzi.

     Natomiast pacjenci-komentatorzy podają recepty w stylu JKak Wyciulać Komornika lub Jak Nie Dać Się Wyciulać Komornikowi.

     Tak w ogóle, to warto zauważyć, że w większości przypadków komornik ściąga pieniądze należne dłużnikowi. A długi należy spłacać.

     No i przy okazji takie Moje spostrzeżenie – pacjenci podają recepty na wyciulanie komornika. Natomiast, jak to Polacy, nikt nie proponuje rozwiązań systemowych.

     Nikt nie zaproponował aby pacjenci poparli ROMANA WŁOSA – na prezydenta RP 2015 – jedynego, godnego, bo od zawsze BEZPARTYJNEGO.

     Bo tylko ROMAN WŁOS jako prezydent RP 2015 może zrobić z POlski Polskę czyli normalny kraj.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     1. ROMAN WŁOS,

      przecież prezydent nie ma żadnej władzy(może co najwyżej przyznać komuś tytuł profesora).

     2. Faktem jest, że problem jest systemowy.
      Arnold przedstawił swoją interpretację ustawy, która jest sprzeczna z powszechnie obowiązującą wykładnią czy jakąkolwiek praktyką a dyskusja wyjątkowo w tym wątku ma jakikolwiek związek z tematem.

      Problem systemowy w dużym uproszczeniu jest taki:
      Środki, które nie powinny być zajęte np. alimenty, zasiłki czy część wynagrodzenia dłużnika pozostała po potrąceniu zajęcia już przez pracodawcę – trafia na konto bankowe i tutaj już te środki są traktowane niezależnie od tego, ze wcześniej zostały zwolnione z zajęcia czy cokolwiek innego mogłoby lub nie stanowić o przeszkodzie w ich zajęciu. Status środków jest tak jakby „zerowany” i są zajmowane niezależnie od ich pochodzenia czy przeznaczenia. Ewentualne awanturowanie się i chodzenie po bankach i komornikach spoczywa na kliencie i uzależniony jest od dobrej woli komornika i humorów i procedur w niektórych bankach.
      To są luki prawne pozwalające komornikom zajmować środki, które zajęte być nie mogły na wcześniejszym etapie.

      W tym rozumieniu, nie zgadzam się, ze to jest pomoc kombinatorom niespłacającym swoich długów. Taką pomocą byłoby ustanowienie tego limitu w formie stałej, o którym pisze Arnold – w dodatku taki limit musiałby przecież obowiązywać na każdym koncie bankowym klienta oddzielnie bo inaczej logicznie rozwiązać tego się nie da – co pozwoliłoby przechowywać klientowi np. na 50 kontach w SKOKach i bankach spokojnie pół miliona złotych zabezpieczone przed wierzycielami i komornikami… jednak tak nie jest o czym było wcześniej.

      Więc ten człowiek ma potrąconą część pensji. Pozostałość, która nie mogła i nie powinna być zajęta trafia na konto bankowe i tutaj może ponownie być zajęta w całości jeśli wykorzystana kwota wolna od zajęć wynikająca z art. 54 Prawa Bankowego. Komornicy wykorzystują te luki nagminnie.

      Jest masa kolejnych luk, które pozwalają windykatorom np. na „odświeżanie” przedawnionych lub nawet wątpliwych roszczeń i to przy windykacji jest dopiero chora luka czy raczej pułapka, która może dosięgnąć każdego.

      Windykatorzy skupują za grosze przedawnione roszczenia, których zasadności czy istnienia często nikt już nie pamięta, np. takie sprzed kilkunastu lat. Wiadomo ile wynosi termin przedawnienia i wiadomo, ze z różnych przyczyn niektóre bazy po upadłych spółkach są nieprawdziwe lub celowo zafałszowane i taka „windykacja” puszcza pulę tak kupionych wątpliwych długów do e-sądu, który wszystko przyklepuje jak leci bez weryfikacji a chwilę po tym klienta szybko ściga już komornik i oczywiście termin przedawnienia liczy się już po wyroku od nowa.
      Jeśli klient jednak sprzeciwia się do e-sądu, to przedstawiana jest cesja prawa do wierzytelności i ewentualnie jakieś szczegóły z czego wynika dług a klient zazwyczaj dawno nie ma żadnego dowodu zapłaty bo przecież śmieci sprzed kilkunastu lat mało kto trzyma a nawet o samej usłudze ledwo pamięta. Wynik takiego procesu bywa różny w zależności od rozgarnięcia klienta.
      Więc w sprzeczności z ustawowymi terminami przedawnienia roszczeń, powstały patologię w postaci najpierw Biur Informacji Gospodarczej w której nie ma znaczenia przecież fakt, czy roszczenie jest przedawnione czy nie i wszystko można tam wpisać a do tego e-sądy, które sprytnie wykorzystane pozwalają firmom windykacyjnym zarabiać miliony.

      Kto zrobił te luki? Dla kogo one powstały i dlaczego nie widać chęci naprawy tych bubli? Odpowiedzią może być to, kto i ile na tym zarobił.

     3. > Arnold przedstawił swoją interpretację ustawy, która jest sprzeczna z powszechnie obowiązującą wykładnią
      > czy jakąkolwiek praktyką a dyskusja wyjątkowo w tym wątku ma jakikolwiek związek z tematem.

      Jak na razie niczym nie poparłeś tych twierdzeń.

      Arek

 75. MATA,

  I nadal jesteś w błędzie. Arnold nie pisał nic o lukach prawnych. Arnold pisał o gwałceniu prawa bankowego przez banki.

  Luka prawna to ciekawe pojęcie i istnieje tylko w POlsce. Bo w POlsce wszystko jest zabronione włącznie z tym co dozwolone. Więc jeżeli prawo na coś zezwala, to zaraza pacjenci się buntują, bo chcą aby to coś było zabronione. Więc nazywają to coś luką prawną.

  Przemyśl to.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 76. PANTEK,

  Jesteś w błędzie. Prezydent w Polsce ma olbrzymią władzę, bo taką samą jak każdy obywatel będący członkiem Narodu (władzę w Polsce sprawuje Naród – patrz Konstytucją RP).

  A jako, że prezydent to taki wyjątkowy obywatel, to może On duże więcej niż zwykły obywatel.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

   1. PANTEK,

    Wiedz, że obywatele mogą wystąpić z OBYWATELSKIM projektem ustawy, bądź zmiany ustawy. Jest to dosyć skomplikowane, bo trzeba powołać komitet – coś takiego jak przy wyborach, potem zebrać minimum 100,000 podpisów – coś jak w wyborach.

    Teraz wyobraź sobie, że prezydent RP 2015 – ROMAN WŁOS – jedyny godny, bo od zawsze BEZPARTYJNY – coraz to występuje z takim obywatelskim projektem.

    Zyska poparcie pacjentów czy też nie – oto jest pytanie ???

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    1. Nie zyska.
     Poza tym – podpisy sobie można zebrać, a posłowie mogą je od razu wyrzucić do kosza.
     Co już zresztą miało miejsce.

     1. ARNOLDZIE,

      Jednak zawsze prezydent może zrobić Majdan taki jak na Ukrainie albo lepszy. Czyż nie???

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

     2. Jest głównodowodzącym wojskiem, więc nawet może wojsko na ulice wyprowadzić 😉
      O ile generałowie nie odmówiliby mu posłuszeństwa i wtedy kupa.

 77. ARNOLDZIE,

  Ano widzisz, że ROMAN WŁOS – jedyny godny, bo od zawsze BEZPARTYJNY kandydat na prezydenta RP 2015 – ma Żydowskie kiepełe.

  A tak, a propos, to właśnie dziś w południe byli u Mnie chłopacy z telewizyji i będą Mnie dziś pokazywać w telewizyji o godz. 19:30, TVP-1, Aktualności.

  Ciekawe czy coś zmanipulują czy też nie???

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

   1. PANTEK,

    Coś tam zmanipulowali, bo z nakręconego półgodzinnego materiału dali góra 2 minuty – takie denne z dennym komentarzem.

    A tutaj masz fotki na Mośkowskim Facebooku zamieszczone na profilu telewizji Katowice.

    Tutaj ich radosna twórczość spowodowała, że nazwali Mnie kandydatem-robotnikiem.

    Jak tak dalej pójdzie, to niebawem zostanę Józefem-robotnikiem, mężem Maryji, ojczymem Jezusa.

    Jeżeli tak, to do wyborów przystąpię w trzech osobach.

    https://www.facebook.com/AktualnosciTVP/photos/pcb.804626366242930/804626222909611/?type=1

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

     1. PANTEK,

      Czemu ludzie biorą udział np. w biegu maratońskim??? Przecież wszyscy nie będą pierwsi, a zwycięża tylko pierwszy biegacz.

      Jarzysz???

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. A tak w ogóle, to nie kandydat zbiera podpisy lecz jego komitet wyborczy lub dowolni obywatele. Możesz włączyć się w akcję zbierania podpisów na listach poparcia – formularz do ściągnięcia tutaj – https://romanwlos.cba.pl/index_pliki/lista.pdf

 78. Witam serdecznie . Wczoraj w banku dowiedzialam się że komornik zabrał mi od 1 grudnia do dnia wczorajszego kwotę 2600 . Pieniadze które tam wpływały to swiadczenia pielegnacyjne oraz alimenty i opieka spoleczna ktora dawała mi pieniadze na terapię dla dwojki dzieci niepelnosprawnych . Dodam że z karty moglam normalnie korzystac i nie muala blokady . Dzwoniąc dziś do komornika wiem już że zajete było konto od lipca . Bylam w banku wiele razy i nikt mnie nie poinformowal co robić

 79. PANTEK,

  To zależy m.in. od takich pacjentów jak Ty. Jeżeli wolisz kablować, że picerman nie dał Ci paragonu to Twój wybór.

  Jednak możesz polepszyć Twój byt zgłaszając Mnie do maratonu. Twój wybór.

  A tak w ogóle, ważne jest kto liczy głosy.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. ROMAN WŁOS,
   Gdzie ty przeczytałeś, że wole kablować pizzermana???
   Zbierz 5000 ochotników. Każdy zbierze po 20 podpisów(albo 30 dla pewności) i po sprawie.

   PS.
   Dziwi mnie ta rozbieżność:
   https://www.pszczynska.pl/pis-wygrywa-w-powiecie-wybory-do-sejmiku-wojewodztwa.html
   „8. Włos Roman Marian 18”
   https://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/wyniki/komitety/view/880/0/RDW/24
   „WŁOS Roman Marian zam. Katowice, wiek: 58 2 60”

   60 a 18 głosów oddanych to trochę różnica.

    1. PANTEK,

     Wygląda na to, że ponad jedna czwarta mądrych mieszka w powiecie pszczyńskim.

     A ta porada z tymi pięcioma tysiącami ochotników jest super. Jesteś ochotnikiem???

     O tym picermanie sam pisałeś, że Go zakablujesz do skarbówki, bo łotr nie dał Ci paragonu.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     1. ROMAN WŁOS,
      mogę być ochotnikiem. Jak znajdziesz pozostałe 4999 ochotników, to pozbieram te 20-30.
      Po tyle zbierają młodzi demokraci(dla PO) (gadałem z członkiem PO).

      Ale pisałem później, że żartowałem z tym zakablowaniem.
      Pokaże ci zaraz, że można LEGALNIE nie płacić POdatków i dawać przy tym paragony.

 80. PANTEK,

  Nie wierz tym oszustom z PO. W ogóle nie wierz partyjniakom. Oni podpisy produkują, a nie uczciwie zbierają. Gadałem z niejednym.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 81. Witam. chciałabym sie dowiedziec o aktualniejsza liste banków które nie uczestnicza w ognivo ,bo z tego co sie wczoraj dowiedziałam Bank CA,BPH JUZ UCZESTNICZY

  1. CA zawiesił udzielanie odpowiedzi, więc można uznać, że od dawna uczestniczy ale chyba nie o taki rodzaj uczestnictwa chodzi. BPH, Pocztowy i BOŚ oraz wszystkie SKOKi nie uczestniczą w OGNIVO. Nie mam innych informacji według stanu na grudzień 2014.

   To nie oznacza, że komornik nie zajmie takiego konta. Jeśli otrzyma z jakiegoś źródła czy nawet od wierzyciela informacje, że dłużnik posiada tam konto to w dowolnym banku dokona oczywiście zajęcia.

 82. Witam, chciałbym się poradzić odnośnie mojej sytuacji, nie wiem w jakiej kolejności podjąć się tematu spłacania długów. Pod koniec 2012 roku zostałem bez pracy i przestałem spłacać kredyty bankowe, zaciągnąłem kilka chwilówek których oczywiście nie spłaciłem. W połowie 2013 wyjechałem za granice do pracy, była to jedyna szansa na przeżycie moje, żony i dziecka. Rzecz jasna co chwile zjeżdżałem do polski, więc kokosów nie zarobiłem żeby porozumieć się z bankami. Aktualnie zamknięto firmę w której pracowałem. Mam możliwość podjęcia pracy na umowie zlecenie, zarobki około 4 tys na rękę. Drugie dziecko w styczniu się rodzi i nie wiele mogę oddać. Konto bankowe posiadam na siostrę więc raczej nikt mi nie zajmie. Jednak boję się o wypłatę. Czy i jak prędko komornik może zająć mi pensję? jest szansa że przynajmniej pierwszą uda mi się pobrać przed jego zajęciem? Mam kilka zajęć komorniczych i się już w nich pogubiłem. Jest szansa żeby porozumieć się żeby każdemu po powiedzmy 100 zł miesięcznie spłacać, czy raczej wątpliwe..? Pozdrawiam

  1. To jest tak, że wierzyciel oddaje windykację do komornika. Jeżeli komornik nie jest w stanie nic ściągnąć – a tak wygląda to chyba wygląda w Twoim przypadku – to komornik umarza postępowanie egzekucyjne i sprawa zwykle trafia „ad acta”.
   Oczywiście dłużnik może po jakimś czasie spróbować ponownie, zaś banki chętnie sprzedają takie długi różnym mendziarskim firmom jak np. Kruk, który znowu może to dać do komornika. Chyba, że ktoś zapomni i przez 10 lat nic nie zrobi to dług się przedawni.
   Tak czy siak w okresach leżenia w szufladzie nic Ci nie grozi w kwestii zajęcia dochodów.
   Możesz także złożyć wniosek o upadłość konsumencka (chyba już weszła ustawa znacznie to ułatwiająca).

   1. ARNOLDZIE,

    Aby mógł ogłosić konsumencka upadłość, to – po pierwsze, trzeba mieć kupę kasy (biednych nie stać na upadłość), – po drugie, traci się wszystko co się ma.

    Bo człowiek upada, nie jako konsument, lecz jako posiadacz. Konsumować może (a nawet musi) nadal lecz zabierają Mu cały majątek, który ma lub którego nie ma, ale może mieć.

    Frajerzy myślą, że jeżeli ogłoszą upadłość, to zachowają swój majątek.

    Jedynie tacy miliarderzy jak Ja mogą spać spokojnie.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

  2. Trudno powiedzieć jak długo możesz uniknąć zajęcia. Jeśli masz tak jak piszesz kilka tych zajęć, to sprawę pogarsza a dodatkowo jeśli zajmuje się tym jeden komornik. Zdarzają się komornicy (znam takich) sprawdzający zatrudnienie systematycznie raz na kwartał dla wybranej grupy dłużników (nie znam kryteriów dokładnie ale chodzi właśnie o wiele spraw czy duże kwoty). Zapewne bezpieczniejsze z tego punktu widzenia byłoby dogadanie się z pracodawcą na czarno lub umowa na inną osobę. Dogadywanie się z komornikiem jeśli chodzi łącznie o dużą kwotę, może być trudne ponieważ na początek zmusi cię pod groźbą odpowiedzialności karnej do wyjawienia stanu majątkowego, dochodów itd. a efekt nie musi być po twojej myśli. Możesz napisać do wierzycieli, to nic nie kosztuje a będzie najbezpieczniejsze.
   Od 2012 roku minęło niewiele czasu ale czasem najkorzystniejsze rozwiązanie byłoby wtedy, gdyby dług odkupiły jakieś „kruki” bo z nimi najłatwiej się dogadać. Po pierwsze oni to kupują za jakiś procent jego wartości bez odsetek, więc można się dogadać zarówno na dobre raty czy 'umorzenie” odsetek bo oni i tak mają z tego złoty biznes. Łatwiej też przeczekać do przedawnienia chociaż na koniec wpiszą do różnych BIGów, gdzie informacje będą siedziały przez 10 lat nawet po „przedawnieniu”.

   1. szMATA,

    A Ty wiesz, że udzielanie informacji przestępcom jest karalne??? Ukrywanie majątku przed komornikiem jest przestępstwem i jest karalne.

    POlactwo, zamiast ucziwie pracować na swoich Panów (MOśków), ciągle coś kombinuje.

    Pozdrowienia dla MOśków oraz dla Ich POddanych czyli POlactwa,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Komornicy to także najczęściej MOśki.

    1. Wyobraź sobie pajacu, któremu poza włosami w życiu nic nie wyszło i robisz z siebie jedynie pośmiewisko, że kwestia pomocnictwa nie jest oczywista a człowiek ten wyraża zamiar uregulowania długu a poza tym ma dwie ręce to w końcu i tak zapłaci to co ma zapłacić… ale nazywanie przestępcą osoby nieskazanej prawomocnym wyrokiem już jest kureestwem oczywistym. Sam pewnie jesteś mośkiem bo nawet seplenisz jak jakaś czerwona mośkowa gnida.

     1. szMATA,

      Wyobraź sobie, że Ja-pajac jestem uczciwym człowiekiem. Dlatego chce Mi się rzygać kiedy czytam jak to POlactwo (nie mylić z POLAKAMI) patrzy jak kogoś okraść.

      A Ty temu POlactwu POmagasz w przestępstwie.

      Jarzysz??? Uczciwy człowiek brzydzi się złodziejstwem.

      Pozdrowienia dla POLAKÓW i innych uczciwych ludzi,
      ROMAN WŁOS

     2. No mocno przesadziłeś z tym okradaniem kogoś. Zapominasz, że ludzie nie mogą być niewolnikami innych tylko dlatego, że nie potrafili spłacić długów to raz.
      Dwa – ryzykiem zawodowym pożyczających jest to, że części pożyczek nie odzyskają.

 83. ARNOLDZIE,

  Ja nic nie przesadziłem. POlactwo to złodzieje, pijacy, bandziory i wszystko co najgorsze. Zjeździłem niemal całą Europę. I właśnie za granicą widać to w całej okazałości.

  Zobacz, że komentarze pod Twoim artykułem poszły w kierunku – jak wyciulać komornika, jak nie dać się wyciulać komornikowi.

  Poza nielicznymi przypadkami, komornicy ściągają słuszne należności. No ale POlactwo uważa, że kradzież cudzej własności jest O.K.

  Twoje gadanie, że wierzyciele części pożyczek nie odzyskają jest tak samo głupie jak gadanie, że np. część pacjentów zemrze wskutek błędów lekarzy. Ryzyko pacjentów.

  Arnoldzie, POLactwo trzeba trzymać w ryzach – nauczyć uczciwości, kultury i wyplenić buractwo.

  Bezprawne praktyki banków wynikają właśnie z tego POlackiego olewania prawa.

  Powiem Ci taką ciekawostkę. Wiele lat temu bank BGŻ robił taką oto promocję – wpłać Nam dzisiaj 500 pln, a jutro wypłać 1000 pln. Mój kolega załapał się na tę promocję. Ja otworzyłem konto jakieś 2 tygodnie później niż On.

  Mimo, że wpłaciłem 500 pln, to BGŻ nie chciał Mi wypłacić 1000 pln. Na Moją skargę, że regulamin każe aby Mi wypłacili 1000 pln, Oni rzekli, iż regulamin tak mówi, ale Oni tego nie stosują.

  Wobec tego, Ja wypłaciłem 500 pln w banku, a drugie 500 pln w bankomacie. Te patałachy wypowiedziały Mi umowę na prowadzenie konta i jeszcze oskarżyły Mnie o próbę oszukania BGŻ.

  Widzisz do czego jest zdolne POlactwo??? POlactwo trzeba tępić.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Zauważ, że POlactwo na tym blogu szuka porad jak wyciulać komornika. Nikt nie pyta, jak zarobić aby spłacić długi. Jakieś kobity jęczą tutaj, że nie mają z czego żyć, bo wiadomo – komornik. Ale żadna pinda nie chwyci się za robotę lecz jedynie żeruje na socjalistycznym państwie. To trzeba ukrócić.

  1. 3/4 egzekucji prowadzonych w Polsce gdzie indziej skończyło by się aresztowaniem wierzyciela i komornika i tyle w temacie.
   Zważ, że ludzie pytają jak spłacić często nienależne roszczenia i przeżyć, a nie „wyciulać” komornika.

  2. W swoim zapędzie przeoczyłeś, że komornicy UKRADLI pieniądze należne dzieciom, na dodatek często niepełnosprawnym. I za każdy taki numer powinien być wyrok i wydalenie z zawodu z piętnem złodzieja okradającego najsłabszych.
   Po drugie kobiety, które same, porzucone przez ojców ich dzieci, zajmują się nimi poświęcając swoje życie, kariery itd. zamiast oddać do przytułku powinny dostawać tyle samo pieniędzy ile kosztuje utrzymanie dziecka w takim przytułku czyli jakieś 3 tys. złotych miesięcznie a nie 460 złotowa jałmużna.
   Po trzecie – niespłacenie długu, nie jest kradzieżą. Koniec i kropka. Może być oszustwem jeśli ktoś ma z góry taki zamiar pożyczając pieniądze.
   Po czwarte – nie to nie jest głupie gadanie. Takie jest ryzyko prowadzenia interesu i tyle.

   1. ARNOLDZIE,

    Jeżeli tak lubisz socjalizm, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś oddawał więcej pieniędzy tym samotnym matkom i ich dzieciom, które wyrastają na nierobów.

    Socjalistyczna patologia ma to do siebie, że sprawia pozory rozwiązywania problemów. A prawda jest taka, że socjalizm stwarza problemy, z którymi potem bohatersko usiłuje walczyć.

    Niepłacenie długu jest kradzieżą, szczególnie kiedy ktoś ukrywa swój majątek, bo nie chce zapłacić.

    Gdyby ludzie dobrowolnie płacili swoje należności, to zawód komornika by nie istniał.

    Nie wiem ile kosztuje utrzymanie dziecka w przytułku. Ale socjalistyczny przytułek to na pewno drogie miejsce.

    Arnoldzie, przemyśl to. Przyroda ma to do siebie, że eliminuje słabe jednostki. I na tym polega potęga przyrody.

    Socjalizm to jedna wielka patologia. Spróbuj w socjalistycznej POlsce znaleźć jakiegokolwiek pracownika. Rzecz niewykonalna. Nikt nie chce pracować, bo socjalistyczne państwo mu daje kasę za darmo.

    I pamiętaj, że to jest Moja kasa, Twoja kasa lub kasa innych pracowitych ludzi.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    1. Zarzucasz mi socjalizm, ale z nas dwóch to Ty mierzysz wartość ludzi na socjalistyczną modłę czyli ich przydatnością lub nieprzydatnością do pracy.
     Ja widzę wartość człowieka zupełnie gdzie indziej i nijak nie widzę przełożenia pomiędzy samotnymi matkami a tym na jakich (nie)pracowników wyrastają potem ich dzieci.
     Takoż obce mi są przekonania, że liczą się tylko najsilniejsi i słabszych można dowolnie deptać bo nie mają prawa istnieć.
     Może więc zejdźmy z wyżyn utopii na ziemię i zwróć uwagę, że ja bym bardzo chętnie oddawał pieniądze samotnym matkom, niestety – już ich nie mam bo wszystkie zabiera Władza.

     Co do niespłacania długów i majątków to powtórzę swoje zdanie – dla mnie wyższym prawem jest prawo ludzi do niezniewolonego, godnego życia dla nich i ich rodzin.
     Nawet jeśli stali się niewypłacalnymi dłużnikami. Dlatego wszystko zależy co to jest wg Ciebie „majątek” i zauważ, że w normalnych krajach tak firmy jak i ludzie mają różne formy
     ochrony przed wierzycielami lub ogłoszenia bankructwa i spokojne dalsze życie. Tylko w naszym kraju długi ludzi zniewalają do końca ich dni a nawet ich nieświadomych spadkobierców.
     Co do komorników to nie mam nic przeciwko ich istnieniu i pracy jeśli wykonują ją z poszanowaniem prawa i moralności.
     Nie wiem jednak czy u nas w Polsce są tacy komornicy.

     1. ARNOLDZIE,

      Napisałeś, że jesteś zwolennikiem tego aby dać samotnym matkom po 3,000 pln. Tylko nie napisałeś skąd mają się wziąć te pieniądze.

      Tak właśnie rozumuje typowy socjalista. Przydatność lub nieprzydatność ludzi do pracy to typowo produkcyjne podejście.

      Pamiętaj – Produkcja Jest Najważniejsza. Ty nie masz pieniędzy, bo nic nie produkujesz. Przynajmniej, nic użytecznego.

      Władza Ci nic nie zabiera, bo władzą jesteś Ty.

      Przemyśl to. Ja jestem za tym aby nic nie dawać samotnym matkom ani komukolwiek innemu.

      Widać, że nie „jesteś w temacie” – nie tylko samotnych matek, ale w ogóle – pacjentów MOPS-ów i innych.

      Taki MOPSiarz nie nadaje się do niczego. Bo socjalizm zabił w Nim jakąkolwiek wolę walki na rynku pracy. On jedynie walczy o Twoje lub Moje pieniądze.

      A samotne matki to najczęściej alkoholiczki, które rodzą debilowate dzieci będące kolejnymi pacjentami na Twoim lub Moim utrzymaniu.

      Kiedyś nie było Mopsów i wtedy zwykły zamiatacz ulic bez problemu utrzymał kilkunastooboową rodzinę.

      W rodzinnym mieście Mojej Mamy – we Lwowie, zwykły oddźwierny co roku kupował nową sukienkę dla każdej z siedmiu córek tak aby mogły się pokazać na szkolnym balu.

      Przy czym, kupował on te sukienki w sklepie u Mośka, bez płacenia z góry. Bo taki Mosiek wiedział, że oddźwierny ma honor i ambicję, więc spłaci swoje długi.

      Gdyby istniał MOPS, to musiałby oddawać pieniądze na patologię socjalistyczną.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. Gdy chcesz mieć pieniędzy trzos, Twoją szansą ROMAN WŁOS. Patrz Mój program prezydencki.

 84. Ok, faktycznie orzecznictwo mówi, że jest jedna kwota zwolniona od zajęcia dla wszystkich rachunków ale czy jak zlikwiduję wszystkie rachunki i założę potem jeden nowy to czy nie nastąpi sytuacja wspominana w orzecznictwie, że zajęcie „wygaśnie” i komornik będzie musiał je dokonać ponownie wraz z respektowaniem nowej kwoty wolnej od zajęcia? Pomijam dodatkowe koszty takiego zajęcia, które komornik doliczy do długu.

  1. różnie to bywa z różnymi bankami i komornikami. Po zajęciu rachunków wymiana informacji pomiędzy bankami a komornikami nie jest online… tzn. przyjmując, że masz wolny limit w wysokości 8 000 zł, jeśli po miesiącu jednocześnie wpłacisz na 10 zajętych kont po 8 000 zł to prawdopodobnie zdążysz wypłacić pieniądze z wszystkich kont.
   Jednak komornik zajmując następne konto po kilku miesiącach uwzględnia w zajęciu kwotę, którą już wykorzystałeś więc raczej to nie przejdzie…

 85. Witam. U mnie wyszedł jeszcze inny problem mam ROR w aliorze do tego oczywiście kartę korzystając z bankomatu we wrześniu bankomat się zawiesił i zablokowali mi 1500zł – kazano napisać reklamację co uczyniłem po 2 miesiacach bez odpowiedzi ze strony banku na reklamację pieniądze mi odblokowali i wypłaciłem wspomnianą kwotę a teraz najlepsze w grudniu zadzwoniono do mnie że reklamacja załatwiona odmownie i ponieważ nie było środków na koncie założono mi debet – zaznaczam że w umowie z bankiem na prowadzenie rachunku nie ma ani słowa o debecie. Co w tej sytuacji robić – doradżcie bo zgłupiałem wydzwaniają teraz że mam zadłużenie i muszę spłacić.

  1. LEO,

   Moja rada jest taka – poproś bank aby udzielił Ci pożyczki na zakup podręcznika poprawnej polszczyzny i naucz się tego języka tak abyś był w stanie napisać reklamację.

   Ja się wcale nie dziwię, że … „korzystając z bankomatu we wrześniu bankomat się zawiesił”…

   Jeżeli bankomat korzysta z bankomatu, to musi się zawiesić.

   Pozdrowienia dla znających język polski,
   ROMAN WŁOS

  2. Jeśli wypłaciłeś pieniądze z pustego rachunku (czasem tak może się zdarzyć) to powstał tzw. debet bezumowny, który powinieneś się z bankiem dogadać na jakąś spłatę jak nie będzie rozstrzygnięcia z tą reklamacją bo czasami nawet próbują to pod oszustwo podciagać.
   Z reklamacją wypłaty z bankomatu, miałem podobnie w bzwbk. Wypłacałem 3000 zł a w trakcie wypłaty bankomat się wyłączył i amba fatima. Na idiotyczną odpowiedź na moją reklamację oidp coś w stylu, że nie zarejestrowali wcale takiej operacji, odpisałem bardzo ostro z przekleństwami… wyzywając ich od złodziei a do tego sugerowałem, że jak mają bankomaty z odzysku programowane przez ogry, to niech postawią przy każdym jakiegoś tumana z obsługi, który będzie rejestrował wydarzenia bo to nie mój problem a żądam natychmiastowego zwrotu skradzionych mi przez ich dziadowski bankomat w porozumieniu z durniem, który odpisał mi na reklamację, pieniędzy… Na drugą reklamację wcale mi nie odpisali ale po TRZECH dniach pieniądze były na koncie…;)

   Wiem jak ciśnienie podnosi sam taki numer, kiedy bankomat kradnie pieniądze a to jest nic z ciśnieniem podniesionym przez odmowę reklamacji z banku po takim numerze…

   1. Dzięki mata – napiszę jeszcze jedną reklamację na ten złodziejski debet który mi wpieprzyli zobaczę co będą dalej kombinować myślałem jeszcze żeby pójść do federacji konsumentów ewentualnie zgłosić sprawę do prokuratury w końcu to 1500zł

    1. No właśnie – kasa sama w bankomacie nie ginie, do tego wszystko jest filmowane itd.
     Jeśli bank twierdzi, że Ci się nie należy to znaczy, że albo bezczelnie oszukuje albo ktoś sfałszował protokoły.

 86. Jak masz takich rad udzielać to może zaloguj się na forum poprawnej polszczyzny i dyskutuj z prof. Miodkiem bo w temacie widzę nie masz nic konkretnego do powiedzenia

  1. LEO,

   A Ty słyszał, że w języku polskim istnieją WIELKIE litery, istnieją znaki przestankowe, istnieją zasady gramatyczne, i inne ciekawostki??? Szczególnie, istnieje zasada JEDNOŚCI PODMIOTU w zdaniu.

   Ja Ci dałem dobrą radę – naucz się języka polskiego tak abyś był w stanie wyrazić słowami to co chcesz uzyskać w wyniku reklamacji.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Na pocieszenie powiem Ci, że w POlsce coraz więcej jest takich pacjentów jak Ty – nie rozumieją nawet tego co sami piszą.

  1. LEO,

   Ty zamiast Mi gratulować, powinieneś załamać ręce nad Sobą. I wziąć się za naukę.

   Ja Ci życzę owocnej nauki nie tylko w roku 2015, ale do końca życia.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Zwierzęta uczą się przez naśladownictwo. Ty będąc ssakiem też możesz naśladować tych co poprawnie władają językiem polskim. Naśladuj Mnie.

 87. Witam a ja znalazłam się w takiej nie typowej sytuacji i proszę o radę. Komornik zablokował mi konto bankowe na kwotę nie całe 400 zł ( zapomniany mandat ) i do tego zajął z mojego wynagrodzenia tyle samo.Czy po wzięciu ze sobą odcinka który otrzymałam w pracy (jest tam napisane zajęcie komornicze) i okazaniem go w Banku będę mogła korzystać normalnie z konta ? Bo z tego co się orientuję to jest to sprzeczne z prawem by spłacać jeden dług dwa razy.

  Pozdrawiam Sz-n .

 88. Witam . Mam zajete konto bankowe i wynagrodzenie przez komornika. Komornik od pewnego czasu regularnie pobiera dlug , czy istnieje mozliwosc zeby komornik odstapil od tego na jeden miesiac a pozniej dalej kontynuowal ekzekucje ??

 89. witam mam problem mianowicie mam komornika za niesplacany kredyt w banku zajety dlug przez komornika ktoremu wplacam na konto miesiecznie ustalona kwote 1500 zl chce zalozyc konto walutowe w innym banku i beda tak dokonywane przelewy czy komornik moze zabrac mi pieniadze z konta mimo tego ze splacam dlug?

 90. cos poradze , moze pomoze.p 833 nie dziala dla bankow i komornikow.No chyba ze zajeli ci kase bez przekroczenia sumy wolnej od zajecia.Dla bankow,prawnikow wplywajacy zasilek to pieniadze.Czyli jesli masz przekroczona wolna sume to tylko sad.jesli nie to art 54 pb.najpierw polubownie.jak nie do prokuratury.

 91. Witam! u nas komornik zajal zasilek z MOPRU cale….. 115 zl!!! poszli my sprawdzic ile na koncie jest i okazalo sie 23 759, 54 – zl! Bank ING .Kiedy spytalismy o co chodzi, bo to jest na karte przedplacona, to okazalo sie, ze wplynelo pismo od komornika, rzeczywiscie, mamy dlugi, ale taka kwote zajac??? Czy mial prawo?

 92. Koniec Świata… To tak naprawdę koniec rządów diabła , który jest bogiem = władcą obecnego systemu rzeczy Paweł do Koryntian 4:4 nazywa diabła bogiem tego systemu. bóg zn. władca. Oferując Jezusowi wszelkie dobra wszystkich królestw świata diabeł mógłby spełnić swą obietnicę , jak sam rzekł: ” bo zostało mi to przekazane…”

  Ziemia trwa na wieki a ” sprawiedliwi odziedziczą ziemię ” – Mt. 5:5 a Księga Daniela 2:44 : ” Bóg niebios zniszczy wszystkie owe królestwa i ustanowi swoje , które pozostanie na wieki…” – o to właśnie królestwo Jezus polecił się modlić w modlitwie wzorcowej – Ojcze Nasz.

  Obajwienie to rzeczywiście odkrycie , ale trzeba zrozumieć właściwy sens tego Odkrycia – Nie zapominajmy o pierwszych słowach z w/w Objawienia , Apokalipsy czy Odkrycia: ” Objawienie od Jezusa Chrystusa , które dał mu Bóg…” = w gruncie rzeczy w/w objawienie mogło być odkryciem w pełni tego słowa – jedynie w odniesieniu do Pomazańca Bożego czyli Jezusa, a my nadal nie posiadamy pełni wiedzy na temat końca spraw czyli Objawienia czy Odkrycia jak kto woli.

  Zwróćcie jeszcze i na to uwagę , że w/w słowa z początku Objawienia są pięknym dowodem na błędne założenia dogmatu o Trójcy… ” Objawienie od Jezusa Chrystusa , które DAŁ mu Bóg… ” – a wtedy Jezus wszak już był w Niebie… Takich mocny wersetów demaskujących dogmat o Trójcy są w Biblii setki…

  Allelujah!

 93. Otrzymałam postanowienie od komornika o umorzeniu windykacji . jednak pieniądze wynagrodzenie za pracę 1.200 z konta zostały mi zabrane Dzwoniłam do Banku i powiedziano mi że komornik musi uchylić zajęcie konta. Komornik twierdzi, że to bank musi zwrócić srodki , które zostały przekazane na konto komornika.Mam 2 synów chorych pozostaje bez srodków do życia co mam robić ?

  1. Na pewno bank Ciebie okradł i możesz go za to ciągać po prokuraturach i sądach.
   Natomiast skoro komornik umorzył windykację to dlaczego nie zwrócił pieniędzy do banku?

  1. A co tu jest do interpretowania? Zostało złamane prawo, pieniądze UKRADZIONE – gdzie jest PROKURATOR !?

 94. Witam!!
  Mam podobna sytuacje jak pani powyzej,bank-komornik zabjał mi konto.Bylam w banku ze do 11.000 tys jestem chroniona dług to 3699zł. przez 3 ost miesiace wplywała mi wyplata całe 740 zł plus alimenty 500-w tym miesiacu nie mam nic-wszystko zabral komornik.Bedac w banku,pani powiedziala ze ma dzwonic do komornika,tam zadz to zostalam potraktowana jak śmiec,nawet nie potrafilam słowa wydusic.Pan ktory byl nieuprzejmy,powiedzial ze go gówno interesuje skad ja pieniadze na zycie wezme,malo tego pogratulowal potomstwa i powiedzial ze zastanowi sie czy pieniadze mi odda!!!
  W grudniu otrzymalam pismo w tytule jest napisane sprawa przed umorzeniem.

 95. Witam

  Oferuje oryginalnie zapakowane karty Bankomatowe BZWBK z przypisanym technicznym numerem konta.Kartami można wypłacać pieniądze z bankomatu w większości Państw na Świecie Limit 500zł/dziennie.
  Transakcje bezgotówkowe 4000zł/dziennie.
  Limit całkowity 10000zł Rocznie.
  Płacisz nimi za zakupy w sieci , w sklepie nawet zbliżeniowo.
  Karte możesz doładowac przelewem , na poczcie czy oddziale Banku.

  Pracodawca może ci przelać wypłate a komornik obejść sie smakiem!

  Uwaga:Zgodnie z przepisami konto na doladowanie nie Podlega zajęciu Komorniczemu! 🙂
  Idealne rozwiązanie dla osób zadłużonych z zablokowanymi środkami na swoim koncie bankowym.
  Rachunek bankowy i karte uruchamiasz w 5 minut!
  Wszystko w 100% zgodnie literą prawa.

  Karty nie trzeba nawet rejestrować oznacza to że jesteś 100% anonimowy.Po wykorzystaniu wpłat 10000zł po prostu zaczynasz korzystać z 2 karty itd.Karta jest na okaziciela.Gwarantuje anonimowość wysyłka na paczkomat cała Polska.W Trójmieście odbiór osobisty.

  Kupując na popularnym portalu te karty ,każda z nich jest rejestrowana na dane wysyłkowe!!!

  Karty które oferuje nie sa rejestrowane ani przypisane do kogokolwiek i gdziekolwiek.
  Aktywujesz je samodzielnie po zakupie.

  Kontakt telefoniczny tylko dla zdecydowanych.
  Nie odpowiadam na smsy i emaile
  Masz pytania,puść strzałke oddzwonie

  518 485 502

 96. Witam mam pytanie, składając Pit zlozylam wniosek o zmiane nr konta bankowego na który ma zostać wykonany przelew zwrotu z podatku, jednak urząd skarbowy przelal pieniądze na stare konto z zajeciem komorniczym, jaka jest szansa na odzyskanie pieniędzy gdy to z winy urzędu pieniądze wplynely na stare konto, bardzo proszę o pomoc

  1. NATALIO,

   Jeżeli nie złożyłaś specjalnego PIT-u na zmianę konta, to jest to Twoja wina. Taka jest biurokracja.

   Niemniej, nawet gdy to Twoja wina, to i tak masz szansę odzyskać pieniądze i dodatkowo zarobić masę pienięzy w domu.

   W tym celu wejdź na stronę –

   https://romanwlos.hostoi.com/lista.pdf

   wydrukuj formularz listy poparcia, zbierz jak najwięcej podpisów i wyślij na adres podany u dołu druku. No i oczywiście, 10. maja 2015 idź na wybory i oddaj głos na jedynego, godnego, bo od zawsze BEZPARTYJNEGO kandydata na prezydenta RP 2015 jakim jest ROMAN WŁOS.

   Gdy chcesz mieć pieniędzy trzos, Twoją szansą ROMAN WŁOS.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 97. Witam!Dostałem pismo z banku ze wypowiadają mi pożyczkę w koncie czyli 2000 zł ze względu na zajęcie konta przez komornika i że do 3 marca mają być środki na koncie.Gdy wpłaciłem pieniądze okazało się, że pieniądze znikneły zajęte przez komornika…co robic???czy to jest zgodne z prawem???

  1. CZARKU,

   Wejdź na stronę –

   https://romanwlos.hostoi.com/lista.pdf

   wydrukuj formularz listy poparcia, zbierz jak najwięcej podpisów i wyślij na adres podany u dołu druku. No i oczywiście, 10. maja 2015 idź na wybory i oddaj głos na jedynego, godnego, bo od zawsze BEZPARTYJNEGO kandydata na prezydenta RP 2015 jakim jest ROMAN WŁOS.

   Gdy chcesz mieć pieniędzy trzos, Twoją szansą ROMAN WŁOS.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 98. Witam, właśnie komornik zajął mi konto bankowe na które wpływa mój jedyny dochód to jest alimenty, rodzinne i zasiłek z mops z którego korzystam tylko przyparta do muru .Bank bezpardonowo wszystko mu wysłał pozostawiając mnie bez środków do życia, w zeszłym tygodniu wyszłam ze szpitala po poważnej operacji, nie wiem co mam robić ani nie wiem z jakiego tytułu jest ta egzekucja, bo komornik nie chce mi udzielić żadnej informacji, podał tylko nr. telefonów do jakiegoś funduszu inwestycyjnego gdzie nie można się dodzwonić. Proszę o poradę jestem załamana, czy bank mógł mu wysłać takie dochody. Pozdrawiam

   1. To jest Alior Bank, na dzień dzisiejszy gwizdnął mi 407zł rodzinnego i 159.70 alimentów.Lada dzień wpłyną następne alimenty i pewnie zabierze wszystko.

  1. Mam ten sam problem w tym złodziejskim alior banku i jego t-mobilebankowe. Przekazali do komornika już drugi miesiąc cały mój zasiłek pielęgnacyjny, rentę socjalną i moją pensję, która wpływała na te konta. Złożyłem skargę na komornicę do sądu i czekam na odpowiedz. Zasiłek pielęgnacyjny nie podlega zajęciom, a renta socjalną już w zusie potrącają 20 %.
   Jak byłem u komornicy, to jej pracownica tłumaczyła, że oni są „niewinni”, bo to bank przekazuje pieniądze. A w banku powiedzą, że to komornik pobiera, i też nie mają sobie nic do zarzucenia.

   1. Musisz napisać do banku żądanie zwrotu UKRADZIONYCH przez bank pieniędzy.
    Jeśli tego nie zrobią – kieruj sprawę do sądu. Z komornikiem nic nie załatwisz, będzie rżnął głupa.

 99. Witam. Mam podobny problem. W grudniu 2011 roku żyrowałam kredyt, niestety dłużnik po pewnym czasie przestał go spłacać. W wyniku czego komornik zajął moje wynagrodzenie (50%). Jestem jedynym żywicielem 4 osobowej rodziny. Ponad to komornik zajął mi konto bankowe, z którego „znika” wszystko. Konto mam w Alior Banku. Jestem bez środków do życia, nie wiem co mam robić. Proszę o radę. Pozdrawiam

  1. Witam.
   Z tego co wyczytałem w internecie i co mi mówił asesor. Musisz iść z wyciągiem bankowym do komornika jakie masz wpływy z tytułu pracy, i ci będzie potrącał jakąś część zarobków. Lepsze to niż jakby wszystko zabierał. Zwolniona od potrąceń jest najniższa krajowa, czyli 1750 brutto.
   Pozdrawiam.

 100. Witam nie wiem co Zrobić mam problem komornik na około 20 tysięcy i jakiś prowident do uregulowania.
  Na dniach ktoś mnie będzie spłacać w kwocie 50 tyś. Notariusz ..a kase chce mi na konto przelać / czemu tak to nie istotne w sumie. Nie wiem co Zrobić gdyż obawiam się , że uj może z ąchać kasę zanim będę chciał podstawę mu oddać bez odsetek.
  Są jakieś banki hermetyczne w tym kraju.
  Dodam, że kasa od matki za cześć nieruchomości mieszkalne j.

 101. Witam!! Zwracam sie o pomoc bo jestem bezsilna z walka z komornikiem. W banku przekroczylam ten limit przy zajeciu konorniczym,byl on niewidoczny w systemie banku alior bank,,bank przelal moja wyplate i czesc alimentow.po telefonach wykonananych do owego komornika uslyszalam ze sprawa jest umorzona,takie tez otrzymalam pismo. Dlatego wyslalam pismo o zwrot pieniedzy poniewaz zostalam bez srodkow do zycia. Pracuje na pol etatu i zarabiam miedzy 790-815 zl. Cala wyplate zabral mi komornik tzn wyslal bank.Malo tego wyplate z tego miesiaca rowniez mi wyslal,a ja otrzymalam pismo w dniu dzisiejszym ze jednak sprawe wznawiaja i nie zwroca mi pieniedzy. Co mam robic. Wzielam chwilowke bo nie mialam.na jedzenie,a teraz bank i glupie procedury komornicze wpedzily mbie w jeszcze woeksze bagno. Ratujcie

 102. Witam serdecznie widzę ze mógł bym uzyskać jakieś informacje tu na tym forum a sprawa mianowicie dotyczy mojego konta firmowego dostałem przelew na konto firmowe za wykonywaną prace 4300 zł a dzień wcześniej komornik zajoł mi konto o czym ja nic nie wiedziałem na kwotę 10000 zł czy mógł tak sobie zablokować bank konto bo pieniędzy nie może pobrać ani komornik ani ja proszę o szybką pomoc z góry dziękuję

  1. Jak masz pracowników to rób listę wypłat i leć z tym do banku.
   Mają obowiązek Ci wypłacić na pensje, pomimo tego, że komornik zajął.
   Tylko spiesz się, bo jak mu wyślą kasę to kupa.

 103. witam , ja dostałam w piątek nadpłatę alimentów na syna od komornika ,przelał mi na moje konto ,bank credit agricole zablokował te pieniądze , poszłam więc do nich i tam mi powiedziano ,że muszę kontaktować się z komornikiem ,od razu napisałam e-maila do komornika , komornik mi na to ,że to bank odpowiada za to co blokuje i powinien wiedzieć ze alimenty są wolne od zajęć.wczoraj byłam znów w banku z odpowiedzią od komornika ,że umorzy zajęcie rachunku ,ale parę godzin wcześniej bank przelał te alimenty na konto komorniaka. bank kazał mi napisać do niego wiadomość ,żę ma zwrócić mi pieniądze spowrotem na moje konto i ma do banku wysłać pismo w którym jasno napisze ,że alimenty są wolne od zajęcia ,dopóki tego pisma bank nie dostanie to nie odblokują srodków .wczoraj dostałam drugi przelew,alimenty na córkę ,też są zablokowane. mało tego ,mam już zajęcie komornicze w pracy ,dostaję najniższą krajową i alimenty na dzieci na konto,czy można mieć dwóch komornikow ???? w sumie alimentów mam 1400zł i wypłata. pracodawca wysyła do tego drugiego komornika kilkaset złotych miesięcznie ,co można z tym zrobić??? boję się ,że komornik nie zwróci mi tych pieniędzy. pomóżcie

 104. Witam mam pytanie czy komornik może zabrać mi rodzinne z niemiec w piątek na konto wplynelo 13 tys euro i komornik zajął mi konto 10 tys euro już zabrał a 3 jest zazamrożone czy komornik mógł zabrać mi rodzinne z niemiec i kogo poprosić o pomoc

 105. SYLWIO,

  Aby komornik zabrał Ci rodzinne z Niemiec, to nie musisz nikogo prosić o pomoc. Podobnie jak wszyscy inni pacjenci, dla których Polska Język To Trudna Język. Komornik zajmie kasę bez czyjejkolwiek pomocy.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. Mam podobny problem mialam kilka mandatow za bilety rok temu komornik mi to umorzyl e puatek didtalam pueniadze z OPS i pieniadze zniknely mi z konta co mam robic jestem zalamana nie mam srodkow do zycia to jest zlamanie prawa

 106. WITAM mam taki problem iż wczoraj wpłynął mi z mops zasiłek rodzinny 770 zł Mam 5 dzieci jestem przed rozwodem mąż nie płaci alimentów a ja nie pracuję.Mam konto w ING i komornik zajął mi całe rodzinne.Nie zabrał połowy tylko całość czy miał prawo zająć cały zasiłek?

  1. W ogóle nie powinien nic zająć.
   Proszę iść do banku z żądaniem zwrotu zagrabionych PRZEZ BANK pieniędzy.

 107. Witam.Mam podobną sytuację…Wraz z mężem posiadamy jedno konto w banku…W tej chwili mamy zajęcie komornicze wolne od wpływów z wynagrodzeń…W tym czasie jednak wpłyną zwrot podatku,którego nie idzie wypłacić…Czy jest jakaś możliwość oodzyskania tych pieniędzy???

 108. ARNOLDZIE,

  Widzę, że ten Twój wpis przyciąga całą POlską patologię. Okradanie komunikacji poprzez jeżdżenie bez biletu, płodzenie piątki dzieci, jęczenie o kasę z MOPS-u.

  Wytłumacz w końcu tej patologii, że pora wziąć się za robotę i harować na dostatnie życie Narodu Wybranego.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. A to nie Ty napisałeś gdzieś wcześniej, że też nic nie płacisz tylko bierzesz za darmo i „pasożytujesz”? 🙂

 109. Witam serdecznie
  już tutaj kiedyś byłam:)
  Paribas komornikowi oddał mój zasiłek i zrobił debet na koncie tzn zrobił mi dług poniewaz miałam otwarty ROR – obecnie adwokat przedstawił bankowi art54 prawa bankowego i wyrażnie pisze ,ze do kwoty 3-krotności średniej krajowej kwota jest nie do ruszenia czyli ok.12tys. jeżeli nie mieliście obrotu bank nie ma prawa oddać komornikowi pieniądzy czekam na odpowiedź od banku juz 4 miesiące zobaczymy…złóżcie do banku pisma i walczcie o odszkodowania i zwrot pobranych pieniędzy…
  Zofia

 110. Witam ,opisywałam już wcześniej sytuację ,w dalszym ciągu mam zablokowane wszystkie alimenty na koncie ,jest jeszcze inna sprawa . Otóż w piątek dostałam zwrot podatku na konto ,przelali osobno zwrot 571 oraz ulgę prorodzinną 1077 zł ,przeszło to w dwóch osobnych przelewach ,czy komornik może to zająć ,skoro US przelał na moje konto a info i tak było wysłane od komornika do US. mam blokadę na koncie i nie wiem czy może to zabrać czy nie ? jak to wygląda? proszę o pomoc.

 111. Witam. Mam pytanie. Komornik zajal mi konto, wykorzystalam kwite wolna, wiec poszlam do innego banku i zalozylam nowe, ktore rowniez juz zajal. Czy na nowym rachunku tez mam kwote wolna od zajecia Tzn te 11 tys z hakiem? Czy odrazu wszystkie wplywy beda zablokowane, bo wykorzystalam juz kwote wolna w innym banku?

 112. Dzień dobry proszę o pomoc w grudniu eurobank zabrał mi stypendium socjalne i zasilek rodzinny po wizycie u komornika i napisaniu prośby o ograniczenie rachunku bankowego z wpływów przychodzących z Gopsu komornik Marek Gajda z Torunia nie abiera mi ich ale znowu bank przekazał mu stypendium socjalne byłam juz 4 razy w eurobanku i co słysze to wina komornika jest skoro zwolnił te wpływy to niech odda pani je bank nie ponosi za to odpowiedzialności my nie mamy sobie nic do zażucenia niech pani komornikowi sprawe założy .będąc u komornikausłyszałam ja pani pieniędzy nie oddam niech bank odda niech idzie pani do radcy prawnego albo do banku
  i tak bank do komornika a komornik do banku mnie odsyła 15 idę do szpitala na radce prawnego nie stać mnie proszę o pomoc co mam zrobić

 113. KATARZYNO,

  Nasamprzód kup sobie podręcznik języka polskiego plus słownik ortograficzny. Poczytaj co to jest INTERPUNKCJA, WIELKIE litery. Poczytaj o budowie zdań, poczytaj o zasadzie JEDNOŚCI PODMIOTU w zdaniu.

  Potem możesz napisać dokąd tylko zechcesz.

  Na obecnym etapie nic nie pisz, bo i tak nie da się zrozumieć co piszesz.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 114. witam. miałem na koncie oszczędnościowym 15 tys. kwota wolna to ok.10 tys. zabrał wszystko. miał prawo czy nie?pzdr

 115. Łastowski,

  Ty też nie wiesz, że niemal każde zdanie rozpoczynamy od WIELKIEJ litery???

  Zgodnie z ustawą, komornik może zabrać wszystko kiedy pacjent zaczyna zdania małymi literami.

  Czy w POlsce zostali jeszcze jacyś ludzie z elementarną wiedzą na poziomie co najmniej podstawówki???

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 116. witam. czy ktos moze mi odp na pytanie? byla bym wdzieczna.. mam komornika ktorego systematycznie splacam kont bankowych nie mam jednakze chcialabym zalozyc.. czy komornik dowie sie o tym koncie jesli co miesiac robie mu na poczcie wplaty?

 117. Jak dobrze zrozumiałam, jeśli się wpłaca systematycznie pieniążki to komornik nie wysyła zapytań do banku o moje konta bankowe czy posiadam?

  1. Komornik robi co chce, teoretycznie robi to co mu wierzyciel nakazuje. Zawsze może wejść na konta jak i zająć inny majątek.

 118. mam tez pytanie bo nie wiem co moge zrobic otoz mam konto w skoku i tam wplywa moja renta rodzinna po zmarlym mezu w wys 896 zl obecnie splacam tam pozyczke w wys 720 zl takze zostaje mi na zycie 180 zl plus pielegnacyjny 153 zl bo jestem inwalido 1 grupy ostatnio otrzymalam od komornika powiadomienie ze bedzie zabieral mi pieniadze z konta bo rzekomo 13 lat temu wzielam pozyczke w prowident ja tego nie pamietam bo po smierci meza bylam w zlym stanie psychicznym mialam proby samobojcze przebywalam w szpitalu psychiatrycznym obecnie zmagam sie z nowotworem zlosliwym prosze o pilna odpowiedz bo nie bede miala pieniedzy na zycie ani na dojazdy na onkologie co mam zrobic w takim przypadku

 119. Witam, mam taki problem, że komornik zajął mi środki na koncie na które nie ma regularnych wpływów a konto jest moje ale służy do zbiórek składek klasowych. Jako skarbnik klasowy założyłam to konto żeby, w dzisiejszych czasach zabiegania i pracy do późna, ułatwić życie rodzicom w klasie, sobie i dzieciom (pierwszaki) które nie są stresowane że coś zgubią. Mamy dość wysokie składki ze względu na to że dzieciaki uczestniczą w zajęciach dodatkowych które niestety nie są darmowe. Czasami wpływy są wysokie gdy mamy jakieś wycieczki itp. Ja nie jestem osobą pracującą a na chwilę obecną bank skasował mi z konta ponad 600zł pieniędzy klasowych. Rodzice tytułują wszystkie wpłaty że są to składki klasowe. Czy bank mógł oddać te pieniądze i czy komornik mógł w ogóle zająć to konto?

 120. NATALIO,

  Całkiem fajne układy panują w tej Waszej szkole – publiczne pieniądze na prywatnym koncie.

  Wiedz, że tytuł wpłaty możesz sobie wpisać jaki chcesz – Ja często piszę tytuł – haracz dla Mafii, albo – ofiara na tacę dla księdza prałata ROMANA WŁOSA.

  Takich wpłat nie ruszy żadna siła. Natomiast jakieś debilne tytuły typu składki klasowe nie mają żadnego znaczenia.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Widzę, że temacie komornika wypowiadają się coraz ciekawsi pacjenci.

  1. Romanie,
   Czytając Twoje chore psychicznie komentarze postanowiła, że poszukam ci namiarów na dobrego lekarza od głowy bo nie jesteś normalny! Dziwię się, że nikt Cię jeszcze nie zablokował na tej stronie bo prowadzisz sobie tutaj jakąś chorą kampanie i nie wiem co chcesz tym osiągnąć. Poniżasz tutaj każdego i myślisz sobie, że każdy kto szuka porady to jakiś „niedorozwój” ale śmię twierdzić, że to Ty do takich należysz bo normalny człowiek nie traktuje tak innych. Bardzo proszę abyś postarał się nie komentować tego co ja piszę.
   Nie pozdrawiam,
   Natalia

 121. NATALIO,

  W Waszej szkole, publicznie pieniądze są wpłacane na Twoje prywatne konto – taki zwyczaj. Tutaj, każdy może komentować komentarze każdego innego kto skomentował – taki zwyczaj.

  Z tego co wiem, blokować kogokolwiek może tylko sam autor bloga. Ale, jak widzisz, On nie lubi cenzury.

  A tak w ogóle, to widzę, że Ty w tej Twojej szkole na lekcje polskiego języka nie uczęszczałaś, albo w tej szkole taki niski poziom nauczania.

  A Ja pozdrawiam, szczególnie,
  że jako pacjentka jesteś bardzo interesująca,
  ROMAN WŁOS

  p.s. A Pan Prokurator, to nie interesuje się publicznymi pieniędzmi na Twoim prywatnym koncie??? Może będzie lepiej kiedy będziesz siedzieć cicho – sami Cię znajdą.

  1. Ha Ha Ha
   Dobrze że w twojej szkole była wysoki poziom, zwłaszcza na godzinach wychowawczych gdzie cię nauczono tylko poziomu klusek z serem i niczego więcej ci nie przekazano a zwłaszcza szacunku do drugiego człowieka. Skoro sprawia Ci przyjemność poniżanie wszystkich i bez tego nie możesz żyć to niech Ci będzie. Bakterie i wirusy społeczeństwa tak mają 🙂 Więc żyj sobie zarazku i tyle.

   PS.
   Prokurator to może się zainteresować skąd bierzesz na swoją kampanię. A pieniądze na moim koncie to nie twoja sprawa ty mi ich nie dajesz. Ci co mieli być poinformowani to są a tobie nic do tego.

 122. NATALIO,

  Nie wiem jaka poziom była w Mojej szkole, może ta poziom była wysoka. Jednak Ja jestem samoukiem, więc szkoły Mi niepotrzebne.

  Ale cieszę się, że Moje słowa trafiają pod strzechy, w tym także do Ciebie.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Unikaj klusek z serem, a szczególnie sera. Ser to jest zepsute mleko.

   1. chlop z chlopa,
    „W masowej kulturze w odniesieniu do lemingów funkcjonuje określenie „masowe samobójstwo”. Mit pojawił się wiele wieków temu w Skandynawii, gdzie w ten sposób starano się wyjaśnić nagłe zmiany liczebności populacji[18]. Lemingi miałyby instynktownie dążyć do samozagłady, aby zapobiec zbytniemu zagęszczeniu populacji[11].

    Mit o „masowym samobójstwie” lemingów ma długą historię, a na jego popularność złożyło się wiele czynników. W 1955 Carl Barks, ilustrator w wytwórni Disneya, narysował do magazynu Uncle Scrooge Adventures komiks pt. „Leming z medalionem” (The Lemming with the Locket). Komiks powstał z inspiracji artykułem w magazynie The American Mercury z 1954 i przedstawiał ogromne ilości lemingów, skaczących z norweskich klifów do morza. Na podstawie tego komiksu z kolei powstał jeden z odcinków Kaczych Opowieści pt. „Ulubione zwierzątko Scrooge’a” albo „Ulubieniec Sknerusa”, w oryginale Scrooge’s Pet[19].

    Duży udział w upowszechnieniu błędnej tezy miał także film wytwórni Disneya White Wilderness (1958), pokazujący lemingi skaczące na pewną śmierć do morza. Po 24 latach udowodniono jednak, że scena ta była sfałszowana, podobnie jak poprzedzające ją sceny przedstawiające masową migrację tych zwierząt. W maju 1982 kanadyjska telewizja CBC w cyklu The fifth estate (Piąta władza, program typu śledczego), wyemitowała film Cruel Camera (Okrutna kamera), przedstawiający okrucieństwa wobec zwierząt w przemyśle rozrywkowym[20]. W filmie wykazano, że sceny przedstawione w White Wilderness były zaaranżowane: film nie był kręcony w Norwegii, lecz w kanadyjskim stanie Alberta, gdzie nie występują lemingi; sfilmowane gryzonie kupiono nad Zatoką Hudsona i przywieziono do Calgary; przedstawiona wielka migracja była jedynie zręcznym montażem wielu ujęć wciąż tych samych kilkudziesięciu zwierząt[21][22], zaś w kluczowej scenie „masowego samobójstwa” lemingi nie zeskakiwały z urwiska, ale były z niego zrzucane[23][18].”

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Lemingi

  1. Może jakbyś jakąkolwiek skończył to miałbyś do drugiego człowieka chociaż tyle szacunku, co Chłop z Chłopa brudu za paznokciamy po robótkach ręcznych w polu. A Chłop z Chłopa jak jego nazwa wskazuje to męskie wydanie bohaterek z filmu „Seksmisja”.

 123. WITAJ CHŁOPIE Z CHŁOPA,

  Natalija też szuka recepty na to jak wyruchać komornika. Ale tak czy owak, fajna z Niej dziewczyna.

  Jednak, Chłopi oraz Bacowie są solą tej Ziemi.

  W poniedziałek, dnia 20. kwietnia, 2015 Ja znowu wyruszam w Unię Jewrejską. Zobaczę co tam w trawie piszczy.

  A Nataliję pozdrawiam z całego serca.

  ROMAN WŁOS

 124. C0 miesiac komornik potraca mi z emerytury,a w tym miesiacu zabral mi cala emeryture z konta, a jest to 923 zl. zostawil mnie bez grosza. co ja mam robic

 125. PANTEK,

  Tutaj masz skróconą definicję leminga – ……. 1.Leming

  Człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego. Głupek. Jednym z podstawowych źródeł zdobywania wiedzy leminga jest portal Onet.pl ……………………

  Tutaj masz definicję trochę szerszą – …………………….. 2.Leming

  Człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego. Głupek. Często cieszy się jak idiota z wiadomości, które powinny go martwić. Nie dostrzega, że Polska ginie. Haruje na swój 60 letni kredyt w jakimś korpo i jest niewolnikiem. I jeszcze się cieszy jak głupi. Nie potrafi nic zakombinować i robi tylko jak mu karzą. Jarają go programy typu Duża Rodzina. Przeciwieństwo cwaniaka. Bardzo łatwo go też oszukać. Często po szkole nie wyjechał do Niemiec tylko założył rodzinę. Imbecyl. Polskie geny u leminga są w zaniku. ………………

  A tutaj masz pełny opis leminga –

  https://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Leming_(osoba)

  Samobójstwo nie ma tutaj nic do rzeczy. Leming to leming.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. ROMAN WŁOS,
   „rzeczownik, rodzaj męskoosobowy
   (2.1) publ. pogard. młody człowiek zwykle pracujący w korporacji, o ustabilizowanej sytuacji materialnej, zwykle wyborca centrowy, nieposiadający własnego zdania, lecz idący za tłumem, bezkrytycznie ufający popularnym mediom”

   „przykłady: (2.1) W przypadku tej grupy, jednomyślnej i pędzącej w jednym kierunku, określenie „lemingi” jest całkowicie zasłużone (…)[2].”

   „(1.2) od (1.1) – nawiązanie do popularnego mitu o lemingach (1.1) rzekomo popełniających masowe samobójstwo podczas migracji przez rzucanie się tysiącami ze skały lub próby przepłynięcia morza, na skutek silnego instynktu podążania za stadem.”
   https://pl.wiktionary.org/wiki/leming

   Teraz załapałeś???

 126. Dokładnie jak napisał autor komornik nie może zająć wszystkich pieniędzy z konta, ale banki często do tego się nie stosują. Najlepiej iść wtedy do banku, podpisać oświadczenie o niewykorzystaniu środków wolnych od zajęcia komorniczego i po prostu żądać od banku ich wypłaty, bank musi je nam wypłacić na mocy Polskiego prawa, niech nas nie interesuje że je przesłał do komornika, jeśli nie wykorzystaliśmy kwoty wolnej od zajęć nie powinien tego zrobić.
  https://www.finanovacash.pl/blog/czy-komornik-moze-zajac-wszystkie-pieniadze-na-koncie

 127. Jestem załamana komornik zabrał mi całą wypłatę z konta mam czwórkę dzieci do wykarmienia zostałam bez środków do życia. Ludzie poradźcie mi nie wiem co robić!!! Pozdrawiam

 128. Witam. Mam dług z 2006 roku za niezapłacone usługi telekomunikacyjne. Dzisiaj się dowiedziałam że mam na koncie komornika a co lepsze- wykorzystałam kwotę wolną. W ciągu tych lat zmieniłam adre zamieszkania i nic nie wiedziałam o tym . Sama wychowuję2 dzieci. Nie pracuję obecnie. Co robić???

 129. KASIU,

  Widzę, że jesteś super zmyślną pacjentką. Trzy razy zmieniłaś adres zamieszkania i nic o tym nie wiedziałaś???

  Rozumiem, że możesz nie wiedzieć kto Ci zrobił dzieci, ale nie znać adresu zamieszkania???

  Na dodatek, nie pracujesz. Czem prędzej chwyć się za jakąś uczciwą robotę, albo zamiast uczciwej niech będzie dobrze płatna.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Coraz ciekawsi pacjenci komentują ten wpis na tym blogu.

 130. Witam jestem nowa może mi ktoś pomoże rodzice mają dług, duży dług! Tacie komornik od dawna siedzi na pensji i zabiera jak dla mnie bardzo duże pieniądze ale chyba mu mało i wziął się za dzieci dodam że dług rodziców to dług w spółdzielni mieszkaniowej i ta też spółdzielnia wysłała do komornika ,że w 2006 r byłam już pełnoletnia i że też teraz powinnam płacić pomimo że wtedy się uczyłam później studiowałam ale teraz już się nie uczę już dawno nie mieszkam z rodzicami mam swoją rodzinę i tak wiem to dług solidarny itd ale dlaczego tak się dzieje?właśnie zajął mi konto na które wpływa 77 zł rodzinnego (mbank), chciał zająć mi pensje ale ja zarabiam zaledwie 437 zł i pracuję na 1/4 etatu, masakra proszę podpowiedzcie mi gdzie z czym mam się udać. W razie gdyby ktoś chciał zacząć mówić o patolach pijakach nierobach to niech się nie wypowiada ponieważ żadne z rodziców nie pije nie biją się bardzo dobrze nas wychowywali po prostu dawno się poddali i nie szukali pomocy ani rozwiązania. Ale to ja proszę o pomoc

 131. KAROLINO,

  Ja – jako niezawodny komentator – już spieszę Ci z odpowiedzią. Najlepszą pomocą dla Ciebie będzie zapoznanie się ze złotą myślą pewnego genialnego faceta, który nie dostał się na studia w Akademii Sztuk Pięknych, Wydział Malarstwa.

  Jego złota myśl brzmi – Arbeit Macht Frei. Pamiętaj, chwyć się za robotę, a Twój problem sam się rozwiąże.

  Mam nadzieję, że jarzysz o co chodzi??? Masz dług, nie chcesz go spłacać, to Mosiek zwany komornikiem zabiera Ci kasę – głównie jako zapłatę dla siebie za zabieranie Twojej kasy oraz może kapkę z tej kasy daje Twojemu wierzycielowi.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Trochę nauki też by Ci się przydało. Twoi rodzice nie przykładali się zbytnio aby nauczyć Cię języka polskiego. Twoje szkoły też były jakie cienkie pod tym względem.

  p.p.s. Strzeż się, bo ten Mosiek może Ci także zabrać komputer wraz z modemem lub routerem. Chyba, że masz na kablu, to kabla raczej nie weźmie.

 132. Witam,
  nie wiedziałam, że mam komornika dopiero kiedy wykorzystałam kwotę wolną od zajęć bank zablokował mi konto. 31.01.2015 spłaciłam całą wymaganą kwotę. 26.012015 (inny komornik za długi męża) zajął konto. Do dziś korzystałam z konta normalnie. Rano okazało się ze bank zablokował pieniądze ze zwrotu podatku. Dzwoniłam do banku i okazało się, że nie przekroczyłam limitu ale bank jakoś połączył sobie tych dwóch komorników i że teraz przekroczyłam limit. Czy to nie jest tak, że jeżeli spłaci się jednego komornika to przy noowej egzekucji mamy nowy limit?
  Proszę o pomoc
  Pozdrawiam

 133. Romanie dziękuję za tak wyczerpującą wypowiedz w niczym mi nie pomogła.Pozdrawiam Karolina.

 134. KAROLINO,

  Nie masz za co dziękować. Dla Mnie to była prawdziwa frajda, że mogłem odpowiedzieć na Twój komentarz.

  Jest Mi przykro, że Moja odpowiedź Ci nie pomogła. Jednak musisz zrozumieć, że nie istnieją cudowne sposoby na pozbycie się długów.

  Ty jesteś typową pacjentką, która nie myśli o tym jak spłacić długi lecz myśli jak wyruchać komornika. Niestety, w ruchaniu komornicy nie mają sobie równych.

  Mimo wszystko, sugeruję abyś chwyciła się za jakąś robotę zamiast przesiadywać bezowocnie przed „komputrem”.

  Także, radzę Ci poduczyć się trochę języka polskiego. Niewykluczone, że Ja niebawem zorganizuję BEZPŁATNY internetowy kurs poprawnej polszczyzny, tutaj na blogu Arnolda.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Gdybyś miała jakieś pytania, nie zawahaj się aby napisać je tutaj w komentarzach.

 135. Witam, mój problem jest mikroskopijny w porównaniu do innych wpisów ale jest. Kwotę wolną od zajęcia wykorzystałem, w międzyczasie spłaciłem komornika. Zajęcie nie zostało uchylone i teraz bank wysyła do komornika ok. 460 zł, komornik zwraca nadpłatę pomniejszoną o złotówkę na zajęte konto, a bank z powrotem odsyła komornikowi i tak w kółko. W banku twierdzą, że muszą płacić, bo nie ma uchylenia a „systemu” nie da się obejść. Nie potrzebuję pilnie tych pieniędzy więc przyglądam się i za głowę łapię, bo pewnie nikt nie łamie prawa. Pozdrawiam.

 136. Romanie ponaśmiewałeś się już z mojej osoby, o której nic zupełnie nic nie wiesz więc znajdź już sobie kolejną ofiarę. Żegnam

 137. Czy potrzebujesz kredytu? Chcesz założyć firmę i potrzebujesz kapitału? Czy jesteś w potrzebie wszelkiego rodzaju pożyczki? jeśli tak, to tutaj jest twoja pomoc, kiedy oferują tanie kredyty dla jednostek i przedsiębiorstw. Skontaktuj się z nami w elenanino07@gmail.com

  Pani Elena

 138. PANI ELENO,

  Widzę, że Pani leci w chuja na całego. Pani Eleno, pożyczka to nie jest żadna POMOC lecz zarabianie na głupocie frajerów. Albo, po prostu wykorzystywanie trudnej sytuacji wielu pacjentów POlski.

  Niebawem, pewnie hipermarkety czy jakieś BiedaDrony będą też lecieć w chuja twierdząc, że one pomagają pacjentom.

  Niestety, jedyną pomocą jaką oferuje Pani i inne podmioty to pomoc w wyczyszczeniu portfeli pacjentów.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 139. KAROLINKO,

  Ależ, Ja wcale nie naśmiewałem się z Twojej osoby ani z osób nie będących Twoją własnością.

  Jedynie chce Mi się śmiać z tej całej sytuacji kiedy widzę jaką furorę zrobił wpis Arnolda.

  Nie wiem czy jesteś świadoma tego, że Arnoldowy wpis był na temat tego jak to banki gwałca prawo bankowe przekazując do rąk komornika kasę, która pacjenci mają (mieli) w banku.

  Tymczasem, wyszła z tego niezła szopka – cała rzesza ruchaczy zaczęła tutaj szukać porad pod hasłem „jak wyruchać komornika”.

  No i, gleba. Okazuje się, że komornicy ruchają całkiem nieźle. A żaden pacjent nie chce zabrać się za jakąkolwiek robotę, bo wiadomo – każda praca jest dla Niej/Niego za ciężka.

  Jarzysz???

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Żaden z pacjentów lub pacjentek nie jarzy nawet tego, że jedyną szansą dla Nich jest ROMAN WŁOS.

  Gdy Chcesz Mieć Pieniędzy Trzos, Twój Kandydat ROMAN WŁOS.

 140. PANTEK,

  Jestem pełen uznania dla tych (chyba) Czeczeńców (a nie Czeczenów – Czeczen to taki sam twór jak Amerykan) – w końcu są to Bacowie z Kaukazu.

  Ja bym poszedł za głosem Arnolda, który postulował aby samotne matki dostawały po 3,000 pln na każde dziecko.

  Czeczeńcy wiedzą, że podstawą jest PPR – Picie, Palenie, Ruchanie. Oni wiedzą, że – Robota To Głupota, Życie To Picie (no i, Palenie i Ruchanie).

  Pozdrowienia dla mądrych Czeczeńców,
  ROMAN WŁOS

 141. Witam,
  mój problem jest inny. Mam konto firmowe w Alior Bank normalne i walutowe. Chciałam przewalutować złotówki na funty i wpłaciłam na złe konto, osoby która ma zajęcie komornicze. Czy istnieje szansa odzyskania pieniędzy? Złożyłam reklamację w banku ale pani która zarządza tą placówką jest leniwa do granic możliwości i powiedziała że można by coś pomyśleć ale jej się nie chce bo jest zmęczona dodam że był to poniedziałek rano a pani nie pracuje w weekendy 🙁 Błagam o pomoc bo w grę wchodzi 7 tys zł.

  1. Ta osoba, do której przelałaś pieniądze powinna pójść i je wypłacić. I potem oddać Tobie.
   Chyba, że pójdziesz drogą „pomyliłam się w przelewie”.

 142. BEATKO,

  Mnie dziwi to, że ludzie zakładają rachunki w takim złodziejstwie i dziadostwie jakim jest Alior Bank.

  Żeby było ciekawiej, Mośki zwane bankowcami (hołota nazywa Ich bankierami) ostatnio umyły ręce od odpowiedzialności za wszelkie pomyłki pacjentów wpłacających omyłkowo na cudze konto.

  Dlatego, jeżeli ta pacjentka co niesłusznie otrzymała Twoje pieniądze powinna Ci je oddać, bo inaczej może Ona zostać oskarżona o przywłaszczenie cudzego mienia.

  Ale, żeby było trudniej, bank nie udzieli Ci informacji komu wpłaciłaś te pieniądze.

  Swoją drogą, to powinnaś wykupić kupon Lotto – miałaś niesamowite szczęście, że udało Ci się trafić numer cudzego konta – to jest trudniejsze niż wygranie w Lotto.

  A tak poza tym, dziwię się, że za głupie 7,000 pln chce Ci się podejmować tyle wysiłku – Ja bym olał tak niską kwotę.

  Pozdrowienia,
  NIEZAWODNY ROMAN WŁOS

 143. Witam. Moj narzeczony mial problem ze splata oc z warty. W tamtym roku w sierpniu dostal pismo o zaplate raty oc , ktora zostala zaplacona przy czym oc nie zostalo przedluzone w tej firmie. W maju tego roku po tylu miesiacacb dostal pismo komornicze gdzie widniala ta sama kwota ktora wedlug nich byla nie zaplacona. Pare dni pozniej zostalo zablolowane konto bankowe i zostaly zabrane bezprawnie pieniadze na nasze zycie. Od razu wyslalismy potwierdzenie zaplaty do komornika i tydzien temu powiedzial ze za pare dni zostana zwrocone nam pieniadze oraz zostanie sciagnieta blokada z konta. Niestety nadal tak sie nie stalo a nam ciężko przezyc kolejne dni skoro zostalismy pozbawieni pieniedzy na oplaty i zycie. Co mozemy w takiej sytuacji zrobic ?

  1. Pozwać bank za kradzież.
   Ale pewnie tego nie zrobicie, jak zawsze rozejdzie się po kościach i tak będą okradać kolejny i okradać…

 144. Alior też mi wyczyscił konto. Dzien po dniu zabierał mi kasę w złotowkach i w euro. Na pytanie o trzykrotnosc pensji panienka obsmiała mnie i powiedziała, że dla mnie to pulpit 3288 zl. Tak ustalił bank. Wczesniej inna panienka mi powiedziała że ponad 11 tys, Z dnia na dzien zmieniła się suma, Wypłacili sobie w 3 ratach dzien po dniu ok. 1500 zl.Mam rentę rodzinną ok. 700 zl. Na euro koncie było 846 E. Jestem chwilowo za granicą , a oni pozbawili moje dziecko pieniędzy na chleb, Z kolei nic nie wiedziałam , że komornik ma jakies zajecie , W zeszłym roku owszem dostałam od niego pismo- jaki i skąd to nie pamiętam- że na poczet długów zabiera mi auto marki Mazda, a ja nawet roweru nie mam, Myslałam że ktoś z moich znajomych jaja ze mnie robi, Przepraszam , że tu piszę, ale z mojej poczty nie wychodzą e-maile, Pozdrawiam, Proszę o pomysł co zrobic, Reklamacja w banku nie przyniosła nic,

 145. IRENO MEYER,

  Ty piszesz tak samo jasno jak inni pacjenci, którym komornik lub bank zabrał coś bezprawnie.

  Szczególnie ciekawy jest ten „pulpit 3288 zł”.

  Piszesz, że z Twojej poczty nie wychodzą e-maile oraz pytasz co masz zrobić. Powinnaś przestać to nazywać pocztą lub pogrzebać coś w ustawieniach.

  A tak w ogóle, to wiedz, że lekarstwem na całe zło jest udzielenia poparcia jedynemu, godnemu, bo od zawsze BEZPARTYJNEMU kandydatowi na prezydenta RP 2020 – ROMANOWI WŁOSOWI.

  Gdy Chcesz Mieć Pieniędzy Trzos, Twój Kandydat ROMAN WŁOS.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 146. a jakie to prawo ,ktore reguluje ten przepis o tym,ze bank powiniem chronic nasze pieniadze do tej kwoty 11 341,92 zł . na jaki przepis mam sie powolac w banku..
  bardzo dziekuje za odpowiedz

 147. witam mam zajecie komornicze kwota zostaje pobrana z mojego wynagrodzenia co miesiac na rachunek bankowy nie wpływa moja pensja gdyz odbieram ja w kasie. Mam pytanie 3, 4 dni temu na moje konto wpłyneły pieniadze z kredytu odnawialnego w kwocie 1400 zł o których nie wiedziałam chciałam zwrócic bankowi pieniadze z ww kredytu gdyz nie chce z tego korzystac i tu zaczynaja sie schody czy komornik moze zarekwirowac ww kwote na poczet wierzyciela gdzie nie skorzystałam z kwoty wolnej a takowa istnieje czy bank wypłaci mi pieniadze czy przekaze je komornikowi w całosci

 148. Witam, mam pytanie,bo miałem kilka dni temu taką sytuacje że korzystałem z mamy konta bankowego w Millennium i komornik sciągnoł mi całą wypłatę z tego konta 1150 zł zajoł odrazu po przelewie na konto a to nie za moje długi tylko mamy a wynagrodzenie było moje,kontaktowałem sie z komornikiem razem z mamą i najpierw powiedział że zwroci pieniadze jak wyśle mu umowe z pracy i wydruk z banku z przelewem pieniędzy i wysłałem mu to wszystko i odpisał mi emaila że nie zwróci mi tych pieniędzy bo są juz ptzekazane wierzycielowi, i tu pytamie z mojej strony co mogę zrobić w takiej sytuacji,jak moge odzyskać swoje pieniądze bo nie dość że mala pemsja to całą mi zajoł komornik a nie ma prawa bo to nie mamy tylko moje pieniądze.I czy to możliwe ze to wina banku i to od nich żądać zwrotu wynagrodzenia.Bardzo proszę o pomoc jak mohe odzyskać swoje pieniądze bo nie mam srodków do życia. Pozdrawiam

   1. Ale ja nie chce zwrotu pieniędzy od mamy,tylko od komornika który mi zabrał pieniądze i chciałem się poradzić czy można coś zrobić żeby odzyskać swoke pieniądze

 149. mam zabierane z konta 60 procent pensji zostaje mi ok 600 zl nie moge pobrac tych pieniazkow z konta co mam zrobic

   1. @Arek : witam mam takie pytanie poniewaz moj chlopak pracuje za granica w Dako..i dostaje miesiecznie wyplate do banku ing a reszte dostaje do reki w Euro.ma zajecie egzekucyjne teraz moje pytanie..bo pracodawca dal wszystkim pracownikom karty przedplacone tylko ze tam pisze jego imie i nazwisko… czy komornik bedzie mog zajac te pieniadze?prosze o odp

 150. @Arek : witam mam takie pytanie poniewaz moj chlopak pracuje za granica w Dako..i dostaje miesiecznie wyplate do banku ing a reszte dostaje do reki w Euro.ma zajecie egzekucyjne teraz moje pytanie..bo pracodawca dal wszystkim pracownikom karty przedplacone tylko ze tam pisze jego imie i nazwisko… czy komornik bedzie mog zajac te pieniadze?prosze o odp

  1. Nie wiem. To zależy czy po rejestracji karty na czyjeś nazwisko bank zgłasza takie konto techniczne jako należące do tej osoby czy nie.

   1. Witam

    Co mogę zrobić jeśli:
    Dostałem się do nowej pracy. Otrzymałem umowę na 2 miesiące. Nr konta na jaki miała wpływać moja wypłata jest kontem mojej mamy ( pomyślałem że jak przedłużą umowę to wtedy założę własne konto. Moja mama ma komornika. Gdy wpłynęło moje wynagrodzenie za 11.2015 konto zostało zablokowane przez komornika. Byłem u niego pokazywałem mu dokument że te pieniądze nie należą do mojej mamy tylko do mnie odpowiedział mi że konto należy do mojej mamy i że to jej pieniądze. Czy w jakiś sposób mogę odzyskać te pieniądze i na jakie artykuły się powoływać.

     1. Ale nie może ze względu na to że jest blokada i komornik twierdzi że te pieniądze są jej.

     2. Co znaczy, że nie może?
      Jest na kontach bankowych kwota wolna od zajęć, po prostu idzie i wypłaca.
      Co to za bank?

     3. Proszę przeczytać artykuł oraz komentarze – tam wszystko pisze co trzeba robić.
      Iść do banku i żądać natychmiastowego zwrotu prze bank tych pieniędzy.
      Nie od komornika, to problem banku, że ukradł mu pieniądze przelewając do komornika (jeśli to zrobił).
      Jeśli zaś one ciągle są na jego koncie to zażądać ich natychmiastowej wypłaty.

     4. Bank ich nie może wypłacić z tego względu iż ta kwota wolna od zajęć została przekroczona i dlatego komornik zarządzał blokady konta. Teraz wg nie można wpłacić tych pieniędzy.

     5. Co znaczy, że wolna kwota od zajęć została przekroczona? Na koncie jest ponad 12 tys. zł ?

     6. Nigdy na tym koncie tyle nie było. Poprostu od daty zajęcia każda wpłata zostaje dodana i się uzbieralo 12 tys. Dlatego zostało zablokowane. Teraz kompletnie nic nie mogę zrobić.

     7. Oczywiście, że możesz. A nawet musisz.
      Masz napisać do banku żeby Ci oddali pieniądze.
      I daj znać co odpiszą.
      Gadkami, że „się uzbierało” nawet się nie przejmuj, to ich błędna interpretacja przepisu.
      Ale musisz poczekać na pismo od nich i jeśli nadal nie wypłacą to sprawa do sądu. Zwrot kasy, odsetki, zadośćuczynienie 20-50 tys.zł
      Tylko trzeba chcieć walczyć o swoje a nie „bo Pani powiedziała”.

     8. Witam

      Wystarczyło że moja mama poszła do banku który zadzwonił do Sosnowca gdzie znajduje się główna siedziba banku czy też zajęć komorniczych. Powołała się na art 54 Pb ( nawet jeśli się powołała to nie chcieli wypłacić) powiedziała że jeszcze dziś syn złoży zawiadomienie w prokuraturze. Zmiekli odrazu i po dłuższej rozmowie wypłacili moja pensję oraz zdjeli blokadę z konta 🙂

 151. MICHALE,

  Ja się nazywa ten bank??? Złodziei trzeba nazywać po imieniu. Jeżeli podasz nazwę banku, to wiele osób uniknie kłopotów, stresu lub straty czasu.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Chyba, że to jest zwykły fake z Twojej strony???

 152. Zgadzam sie z tym numerem Pesel. W interesie banku powinna byc wypelniona rzetelnie ta rubryka a komornik niech placi ze swoich za brak takiego numeru w nakazie. To nie jest az taki duzy wysilek.

 153. Witajcie.
  Przeczytałem wszystkie komentarze od początku istnienia tego forum.
  Wiele odpowiedzi, na „oszustwo” komornika czy też banku wyczytałem iż należy zgłosić to przestępstwo do prokuratora, jeśli nic się nie wskóra w banku czy też u komora ,w związku z tym, chciałbym zapytać czy od ponad roku jest tutaj ktoś kto to uczynił??
  czy tylko płacz i zgrzytanie zębami bez reagowania ?

 154. Witam,dzis komornik zajał mi konto .Nawet nie wiem z jakiego tytulu bo mieszkam od 10 lat w innej miejscowosci.Bank przelal mu 137 z 200 jakie doostalam z zasilku rodzinnego.Pracuje na zlecenie i zarabiam tylko 570 zl .Czy komornik ma prawo zabrac mi pieniadze z tak malej pensji .Pisze to ktos. o Arbitra by tam pisac pisma .Nie wiem jednak co to jest .Ktos pomoze ?bede wdzieczna

 155. Ludzie co wy tu wypisujecie!?!? Mam konto w ING na tym koncie ok 2700, egzekucje komorniczą już spłaconą osobiście na kwotę 3500zł, saldo na koncie – 800 i konto dalej zablokowane. Więc dzwonie do banku i pytam się czy mogę korzystać z moich środków na koncie a pan z infolinii mówi jak najbardziej tylko że są pewne ograniczenia, ponieważ list od komornika jeszcze do nich nie dotarł mogę wypłacać pieniądze tylko z bankomatów ING w godz od 8-20 w tygodniu oraz w soboty od 8-16 oraz normalnie robić przelewy ponieważ jest to kwota wolna od egzekucji -(11.000 zł), radzę sprawdzić u siebie na koncie różnicę miedzy saldem dostępnym a saldem bieżącym lub po prostu zadzwonić do banku!!!!

  1. Robert, ludziu, co Ty tu wypisujesz??? Napisałeś tylko dwa zdania, ale w nich tyle non-sensów, że wystarczy na cały esej.

   To w końcu, masz konto zablokowane, czy możesz z niego korzystać??? Jeżeli saldo wynosi minus 800 pln, to nie dość, że nie masz nawet nic na koncie, to gdybyś chciał mieć nic, to musiałbyś wpłacić bankowi 800 złotych.

   Poza tym, co to za bzdury – saldo dostępne oraz saldo bieżące??? Saldo jest to suma rozchodów i przychodów czyli tyle ile masz na koncie.

   Chłopie, ogarnij się.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

     1. To pewnie zależy od banku.
      Ja mam w banku pokazywane dwa salda – jedno księgowe, drugie z dostępną kasą.
      Nie zawsze są takie same.
      Jak np. płacę kartą to mi księgowe zostaje przez jakiś czas bez zmian, ale saldo z dostępną kwotą od razu maleje.
      Jak miałem kiedyś kredyt w rachunku bieżącym to było podobnie – na księgowym była kwota rzeczywista (czasem ujemna), na drugim kwota powiększona o dostępny limit kredytowy.

     2. ARNOLDZIE,

      Niestety, te półgłówki zwane bankowcami są tak ograniczone umysłowo, że produkują takie potworki pojęciowe.

      Saldo to nic innego jak dostępne środki pomniejszone o przysługujące kwoty oferowane Ci przez bank jako pożyczki.

      Jeżeli Twoje saldo księgowe jest inne niż dostępne środki pomniejszone o kwoty oferowane przez bank jako pożyczki, to oznacza, że nie jest to żadne saldo lecz kwota wynikająca z księgowania.

      W takim układzie, powinna tam być także pozycja ZABLOKOWANE ŚRODKI.

      Bankowcy to idioci – nie odróżniają pojęć takich jak KREDYT oraz POŻYCZKA. Ludzie to idioci, bo powtarzają bzdury za idiotami bankowcami.

      Jak powiedział Tomasz Lis – „ludzie nie są głupi, ludzie są kompletnymi idiotami”.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. Dodatnie saldo to kredyt, ujemne saldo to debet. Zerowe saldo to nie wiem co to jest.

     3. ARNOLDZIE,

      Jeżeli miałeś kredyt, to saldo musiało być dodatnie, bo taka jest definicja kredytu – dodatnie saldo konta.

      Zastanawiam się czy ta żydowska ubecja w bankach jest tak tępa, czy Mośki celowo robią pacjentom wodę z mózgu???

      To co Ty nazwałeś kredytem to była POŻYCZKA. Jeżeli wpłacili Ci kasę na konto, to miałeś kredyt.

      Pocieszę Cię, że nawet księgowe w dużych firmach nie rozumieją tych pojęć.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

 156. Roman Włos to nie są żadne non-sensy, nie wiem jak jest w innych bankach ale w ING pomimo że egzekucja jeszcze nie została zakończona i mam ją na rachunku to cały czas mogę korzystać ze swoich pieniędzy, przy saldzie dostępnym -1.050 (byłem w bankomacie dziś wypłacić pieniądze) a saldzie bieżącym ok +1,700zł to te pieniądze(1,700) są cały czas dostępne poprzez wypłacenie ich w bankomacie (tylko ing i w określonych godz) i przelewie przez internet ale nie mogę np, zapłacić kartą oraz robić przelewów przez aplikacje mobilną. Nie wiem dlaczego tak jest ale tak jest.
  Pozdrawiam i nie muszę się ogarniać:-)

  1. ROBERT,

   Podaj Mi definicję tych dwóch sald. No i, powiedz na czym polega blokada konta.

   Z tego co piszesz, wynika, że ING to zawodowi oszuści lub skrajne debilstwo. No i, jeszcze szukają frajerów, którzy za darmo będą robić za listonosza.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 157. Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała pan na infolini powiedział że jeśli dokonujemy wpłaty bezpośrednio u komornika, możemy poprosić go aby wydał nam pismo zaadresowane na bank w którym mamy konto. W tym piśmie ma być napisane że całe zadłużenie zostało spłacone bezpośrednio u komornika i nie ma żadnych zaległości udajemy się z takim pismem do placówki banku i od razu mamy zdjętą egzekucję, nie musimy czekać na całą papierologię między bankiem i komornikiem co nam skraca o przynajmniej 2 tyg czas oczekiwania na zdjęcie egzekucji!! Polecam wszystkim telefon do swojego banku!!

 158. Roman Nowak już pisałem że nie wiem dlaczego tak jest, tłumaczył mi to gość z infolinii z banku i rzeczywiście tak jest, pomimo blokady egzekucyjnej moje pieniądze wciąż są dostępne te z salda bieżącego
  https://zapodaj.net/a643e6a91c538.png.html
  Kiedy wypłacam pieniądze z salda bieżącego się zmniejsza a na dostępnym rośnie na minus, tak jak napisałem tylko mogę je wypłacać w bankomacie ing i mogę zrobić przelew przez internet
  Pozdrawaim

  1. ROBERCIE,

   Nie wiem kto to jest Roman Nowak, ale w Jego imieniu powiem Ci, że ten ING to jest totalne debilstwo.

   Jarek z Dudą muszą jak najszybciej wypierdolić całą tępą ubecję z banków i innych firm.

   Poza tym, nie wiem jak coś może rosnąć „na minus”. Jeżeli coś rośnie na minus, to z pewnością maleje???

   Jeżeli możesz, to poczytaj w dokumentach bankowych definicje tych dwóch sald. Będzie z czego się pośmiać.

   Zapamiętaj, saldo oznacza jakąś resztę z odejmowania – np. przychody minus rozchody to jest saldo, które nazywamy zyskiem (brutto lub netto).

   Jarzysz???

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Z przedstawionych fotek wynika, że Ty masz zablokowane środki na koncie, a nie całe konto.

 159. ROMANIE przepraszam za Nowaka ale post pisałem z samego ranna więc wybacz mi taką małą pomyłkę.

  Co do Jarka i Dudy to mam nadzieję że ich kadencja skończy się jak najszybciej, żeby nie było zaraz że jestem jakiś ubek, leming czy MOSIEK, nie glosowałem na PO.

  Mam też taką cichą nadzieję że Ty nie zbierzesz tych 100000 podpisów i otrzesz się nawet o kandydaturę na Prezydenta

  ale to polityka więc zostawmy to z boku…

  Tutaj już zakończę konwersacje z Tobą i napiszę do innych z podobnymi problemami jak mój

  Pozdrawiam

  Przy zajęciu komorniczym, egzekucji komorniczej, blokadzie konta, niech każdy uda się do swojego banku lub zadzwoni bo może jest w tak samo nieświadomy jak ja że pomimo zajęcia egzekucyjnego ma dostęp do swoich pieniędzy!!

  1. ROBERCIE,

   Widzę, że jesteś lemingiem. Nie masz pojęcia na czym polegają wybory w Polsce.

   Nie da się głosować na partię, ani PO, ani jakąkolwiek inną. Lemingi sądzą, że głosują na partie.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 160. WITAM PANIE ARNOLDZIE…. MIALAM NA KONCIE BLOKADE OD 02.07 LIPCA 2015 ROKU DZISIAJ MAMY 29.01.2016 ROK I DOSTALAM SMSA Z CREDIT AGRICOLE ZE WPLYNELA MOJA WYPLATA NA KONTO A MA NAJNIZSZA KRAJOWA KIEDY POSZLAM DO BANKOMATU WYCIAGNAC PIENIADZE PO 20 MINUTACH TO NA KONCIE PISALO ZE SALDO DOSTEPNE JEST 3.03 ZL. ZDZIWILO MNIE TO ALE BANK BYL ZAMKNIETY WIEC SPOJRZALAM W KOMPUTER NA MOJE KONTO BANKOWE I TAM PISALO TAK ZE MAM BLOKADE KOMOrnicza moich srodkow wlasnych jest 1290.50 PLN, natomiast blokady komorniczej jest 1287.47 zl zostalo 3.03 czy ja odzyskam te pieniadze jak pojde do banku najnizszej krajowej i to jeszcze calej slyszalam ze komornik nie moze wziasc ale jeszcze mnie cos zdziwilo czy jakby bank przelal komornikowi ta kwote z mojego wynagrodzenia to czy ja na swoim koncie bym to widziala bo pisze tak ……Data powstania blokady 02-07-2015 Data wygaśnięcia blokady……tu jest pusto a powinna byc dzisiejsza data …… Typ blokady Zablokowana kwota
  Zajęcie komornicze 1 287.47 PLN
  mam pytanie czy ja odzyskam te pieniadze czy bank mi je wyplaci do kogo mam sie zdglosic?pozdrawiam.

 161. WITAM PANIE ARNOLDZIE…. MIALAM NA KONCIE BLOKADE OD 02.07 LIPCA 2015 ROKU DZISIAJ MAMY 29.01.2016 ROK I DOSTALAM SMSA Z CREDIT AGRICOLE ZE WPLYNELA MOJA WYPLATA NA KONTO A MA NAJNIZSZA KRAJOWA KIEDY POSZLAM DO BANKOMATU WYCIAGNAC PIENIADZE PO 20 MINUTACH TO NA KONCIE PISALO ZE SALDO DOSTEPNE JEST 3.03 ZL. ZDZIWILO MNIE TO ALE BANK BYL ZAMKNIETY WIEC SPOJRZALAM W KOMPUTER NA MOJE KONTO BANKOWE I TAM PISALO TAK ZE MAM BLOKADE KOMOrnicza moich srodkow wlasnych jest 1290.50 PLN, natomiast blokady komorniczej jest 1287.47 zl zostalo 3.03 czy ja odzyskam te pieniadze jak pojde do banku najnizszej krajowej i to jeszcze calej slyszalam ze komornik nie moze wziasc ale jeszcze mnie cos zdziwilo czy jakby bank przelal komornikowi ta kwote z mojego wynagrodzenia to czy ja na swoim koncie bym to widziala bo pisze tak ……Data powstania blokady 02-07-2015 Data wygaśnięcia blokady……tu jest pusto a powinna byc dzisiejsza data …… Typ blokady Zablokowana kwota
  Zajęcie komornicze 1 287.47 PLN
  mam pytanie czy ja odzyskam te pieniadze czy bank mi je wyplaci do kogo mam sie zdglosic?pozdrawiam.

  ZAZNACZAM ZE W BANKOMACIE WIDZE DOSTEPNYCH SRODKOW 3.03 ZL, A NA SWOIM KONCIE INTERNETOWYM SA WSZYSTKIE KWOTY WYPISANE I TA KWOTA KOMORNICZA NIE JEST NA MINUSIE ANI NA CZERWONO ZAWSZE COKOLWIEK WYPLACALAM Z KONTA TO MIALAM NA MINUSIE I NA CZERWONO ….MOZE WIE PAN OCZYM W TYM WSZYSTKIM CHODZI I CZY TO ODZYSKAM. PROSZE O POMOC
  joanna

  1. Wg prawa powinnaś te pieniądze móc wypłacić. Jeżeli ich nie masz to znaczy, że BANK CI JE UKRADŁ.
   A złodziei podaje się do prokuratury i sądu.
   Idź do najbliższego oddziału banku i je wypłać.

 162. Witam.Ja mam pytanie czy ktoś się skarżył na komornika Sebastiana Szymczuka z Wołomina.Zablokował mi konto mino że sprawa jest dawno umorzona.Mam już zabrane całe dwie pensje i niedługo zabierze mi następną.Bank PKO SA proponuje załatwić sprawę z komornikiem .Komornik jest z Wołomina a ja z Bydgoszczy.Żeby dodzwonić się do komornika trzeba mieć bardzo dużo pieniędzy na koncie.Nie odbierają celowo telefonu,operator powiadamia który jesteś w kolejce i potrafią zabierać kasę biedakom bez środków do życia.Jak już udało mi się dodzwonić,to bardzo niemiła pracownica w kancelarii powiadomiła mnie, że oczywiście sprawa jest umorzona a ja muszę ponieść za to karę.Środków mi nie odblokują bo takie mają prawo.Grzecznie pytam kiedy odblokują bo to są jedyne moje pieniądze z wynagrodzenia za pracę,wolne od potrąceń.Nie wiem co dalej zrobić.W oddziale Banku PKO SA nic nie mogę się dowiedzieć.Za każdym razem piszą jakieś zapytania do Sosnowca,wtedy po kilku godzinach oddzwaniają do mnie i każą rozmawiać z komornikiem Sebastianem Szymczukiem.W oddziale wstyd się stale o to samo pytać.Panie rozmawiają bardzo głośno i każdy klient stojący w kolejce słyszy że mam komornika.Jak mam załatwić odblokowanie mojego konta.Saldo wykazuje całe 2 pensje a w Banku nie mogą mi wypłacić.Czy jest na to jakaś rada?

  1. LENA – kobito,

   Ty masz takie same problemy jak większość pacjentów komorników. Arnold wyraźnie napisał – … to bank złamał prawo …. , więc to bank ma Ci oddać pieniądze.

   Pisz do banku, a jak to nie pomoże, to do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie. Oczywiście nic to nie – bank to Mośki, komornicy to Mośki, prokuratura to też Mośki – więc prokuratury odmówi wszczęcia śledztwa.

   Ale jaką wielką satysfakcję będziesz mieć to nawet szkoda gadać. Warta każdych pieniędzy.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Odblokowania konta nie trzeba „załatwiać”. Załatwiało się za PRL-u.

 163. dzisiaj wieczorem wchodzę na konto ,patrze a tukomornik zapie…..il mi 643zl,doznalem szoku!!ale jak to jak ja nie mam zadnego zadluzenia nigdzie co jest grane to jakas pomylka musiala zaistnieć,co ja mam teraz zrobić isc do banku?? i co im powiedzieć napisac pismo i gdzie mam je zlozyc w banku??co to za złodziejstwo się robi w tym poje…m kraju

  1. PIOTRKU,

   Może Ci się tylko wydawać, że nie masz jakiegokolwiek zadłużenia. Szczególnie, że każdy obywatel ma część długu narodowego.

   Napisz trochę więcej szczegółów podając w jaki sposób komornik dostał się na Twoje konto.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Trzeba być nad wyraz lekkomyślnym żeby mieć kredyt w banku.

 164. Moje konta właśnie zostało zablokowane i jedyne co udało mi się dowiedzieć od banku to wysokość kwoty wnioskowanej przez komornika – ok 1000zł. Nie mam żadnych długów, wszystko płaciłam zawsze na bieżąco i od dwóch lat nie mieszkam w kraju. Wchodzę wczoraj na konto i…. niespodzianka. Komornik nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile…. I co ja mam teraz zrobić?

 165. Witam konto miałam zablokowane ,,,ok zapłacilam 20 tego pazdziernika cala sume,,ale do teraz mam blokade i dalej sciągane pieniądze o zgrozo i jak je tu odzyskac ??

 166. Witam,
  Dziś – po dokonaniu płatności za rachunki telefoniczne, zostało mi na koncie debetowym 589 zł. Po dwóch godzinach Córka poprosiła, żebym zapłaciła też Jej rachunek i po zalogowaniu okazało się, że mam na minusie ponad 18zł. Moje pieniądze trafiły w mbanku na coś co nazywa się „oszczędności” jako kwota 609zł z groszami. Informacja jaka widnieje, która również otrzymałam dzwoniąc na mLinię to: „Informujemy, że Twoje konto zostało zajęte przez KOMORNIK SĄDOWY PRZY S. R. W OSTRZESZOWIE MAREK STOLARCZYK , ZAMKOWA 13 63-500 OSTRZESZÓW, numer telefonu: 62 732-28-30 , adres email: ostrzeszow@komornik.pl . Sygnatura zajęcia: —–, Kwota zajęcia w chwili rejestracji: 609 Zł, Data wystawienia zajecia: 2017-04-12 00:00:00″.
  Nie jestem w stanie dodzwonić się do komornika, nie posiadam żadnej wierzytelności. Żeby było ciekawiej, to ojciec mojej Córki zalega z alimentami na ponad 6500zł i toczy się cały czas od 3,5 roku postępowanie komornicze względem niego. No ale on – cały czas jest bezrobotny i bez jakichkolwiek środków itp itd…
  Nie wiem co oznacza stwierdzenie”Kwota zajęcia w chwili rejestracji”, czy to początek dalszego koszmaru?
  Czy „kwota wolna od zajęć” dotyczy także moich jedynych środków – stypendium doktoranckiego, które wpływają na konto debetowe (spłacam je regularnie wskazanymi kwotami)?
  Bardzo proszę o jakieś krótkie informacje.

  1. MARTO – jeżeli takie tępaki jak ty są przyjmowane na studia doktoranckie, to wcale się nie dziwię, że Polactwo nie jest w stanie zbudować własnego państwa.

   I Żydzi musza rządzić Polską.

   Staraj się opanować język polski oraz zajrzyj – chociażby do Wikipedii – co oznaczają poszczególne słowa.

   No i, podaj jeszcze więcej nieistotnych informacji – np. jaka była pogoda gdy straciłaś dziewictwo, jak ma na imię Twój pies, itp..

   Przy takiej potędze twojego umysłu wcale się nie dziwię, że nie masz wierzytelności lecz masz długi.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Tak w ogóle, ciekawi Mnie co to jest to „konto debetowe”.

    1. MARTO,

     Nie masz za co Mi dziękować. Zwalczanie tępaków sprawia Mi wielką przyjemność.

     Mam nadzieję, że nigdy nie zostaniesz doktorem. Strach pomyśleć co by to było gdybyś została.

     Jako ciekawostkę, powiem Ci, że mBank to bank gdzie matoły obsługują matołów. Dlatego, nic tam nie zdziałasz.

     Jedyny sposób na Twoje problemy to wzięcie się za robotę i spłacenie swoich długów.

     Gdybyś miała wierzytelności, to mogłabyś je ściągnąć i nimi spłacić swoje długi.

     Ale Ty pytasz – jak wyruchać komornika. Tak jak typowe Polactwo.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     p.s. Gdybyś potrzebowała Mojej dalszej pomocy, nie wahaj się aby napisać o tym tutaj na blogu.

     1. Miły człowieku, moja świadomość wdzięczności dotyczy nie tylko Ciebie, ale jakiejś wyższej potrzeby gnojenia innego człowieka przez Polaka.
      Nie posiadam wiedzy prawniczej – dlatego zadałam pytanie – w przykrej dla mnie desperacji w tym danym momencie.
      Wierzytelność posiadam – pisałam o zaległości alimentacyjnej ciągnącej się od lat kilku.
      Długów żadnych nie posiadam – też o tym pisałam. Nic nie muszę „na czas spłacać”.
      Jestem normalną hybrydą angielską w Polsce i czasami po prostu zaskakuje mnie nienawiść człowieka do człowieka. Za to – i tylko za to – jestem Ci bardzo wdzięczna, uświadomiłeś mi jak prości, elementarni jesteście – jak zwierzaczki.
      A kwestia ze strony mBanku, została w bardzo spokojny i nieagresywny sposób wytłumaczona przez osobę za to odpowiedzialną.
      Także faktycznie – doktorat mój w Polsce jest dla mnie faktycznie zabawną sprawą, zrobiłam to z powodu miłości do uczenia się o chorych, jak wielu moich uczniów, dzieciach. A z powodu moich braków i możliwościach językowych, wiem, że nie ma on sensu – ponieważ Polaczki debile, o których tak ładnie i dobitnie piszesz (będąc jednym z nich), są po prostu takimi Tobą – Pan Nikt.
      Stąd – z głębi serca, jeszcze raz – bardzo dziękuję.

 167. Zapomniałam dodać, że nie miałam żadnych pism od komornika, ani informacji o toczącym się postępowaniu komorniczym.

  1. MARTO,

   Jestem przerażony tym do czego doprowadziły tępaki z PiS i PO.

   Ty masz braki w pisaniu poprawną polszczyzną, a bierzesz się za doktorat. Chyba, że to taki doktorat dla tych co wynoszą kaczki w szpitalach w U.K.???

   Poza tym, Twój umysł bardzo licho funkcjonuje jeżeli szukasz porady na forum okupowanym przez Polaczków-debili i przez Mnie.

   Szoruj dalej te kible w England.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 168. Moje pytania są o to takie.
  Jeżeli miesięczne wynagrodzenie z umowy o prace to 4500 zł i jest przelewane na rachunek w banku bez żadnego zajęcia komorniczego.
  To gdy np : wydam 3100 zł na różne wydatki i okaże się że komornik zajął rachunek w banku to czy pozostała kwota 1400 zł jest wolna od zajęcia przez komornika ? I czy podlega egzekucji pozostawiona na koncie kwota 1400 zł ?
  gdyż wpływ gotówki w danym miesiącu rozliczeniowym w banku był 4500 zł.
  To czy można wtedy uznać pozostawioną sumę 1400 zł na rachunku. Jako kwotę wolną od zajęcia ?

 169. Witam serdecznie . Mam pytanie. Mam konto frmowe w Parbasie. Niestety Bank zablokowal mi konto na ktorym jest ok 10 000 zł. Zablokowal to rowniez Urzad Skarbowy i Zus poniewaz mam zadluzenie. ALE NIKT NIE RUSZA TYCH PIENIEDZY Z KATA . TWIERDZA ZE NIE WIEDZA KTO MA pierszenstwo aby je wziąć. Wiec co moge zrobic . Bo tyle pieniedzy a nie moge ich ruszyc.

  1. Przedstawić bankowi listę płac do zrealizowania i wypłacić na tej podstawie pieniądze.
   Pracownicy mają bezwzględne pierwszeństwo.

 170. Witam mam blokadę konta ing przez komornika w grudniu dostałam wypłatę za staż unijny i 900 złoty z grodzami za pracę na pół etatu za jeden miesiąc 900 zł oraz około 200 zł z urzędu za staż bank zablokował mi całe Pieniążki i 5 stycznia po zadzwonieniu do banku wyplacilam karta tylko 540 zł resztę mi zabrano czy bank miał prawo w ogóle zablokować stażowe i za pracę na pół etatu wynagrodzenie co mogę z tym zrobić czy w tej chwili mogę się starać jeszcze o jakiś zwrot czy to za pozno

 171. Witam, mam takie pytanie, w lipcu zeszłego roku tj. 07.2019 zajal mi bank tytułem egzekucyjnym 2900 zł i trzyma je do teraz a mamy styczeń 2020. Te pieniądze nie trafiły ani do komornika ani nie wróciły na moje konto co w przypadku innego banku wracalo do mnie na konto po ok tygodniu czasu. Pieniądze nadal widnieją jako saldo na moim koncie a są tam przetrzymywane. Konsultant odpowiada że nie mogą nic zrobić. Co ja mogę zrobić aby zostały odblokowane?

 172. Ja dodam, że jeśli ktoś ma na sobie komornika to bank za poleceniem sądu w większości pomaga i ma wręcz obowiązek współpracować z komornikiem. Ktoś tu brednie pisze. Jestem w sytuacji, gdzie to mój już były chłopak miga się od oddania pieniędzy i nie zamierzam czekać. Tylko komornik mi tu pomoże.

Odpowiedz