Ukraina nigdy nie będzie w UE.

Trzy lata temu napisałem o Ukrainie jako kraju niespełniających się możliwości.
Teraz mamy kolejną odsłonę tego historycznego dramatu. Niestety nie jest to dobra wiadomość także dla nas, bo zawsze gdy Ukraina dostawała się w łapy Rosjan kończyło się to tragicznie także dla nas Polaków.  Niestety, ale jestem absolutnie przekonany, że Ukraina nigdy nie będzie już w UE 🙁

Nie dopuści do tego w żaden sposób Rosja. A jakie ma wpływy nie tylko na Ukrainie, jak potrafi korumpować wszystkich, nawet na najwyższych stanowiskach we wszystkich państwach UE, to wystarczy choćby popatrzeć na to co się wyprawia z gazociągami w Niemczech.  Skoro nawet niemieckie władze są tak spolegliwe i posuwają się do dawania zgody na monopol Gazpromowi – zakazany przecież w UE – to co się dziwić, że kolejni włodarze Ukrainy nie są twardzi i wybierają Rosję zamiast UE.
Kreml – w przeciwieństwie do UE – ma dla nich nie tylko marchewki, ale i ma na nich haki – prawdziwe albo spreparowane. Może posuwać się do wszelakich zadym i mieszania w ukraińskim kotle jak tylko zechce.  Może tak zagotować Ukrainę, że sama UE nie będzie chciała brać do siebie tak wrzącego kraju.
Dla nas to źle bo granica zawsze dzieli i ogranicza.  Niestety tak pozostanie dopóty dopóki Rosja nie upadnie całkowicie, co najmniej gospodarczo. Tylko pod takim warunkiem Ukraina miałaby szansę na wejście do UE.

6 myśli na temat “Ukraina nigdy nie będzie w UE.

 1. „Niestety tak pozostanie dopóty dopóki Rosja nie upadnie całkowicie, co najmniej gospodarczo.”
  Ostatnio Rosjanin polskiego pochodzenia założył „AMA” na wykopie.Z niektórych jego odpowiedzi/wypowiedzi wynikało, że Rosji nie układa się zbyt dobrze i przyszłość też klaruje się nieciekawie. Może tylko mu się tak wydaje.

  1. Trzeba by jeszcze było go zapytać komu się nie układa w Rosji.
   Ludziom? Normalka.
   Grunt żeby układało się Władzom i Państwu. A to ma krocie z surowców.

 2. Dla Ukrainy wybor Rosja czy UE to tak jak wybieranie rodzaju egzekucji skazanca – efekt bedzie taki sam .czyli wydoja ich gospodarczo i fonansowo doprowadzajac do podleglosci totalnej. Unia zrobila to juz z grecja Portugalia i Hiszpania.

Odpowiedz