Zastanawiające spadki blogów.

Właśnie zaglądnąłem sobie na różne serwisy pokazujące statystyki blogów i choć nie są one w 100% miarodajne to pokazują coś co nawet mnie zdziwiło. I to pomimo tego, że wieszczyłem uwiąd blogosfery w 2015 r.  Jednak bardziej spodziewałem się stagnacji i lekkich spadków a nie tak dużych. Szczególnie zdziwiły mnie spadki dotyczące natemat.pl . Przecież taka wrząca sytuacja społeczna powinna windować do góry tego typu serwisy a dzieje się odwrotnie.  Jestem pewien, że wcześniejsze wzrosty w dużej mierze wynikały z powielania się wejść tej samej osoby czyli czytanie przez nią tego samego serwisu raz przez komputer, innym razem tablet, wreszcie telefon.  Czyżby to się unormowało i ludzie zaczęli czytać głównie z jednego urządzenia np. telefonu z dużym ekranem? Popatrzcie zresztą na wykresy, które wszystko mówią za siebie:

Wszystkie podane niżej serwisy zanotowały spadki oglądalności o połowę i to w bardzo krótkim czasie. Przy tym spidersweb.pl już od jakiegoś czasu stoi wyraźnie wyżej niż antyweb.pl. Brawa dla Przemka za pokonanie antyweba.

natemat2gadzetomania

antyweb

spidersweb1

spidersweb_antyweb

niezalezna

niezalezna

4 myśli na temat “Zastanawiające spadki blogów.

  1. Arnoldzie, a wiesz, że styczeń dopiero się zaczął i do tej pory składał się z trzech dni wolnych od pracy i, w ogromnej mierze, treści na blogach?

    1. Możliwe, że po części jest to tym spowodowane o czym mówisz. Ale w takiej sytuacji blogi dają ciała.
      Choć z drugiej strony – wyraźny trend spadkowy jest widoczny od listopada.

Odpowiedz