Obiecuję, że to już przedostatni wpis o Kukiz’15.  Ale muszę napisać o tym, że poszedłem dziś na konferencję dolnośląskiego Kukiz’15 chcąc im dać jeszcze jedną szansę na pozyskanie wyborcy – niestety pokazali mi jedynie syndrom oblężonej twierdzy.  🙁
Cała dwójka trójka dziennikarzy zmyła się (dopisek: przeszła do drugiego pomieszczenia robić indywidualne wywiady?) natychmiast po monologach wygłoszonych przez kandydatów, więc byłem jedynym, który zadał pytanie:

„Jak chcecie odzyskać wyborców? Czy macie jakiś spektakularny pomysł na kampanię”? <- to padło w dalszej części rozmowy

Wywołało ono ogólny popłoch, ucieczkę większości kandydatów do pomieszczenia za moimi plecami a przez trzech czterech pozostałych zaklinanie rzeczywistości: a to, że nieprawdą jest iż nie są aktywni nawet w Internecie (mają przecież profile na FB), a to, że sondaże są niewiarygodne bo robione na zlecenie i na pewno nie mają ledwie 4% lecz co najmniej 15% poparcie bo przecież 1,8 mln ludzi poparło JOWy , a to, że  partia Korwin, która ich zaczęła wyprzedzać polegnie razem z wymarciem tematu uchodźców, że mają manifest, a potem zaczęło się „kim w ogóle jestem?” „kogo popieram?” itd.  No to się przedstawiłem i za moimi plecami zaczął się zamęt, klikanie w klawisze i potem wyraźne głosy dezaprobaty. Rozmowę ze mną w zasadzie podjęło tylko dwóch czterech kandydatów no i jeszcze jeden, który zapytał „A jaki Pan ma pomysł?”. Oświadczyłem, że ja nie mam pomysłu i to ich pytam o tenże bo to oni kandydują. Skończyło się tekstami zza pleców, że „z blogerem nie rozmawiamy” , „oni mają co robić”, więc… pożegnałem się i wyszedłem.

Niestety stracili ostatnią szansę na zdobycie mojego serca lub umysłu – zero życzliwości, zero otwarcia, żadnej próby zjednania sobie sympatii nie mówiąc już o poparciu.
Nie rokuje to żadnego sukcesu. Jestem na 100% przekonany, że z innymi wyborcami będzie podobnie bo ich pomysły na kampanię są nie tylko sztampowe, ale i z innej epoki. Będzie cud jeśli zdobędą jakiekolwiek mandaty.

DOPISEK z godziny około 19.
Niedawno odebrałem telefon od kogoś przedstawiającego się, że jest z Kukiz’15 i żądającego sprostowania tej wg niego nieprawdziwej relacji z przebiegu konferencji. Zostałem poinformowany, że istnieje nagranie tegoż i jak nie skoryguję wpisu to rozważą pozwanie mnie w trybie wyborczym.
Ja na to odpowiedziałem, że to jest blog z otwartymi dla każdego komentarzami i jeśli ktoś uważa, że było inaczej niż ja to odebrałem, zapamiętałem i przedstawiłem to może ten wpis skomentować, może podać swoją wersję, wreszcie może dać link do filmu skoro taki istnieje. Ba!  Ja bardzo chętnie zalinkuję nawet we wpisie do nagrania z tej konferencji by każdy mógł sam ją obejrzeć, a nie wyciągać wnioski z mojego subiektywnego opisu. Pan zapytał czy w takim razie przyznaję, że napisałem kłamliwy reportaż. Heh 🙂
Oczywiście zaprzeczyłem i jeszcze raz zwróciłem uwagę, że to jest blog otwarty na każdą dyskusję i prezentację własnych stanowisk, mogą to sprostować samodzielnie. No i zrobiło się nieprzyjemnie bo Pan zarzucił mi bycie kłamliwym (sic!) dziennikarzem i rozmowa dobiegła końca bez szczęśliwego zakończenia.
Dlatego jeszcze raz w tym miejscu szczerze zachęcam przedstawicieli Kukiz’15 do korekty mojej relacji tam gdzie uważają, że mija się z tym co było, co oni zweryfikowali na filmie itd.

Ba! Na jeszcze większą zachętę dodam, że jeśli z nagrania wyjdzie, że było zasadniczo inaczej niż napisałem, to pójdę i zagłosuję na jakiegoś kandydata z listy Kukiz’15 🙂

This article has 29 comments

 1. WIS TV Reply

  Chcielibyśmy poinformować Szanownych Czytelników tego bloga, że arnold buzdygan kłamie w powyższym artykule, czego dowodem jest poniższy materiał filmowy:
  https://youtu.be/U9_5rirCJ9E

  W rozmowie telefonicznej a. buzdygan nie wyraził chęci poprawienia nieprawdziwej relacji z wydarzeń stąd potrzeba tego komentarza.
  redakcja WIS TV

   • Arnold Buzdygan Reply

    Dziś rano ma być całość.

    Jakie jest Twoje zdanie co do mojej kłamliwości?
    Mam odbyć pokutę i iść na wybory zagłosować na jakiegoś kandydata Kukiz’15 ?

    • pant3k Reply

     Arek,
     Czekam na całość.
     W powyższym filmiku nie znalazłem np.:
     „kogo popieram?”
     „A jaki Pan ma pomysł?” „z blogerem nie rozmawiamy”
     „oni mają co robić”

   • WIS TV Reply

    przerwa w nagrywaniu (oryginalne pliki na kartach zostały zabezpieczone na potrzeby ewentualnego procesu)

  • Arnold Buzdygan Reply

   Nie. Nie uznałem swojego wpisu za nieprawdziwy i poprosiłem o wskazanie w komentarzu, gdzie wg Ciebie rozmija się z prawdą.

   To co wyłapałem poprawiłem, jeżeli jeszcze coś się ma nie zgadzać to pytam co?

   • WIS TV Reply

    Dziękuję z jakąś reakcję. Trzeba zrozumieć, iż nabywając jako bloger prawa dziennikarza, nabyło się także obowiązki. Może to dziwne (szczególnie w tym kraju), ale obowiązkiem dziennikarza, czy kogoś kto posiada jego prawa, jest przekazywanie prawdy. Co będę się wypowiadał co poprawić, sam wiesz bo tam byłeś; w końcu obowiązkiem jest także odpowiedzialność sądowa za swoje treści (tu WIS TV nie jest stroną, sprawa została zgłoszona do radcy i sztabu KUKIZ’15 – ja osobiście nie robiłbym reklamy tej stronie, ale kara finansowa może być dobrym lekarstwem na przyszłość, a i sierotki jakieś chętnie przytulą 10k) . Pozdrawiam i życzę powodzenia (nie w sądzie).

    • Ewaa Reply

     Pajacyki, potencjalnego wyborcę straszycie sądem i zachowujecie się jak niepełnosprytni umysłowo. ParaTelewizja pajacyków dla pajacyków, istna żenada.
     Tacy „politycy” to nadają się na prezesów PZPN z nadania jak wszystkie leśne dziadki a na niewygodne pytania czy rozterki to postraszymy sądem. Jesteście jeszcze „lepsi” niż platforma z pisem. Na szczęście już trafiacie na śmietnik historii. Kilkoro z moich znajomych głosowało na referendum za JOWami ale nikt z nich nie jest i nie będzie tak nieodpowiedzialny żeby na pajacyki w wyborach głosować więc… śmietnik historii to wasz cel.

  • Roman Włos Reply

   A Wy tam tej telewizji nie wiecie, że zarówno słowo Arnold jak i słowo Buzdygan należy rozpoczynać z Wielkiej litery???

   Pozdrowienia,
   Rman Włos

 2. Falco Reply

  Cóż, wygląda na to, że to kolejna zbieranina przypadkowych osób, które chcą się dostać do konfitur na Wiejskiej, ale bez pomysłu, pudru, make-upu i kitu, jaki mają na sobie starzy partyjni wyjadacze i dzięki temu utrzymujący się na powierzchni picu od lat. Kolejny polish political fiction. A miało być tak romantycznie……

 3. pant3k Reply

  Arek,
  Byłeś w terenie szukać „złotego pociągu” …w tym ubraniu?
  PS.
  Przed „a” stawia się przecinek 🙂

 4. pant3k Reply

  Arek,
  Weź mi pomóż, bo może jakiś ograniczony jestem.
  Nie jestem w stanie znaleźć informacji o jakichkolwiek konferencjach wyborczych w Gdańsku.

   • pant3k Reply

    Obecnie powklejałem pytania na facebooku, ale czarno to widzę.
    Jak to będzie tak wyglądać, to nie pójdę nawet oddać nieważnego głosu.

    U ciebie przynajmniej konferencja była.

    • pant3k Reply

     PS.
     Teraz kiedy przejrzałem zarejestrowane listy w Gdańsku dowiedziałem się o istnieniu partii „Razem”

 5. pant3k Reply

  Arek,
  Popytałem na fb o konferencje wyborcze.
  Jak na razie to tylko ludzie od Kukiza uznali, że jestem godzien odpowiedzi.

 6. pant3k Reply

  Arek,
  Wczoraj było spotkanie KoLibra z udziałem jedynki z Gdańska od KORWINA i jedynki z Gdańska od Kukiza. Niestety przegapiłem(na profilu u jedynki od Kukiza informacja pojawiła się dopiero w dniu spotkania).

 7. pant3k Reply

  Arek,
  Ci od Kukiza to jajcarze.
  Na profilu jedynki z okręgu Gdańsk informacja o konferencji wyborczej pojawiła się niemalże w dniu konferencji, która była zaplanowana o 12:00 🙂
  Akurat siedziałem wczoraj w nocy i „uchwyciłem” tą informację, nastawiłem budzik na 10:00, ale jak dzwonił, to wyłączyłem, bo myślałem, że to budzik z poprzedniego dnia.
  Ale to ich wina, bo gdyby podali informacje wcześniej, to nastawiłbym budzik na 10:30 i wstał 🙂

Dodaj komentarz