Błąd w wordpress’ie – wysyłany jest nieprawidłowy link rejestracyjny.

Jak to możliwe, że wordpress wysyła rejestrującemu się użytkownikowi nieprawidłowy link rejestracyjny i dzieje się to od wielu miesięcy (jeśli nie dłużej) a nikt tego nie zgłosił ani nie poprawił? Przecież to kluczowy błąd, który powoduje, że wielu użytkowników, skonsternowanych „kręceniem się w kółko” po prostu rezygnuje z zapisania się na danego bloga.
Na szczęście dzięki swojemu wrodzonemu geniuszowi znalazłem ten błąd i poprawiłem – był w linii 17050 w pliku pluggable.php znajdującym się w katalogu wp-includes.
Radzę każdemu kto ma bloga na wordpressie podmianę tego pliku. Prawidłowy  – poprawiony przeze mnie – podaję w dalszej treści. Jak ktoś się obawia brać ode mnie to może sobie sam poprawić kod wg opisu, który też podałem.

Tutaj jest poprawiony plik pluggable.zip – należy go rozpakować i plik pluggable.php wrzucić do katalogu wp-includes zamieniając z obecnym tam plikiem (nadpisując go).

Jeżeli się boisz możesz zmienić kod w tym pliku samodzielnie. Wystarczy go wyedytować w dowolnym programie (choćby notatniku).

Błędna linia to 17050 . Wygląda ona tak:
$message .= ’>’ . network_site_url(„wp-login.php?action=rp&key=$key&login=” . rawurlencode($user->user_login), 'login’) . „>\r\n\r\n”;

trzeba ją zmienić choćby na taką:

$message .=  network_site_url(„wp-login.php?action=rp&key=$key&login=” . rawurlencode($user->user_login), 'login’)  „\r\n\r\n”;

 

8 comments On Błąd w wordpress’ie – wysyłany jest nieprawidłowy link rejestracyjny.

  • Ot, siła open source, niby każdy może przejrzeć źródło, ale nikt tego nie robi, jakby tam wrzucono backdoora też by pewnie długo wisiał, zanim ktokolwiek by ten kod przejrzał. Rakiety w NASA eksplodują przez błąd w programie, którego kod źródłowy jest wyświetany na projektorze i każdy widzi źródło, ale odpowiedzialność się rozmywa i nikt sam nie wyskakuje przed szereg by błąd poprawić.

  • wklejam to dokłądnie tak jak napisałęś i dostaję:
    Parse error: syntax error, unexpected '=’ in /wp-includes/pluggable.php on line 1823

    z czego to moze wynikać?

  • Dodam że zupełnie nie siedzę w php

Odpowiedz

Site Footer