Coraz większe ryzyko trzymania pieniędzy w banku.

Całe życie śmiałem się z ludzi trzymających pieniądze w banku bo wiadomo czym to się skończy – nic nie wartym wyciągiem zamiast pieniędzy.  Zawsze jednak jako zagrożenie do tego prowadzące widziałem upadek banku lub nawet całego systemu. Wszystkiemu winne jest kupowanie przez banki rządowych długów, które przecież nigdy nie zostaną spłacone z wszelkimi tego konsekwencjami dla tych co sądzą, że mają w bankach pieniądze, a nie puste zapisy na dyskach.
Dlatego to co się stało na Cyprze jest zaskakujące i… przerażające.

A to dlatego, że do tej pory Władze robiły WSZYSTKO co tylko mogły, żeby poddanym nawet nie zaświtała w głowie myśl, że trzymanie kasy w banku grozi jej utratą. Stąd podnoszenie rzekomych gwarancji depozytów, stąd masowy „dodruk” pieniądza itd.
I nagle Władze UE wymuszają na Cyprze normalne OKRADZENIE ludzi trzymających pieniądze w cypryjskich bankach!  Rzecz absolutnie niebywała i… przerażająca.

Bo to nie jest przypadek. To nie jest pstryczek w nos krajowi, który urzędasy UE uważają, za prowadzący – buacha cha cha cha – „szkodliwą konkurencję podatkową” .
To jest poligon doświadczalny, test tego jak zareagują ludzie.  Czy wyjdą na ulicy, wywołają zadymy i obalą złodziejski rząd, czy pokornie skłonią kark i dadzą się grzecznie wydymać.  Jeśli to drugie to możemy być PEWNI, że do takich samych rzeczy dojdzie i w innych krajach (no może poza Niemcami).
A to dlatego, że ustawowa dewaluacja euro spotkałaby się z ostrymi reakcjami innych państw w tym USA i Chin.  Jest więc mało prawdopodobna co oznacza, że jedynym sposobem okradzenia własnych obywateli jest po prostu… zwykła kradzież pieniędzy! Dziś z kont bankowych – jutro z pensji, zobowiązań czy nawet w desperackim akcie w asyście bagnetów.
Oczywiście w Polsce większy sens ma dewaluacja, więc raczej jej należy się spodziewać niż takich akcji jak na Cyprze. Ale… kto wie? Może Władze połącza oba pomysły?

9 myśli na temat “Coraz większe ryzyko trzymania pieniędzy w banku.

  1. Omal nie spadłem z krzesła czytając tego newsa, sprawdziłem na kilku portalach, przecierając oczy ze zdumienia. Okazało się, że to nie prima aprilis, tylko unijna lekcja złodziejskiej ekonomii. Toż to granda i rozbój w słoneczny dzień! Do głowy mi nawet nie przyszło, że ten współczesny Związek Sowiecki Europy w tak beszczelny i brutalny sposób doi z kasy swoich nieświadomych poddanych. Gdzie w takim razie forsiasta osoba ma trzymać szmal w gotówce – zakopać w ogródku, nosić ze sobą, kupić nieruchomości lub brylanty, skoro własny bank wystruga Cię bez mydła? A może zainwestować w ropę i w beczkach zakopać w ziemi, a później sprzedać? Kwestią czasu jest tylko, jak ta eurozaraza dotrze nad Wisłę.

  2. Proponuję ten hit kreatywnej unijnej księgowości (czyt. usankcjonowanej kradzieży zgodnej z prawem UE) zadedykować wszystkim naiwnym którzy wsiedli, albo aktualnie wsiadają na statek głupców pod banderą „Strefa euro”, która jest rzekomym panaceum na wszelkie finansowe problemy Europy. Niestety, na statek ten dawno już wsiedli platformerscy cwaniaczkowie, którzy na chama ładują nań polskie społeczeństwo. I nie ma siły, aby ich odwieść od tej decyzji….

  3. Arku, pisałeś jakiś czas temu o wypłacaniu pieniędzy z Allegro na karty przedpłacone. Do wypłat z PayU już nie można podawać numeru konta przypisanego do karty przedpłaconej. Oczywiście w regulaminie brak jakiejkolwiek wzmianki na ten temat, ale Allegro odmawia dodania takiego numeru konta do PayU. Sprawdziłem to kartami mBanku i Pekao. Co o tym myślisz?

    1. Jak dla mnie to przegięcie podpadające pod zgłoszenie do UOKiK.
      To chyba zmienili coś w ustawieniach karty globalnie bo nie mogę tą kartą otworzyć reklamy w FB. Pewnie jakiś znacznik do niej dodali gnoje 🙁

  4. Czy złoto to dobra inwestycja? też chce zamienić kase w jakieś dobro, zanim złotówka się zeszmaci.

Odpowiedz