To może zmuśmy firmy do zatrudniania ludzi ?

Mam taki pomysł dla wszelkiej maści socjalistów, związków zawodowych i tzw. „przydatnych idiotów” ich wspierających jak np. Andrzej Celiński z Partii Demokratycznej. Pamiętacie czasy z komuny gdy dokwaterowywano rodziny do ludzi, którzy mieli nadmetraż mieszkaniowy?
Wymuście dziś na rządzie to samo – wprowadźcie obowiązek dozatrudnienia dla firm!

To przecież proste! Chce ktoś działać na terenie Buraczanej, jakże kwitnącej gospodarczo, miodem i mlekiem opływającej dla przedsiębiorczych ludzi – to niech ma OBOWIĄZEK zatrudniać pracowników.
Można wprowadzić kryterium obrotów –  np. na każde 100 tysięcy obrotu rocznego MUSI mieć jednego pracownika. Oczywiście pełen etat na czas nieokreślony i z wynagrodzeniem o wysokości przeciętnej krajowej. Absolutnie nie z minimalną pensją – ta niech pozostanie dla ponadprogramowych pracowników (jeśli tacy się znajdą).
Po co jakieś porojone i okrojone pomysły o likwidacji umów śmieciowych itd.? Tylko mój pomysł rozwiąże WSZYSTKIE te problemy z bezrobociem włącznie! Przecież łatwo wyliczyć ilu ludzi w Polsce chce pracować, ile firmy mają obrotów i… wprowadzić odpowiednie do tego kryterium.
Koniec z bezrobociem! Koniec ze śmieciowymi umowami, wyzyskiem, słabymi pensjami…

Niech nam żyje ZUS !
pókiśmy przez niego jeszcze nie wymarli.

4 comments On To może zmuśmy firmy do zatrudniania ludzi ?

  • Ależ dlaczego ktokolwiek miałby zmuszać do zatrudniania? Przecież u prywaciarza to trzeba czasem (chociażby na pokaz) popracować. A można przecież pójść z nadania do urzędu, i zwiększyć podatki!

  • Oj chyba ten pomysł jest nie do przełknięcia przez naszą ekipę rządzącą. Np. takie hipermarkety wykazują miliardy obrotu przy niewielkich zyskach. Przy takim założeniu hipermarkety musiałyby chyba zwiększyć dziesięciokrotnie liczbę pracowników a to pewnie nie spodobałoby się lobbystom od hipermarketów. Więc pomysł raczej na 99% nie przejdzie.

  • te 100 tyś obrotu w handlu na 5 % marży na jakiej „jadą ” supermarkety daje tylko 5 Tyś zysku brutto wiec niema czym sie tak podniecać to tylko 5 tyś z jakich jeszcze poza wyplatą jest do zaplacenia podatek i ten ZUS

Odpowiedz

Site Footer