Czy nowy papież zmieni Kościół Katolicki?

Nie ukrywam – wybór Josepha Ratzingera na papieża uważałem za porażkę KK. To był po prostu strzał w kolano, albo i jeszcze wyżej.  Bardzo jestem ciekaw kto zostanie wybrany nowym papieżem. I mam gdzieś jakiej narodowości, czy koloru skóry będzie. Interesuje mnie tylko jedno – czy potrząśnie kościołem i go zmieni, czy też znowu wybiorą konserwę, który ostatecznie doprowadzi kościół do skali sekty.
A do zrobienia jest dużo, albo i jeszcze więcej:
Zmiana podejścia do antykoncepcji (prawdziwej, nie tej poronnej),  koniec dyskryminacji kobiet (zakaz ich kapłaństwa), koniec z przymusową bezżennością księży (naprawdę Kościół będzie się upierał, że Bóg nie może dać  dwóch powołań: i do kapłaństwa i do założenia rodziny?) . Wyplenienie bałwochwalstwa, zmiana ukierunkowania w wychowaniu ludzi z krucjaty antyseksualnej na dobre relacje między ludzkie „kochaj bliźniego jak siebie samego” itd. itp.
Oj – będzie się działo ciekawie albo… kościół ostatecznie położy na sobie krzyżyk

2 myśli na temat “Czy nowy papież zmieni Kościół Katolicki?

 1. „Aby dzieci biskupów nie mogły dziedziczyć zabroniono tym biskupom się żenić „.
  Także na koniec bezżenności księży nie ma szans. Kwestia kobiet-księży jest zresztą z tym powiązana.

 2. Wraz ze zamknieciem sie ksiegi na trumnie ostatniego papieza, polaka, Jana Pawla II, Kosciol Katolicki utracil Ducha.

  Juz w roku 2004 JP II podczas pielgrzymki w Lourdes, przekazal Ducha i Klucze KK „Czuwajacym”.
  „Bezdomny Aniol” pokazywal sie na Jasnej Gorze (dwa razy byl rozpoznany, kiedy modlil sie na kolanach, podnoszac rece do gory i potem schylajac sie az do ziemi dotykajac posadzki dlonmi i czolem – modlitwa calym cialem jak muzulmanin) i raz w domu prywatnym, niestety nie dano Mu nigdzie zamieszkac na stale.
  Jeden z swiadkow „Bezdomnego Aniola” zmarl w trzy lata po smierci JP II, a nastepny jest tez bardzo zmeczony i nieszczesliwy, zamkniety u siostr w pokoju.
  W 1997 roku „Bezdomny Aniol” przebywal w Polsce w miejscowosci „*** Mazowiecki”.

  Kim jest Czarna Madonna w klasztorze na Jasnej Gorze?
  Chyba nie Mama naszego Zbawiciela Jezusa, bo przeciez Ona rodzila bedac niepelnoletnia, a Ta na obrazie jest w podeszlym wieku Madonna.
  Kogo nazywa sie Czarna Modonna, odpowiedz kazdy dostanie w internecie.

  „Rodacy nie bojcie sie!” – tak jak nas nauczal nasz rodak.

  Odnajdzcie Tego Bezdomnego – to Jemu zostana przekazane klucze, a On juz posiada Ducha Bozego i ma zdolnosci uzdrawiania m.in. duchowego.
  To On bedzie reprezetowac Chrystusa – Jezusa na Ziemi i po pojednaniu sie Kosciola Katolickiego z Kosciolem Protestanckim oczysci i odnowi Kosciol Bozy i nazwie Go „Kosciolem Jerozolimskim” – i wtedy rozpocznie sie proces pokoju i pojednania Wszystkich Narodow.

  Tak nam dopomoz BOG.

  Polacy! – łączcie się, miłujcie się wzajemnie i przebaczajcie sobie chocby najgorsze winy.

  To od Polski wychodzi iskra bożej łaski– nie zmarnujmy tego raz danego nam daru!

Odpowiedz