Jeśli macie majątek w złotych – uważajcie na przełom 2014 i 2015 roku!

Kto czyta moje wpisy ten wie, że systematycznie przestrzegam przed ustawową dewaluacją złotówki. W moich przewidywaniach dojdzie do tego pod koniec rządów PO lub na samym początku kadencji nowej ekipy. Na pewno zaś stanie się to PRZED przyjęciem przez Polskę euro, a zauważcie jak dużo ostatnio Władze mówią, że chcą tego po wyborach w 2015 roku.
Dlatego mówię Wam – lepiej byście nie mieli majątku wyrażanego w złotówkach na koniec 2014 lub początek 2015 roku.  Bo jeśli Władze naprawdę zdecydują się wprowadzić euro po wyborach w 2015 roku to przed tym terminem będą miały ostatnią szansę by zeszmacić złotówkę do cna i w ten sposób pozbyć się problemów z długami i uprzywilejowanymi emeryturami. Potem – po przyjęciu euro i przeliczeniu emerytur na euro – nie będzie to już możliwe.
A zobaczcie na zbieżność dwóch warunków takiej akcji, które ciągle podaję:

1. Wybory i (raczej pewna) zmiana ekipy rządzącej. I tutaj  albo stara ekipa nie mająca już nic do stracenia zadziała w interesie stanu i zdewaluuje złotówkę do 20% jej obecnej wartości (tak szacuję), albo nowa wykorzysta to, że będzie miała 4 lata na to by ludzie jej zapomnieli dewaluację (tym bardziej, że wejdzie euro).

2. Wprowadzenie euro. I to już jest naprawdę ostatni dzwonek, żeby Ci, którzy mają uprzywilejowane emerytury – np. kilka czy kilkanaście tysięcy – i rujnują nimi budżet,  mogli za nie kupić sobie góra przysłowiowy bochenek chleba. Oczywiście najniższe emerytury by zostały „podniesione” co oznaczałoby ujednolicenie i spłaszczenie otrzymywanych  świadczeń na poziomie półgłodowym.  Smutne, ale to jedyny sposób by uratować kraj przed bankructwem.

Więcej o tym pisałem już tutaj i tutaj

Dopisek z 16 marca 2013 – na Cyprze właśnie ludzie stracili od 7 do 10% swoich pieniędzy, które mieli na kontach bankowych.  Czyli nawet w przypadku euro została przetarta droga do sposobu okradzenia ciułaczy.  I jeśli nie będzie zadym itd. to na pewno zostanie wykorzystana i w innych krajach (w razie potrzeby).

 

17 myśli na temat “Jeśli macie majątek w złotych – uważajcie na przełom 2014 i 2015 roku!

 1. Ostrzeżenia odnośnie dewaluacji bardzo dobre, to może się zdarzyć. Dlaczego zakładasz, że Polska tak szybko przystąpi do Euro? Przecież, to wymaga zmiany konstytucji… Obecnie bez zgody PIS to nie nastąpi i mam nadzieję, że nie dadzą się ograć. W następnych wyborach PO forsując wejście do strefy Euro przegra wybory – bo 60% społeczeństwa jest przeciwna.

  1. Przystępując do UE Polska zobowiązała się do przyjęcia euro.
   Nie możemy tego przeciągać w nieskończoność.

    1. Powód jest taki, że świat nie stoi w miejscu. Jak się znowu znajdziemy na peryferiach Europy to się skończy tak jak to się kończyło za każdym razem. 🙁
     A bez euro spadamy na peryferie coraz bardziej.

 2. tylko ilu przeciwników zagłosuje? 30%? a 40% na PO, a Polak głupi przed i po szkodzie udowadniają to na każdym kroku.

  1. Wszystko zależy czy złotówka zostanie zeszmacona hiperinflacją czy ustawowo.
   W tym pierwszym przypadku – wszystko zabiorą banki bo ludzi nie będzie stać na spłatę.
   W tym drugim – będzie to korzystne dla kredytobiorców.

   1. Arek,
    Euro planują wprowadzić ale do 2015 nie zdarzą(trzeba być w ERM II przez 2 lata).
    Będzie to raczej przełom 2016 i 2017, a raczej będzie to jesień 2017(o Euro będą gadać raczej po wyborach parlamentarnych).

    1. PANTEK,

     A Ja właśnie teraz jestem w strefie euro – (lotnisko Bruksela). Czasem też bywam w strefie czeskiej korony oraz funta sterlinga.

     Ludzkość powinna wprowadzić światową walutę, np. WORLD albo UNIVERSE.

     No i, jeden język urzędowy.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

 3. KOLEŚ,

  Rząd światowy istnieje od czasów gdy Mośki wynalazły pieniądze.

  Niektórzy twierdzą, że pieniądze wynalazł pewien Ruski w portfelu u Niemca.

  Pozdrowienia dla światowców,
  ROMAN WŁOS

Odpowiedz