Jeśli macie majątek w złotych – uważajcie na przełom 2014 i 2015 roku!

Kto czyta moje wpisy ten wie, że systematycznie przestrzegam przed ustawową dewaluacją złotówki. W moich przewidywaniach dojdzie do tego pod koniec rządów PO lub na samym początku kadencji nowej ekipy. Na pewno zaś stanie się to PRZED przyjęciem przez Polskę euro, a zauważcie jak dużo ostatnio Władze mówią, że chcą tego po wyborach w 2015 roku.
Dlatego mówię Wam – lepiej byście nie mieli majątku wyrażanego w złotówkach na koniec 2014 lub początek 2015 roku.  Bo jeśli Władze naprawdę zdecydują się wprowadzić euro po wyborach w 2015 roku to przed tym terminem będą miały ostatnią szansę by zeszmacić złotówkę do cna i w ten sposób pozbyć się problemów z długami i uprzywilejowanymi emeryturami. Potem – po przyjęciu euro i przeliczeniu emerytur na euro – nie będzie to już możliwe.
A zobaczcie na zbieżność dwóch warunków takiej akcji, które ciągle podaję:

1. Wybory i (raczej pewna) zmiana ekipy rządzącej. I tutaj  albo stara ekipa nie mająca już nic do stracenia zadziała w interesie stanu i zdewaluuje złotówkę do 20% jej obecnej wartości (tak szacuję), albo nowa wykorzysta to, że będzie miała 4 lata na to by ludzie jej zapomnieli dewaluację (tym bardziej, że wejdzie euro).

2. Wprowadzenie euro. I to już jest naprawdę ostatni dzwonek, żeby Ci, którzy mają uprzywilejowane emerytury – np. kilka czy kilkanaście tysięcy – i rujnują nimi budżet,  mogli za nie kupić sobie góra przysłowiowy bochenek chleba. Oczywiście najniższe emerytury by zostały „podniesione” co oznaczałoby ujednolicenie i spłaszczenie otrzymywanych  świadczeń na poziomie półgłodowym.  Smutne, ale to jedyny sposób by uratować kraj przed bankructwem.

Więcej o tym pisałem już tutaj i tutaj

Dopisek z 16 marca 2013 – na Cyprze właśnie ludzie stracili od 7 do 10% swoich pieniędzy, które mieli na kontach bankowych.  Czyli nawet w przypadku euro została przetarta droga do sposobu okradzenia ciułaczy.  I jeśli nie będzie zadym itd. to na pewno zostanie wykorzystana i w innych krajach (w razie potrzeby).

 

17 comments On Jeśli macie majątek w złotych – uważajcie na przełom 2014 i 2015 roku!

 • Ostrzeżenia odnośnie dewaluacji bardzo dobre, to może się zdarzyć. Dlaczego zakładasz, że Polska tak szybko przystąpi do Euro? Przecież, to wymaga zmiany konstytucji… Obecnie bez zgody PIS to nie nastąpi i mam nadzieję, że nie dadzą się ograć. W następnych wyborach PO forsując wejście do strefy Euro przegra wybory – bo 60% społeczeństwa jest przeciwna.

  • Przystępując do UE Polska zobowiązała się do przyjęcia euro.
   Nie możemy tego przeciągać w nieskończoność.

   • Podaj jeden powód, dla którego nie możemy przeciągać tego w nieskończoność….

    • Powód jest taki, że świat nie stoi w miejscu. Jak się znowu znajdziemy na peryferiach Europy to się skończy tak jak to się kończyło za każdym razem. 🙁
     A bez euro spadamy na peryferie coraz bardziej.

 • tylko ilu przeciwników zagłosuje? 30%? a 40% na PO, a Polak głupi przed i po szkodzie udowadniają to na każdym kroku.

 • a co się stanie wtedy z kredytami w złotówkach?

  • Wszystko zależy czy złotówka zostanie zeszmacona hiperinflacją czy ustawowo.
   W tym pierwszym przypadku – wszystko zabiorą banki bo ludzi nie będzie stać na spłatę.
   W tym drugim – będzie to korzystne dla kredytobiorców.

 • A skąd masz takie informacje?

 • KOLEŚ,

  Rząd światowy istnieje od czasów gdy Mośki wynalazły pieniądze.

  Niektórzy twierdzą, że pieniądze wynalazł pewien Ruski w portfelu u Niemca.

  Pozdrowienia dla światowców,
  ROMAN WŁOS

 • Mamy 30 grudnia i ? Zrobiá to nagle ze srody na czwartek, czy jak ?

Odpowiedz

Site Footer