Lech Wałęsa czyta mojego bloga!? Rzecz o polskiej broni jądrowej.

Mówię o tym od ponad 20 lat, a kilka dni temu nawet na blogu napisałem o bezsensownym marnowaniu pieniędzy wydawanych na obronność i o konieczności przeznaczania ich na stworzenie własnej floty okrętów podwodnych z bronią jądrową na pokładzie.
Dziś Lech Wałęsa powiedział prawie dokładnie to samo!

Lech Wałęsa:
„Polska nie powinna się zbroić. Powinna wypożyczyć, wydzierżawić rakiety, z atomowymi włącznie, ustawić i powiedzieć: spróbuj, facet, no, spróbuj. Jeśli Polska tego nie zrobi, możemy być następni”

Czyżby Lech Wałęsa czytał mojego bloga? 😉  Czy też kolejny – poza mną – mąż stanu, który w końcu dostrzegł oczywistą oczywistość!?

Przypomnę co ja napisałem:

Brak w Polsce – poza mną oczywiście – męża stanu, który kasę na obronność przeznaczyłby na stworzenie floty podwodnych okrętów atomowych uzbrojonych w ukraińskie rakiety balistyczne  i nasze głowice termojądrowe. Zamiast tego dalej będą oglądać się z nadzieją na NATO, trwonić kasę w bezsensowne uzbrojenie i koszary, zamiast rozpędzić nikomu niepotrzebne jednostki. A tylko groźba odwetowego wyparowania Kaliningradu, Petersburga i Moskwy może ochłodzić głowę Putina i Rosjan.

43 myśli na temat “Lech Wałęsa czyta mojego bloga!? Rzecz o polskiej broni jądrowej.

  1. PANTEK,

   A z czego by ta Gwardia Narodowa miała powstać i do jakich zadań. Ty pewnie myślisz, że Gwardia Narodowa to takie amerykańskie ORMO podczas kiedy to jest bardzo dobrze wyszkolono wojsko.

   Do Gwardii Narodowej należą rezerwiści z amerykańskiej czyli żydowskiej armii. Są Oni świetnie wyszkoleni i świetnie wyposażeni.

   Polski rezerwiści to – jak dotąd – głównie – nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera – czyli wszelkie śmiecie, zdrajcy i sowiecka zaraza.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

    1. PANTEK,

     Z tą gwardią obywatelską to już było i nazywało się MO – Milicja Obywatelska, a to MO to skrót od – Mogą Obić. Do tego było ORMO – skrót od – Oni Również Mogą Obić oraz najważniejsze ZOMO – czyli Zwłaszcza Oni Mogą Obić.

     Pantek, znowu jakiś idiota nie rozumiejący różnic między U.S.A. a resztą świata chce wprowadzać jakieś twory pozornie takie same jak w U.S.A.

     Swego czasu powołano wewnątrz polskiej policji twór o nazwie CBŚ. I co z tego wyszło – ni-chuja !!! Jakiś patałach nie rozumiał tego, że w U.S.A. nie istnieje policja państwowa (federalna) więc istnieje tam FBI niezależne od policji lokalnych.

     W Polsce istnieje policja państwowa (jak w każdym policyjnym państwie) więc po co jakieś CBŚ czyli policja w policji???

     Pantek, OGARNIJ SIĘ !!!

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     1. ROMAN WŁOS,

      Zachowujesz jak zastraszony człowiek, wszystko kojarzy ci się z komuną.

      To jest retoryka dzięki której PO wygrywa z PiSem pomimo, że obie partie niewiele się różnica.
      „Jak PiS dojdzie do władzy to znowu zacznie wszystkich zamykać, zaczną się areszty wydobywcze itp.”.

      Jesteś ofiarą straszenia, dlatego każda zmiana kojarzy ci się ze złem.

 1. Niestety ale to oczywista oczywistość! Nie chcem ale muszem zgodzić się z Wałęsą. Wystarczyłoby nam kilka odpowiednich uzbrojonych głowic i z 1000 elitarnych żołnierzy. Ale zamiast tego mamy kilka miliardów zmarnowane na wojsko z czego trochę znika w ustawionych przetargach a reszta ku chwale i bezpieczeństwu państwa policyjnego bo żadnego innego sensu poza rozwojem państwa policyjnego, które w razie czego wprowadzi porządek – z takiego wojska być nie może.
  Więc mamy armię ale skuteczną jedynie w walce z własnymi obywatelami.

 2. PANTEK,

  Tutaj większość pacjentów jest zastraszona. ABW budzi ludzi o 6 rano (Ja sypiam do 11 rana), grasuje seryjny samobójca, POlicja kopie ludzi po ryju, CBA wymusza haracze. Strach nawet myśleć.

  Pantek, jeszcze raz Ci mówię – amerykańska Gwardia Narodowa to jest DOBRZE WYSZKOLONE wojsko. W POlsce takiego wojska nie ma.

  Dlatego wszelkie próby powołania jakiejś gwardii obywatelskiej skończy się powołaniem kolejnego ORMO. Kolejnego, bo jedno ORMO już jest i nazywa się Straż Miejska/Gminna.

  Chłopie, OGARNIJ SIĘ.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Widziałeś rozmaite akcje „wyszkolonej” POlicji – strzelali do tygrysa w Warszawie, zastrzelili weterynarza (był podobny do tygrysa), strzelali do uciekiniera, zastrzelili swojego kumpla z patrolu, przyszli po faceta, spuścili wpierdol dziewczynie. To napawa strachem.

   1. PANTEK,

    I co to ma być??? Jakieś nowe ORMO??? ORMO to też OCHOTNICZA rezerwa Milicji Obywatelskiej. Do policji też idą ochotnicy – póki co, do policji nie biorą na siłę.

    Pantek, to, że jakiś idiota chce naśladować U.S.A. nie znaczy, że Ja mam tego idiotę chwalić.

    Jeszcze raz Ci powtarzać – amerykańska Gwardia Narodowa to jest DOBRZE WYSZKOLONE wojsko, nierzadko faceci co walczyli w Korei, Wietnamie czy na Bliskim Wschodzie.

    Polska gwardia to będzie takie ni to ORMO, ni harcerstwo. Dać im broń, to się chłopacy powystrzelają sami.

    OGARNIJ SIĘ,
    roman włos

    1. PANTEK,

     Poczytaj to poniżej i rób więcej z siebie idioty. Polacy spartolą wszystko za co się wezmą. Gwardia Narodowa w Polskim wydaniu to będzie jakiś tandetny cyrk prowincjonalny.

     Czytaj to – i pamiętaj – amerykańska Gwardia Narodowa to jest dobrze wyszkolone wojsko. A nie jakieś ORMO złożone z debilków co nie potrafią czytać ani pisać.

     https://www.wykop.pl/ramka/1340399/gwardia-narodowa-usa-czym-dokladnie-jest/

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     1. ROMAN WŁOS,

      Ty z góry zakładasz, że nie wojskowe to musi od razu być złe.Tylko wojskowi umieją czytać i pisać?
      Przeczytaj:
      https://niezalezna.pl/54135-powstanie-polska-gwardia-narodowa
      I na stronie projektu:
      https://obronanarodowa.pl/artykuly/display/wykorzystanie-doswiadczen-amerykanskiej-gwardii-narodowej-w-tworzeniu-bezpieczenstwa-polski-w-xxi-wieku
      Na powyżej stronie podane są 3 koncepcje.
      Z tego co patrzałem to szkolić mają wojskowi.
      Na Ochotniczą Straż Pożarną raczej nikt nie narzeka.

      „Do policji też idą ochotnicy – póki co, do policji nie biorą na siłę.”
      Masz chyba problemy w czytaniu ze zrozumieniem.
      Napiszę ponownie.
      Mnóstwo osób pcha się się do policji ze względu na stabilną pracę i emeryturę po 15 latach(na szczęście podwyższono wiek emerytalny).
      Przyswajasz?

 3. PANTEK,

  Ty masz kłopoty z logiką oraz z rozumieniem znaczenia słów. Ochotnik to taki co sam się zgłasza. To co – do policji nie zgłaszają się sami??? Biorą siłą??? Z tego co wiem, niektórzy to się pchają na chama do policji. I właśnie ta ochotnicza POlicja jest tak dobrze wyszkolona, że sama do siebie strzela.

  Jeszcze raz Ci mówię – Gwardia Narodowa to jest ŚWIETNIE wyszkolone ochotnicze wojsko, w tym siły powietrzne. Nie są to jakieś polskie harcerzyki czy partyzanci.

  Nie wiem jak może być niewojskowe wojsko??? To ta polska gwardia to ma być takie niewojskowe wojsko??? Broń Panie Boże przed takimi patałachami.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Często obserwuję akcje OSP na Żywiecczyźnie. Zanim OSP się w ogóle ogarnie, to już dawno jest ZAWODOWA straż z Żywca, Bielska-Białej i innych odległych lokalizacji. OSP to marnowanie pieniędzy podatników.

  1. ROMAN WŁOS,

   „Ty masz kłopoty z logiką oraz z rozumieniem znaczenia słów. Ochotnik to taki co sam się zgłasza. To co – do policji nie zgłaszają się sami??? Biorą siłą??? Z tego co wiem, niektórzy to się pchają na chama do policji. I właśnie ta ochotnicza POlicja jest tak dobrze wyszkolona, że sama do siebie strzela.”
   Ja nie mam. To ty zmieniasz tok dyskusji mówiąc o tym, że policji nie biorą siłą kiedy nie w tym rzecz.

   „Gwardia Narodowa Stanów Zjednoczonych (ang. US National Guard) – formacja typu milicyjnego, mająca wspierać regularną armię USA.”
   Czyli jednak MILICJA!!!
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Narodowa_Stan%C3%B3w_Zjednoczonych

   Poza tym Amerykanie nie mają monopolu na nazwę „Gwardia Narodowa”.
   Istniały i istnieją też inne gwardie narodowe:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Narodowa_%28Francja%29
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Narodowa_%28Galicja%29
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Narodowa_%28Nikaragua%29
   https://en.wikipedia.org/wiki/National_Guard_of_Ukraine
   https://en.wikipedia.org/wiki/National_Republican_Guard_%28Italy%29

   Poza tym nie chodzi o to czy to ma być formacja wojskowa czy nie.
   Gwardia USA to formacja wojskowa ale nie należy do „regularnego” wojska.

    1. PANTEK,

     Polskie idioty nazywają ADMINISTRACJĄ federalny rząd U.S.A. Polskie idioty nazywają technikę (szczególnie tę wyrafinowaną) technologią, bo sądzą, że TECHNOLOGY to po polsku technologia.

     Tego samego typu idioci sądzą, że amerykańskie słowo MILITIA oznacza MILICJĘ. A tak naprawdę MILITIA to coś na kształt POSPOLITEGO RUSZENIA (patrz – poprawki do konstytucji U.S.A.)

     Pamiętaj o kluczowym słowie – ETYMOLOGIA.

     https://www.merriam-webster.com/dictionary/militia

     Zanim znowu zacytujesz POlskiego idiotę, zajrzyj do oryginałów.

     Ty jesteś z tych typów, co sądzą, że słowo ACTUAL lub ACTUALLY to AKTUALNY/AKTUALNIE.

     Pantek, ucz się, ucz, nauka to potęgi klucz,

     ROMAN WŁOS

 4. PANTEK,

  Co by nie było, Ja uważam, że Polacy nie powinni niczego ulepszać. Bo za co się wezmą to spartolą.

  Tak Mi się pomyślało o ochronie danych osobowych, której prekursorem byli Amerykanie. Idea była taka aby państwo nie wpieprzało się zbytnio w życie ludzi.

  Tymczasem w Polsce z tego powodu przestano wydawać książki telefoniczne prywatnych abonentów. A jakiś idiota – szef GIODO nawet zaatakował samochodowe kary twierdząc, że gwałcą ustawę o ochronie danych osobowych.

  W U.S.A. książki telefoniczne zawierają informację kto ile razy się rozwodził, jaki ma samochód, ile warty jest jego dom, itp.

  Strach pomyśleć co to będzie gdy Polacy stworzą taką uzbrojoną gwardię.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. ERRATA – zamiast – „samochodowe KARY” – ma być „samochodowe KAMERY” – Ja tak szybko piszę, że ten wolny internet nie nadąża z przetwarzaniem.
   roman włos

     1. PANTEK,

      Znowu ETYMOLOGIA – corpus to inaczej CIAŁO. Korporacyjny znaczy CIELESNY.

      Wojsko chyba nie jest duchem??? Blood and flesh.

      Pzdr.
      rw

      p.s. Poprawniej było by – korporacja o charakterze wojskowym.

    1. ROMAM WŁOS,

     „Etymologicznie wyraz korporacja pochodzi od łacińskiego corporatio oznaczającego związek; połączenie części.”
     https://pl.wikipedia.org/wiki/Korporacja

     Czyli czym się różni Wojsko zwykłe(„o charakterze nie korporacyjnym”) od milicji(„wojska o charakterze korporacyjnym”)?

     Ale wracając do tematu..co ty chcesz od ORMO?
     ORMO to wspaniała formacja 🙂 :

 5. Właśnie oglądam wywiad w Wałęsą w „faktach po faktach”.
  Widać, że chłopak coraz bardziej mądrzeje. Jak widać mądrość życiowa mu się udziela.

  1. Nie ma znaczenia jak liczną, nowoczesną i silną będziemy mieć armię – wszyscy wyparują w pierwszej sekundzie totalnego ataku nuklearnego na Polskę.
   Bo Rosja wie, że nikt jej za to nie ukarze – kto będzie chciał umierać za nieistniejące już państwo, wymordowany naród i radioaktywną pustynię?
   Dlatego obecne wydatki na obronność to zwykłe trwonienie kasy, jedyne co może nas ochronić to lęk Rosjan przed nieuchronnym odwetem nuklearnym.
   A to może nam zapewnić jedynie flota atomowych okrętów podwodnych uzbrojonych w balistyczne rakiety z głowicami termojądrowymi.
   Taka flota jaką ma między innymi Izrael.

   1. Arek,

    Rosja bez nas nie będzie istnieć. Kto ich nakarmi? Chiny?
    Jak na razie to setkami kilogramów przewożą jedzenie przez granicę polsko-rosyjską.

    Lepiej uważaj na najniższe realne zagrożenie(do szpitala we Wrocławiu trafił osobnik z podejrzeniem zarażenia wirusem Eboli(wrócił z Sierra Leone)).

    1. tuman3k nie wie, że wywożą do Kaliningradu, który ma trochę trudniej niż reszta Rosji bo prawie całe zaopatrzenie brali dotychczas z Polski. Dorośli ludzie to wiedzą.

    1. PANTEK,

     Już Ci pisałem, że idioci nazywają rząd U.S.A. – administracją (ADMINISTRATION), idioci propagują nowoczesną technologię (TECHNOLOGY), idioci niszczenie czegoś nazywają utylizacją.

     Tego samego typu idioci sądzą, że MILITIA to milicja, a stąd krok do armii typu „milicyjnego”. Czyli, że co – ta armia pałuje wroga???

     Pantek – OGARNIJ SIĘ, bo czytując takie bzdety masz potem mętlik w mózgu i śnią Ci się komunizmy typu RBE.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     1. ROMAN WŁOS,

      „The term Militsiya in Russia and former Communist Bloc nations was specifically used to refer to the civilian police force, and should not be confused with the conventional western definition of militia. In some of these states militia was renamed back to police (Bulgaria, Poland, Georgia) while in the other states it remains (Ukraine, Belarus).”
      https://en.wikipedia.org/wiki/Militia#Russia_and_the_Soviet_Union

      Co nie zmienia faktu, że amerykańska Gwardia Narodowa bywa używania do „przywracania porządku”:
      „W poniedziałek rano gubernator stanu Missouri Jay Nixon wezwał gwardię narodową, żeby przywróciła porządek”
      https://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,16494974,Czarne_Ferguson_jest_wsciekle.html
      „Zaprowadzili porządek”, zagazowali całe miasto:

 6. PANTEK,

  Wcale się nie dziwię. Najlepsze są systemy istniejące tylko w myślach – chociażby Niebo.

  Jednak jeżeli chcą ten RBE wprowadzić w życie, to niech naprzód przetestują na zwierzętach.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. ROMAN WŁOS,

   Ja jestem przeciwko testom na zwierzętach.
   Stworzono już leki na różne rodzaje nowotworów, dla szczurów ale nadal nie specjalnie słychać o leku na raka dla człowieka.

 7. PANTEK,

  Mośki wiedzą co robią. Ziemia jest już dostatecznie przeludniona. Brakuje tylko lekarstwa na raka. Nie po to Mośki rozpylają chemtrails aby potem leczyć raka. Rak ma zabijać.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

Odpowiedz