Lech Wałęsa czyta mojego bloga!? Rzecz o polskiej broni jądrowej.

Mówię o tym od ponad 20 lat, a kilka dni temu nawet na blogu napisałem o bezsensownym marnowaniu pieniędzy wydawanych na obronność i o konieczności przeznaczania ich na stworzenie własnej floty okrętów podwodnych z bronią jądrową na pokładzie.
Dziś Lech Wałęsa powiedział prawie dokładnie to samo!

Lech Wałęsa:
„Polska nie powinna się zbroić. Powinna wypożyczyć, wydzierżawić rakiety, z atomowymi włącznie, ustawić i powiedzieć: spróbuj, facet, no, spróbuj. Jeśli Polska tego nie zrobi, możemy być następni”

Czyżby Lech Wałęsa czytał mojego bloga? 😉  Czy też kolejny – poza mną – mąż stanu, który w końcu dostrzegł oczywistą oczywistość!?

Przypomnę co ja napisałem:

Brak w Polsce – poza mną oczywiście – męża stanu, który kasę na obronność przeznaczyłby na stworzenie floty podwodnych okrętów atomowych uzbrojonych w ukraińskie rakiety balistyczne  i nasze głowice termojądrowe. Zamiast tego dalej będą oglądać się z nadzieją na NATO, trwonić kasę w bezsensowne uzbrojenie i koszary, zamiast rozpędzić nikomu niepotrzebne jednostki. A tylko groźba odwetowego wyparowania Kaliningradu, Petersburga i Moskwy może ochłodzić głowę Putina i Rosjan.

43 comments On Lech Wałęsa czyta mojego bloga!? Rzecz o polskiej broni jądrowej.

 • To czcze gadanie.
  Przypuszczam, że nawet gwardia narodowa w Polce nie powstanie.
  O broni jądrowej tym bardziej możemy zapomnieć.

  • PANTEK,

   A z czego by ta Gwardia Narodowa miała powstać i do jakich zadań. Ty pewnie myślisz, że Gwardia Narodowa to takie amerykańskie ORMO podczas kiedy to jest bardzo dobrze wyszkolono wojsko.

   Do Gwardii Narodowej należą rezerwiści z amerykańskiej czyli żydowskiej armii. Są Oni świetnie wyszkoleni i świetnie wyposażeni.

   Polski rezerwiści to – jak dotąd – głównie – nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera – czyli wszelkie śmiecie, zdrajcy i sowiecka zaraza.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   • ROMAN WŁOS,

    Mówię o gwardii jako obywatelskiej. To, że amerykańska armia jest obywatelska to kij mnie obchodzi.

    Zobacz sobie:
    https://partialibertarianska.org/gwardia-narodowa-projekt-ustawy-w-przygotowaniu/

    • PANTEK,

     Z tą gwardią obywatelską to już było i nazywało się MO – Milicja Obywatelska, a to MO to skrót od – Mogą Obić. Do tego było ORMO – skrót od – Oni Również Mogą Obić oraz najważniejsze ZOMO – czyli Zwłaszcza Oni Mogą Obić.

     Pantek, znowu jakiś idiota nie rozumiejący różnic między U.S.A. a resztą świata chce wprowadzać jakieś twory pozornie takie same jak w U.S.A.

     Swego czasu powołano wewnątrz polskiej policji twór o nazwie CBŚ. I co z tego wyszło – ni-chuja !!! Jakiś patałach nie rozumiał tego, że w U.S.A. nie istnieje policja państwowa (federalna) więc istnieje tam FBI niezależne od policji lokalnych.

     W Polsce istnieje policja państwowa (jak w każdym policyjnym państwie) więc po co jakieś CBŚ czyli policja w policji???

     Pantek, OGARNIJ SIĘ !!!

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     • ROMAN WŁOS,

      Zachowujesz jak zastraszony człowiek, wszystko kojarzy ci się z komuną.

      To jest retoryka dzięki której PO wygrywa z PiSem pomimo, że obie partie niewiele się różnica.
      „Jak PiS dojdzie do władzy to znowu zacznie wszystkich zamykać, zaczną się areszty wydobywcze itp.”.

      Jesteś ofiarą straszenia, dlatego każda zmiana kojarzy ci się ze złem.

 • ARNOLDZIE,

  Laskowik i Smoleń to też mężowie stanu – Oni o bombie atomowej mówili ponad 30 lat temu –

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 • Niestety ale to oczywista oczywistość! Nie chcem ale muszem zgodzić się z Wałęsą. Wystarczyłoby nam kilka odpowiednich uzbrojonych głowic i z 1000 elitarnych żołnierzy. Ale zamiast tego mamy kilka miliardów zmarnowane na wojsko z czego trochę znika w ustawionych przetargach a reszta ku chwale i bezpieczeństwu państwa policyjnego bo żadnego innego sensu poza rozwojem państwa policyjnego, które w razie czego wprowadzi porządek – z takiego wojska być nie może.
  Więc mamy armię ale skuteczną jedynie w walce z własnymi obywatelami.

 • PANTEK,

  Tutaj większość pacjentów jest zastraszona. ABW budzi ludzi o 6 rano (Ja sypiam do 11 rana), grasuje seryjny samobójca, POlicja kopie ludzi po ryju, CBA wymusza haracze. Strach nawet myśleć.

  Pantek, jeszcze raz Ci mówię – amerykańska Gwardia Narodowa to jest DOBRZE WYSZKOLONE wojsko. W POlsce takiego wojska nie ma.

  Dlatego wszelkie próby powołania jakiejś gwardii obywatelskiej skończy się powołaniem kolejnego ORMO. Kolejnego, bo jedno ORMO już jest i nazywa się Straż Miejska/Gminna.

  Chłopie, OGARNIJ SIĘ.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Widziałeś rozmaite akcje „wyszkolonej” POlicji – strzelali do tygrysa w Warszawie, zastrzelili weterynarza (był podobny do tygrysa), strzelali do uciekiniera, zastrzelili swojego kumpla z patrolu, przyszli po faceta, spuścili wpierdol dziewczynie. To napawa strachem.

 • PANTEK,

  Ty masz kłopoty z logiką oraz z rozumieniem znaczenia słów. Ochotnik to taki co sam się zgłasza. To co – do policji nie zgłaszają się sami??? Biorą siłą??? Z tego co wiem, niektórzy to się pchają na chama do policji. I właśnie ta ochotnicza POlicja jest tak dobrze wyszkolona, że sama do siebie strzela.

  Jeszcze raz Ci mówię – Gwardia Narodowa to jest ŚWIETNIE wyszkolone ochotnicze wojsko, w tym siły powietrzne. Nie są to jakieś polskie harcerzyki czy partyzanci.

  Nie wiem jak może być niewojskowe wojsko??? To ta polska gwardia to ma być takie niewojskowe wojsko??? Broń Panie Boże przed takimi patałachami.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Często obserwuję akcje OSP na Żywiecczyźnie. Zanim OSP się w ogóle ogarnie, to już dawno jest ZAWODOWA straż z Żywca, Bielska-Białej i innych odległych lokalizacji. OSP to marnowanie pieniędzy podatników.

 • PANTEK,

  Co by nie było, Ja uważam, że Polacy nie powinni niczego ulepszać. Bo za co się wezmą to spartolą.

  Tak Mi się pomyślało o ochronie danych osobowych, której prekursorem byli Amerykanie. Idea była taka aby państwo nie wpieprzało się zbytnio w życie ludzi.

  Tymczasem w Polsce z tego powodu przestano wydawać książki telefoniczne prywatnych abonentów. A jakiś idiota – szef GIODO nawet zaatakował samochodowe kary twierdząc, że gwałcą ustawę o ochronie danych osobowych.

  W U.S.A. książki telefoniczne zawierają informację kto ile razy się rozwodził, jaki ma samochód, ile warty jest jego dom, itp.

  Strach pomyśleć co to będzie gdy Polacy stworzą taką uzbrojoną gwardię.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 • Właśnie oglądam wywiad w Wałęsą w „faktach po faktach”.
  Widać, że chłopak coraz bardziej mądrzeje. Jak widać mądrość życiowa mu się udziela.

  • Nie ma znaczenia jak liczną, nowoczesną i silną będziemy mieć armię – wszyscy wyparują w pierwszej sekundzie totalnego ataku nuklearnego na Polskę.
   Bo Rosja wie, że nikt jej za to nie ukarze – kto będzie chciał umierać za nieistniejące już państwo, wymordowany naród i radioaktywną pustynię?
   Dlatego obecne wydatki na obronność to zwykłe trwonienie kasy, jedyne co może nas ochronić to lęk Rosjan przed nieuchronnym odwetem nuklearnym.
   A to może nam zapewnić jedynie flota atomowych okrętów podwodnych uzbrojonych w balistyczne rakiety z głowicami termojądrowymi.
   Taka flota jaką ma między innymi Izrael.

   • Arek,

    Rosja bez nas nie będzie istnieć. Kto ich nakarmi? Chiny?
    Jak na razie to setkami kilogramów przewożą jedzenie przez granicę polsko-rosyjską.

    Lepiej uważaj na najniższe realne zagrożenie(do szpitala we Wrocławiu trafił osobnik z podejrzeniem zarażenia wirusem Eboli(wrócił z Sierra Leone)).

  • PANTEK,

   Armia typu milicyjnego??? Czytuj dalej artykuły idiotów.

   • ROMAN WŁOS,

    Szukasz błędów(trochę na siłę).

    • PANTEK,

     Już Ci pisałem, że idioci nazywają rząd U.S.A. – administracją (ADMINISTRATION), idioci propagują nowoczesną technologię (TECHNOLOGY), idioci niszczenie czegoś nazywają utylizacją.

     Tego samego typu idioci sądzą, że MILITIA to milicja, a stąd krok do armii typu „milicyjnego”. Czyli, że co – ta armia pałuje wroga???

     Pantek – OGARNIJ SIĘ, bo czytując takie bzdety masz potem mętlik w mózgu i śnią Ci się komunizmy typu RBE.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

 • PANTEK,

  Wcale się nie dziwię. Najlepsze są systemy istniejące tylko w myślach – chociażby Niebo.

  Jednak jeżeli chcą ten RBE wprowadzić w życie, to niech naprzód przetestują na zwierzętach.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  • ROMAN WŁOS,

   Ja jestem przeciwko testom na zwierzętach.
   Stworzono już leki na różne rodzaje nowotworów, dla szczurów ale nadal nie specjalnie słychać o leku na raka dla człowieka.

 • PANTEK,

  Mośki wiedzą co robią. Ziemia jest już dostatecznie przeludniona. Brakuje tylko lekarstwa na raka. Nie po to Mośki rozpylają chemtrails aby potem leczyć raka. Rak ma zabijać.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

Odpowiedz

Site Footer