Wypowiadanie się po polsku to… obciach!?

Tusk zdezerterował do Brukseli i raczył tam popełnić zbrodnię straszliwą – mówił po POLSKU!
I to jeszcze patrzcie według kogo to obciach – nie Niemców, Masonów czy Cyklistów, ale… samych Polaków! Jakich ja czasów dożyłem!? Jakże nasi przodkowie, co oddali zdrowie, majątki i życie za naszą mowę muszą się teraz przewracać w grobach 🙁
Po co im to wszystko było skoro dziś mówienie po polsku, w jednym z URZĘDOWYCH i OFICJALNYCH języków UE, jest wg samych Polaków powodem do… wstydu!? Ten kraj pełen buraków zasługuje jednak na wszystko co go czeka 🙁

7 myśli na temat “Wypowiadanie się po polsku to… obciach!?

 1. Odnośnie tematu…przypomniało mi się:

  Takie luźne powiązanie:
  „Polacy mają być tak biedni, żeby dobrowolnie wyjeżdżali na roboty do Niemiec” – Hans Frank, Generalny Gubernator, NSDAP.

  Temat, o którym mówisz to głębsza sprawa.
  Klarują się 2 pytania:
  1. Ile procent obywateli Polski wstydzi się być Polakami lub udaje, że się wstydzi(agenci obcego kraju?)?
  2. Jaki jest tego powód?

    1. Całkiem szczerze – nie wiem!
     Ja nie miałem z tym nigdy problemów i nie czaję dlaczego Polacy się tak zangliczyli językowo.

 2. Wydaje mi się, że jeśli byłaby możliwość używania jakiegoś wspólnego języka to jest to znaczące ułatwienie. Łatwiej i bezpieczniej czasami rozmawiać bez tłumaczy. Skąd ta informacja o wstydzie? Wstydzić to on się może za to, że oszukał swoich wyborców ale nie musi… w nagrodę dostał awans i kilkudziesięciokrotną podwyżkę.

   1. ARNOLDZIE,

    Gdyby to był Bul Z Domu Nadzieji, to mógłby mówić po polsku, bo dla Niebo polska język to obca język.

    Natomiast, jak dowiodła Moja dyskusja z Pantkiem, język polski nie przystaje do logiki. Dlatego, lepiej użyć angielskiego.

    A jeżeli będzie to American English, to jeszcze lepiej. Ja osobiście doświadczyłem tego kiedy będąc w Niemczech posługiwałem się American English.

    Tępe Niemce padały Mi do stóp i chciały Mi czyścić buty. Takie te Niemaszki już są, że są iiber alles, ale nie względem Amerykanów. Przed Amerykanami czują respekt.

    Widać, amerykańskie naloty dywanowe wyszły Niemiaszkom na dobre.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

Odpowiedz