Podstawowy rachunek płatniczy – wstęp do finansowego zniewolenia każdego poddanego Buraczanej.

Projekt nowelizacji ustawy o usługach płatniczych przewiduje wprowadzenie dla wszystkich darmowego rachunku bankowego. Niby skoro dają za darmo to fajnie, ale…
Ale za tym z pozoru niewinnym projektem czai się diabeł totalitaryzmu – Władze chcą finansowego zniewolenia każdego Polaka.  Za chwilę bowiem będzie tak, że jak ktoś chce dostawać cokolwiek od państwa – emeryturę, rentę, zasiłki, 500+ etc – to będzie musiał mieć taki rachunek i tam będą one wysyłane. W następnym kroku Władze wprowadzą przepis, że firmy mogą dokonywać zapłaty pensji *WYŁĄCZNIE* na ten podstawowy rachunek płatniczy.

Wszystko to oczywiście rzekomo w ramach walki z terroryzmem, handlem bronią i praniem pieniędzy… a nie wróć… w ramach walki z szarą sferą gospodarczą. Oczywiście mówię to ironicznie bo wiadomo, że jak ktoś pracuje na czarno to i tak będzie brał kasę pod stołem. Póki będzie gotówka, bo do jej likwidacji – gdy każdy ma obowiązkowe konto bankowe – to już bliżej niż dalej.  Zrobi się, że za różne niezbędne do życiu usługi (choćby publiczne, leki, prąd itd.) trzeba będzie płacić przelewem lub kartą z tego rachunku.
Dlaczego napisałem „rzekomo”?
Albowiem prawdziwym celem Władz jest totalitarna władza nad ludźmi – będziesz  niepokorny albo za cicho wielbił Kaczyńskiego? To zablokujemy Ci Twój „podstawowy rachunek płatniczy” 🙂
I co wtedy zrobisz żuczku ubrany w „podstawowy rachunek niepłatniczny” ?

2 myśli na temat “Podstawowy rachunek płatniczy – wstęp do finansowego zniewolenia każdego poddanego Buraczanej.

    1. Stefek,

      Znaczy się, patologia będzie kaput???

      Ciekawe czy te arnoldowe matki, nie tylko samotne, będą dostawać te trzy tysiące PeeLeNów na te rachunek, czy wezmą do ręki???

Odpowiedz