Są nagrania z Sali Kolumnowej i… raczej na pewno nie mieli kworum!

Pojawiły się nagrania z Sali Kolumnowej z głosowania nad budżetem. Jedno nagranie dobre jakościowo (Marka Rząsy),drugie bardzo słabe z kancelarii Sejmu, ale… da się policzyć ludzi!
Z całego 2 godzinnego nagrania udostępnionego przez Sejm oraz 5 minutowego Marka Rząsy wyłuskałem istotne ujęcia, które pozwalają policzyć osoby obecne na sali.
Umieściłem je w dwóch plikach .zip z plikami .psd , które możecie sobie ściągnąć i samemu policzyć posłów na sali. I wyjdzie Wam magiczna liczba 228 osób! Czyli mniej niż wymagane kworum!
Czy jest szansa, że kogoś przeoczyłem? Albo się pomyliłem w liczeniu?  I owszem jest, ale bardzo wątpię bo liczyłem to 5 razy i za każdym razem wychodziło mi +-1 osoba różnicy. A nawet przy +1 osoba to było 229 osób, o dwie mniej niż wymaga kworum! Fakt, jest tak blisko, że aż ślisko. Ale wg mnie jednak pod kreską – zabrakło im co najmniej 2 ludzi. Skucha.

Na sali były jeszcze inne nagrywające osoby. Gdybym miał dostęp do tych nagrań to można by jeszcze raz zweryfikować to co liczyłem.
Może się kiedyś pojawią.
Tak swoją drogą – po co nam 460 posłów skoro wystarczyłoby 231?
Bo i tak głosują oni jak prezes nakazuje a opozycji nie zamierzają nawet wysłuchać, choć właśnie parlament temu służy żeby dyskutować w nim z opozycją a nie na ulicach czy udeptanej ziemi.

Nagranie z Sejmu jest tutaj:
https://www.sejm.gov.pl/media8.nsf/EventsByLink/LWII-AHAKB3/$File/kam%2030[2].mp4

Nagranie Marka Rząsy jest tutaj:
https://www.facebook.com/marek.rzasa.3/videos/10205935169418885/

Pliki z ujęciami .psd  :
Nagrania z kamery sejmu
Nagrania Marka Rząsy

 

Odpowiedz