Ostatnio Ala kupiła w Biedronce – bo dobra cena była – jakąś limitowaną wersję Pepsi w butelkach 1,7 litra.
Masakra!  Nie mogę tego pić tak to jest niesmaczne!  A ten kto mnie zna wie, że mam nietypowo czuły smak i węch i nie lubię takich „niespodzianek”, dlatego jestem zły bo na przymusowym odwyku. Zastanawiam się też jak to możliwe by były takie różnice smakowe w jednolitym rzekomo produkcie? Rozumiem w czasie upałów jak się gdzieś butelki przegrzeją czy w czasie zimy jak przemrożą, że zmienia ona smak. Ale żeby teraz?
W całym tym nieszczęściu pozytywne jest to, że się nie zmarnuje bo… smakuje ona mojemu synowi. Ale temu się nie dziwię bo zdrajca stawia wyżej smak Coca-Coli niż Pepsi, a ta właśnie Pepsi podjeżdża ostro pod smak Coli.
Drugi pozytyw – Amelii ona też nie smakuje i żąda nalewania sobie „starej” Pepsi.  Dlaczego pozytyw?
Bo to znaczy, że te moje dzieci – u Aurelii jeszcze nie da się tego stwierdzić – odziedziczyły po mnie wrażliwość na smaki. Nie wiem czy tak dobrą jak moja, ale przynajmniej wiem, że nie będą w tych 99% ludzi, którzy nie odróżniają Pepsi od Coli czy jednego piwa od innego.
Tak czy siak – przestrzegam przed zakupami tegoż wynalazku tych, co jednak czują różnicę.

 

This article has 6 comments

 1. romaNWłOs Reply

  ARNOLDZIE,

  Po chuj takie rozważania. Każdy lubi to co lubi lub lubi to co ma. Np., Ja uważam, że każda cipa śmierdzi. Ale wielu ludzi uwielbia ten smród.

  Na temat gustów nie należy dyskutować. Jarzysz????

  Pozdrowienia
  ROMAN WŁOS

 2. pepsi fan Reply

  Smak pepsi zmienił się kilka lat temu. Na początku zmieniła się pepsi produkowana przez wytwórnię oznaczoną jako A. Potem także B. Podejrzewam, że żeby zaoszczędzić zamiast cukru używają jakiegoś świństwa. Zaznaczam, że kiedyś piłem pepsi nałogowo i nadal tęsknię za starym smakiem sprzed 10 lat.

  • Arek Reply

   Raczej usunęli jakiś składnik, rzekomo grożący rakiem. Może też dali zamiast tego inny co zmieniło smak.

   • pant3k Reply

    Arek,
    Jak taki maniak pepsi jesteś to poszukaj sobie na necie etykiety ze składem z przed paru/kilkunastu lat i porównaj szczegółowo(też zawartość cukru itp.) Może coś się wyjaśni.

Dodaj komentarz