Waves to platforma używającego swojego autorskiego blockchaina, która umożliwia każdemu łatwe stworzenie własnych kryptowalut oraz handlowanie nimi na ich zdecentralizowanej giełdzie. Niestety ta naprawdę fajna platforma nie pomyślała o zabezpieczeniu nazw, żeby się nie powtarzały przez co została „strollowana” – stworzone zostały przez jakiegoś „żartownisia” kryptowaluty o uznanych już markach i mających wymierną wartość jak np. Bitcoin. W efekcie ktoś mógł się naciąć i kupić na ich giełdzie nie prawdziwego Bitcoina lecz nic nie wartą „podróbkę”. Czyli kryptowalutę opartą na blokchainie waves a nie bitcoinowym.
Nie wiem czy ktoś się naciął i został oszukany. W każdym bądź razie w tej chwili twórcy waves zablokowali część użyteczności w ich portfelu przez co nie da się handlować własnymi kryptowalutami 🙁   Mam nadzieję, że to szybko zostanie naprawione bo jak żyć bez możliwości handlu swoimi kryptowalutami!?
Tak czy siak kolejne interesujące zdarzenie w świecie kryptowalut. Ciekawe ile jeszcze takich będzie bo ta branża rozwija się w fascynującym tempie.

Dodaj komentarz