Portfel i giełda Waves „strollowana”. Jak żyć!?

Waves to platforma używającego swojego autorskiego blockchaina, która umożliwia każdemu łatwe stworzenie własnych kryptowalut oraz handlowanie nimi na ich zdecentralizowanej giełdzie. Niestety ta naprawdę fajna platforma nie pomyślała o zabezpieczeniu nazw, żeby się nie powtarzały przez co została „strollowana” – stworzone zostały przez jakiegoś „żartownisia” kryptowaluty o uznanych już markach i mających wymierną wartość jak np. Bitcoin. W efekcie ktoś mógł się naciąć i kupić na ich giełdzie nie prawdziwego Bitcoina lecz nic nie wartą „podróbkę”. Czyli kryptowalutę opartą na blokchainie waves a nie bitcoinowym.
Nie wiem czy ktoś się naciął i został oszukany. W każdym bądź razie w tej chwili twórcy waves zablokowali część użyteczności w ich portfelu przez co nie da się handlować własnymi kryptowalutami 🙁   Mam nadzieję, że to szybko zostanie naprawione bo jak żyć bez możliwości handlu swoimi kryptowalutami!?
Tak czy siak kolejne interesujące zdarzenie w świecie kryptowalut. Ciekawe ile jeszcze takich będzie bo ta branża rozwija się w fascynującym tempie.

Odpowiedz