A UKE dalej na smyczy oligopolu GSMów :(

Miało być poniżej 0,01 euro za minutę – wyszło jak to zwykle w Polsce 🙁
Pokazuje to, że UKE dalej chodzi na smyczy oligopolu GSMów  blokując możliwość funkcjonowania jakiemukolwiek wirtualnemu komórkowcowi oraz powstania uczciwej konkurencji na tym rynku.
Przypomnę, że tacy „biedni” Francuzi od dwóch lat już mogą cieszyć się stawką MTR w wysokości 0,008 euro/min (3,3 gr/min) co pozwoliło na powstanie wielu wirtualnych sieci komórkowych z konkurencyjnymi ofertami dla klientów.
Niestety żyjemy w Polsce, gdzie jedynym uzasadnieniem dla istnienia ludzi jest możliwość dymania ich. 🙁  Szczególnie dobrze opanowana przez oligopol GSMowców.
Dlatego w Polsce stawki MTR dla GSMów będą nadal NIEUCZCIWE (preferujące ich w stosunku do sieci stacjonarnych) i kilkukrotnie wyższe niż w takiej etatystycznej Francji.
A wynosić one będą (netto):

8,26 gr/min od 1 stycznia 2013 roku i 4,29 gr/min od 1 lipca 2013 roku .

Wielbmy UKE, za to, że nie wywiązuje się nawet ze swoich obietnic !

Jedna myśl na temat “A UKE dalej na smyczy oligopolu GSMów :(

  1. Ja bym raczej skłaniał się ku działaniu przede wszystkim na rzecz Orange czyli tepsy po liftingu. Proszę zwrócić uwagę na ostatnie protesty KIGEiT w sprawie uwolnienia lokalnych rynków, na kary jakie spadały na konkurentów Orange’a, a które nie broniły się w sądzie. Tak czy siak UKE samo potrzebuje kontroli, co do tego pełna zgoda.

Odpowiedz