Już nas kontrolują w domach, kiedy w autach?

Masz nowy skaner albo drukarkę? To spróbuj zeskanować i wydrukować banknot.  Nie udaje się?

Dostajesz komunikat, że fałszowanie pieniędzy jest przestępstwem choć Ty żadnego fałszerstwa nie chcesz zrobić tylko sobie wydrukować plakat na ścianę?

„Dodaliśmy do naszego flagowego produktu Adobe Photoshop algorytm zabezpieczający przed drukowaniem zeskanowanych banknotów – przyznaje Paweł Molga z firmy Adobe.

„Nasz sprzęt ma zainstalowane oprogramowanie rozpoznające próby kopiowania banknotów – przyznaje Mariusz Ożarowski z Lexmark Int. Polska.
źrodło: newsweek.pl

Nadgorliwość producentów czy też zostały do tego po cichu zmuszone przez władze?

Niby śmieszne, ale jakoś do śmiechu mi nie jest.

To kolejna cegiełka niszcząca prywatność i otwierające okno dla Władzy Wielkiego Podglądacza.
Pytanie za 100 diamentów – kiedy zaczną kontrolować nas w autach montując Elektronicznych Kapusiów, które same przez wmontowaną komórkę powiadomią Serwer Władzy o przekroczeniu przez nas prędkości, który potem wystawi automatycznie mandat i równie automatycznie ściągnie kasę z konta?  Pomrocznowidztwo?

No to zobacz na nowe ustawy nakazujące gromadzić operatorom  CAŁĄ naszą aktywność dokonywaną przez ich łącza. Czyli nic innego jak podsłuch totalny.  Aż dziwne, że Władze zatrzymują się w pół kroku, ale o tym piszę już w notce „11 przykazanie: I otworzysz się cały przed Władzą i Telekomem”

Odpowiedz