Maffashion i Orange przegięły – to MUSI zostać ukarane!

Są takie chwile, gdy nawet człowiekowi z zasady nie przeklinającemu, cisną się na usta same bluzgi i wyzwiska.  Tak jest tym razem i pierwotna wersja tego wpisu była pełna niecenzuralnych słów. Dlatego dałem sobie czas na ochłonięcie i ich usunięcie. Ale możecie sobie w myślach je dopowiedzieć.  A o skąd te nerwy?  Ano z powodu przekraczającej wszelkie granice przyzwoitości akcji reklamowej Orange oraz Maffashion, polegającej na OSZUKANIU ludzi w sprawie potrzebnej pomocy w odzyskaniu (rzekomo) skradzionego jej telefonu. Pomocy polegającej na rozpoznaniu złodzieja z wpadających fotek na chmurowe koncie Maffashion. Ja $#%#$!!!  Po prostu nie do wiary!  Jakbym taką akcję umieścił w książce, filmie czy czymkolwiek to by ludzie ją wyśmiali jako całkowicie niemożliwą i absurdalną. A to się stało naprawdę!

Orange – co będzie następne!?
Może reklamowa „zgrywa” z dzieckiem proszącym o pomoc w zebraniu środków na operację jako reklama płatności smartfonami?
Albo może fałszywy reportaż „Babcia uratowała wnuczkę pogrzebaną w śpiączce” jako reklamę abonamentu bez ograniczeń nju?
A może jakieś fałszywe alarmy coby zareklamować bezpłatne SMSy ?

Nie, nie i jeszcze raz NIE!  To MUSI zostać ukarane!
Wielokrotnie narzekam na to, że korporacyjne sitwy – jak policjanci, sędziowie, lekarze – są całkowicie bezkarne bo nie chcą sami oczyszczać swoich szeregów a innym nie pozwalają. Dlatego nie można odpuścić Maffashion i Orange. Oni muszą za tą akcję reklamową naruszającą wszelkie normy ponieść karę.  I to nie w formie środowiskowego ostracyzmu (w co wątpię znając sprzedajność blogerów),  odejścia odbiorców (w co też wątpię, dyć Polacy lubią być dymani co widać przy każdych wyborach), ale solidnej kary finansowej nałożonej przez UOKiK.
Czy się jej doczekamy?

Niestety nie potrafię zalinkować filmu z profilu fb więc jak chcecie to musicie sami sobie wynaleźć jej profil na FB i obejrzeć wyjaśnienia.

p.s.
Już mi się nawet nie chce mówić o kompletnym zeszmaceniu reputacji blogosfery, o ile jeszcze jakąkolwiek miała itp. rzeczach.   W końcu wartości nie mają już dziś żadnej wartości.

Dopisek

Wypowiedź Orange zamieszczona na jej profilu:
Orange: Dziękujemy wszystkim za zabawę. Po reakcjach widzimy, że akcja przypadła Wam do gustu, co bardzo nas cieszy

JA PIERDOLĘ !

31 myśli na temat “Maffashion i Orange przegięły – to MUSI zostać ukarane!

 1. Arek,
  Co ty się przejmujesz jakąś głupią kampanią, która cie nie dotyczy???
  Normalny człowiek ja zobaczy „news” typu
  „Złodziej ukradł Maffashion telefon i wrzucał fotki na chmurę.”
  powinien przewijać dalej albo wyjść z tej strony.

  PS.
  W gospodarce rynkowej, prawie każdy bloger czy inny pismak jest na sprzedaż. Jeszcze tego nie załapałeś???
  Zobacz, że w dzisiejszych czasach działalność niekomercyjna np. charytatywna czy choćby zwykła jednorazowa pomoc jest uznawana za frajerstwo:

  1. Tak samo mówił pewien ksiądz jak przychodzili po rabina.
   Potem przyszli po niego.

   Tak więc – dotyczy mnie i dotyka jak najbardziej.

     1. ARNOLDZIE,

      Ja już nie jeden raz pisałem tutaj, że MOŚKI TO POTĘGĄ. Oni żyją z dymania innych, dlatego będą dymać frajerów do końca świata i o jeden dzień dłużej.

      Pozdrowienia dla dymających MOŚKÓW
      oraz dla dymanych GOJÓW tego świata,

      ROMAN WŁOS

     2. PANTEK,

      Gdzie Ty ciągle wynajdujesz te komunizmy/socjalizmy. Ta pinda jest tak durna, że nawet nie rozumie tego co powiedziała –
      ……. Podkreśliła przy tym, że w jej kraju do 5 proc. najbogatszych należy aż 2/3 całego bogactwa kraju……

      Przecież to jest debilizm – z definicji – najbogatszy to ten, który ma najwięcej. Więc do kogo ma należeć 2/3 bogactwa kraju.

      Równie genialne może być stwierdzenie mówiące, że najwięcej kradną złodzieje, najwięcej piją pijacy, a strażakom najbardziej robota pali się w rękach, bo oni boją się pożaru panicznie jak ognia.

      Pantek, wszelkie komuchy, socjalisty i inne nieroby zawsze będą jęczeć.

      A jeżeli Ty zazdrościsz bogatym, to żałuj, że nie uczyłeś się fachu złodzieja tak jak to czynią Mośki.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. Ogarnij się – i STRZEŻ SIĘ WSZELKICH SOCJALIZMÓW. I debilizmów w stylu, że do bogatych należy najwięcej bogactwa.

      p.p.s. Było kilku takich debili jak np. Janosik, Robin Hood i inne ciule. Odbierali bogatym, potem dawali biednym. Wtedy biedny stawał się bogaty i miał znów odebrane. A jak mówi znane przysłowie — Kto Daje, A Potem Odbiera, Ten Się W Piekle Poniewiera.

      Dlatego Słowo Boże mówi jasno – Temu Co Ma (bogatemu) będzie dodane, a temu co nie ma (biedakowi) będzie zabrane. Widzisz – to jest Żydowska Mądrość.

     3. ROMAN WŁOS,
      Czepiasz się na siłę słówek słówek. Sformułowanie 5% najbogatszych jest według mnie jak najbardziej poprawne, bo bierze te 5% jako całość i podaje stosunek względem całości.
      Jak miała to napisać inaczej????
      „Do 5% ludzi z których pierwszy jest najbogatszy, a każdy następny równie bogaty lub mniej a jednocześnie więcej lub tyle samo co poprzedni należy 2/3 bogactwa”????

      Nie chodzi o to że są ludzie bogaci tylko o to, że pierwszy są coraz bogatsi a biedni są coraz biedniejsi.
      W Polsce nie istnieje chyba nawet klasa średnia(no może samorządowcy???).

      A co ciekawe to w Polskie Konstytucji jest o zrównoważonym rozwoju:
      „Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju.”
      Czyli Polska Konstytucja jest za RBE.

      Romanie, TY też jesteś za RBE ale nawet o tym nie wiesz:
      „Tak więc normalny kraj powinien wyglądać tak – niewielka garstka ludzi produkuje, pozostali dostarczają jej surowce, zapewniają bezpieczeństwo, rozrywkę, opiekę medyczną, itp. Jednym słowem robią wszystko aby ta garstka ludzi mogła bez stresu i wysiłku zaopatrzyć całą populację w niezbędne dobra.”
      https://romanwlos.wordpress.com/2012/11/03/jak-powinien-wygladac-normalny-kraj-i-normalne-panstwo/

      To jest jak najbardziej myślenie w kierunku RBE.
      Dodałbym „niewielka garstka ludzi(której nie mogą zastąpić maszyny) produkuje…”

     4. PANTEK,

      Bogaty jest dlatego bogaty, bo poza tym, że jest skurwysynem, który rucha biedaków, to ma nieodpartą chęć bogacenia się. I to jest naturalny, zdrowy objaw.

      Natomiast biedak jest matołem, który ma w dupie gromadzenie bogactwa i dlatego nadal pozostanie biednym głupkiem.

      I właśnie na tym polega życie. Życia to walka, życie to ruchanie jednych przez drugich.

      PANTEK, spróbuj znaleźć w POlsce rzetelnych pracowników – rzecz niewykonalna. Biedak ma w dupie twoją ofertę zarobku, a bogaty sam szuka ludzi do roboty.

      Strzeż się komunizmów/socjalizmów.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. Ten eurosocjalizm całkiem Mi się spodobał. Znowu jadę poznać Unię za pieniądze Unii. Tym razem Unia zaoferowała Mi NIELIMITOWANE rozmowy oraz 3 GB internetu w całej Unii.

     5. ROMAN WŁOS,
      Dlatego obecny system gospodarczy jest idiotyczny a do tego autodestrukcyjny bo opiera się na dymaniu(FBE czyli FUCK BASED ECONOMY).

      ROMAN KLUSKA jakoś dał radę znaleźć rzetelnych pracowników.

      Ja powiem w drugą stronę. W Polsce prawie nie możliwe jest znalezienie pracy w normalnej firmie.
      O ironio większość jest gospodarką rynkową czy jak kto woli za kapitalizmem (komunizm to też de facto gospodarka rynkowa tyle, że „rynek” jest państwowy) jednocześnie każdy się pcha drzwiami i oknami do firm państwowych czyli komunistycznych.
      Z tego co pamiętam to nawet Arek w jednym z postów pisał coś co w zamyśle mówiło, że chciałby się dostać na urzędnicze stanowisko.

     6. PANTEK,

      Już nieraz pisałem Ci, że KAŻDA gospodarka jest rynkowa. Rynek to inaczej FORUM. Tutaj na blogu też masz rynek.

      Wiedz, że Ja nie jestem za jakimś RBE czy innymi dziwactwami typu komunistycznego.

      I jeszcze raz Ci powtarzam – nie cytuj (a jeszcze lepiej – nie czytuj) bdur typu – bogaci posiadają bogactwo.

      Bogaci właśnie dlatego są bogaci, że posiadają coś czego nie posiadają biedni.

      Jako, że zasoby są OGRANICZONE

     7. ….. . coś Mi się niechcący nacisnęło i wyszła Mi Rozmowa Niedokończona…..

      ciąg dalszy –

      Jako, że zasoby są ograniczone, to bogacić można się tylko kosztem biednych.

      A rozmaici komunistyczni ulepszcze świata chcąc zabierać bogatym (czyli Mośkom) i dawać (za darmo jak w RBE) jakimś biednym ciulom.

      Dlatego ufaj w mądrość Mośków czyli w Słowo Boże (ta nazwa to też Mośkowski marketing) – Bogatemu Zostanie Dodane, A Biednemu Zostanie ZABRANE.

      Tak działa świat od miliardów lat. I dzięki temu istnieje życie.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. Roman Kluska to tylko tzw. pożyteczny idiota – narzędzie w rękach Mośków. Dopóki był potrzeny, to Mośki Go popierały. A potem dostał kopa w dupę na zasadzie – Murzyn Zrobił Swoje, Murzyn Może Odejść.

 2. Dla mnie to jest przegięcie pod innym względem. Raz, że nawet jeśli ten mężczyzna ukradł telefon to fotkę powinna obejrzeć tylko policja, a nie cała Polska. Dwa, że to wcale nie musiał być złodziej a np. osoba która ten telefon dostała albo kupiła. Nawet sądy nie mogą z marszu udostępniać wizerunku, a tu blogerka sobie na to pozwala.

  1. Jakim intelektualnym zerem trzeba być żeby napisać, że jeśli kółko wzajemnej adoracji nie działa na zasadzie adoracji absolutnie bezwarunkowej to w ogóle grupa NIE ISTNIEJE. Jak ktoś śmie krytykować coś co mu się nie mieści w głowie.
   No to pisał jakiś debil, którego czytać dalej nie ma sensu. Takiego debila nie da się wytłumaczyć w żaden sposób.

  2. Obejrzałem jej bloga i rozumiem o co chodzi temu stulejarzowi… Dojrzały jest widać na jakim poziomie skoro niedopuszczalna dla niego jest krytyka z samej zasady w „środowisku” więc fapuje przy fotach ślicznej dziewczyny i wydaje mu się pewnie że jak się skompromituje bardziej niż ona tym bełkotem to może łaskawiej na stulejarza ta ślicznotka spojrzy… Dziwniejsze że ten reprezentant gimbazy intelektualnej tam się przedstawia jako założyciel stowarzyszenia koła wzajemnej adoracji.. Hańba normalnie, jedyne co mi przychodzi na myśl.

 3. ARNOLDZIE lub PACJENCIE tego bloga !!! Czy może Mi ktoś wyjaśnić o co tutaj w ogóle chodzi – w tym wpisie Arnolda oraz w tutejszych komentarzach ??? Ja nie oglądam telewizji, nie czytuję gazet, radia słucham rzadko. A w internetach nic nie piszą o jakichś MafiaFashion ani o Orangutanach.

  Czytam te Wasze wpisy lecz to jest dla Mnie jakieś niezbyt-science-fiction. Jedynie widać, że Mośki dymają na każdy sposób.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Każdy kto idzie nie wybory może oddać swój głos na listę, na której Ja jestem – lista Demokracji Bezpośredniej. Wybory i tak nic nie zmienią, ale ludzie będą mieć frajdę.

  1. Orange wymyśliło sobie akcję reklamową dla swojej „chmury”, która polegała na tym, że pewna blogerka (Maffashion) ściemni swoich czytelników, że ukradziono jej telefon, a potem poprosi ich o pomoc w rozpoznaniu złodzieja po fotografiach jakie on robił sobie i swoim znajomym. Jak wymyślili tak zrobili. Na dodatek temat automatycznego przesyłania zdjęć z ukradzionego aparatu na chmurowe konto rzekomo pokrzywdzonej Maffashion podchwyciły różne media.
   Ludzie się w to wkręcili a wtedy… wyszło szydło z worka, że zrobiono z nich wała by się tylko rozreklamować.

   1. ARNOLDZIE,

    Ja tu nie widzę nic złego. Po prostu Mośki po raz kolejny pokazały, że mają łeb na karki a Goje są głupie do POtęgi. Co złego jest w dymaniu frajerów, którzy tylko wtedy są szczęśliwi kiedy są dymani.

    Swoją drogą, to już sam fakt, że taki frajer ogląda lub słucha bądź czytuje publikatory czyni Go frajerem godnym wydymania.

    Ja dawno temu uświadamiałem uczestników prania mózgów w AmWay – zostałem przez Nich wyklęty. Innym razem zabrałem głos na spotkaniu gdzie łowiono frajerów do firmy Aegon – zostałem zbesztany przez frajerów, którzy krzyczeli, że zostałem nasłany przez konkurencję aby zabrać Im życiową szansę na zostanie bogatym.

    Dlatego mówię – Mośki powinny doić jak najwięcej, bo wtedy kapitał przechodzi od frajerów do przedsiębiorczych czyli we właściwą stronę.

    A tak w ogóle, to uważam, że Ty – Arnoldzie – także wkręciłeś frajerów w durną dyskusję więc masz ubaw po pachy.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Niebawem znowu jadę na objazd Europy za unijne pieniądze w ramach programu Poznaj Swoją Unię Europejską Za Unijne Pieniądze.

    ………………………………………………………………………………………………………

    1. ROMAN WŁOS,

     Czytając twój komentarz pomyślałem od dniu wczorajszym, kiedy byłem w biedronce.
     Ekran był tak ustawiony, że widziałem listę zakupów osoby obsługiwanej będąc następny w kolejce.
     W pewnym momencie patrze na ekran a tam na liście woda polaris, którą ja kupowałem, a nie ta babka przede mną. Mówię coś w stylu „chyba pani nabiła tą wodę”. Kasjerka na to coś w stylu „nie nabiłam”, a babka klienta powtarza „nie nabiła”. Wobec konstytucyjnej większości 2/3 i zasady „chcącemu nie dzieje się krzywda” nie ponawiałem dalej rozmowy na ten temat.

 4. PANTEK,

  Nie pij tego syfu Polaris. Ja jeszcze mam w pojemniku wodę kranówę z BEZPŁATNEGO kibla we Francji – jest fajna do picia, ale nie zmywa mydła – patrz – TWARDOŚĆ WODY (za miękka) oraz wodę kranówę z włoskich dolomitów – jest super.

  PANTEK, pamiętaj – jesteś tym co jesz i pijesz, co palisz i co ruchasz. Picie, Palenie, Ruchanie to decydujące czynniki.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Moim zdaniem – słowo Biedronka – należy pisać zaczynając z WIELKIEJ litery.

  1. ROMAN WŁOS,

   Miałem tyle pieniędzy przy sobie, że starczyło tylko na POlaris 🙂
   Pisanie nazwy tego popularnego w Polsce sklepu z dużej jest moim zdaniem krzywdzące wobec tych biednych zwierząt(biedronek).

 5. ROMAN WŁOS,
  Według ogólnie przyjętej definicji rynku to nie każda gospodarka jest rynkowa.

  System rynkowy(tak jak każdy inny system) w końcu padnie. Nic nie jest wieczne:
  https://czystademagogia.wordpress.com/2014/08/02/upadek-systemu-rynkowo-monetarnego-jest-nieunikniony/

  Jak będę miał czas i siłę to napiszę o „nowych miejscach pracy”, a później może też o „wzroście gospodarczym”. Ale będę musiał się narobić przy obu tematach.
  Ludzie po prostu nie rozumieją jak to funkcjonuje i myślą, że to tak wszystko mądrze pomyślane przez mądrych ekonomistów w porównaniu do komuny 🙂

Odpowiedz