Mistrzostwo świata koncernów butelkowanej wody.

Za mojej młodości piło się wodę z kranu lub studni. Oczywiście, zwykle po profilaktycznym przegotowaniu. Dziś widuję ludzi, którzy nie tylko piją wodę butelkowaną, ale także robią z niej herbatę, choć zupy nadal gotują na kranówie i jakoś to ich nie truje i nie widzą w tym braku logiki/ 🙂
Ale to, że producentom wody butelkowanej udało się tak przekręcić społeczne nawyki to mistrzostwo świata.
Pal licho jeszcze rzeczywiste wody źródlane – są ludzie, co wierzą w ich magiczną moc i nic tego nie zmieni. Pal też licho tych co mają problem z jakością wody ze studni, ani nie mają dostępu do dobrej jakości wody wodociągowej.
Ale Ci co mają wodociągi i wodę doskonałej jakości (jak np. Wrocławianie) to po kiego trwonią kasę na sztucznie robioną?
Bo większość wód butelkowanych to zwykła destylowana woda lub jej odpowiednik – czyli przefiltrowana odwróconą osmozą – która potem zostaje specjalnie domineralizowana dla smaku i składu.
Za to kosztuje tak z 2-3 tysiące razy więcej – tak, to nie pomyłka! – a butelki po nich to dodatkowy problem.
Ale co z tego?  Ludziska jak widać są glupio podatne na marketingowe ściemy.

Dla mnie to co zrobiły koncerny butelkujące to mistrzostwo świata 🙂

Jedna myśl na temat “Mistrzostwo świata koncernów butelkowanej wody.

  1. Dzisiaj woda w wodociągach jest dużo lepszej jakości niż woda ze studni, która niemal zawsze ma przynajmniej okresowo jakieś, choć drobne, zanieczyszczenia bakteriologiczne. Zanieczyszczony jest także pewny niewielki procent wody butelkowanej, poza tym wiele osób nie zwraca uwagę na prędkość rozwoju drobnoustrojów! Woda butelkowana po 24h od otwarcia nie nadaje się do spożycia i staje sie powoli niebezpieczna a są ludzie, którzy kilka dni potrafią pić jedną butelkę. W wodzie wodociągowej jest to (zanieczyszczenie) niedopuszczalne ale mamy za to chlor. Więc wystarczy wodę z kranu przegotować lub nawet bez gotowania zastosować jakiś tani filtr dzbankowy i jest lepiej niż z woda butelkowaną w wielu przypadkach.

    Kwestia wody butelkowanej to też smak.. w zależności od składu wody różnią się znacznie smakiem. Jeśli wypijesz kawę lub herbatę z wody osmotycznej to smak jest zdecydowanie lepszy niż ze zwykłej wody.

Odpowiedz