niePoważny błąd bezpieczeństwa przy logowaniu się do Facebooka.

Nie wiem czy ten błąd można potraktować humorystycznie, czy też jako poważny. Nie chce mi się dziś zbytnio wysilać z myśleniem, więc Wam pozostawiam ocenę potencjalnym skutków, możliwości i zagrożeń. A sprawa jest taka, że: aby zalogować się na FB trzeba podać e-mail* i hasło, jednakże okazuje się, że e-mail wcale NIE MUSI być prawidłowy, czyli zgodny z tym na jaki założono konto. Może być zmieniony a mimo to można się zalogować. Można w e-mailu pozmieniać literki a i tak się zalogujecie na swoje konto np.  jeżeli macie e-mail  jankowalski@kowalski.com to zalogujecie się wpisując (przykłady):
lski@kowalski.com
jankowalski@kooowalski.com
adamkowalski@kowalski.com
janek.kowalsski@kowalski.com  itd.

Sprawdźcie, pobawcie się zmieniając Wasz email w okienku logowania. Przekonacie się sami 🙂
Nawet nagrałem filmik poglądowy, ale zdecydowałem się go jednak nie pokazywać bo bawiłem się na swoim koncie a nie chce mi się (leń mnie dziś dopadł) zamazywać prywatnych rzeczy widocznych po zalogowaniu. Tak więc musicie pobawić się sami i ocenić czy to tylko zabawne czy może być z tego jakiś pasztet. Bo tak się dziać nie powinno w żadnym wypadku.

p.s.

Błąd wykryła koleżanka – chwała jej za popełniony błąd we wpisywaniu i zauważenie tego!. Ale ona nie prowadzi bloga, więc wpis powstał u mnie 🙂

11 comments On niePoważny błąd bezpieczeństwa przy logowaniu się do Facebooka.

Odpowiedz

Site Footer