11 blogów, które nic nie wniosą do Twojego życia.

Właśnie znajoma powiedziała mi, że Kominek – upss… teraz Jason Hunt – znowu odgrażał się, że robi ranking blogów. Zdziwiłem się bo przecież blogosfera odchodzi już w niebyt i staje się marginesem marginesu. I w ogóle w Internecie też nie ma już nic ciekawego do konsumowania. Z czego więc robić ranking!?  I wtedy mnie olśniło!  Też zrobię swój ranking! I o to macie i smućcie nim oczy jeśli nie żal Wam straconego czasu 😉

Kolejność zupełnie przypadkowa – nie jest ani alfabetyczna, ani wg stopnia bufonady. Tak mi się ułożyły karteczki z zapisanymi ich nazwami.

ArnoldBuzdygan.com – Wydarzenia Komentarze Refleksie
Twój czas jest dla niego najważniejszy. Dlatego publikuje jak najrzadziej byś go za dużo nie stracił.

Bedkowska.es – Blog psychologiczno-ironiczny
Jeśli nie wiedziałeś, że powszechnie lansowanym przepisem na popularność bloga jest popełnianie wpisów zaczynających się cyfrą (patrz wyżej na tytuł mojego wpisu) to ten blog dobitnie Ci to uświadomi. Tam każdy wpis trzyma się tej światłej reguły.
Niestety co do treści to nie podpowiem Ci, które wpisy są tam ironiczne, a które na serio, bo wszystkie wyglądają mi na ciągnięcie łacha z czytelnika. Masz czas to czytaj i rozważaj to sam godzinami.

NaTemat.pl – jesteś u siebie.
Czy może być coś bardziej nudnego niż bycie u siebie? Przecież jakbyś się nie nudził to byś nie zaglądał gdzie indziej tylko został u siebie.
Niestety poziom nudy trzymają tamtejsze wpisy pomimo setek publikujących w tym miejscu. A może właśnie dlatego? Ale skoro masz czas by go trwonić to możesz to robić na szukaniu wpisu-perełki. Jak coś znajdziesz daj znać. Do zobaczenia za lat ileś 😉

JasonHunt.pl – The Lifeway
Tomasz Tomczyk vel Kominek vel Jason Hunt mówiący o sobie, że mówią o nim, że jest Królem Blogerów, żyjący bezstresowo i bez brakowania mu braku wolnego czasu.  Markę Jason Hunt stworzył na potrzeby rynku zagranicznego, dlatego domenę ma z międzynarodową końcówką „.pl” a nie zaściankową „.com” . Blog 100% bezużyteczny dla Ciebie, bo jak sam autor przyznaje, nie jesteś w stanie przeżyć jego wspaniałej drogi życia. Po prostu – nie jesteś Kominkiem, Kominek jest tylko jeden i nawet nie pomoże żadne klonowanie przez Chińczyków.

paweltkaczyk.com/pl/ – I make my living by telling stories
Paweł Tkaczyk należy do tzw. sprzedawców powietrza ups… „opowiadaczy historii” bo przecież „wszystko jest sprzedażą”. Znany jest z lansowania czegoś co nazywa „grywalizacją”. Czymże ona jest? Oddajmy mu głos:
„Grywalizacja to wstrzykiwanie elemementów frajdy do rzeczy, które normalnie jej nie sprawiają”.
Czyż to nie jest miodne?
Idziesz do dentysty a ten natchniony radami Pawła wstrzykuje Ci znieczulenie, po czym wyrywa zęba swojej asystentce zamiast Tobie. No i wychodzisz z frajdą po pachy.
W myśl tej maksymy -pewnie obawiając się, że czytanie jego bloga nie sprawia frajdy – Paweł rozdaje u siebie prezenty: „Lubisz dostawać prezenty? Mój newsletter jest ich pełen”.
Może św. Mikołaj powinien sobie go pożyczyć na 6 grudnia?

AndrzejTucholski.pl  – Strategie projektowania życia
Jeśli gnębi Cię pytanie „jak żyć, panie premierze!?„, to jego blog jest dla Ciebie! Jest takie przysłowie, że „Ślepy prowadzi Głuchego”, które może tam pasować idealnie. Dlatego Andrzej Tucholski, dwudziestoparolatek i  złote dziecko Internetu (wg Kominka,  więc bądź pewien jego obecność także w kolejnym rankingu), udziela tam rad życiowych wszelakich, które… zaiste nic nie wniosą do Twojego życia.

Spidersweb.pl – Opinie i analizy na temat technologii
Nie daj się zwieść opisowi, więcej tam filozofowania, wróżenia przyszłości itd. niż czystej technologii. Zresztą to jakiś smutny trend na tego typu blogach, dlatego długo się wahałem, który dać za przykład. W końcu padło na spidersweb.pl z czystej prywaty, a dokładnie z powodu zawracania mi głowy niejaką Gabi. Docierają bowiem do mnie nieustannie zapytania tudzież bardziej oznajmienia, że czytają jej komentarze i autorzy (redaktorzy?) spidersweb twierdzą, że to… ja. Najwyraźniej kobieta nie może być oczytana, wyedukowana i co gorsza cholernie inteligentna (skoro podziela w dużej części moje poglądy to jest to fakt niepodlegający dyskusji!).  W takiej sytuacji musi to nie jest kobieta tylko skrytomężczyzna. Ba! Nawet pewne, że o imieniu Arnold. No to macie w zamian spiderweba w moim rankingu 😉

Wszystkie blogi rodzicielskie, ups… parentingowe!
Specjalnie nie odsyłam tutaj do konkretnej domeny bo ostatnio każda matka czuje się zobowiązana do zakładania takich blogów.  I choć mój wujek zwykł mawiać, że „zanim miałem dzieci to miałem kilka pomysłów na ich wychowywanie a po kilku odchowanych dzieciach nie mam już na to żadnego pomysłu” to tam znajdziecie tony pomysłów na wychowanie swoich pociech. I będziecie szczęśliwi bo porady są wzajemnie wykluczające się, więc na pewno znajdziecie takie pasujące do tego co robicie, albo planujecie robić.
O! I na wielu znajdziecie przestrogi przed pedofilami czyhającymi z nieświeżym oddechem na zdjęcia Waszych dzieci umieszczane w sieci. Potworność nad potwornościami!

Pewnie zapytasz – I to już cała 11!?

Widocznie… ciąg dalszy nastąpi. Bądź w kontakcie tego wpisu 🙂

p.s.
Wybaczcie, że nie linkuję.

4 myśli na temat “11 blogów, które nic nie wniosą do Twojego życia.

 1. ARNOLDZIE,
  Po przeczytaniu Twojego wpisu zajrzałem na blog Bedkowska.es. Przeczytałem tam ze dwa artykuły. Pod jednym z nich zamieściłem komentarze.
  I wiesz co??? Ta durna pinda zablokowała Mnie na swoim blogu, a Moje komentarze (za wyjątkiem jednego) skasowała.
  W przeszłości miałem do czynienia z ludźmi studiującymi pseudonaukę zwaną psychologią. W większości to byli kompletni durnie.
  Wygląda na to, że nic się nie zmieniło w tej materii.
  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS
  p.s. Dałbyś radę zrobić coś z tym dziadowskim Discusem????

 2. ARNOLDZIE,
  Zrób coś z tym dziadowskim Discusem. Nie dość, że nie można znaleźć wyświetlanego komentarza, to na dodatek nie wyświetla wszystkich komentarzy.
  W tym wpisie, widnieje informacja, że Ty zamieściłeś komentarz, ale podczas ładowania strony – naprzód widnieje cyfra 2 w rubryce Komentarze, a po załadowaniu strony ta cyfra zmienia się na 1.
  Coś jest nie tak z tym Discusem. Widać twórcy tego Discusa nie wiedzą, że ambitny programista wiesza się razem ze swoim programem.
  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

Odpowiedz