Tragiczne zamachy w Paryżu obnażają skutki niedostępności broni dla obywateli.

Ponad 140 ofiar, w tym około 100 osób zamordowanych bez pośpiechu, strzałami z bliska:
„terroryści spokojnie zabijają zakładników, przeładowują broń i w ciszy zabijają następnych”.
Przyznajmy to sobie szczerze – jesteśmy całkowicie bezbronni wobec takich ataków, państwo nie jest w stanie nas przed nimi obronić. Możemy bronić się wtedy tylko sami, gdybyśmy… no właśnie! Gdyby wśród tych prawie 1500 osób obecnych na sali Bataclan byli ludzie mający przy sobie broń to nie doszłoby aż do tak strasznej masakry – terroryści zostaliby przez nich zastrzeleni zanim przeładowaliby broń albo i jeszcze wcześniej. Niestety we Francji, tak jak i w Polsce, jest ogólny zakaz noszenia przy sobie broni palnej, tam nie nosi jej nawet wielu policjantów! Oczywiście ani przestępcy ani tym bardziej terroryści nic sobie z tego zakazu nie robią. A zwykli ludzie w razie takiego ataku mogą tylko bezradnie i w rozpaczy czekać na egzekucję, swoją i swoich bliskich. 🙁

CZAS TO ZMIENIĆ!

Najwyższa pora by przyjąć zasadę, że broń powinna być o wiele łatwiej dostępna i może być noszona. Co nie znaczy, że wydawana bez kursów i przeszkoleń.  Niech każdy chętny przejdzie kurs, obowiązkowo obejmujący zapoznanie się ze skutkami postrzałów (strzały do żelatynowych bloków, oglądanie filmów medycznych dotyczącymi tego zagadnienia itp.), zachowania w różnych sytuacjach (schematy), sposoby zabezpieczenia broni przed dziećmi itd. itp.
Chociaż…
Dziś bez żadnego zezwolenia i problemu można kupić tzw. broń czarno-prochową, w tym repliki rewolwerów. I choć załadowanie takiej broni jest bardziej skomplikowane niż dzisiejszej  i trwa dłużej, to jednak jest to broń jak najbardziej groźna i śmiertelna. W XIX wieku przy użyciu takiej broni zabito całe rzesze ludzi.  I co? Czy ktoś słyszał by w Polsce doszło do morderstw przy użyciu tego typu broni?  Może więc warto pójść krok dalej i dać ludziom MOŻLIWOŚĆ SKUTECZNEJ SAMOOBRONY?
Czy też musi także u nas dojść do tak tragicznych zamachów by coś w tej sprawie zaczęło się dziać?
Oczywiście nie wierzę, by inicjatywa o większym dostępie do broni wyszła ze strony Władz. One zawsze wolą rzeszę nieuzbrojonych poddanych niż uzbrojonych obywateli. Dlatego to my, poddani Buraczanej, musimy sami zacząć się domagać prawa do broni. I to jak najszybciej, zanim dojdzie do podobnej tragedii i u nas.

9 myśli na temat “Tragiczne zamachy w Paryżu obnażają skutki niedostępności broni dla obywateli.

 1. Arek,
  1. Nie ma dowodu na zamach i ofiary śmiertelne.
  2. Największym terrorystą jest państwo(np. w Polsce wiele ludzi boi się powiedzieć policjantowi, że jego „rutynowa kontrola drogowa” jest bezprawna)
  3. Te 100…200…czy nawet 300 osób to waciki:

  „Dziennie w wypadkach ginie średnio 15 osób, a 160 zostaje rannych.”
  https://www.pck.pl/pages,147_190.html
  „Co 10 sekund jedna osoba, a w skali roku 3,3 mln ludzi umiera na świecie z powodu picia alkoholu”
  https://losyziemi.pl/rocznie-umiera-z-powodu-alkoholu-3-3-miliona-osob-czyli-co-10-sekund-jedna-osoba
  „Codziennie 16 osób odbiera sobie życie”
  https://www.tvp.info/18959921/16-polakow-dziennie-popelnia-samobojstwo-ginie-wiecej-osob-niz-na-drogach
  „Nawet 15 tys. dzieci umiera codziennie z głodu i chorób będących jego wynikiem.”
  https://polska.newsweek.pl/dramatyczny-raport-pah–codziennie-z-glodu-umiera-15-tys–dzieci-,66092,1,1.html
  4. Broń jest dostępną – wystarczą chęci(„terroryści” jakoś dają radę 🙂 ).

  PS.

  Pewnie niedługo doczekamy „super bezpiecznych” czasów jak na filmikach poniżej:

 2. Arek,
  Media piszą, że państwo islamskie przyznało się do ataku i że „Również Centrum Medialne Al-Hayat – organ prasowy ISIS, przyznaje się do zamachów w Paryżu. Nazywa atak „cudem”.”
  https://swiat.newsweek.pl/francja-zamachy-w-paryzu-seria-atakow-terrorystycznych,artykuly,373987,1.html

  Ja nigdzie u nich nie widzę informacji o tym zamachu. Może ja jakaś sierota jestem i tobie się uda znaleźć. To jest ciekawy temat z tym „oficjalnym przyznawaniem się”…

 3. Arek,
  To co mówią teraz w tv, to dowód na to, że niektórym bardzo się spieszy postawić kolejne ptaszki inwentaryzacyjne przy punktach planu Nowego Porządku Świata/Nowego Porządku Dziejów.
  Jakiś koleś mówił dziś w tv o tym, że „musimy”, zrobić tak jak jest w USA i Izraelu, czyli jeszcze bardziej zacisnąć pasa w kwestii wolności.
  Była też mowa o francuskim odpowiedniku „Freedom Act”.(bodajże już próbowali wcześniej przepchać, ale się nie udało)

  W skrócie PROBLEM>REAKCJA>ROZWIĄZANIE

 4. Arnoldzie,

  Wiedzę teraz w porcie w Dover gdzie czekam na prom do Dunkierki. I powiem Ci, że Ty – chociaż mądry chłopak – za dużo oglądasz filmów, szczególnie kowbojskich.

  Wiedz Mi, że nawet w U.S.A. gdzie ludzie mają nawet cekaemu, nikt by nie zabił terrorysty. Poczytane sobie o wojnie secesyjnej kiedy to wrogie oddziały stały naprzeciw siebie i strzelały w powietrze, bo nikt nie miał odwagi strzelać do ludzi.

  Tylko bandyta, w tym policjant, jest w stanie zabić człowieka.

  A jak chodzi o pozwolenia na broń w Polsce, to wszystko kontrolują Rosjanie. Dlatego nie do puszczą do uzbrojenia Polaków.

  Pozdrowienia z Anglii,
  Roman Włos

 5. Arek,
  https://news.siteintelgroup.com/Jihadist-News/francophone-is-fighter-in-al-hasakah-calls-for-lone-wolf-strikes-threatens-more-attacks-in-france-europe.html
  Ciekawe czemu nie udostępnili tego filmu(można znaleźć jedynie fotki)???
  Ciekawe też dlaczego nagle „Anonymous” postanowili hackować i kasować rzekome profile ISIS ??? Czyżby za dużo pacjentów zaczęło dopytywać o te filmiki i oświadczenia co to ich nikt nie widział tylko media i jakieś inne dziwne organizacje???

Odpowiedz