Tragiczne zamachy w Paryżu obnażają skutki niedostępności broni dla obywateli.

Ponad 140 ofiar, w tym około 100 osób zamordowanych bez pośpiechu, strzałami z bliska:
„terroryści spokojnie zabijają zakładników, przeładowują broń i w ciszy zabijają następnych”.
Przyznajmy to sobie szczerze – jesteśmy całkowicie bezbronni wobec takich ataków, państwo nie jest w stanie nas przed nimi obronić. Możemy bronić się wtedy tylko sami, gdybyśmy… no właśnie! Gdyby wśród tych prawie 1500 osób obecnych na sali Bataclan byli ludzie mający przy sobie broń to nie doszłoby aż do tak strasznej masakry – terroryści zostaliby przez nich zastrzeleni zanim przeładowaliby broń albo i jeszcze wcześniej. Niestety we Francji, tak jak i w Polsce, jest ogólny zakaz noszenia przy sobie broni palnej, tam nie nosi jej nawet wielu policjantów! Oczywiście ani przestępcy ani tym bardziej terroryści nic sobie z tego zakazu nie robią. A zwykli ludzie w razie takiego ataku mogą tylko bezradnie i w rozpaczy czekać na egzekucję, swoją i swoich bliskich. 🙁

CZAS TO ZMIENIĆ!

Najwyższa pora by przyjąć zasadę, że broń powinna być o wiele łatwiej dostępna i może być noszona. Co nie znaczy, że wydawana bez kursów i przeszkoleń.  Niech każdy chętny przejdzie kurs, obowiązkowo obejmujący zapoznanie się ze skutkami postrzałów (strzały do żelatynowych bloków, oglądanie filmów medycznych dotyczącymi tego zagadnienia itp.), zachowania w różnych sytuacjach (schematy), sposoby zabezpieczenia broni przed dziećmi itd. itp.
Chociaż…
Dziś bez żadnego zezwolenia i problemu można kupić tzw. broń czarno-prochową, w tym repliki rewolwerów. I choć załadowanie takiej broni jest bardziej skomplikowane niż dzisiejszej  i trwa dłużej, to jednak jest to broń jak najbardziej groźna i śmiertelna. W XIX wieku przy użyciu takiej broni zabito całe rzesze ludzi.  I co? Czy ktoś słyszał by w Polsce doszło do morderstw przy użyciu tego typu broni?  Może więc warto pójść krok dalej i dać ludziom MOŻLIWOŚĆ SKUTECZNEJ SAMOOBRONY?
Czy też musi także u nas dojść do tak tragicznych zamachów by coś w tej sprawie zaczęło się dziać?
Oczywiście nie wierzę, by inicjatywa o większym dostępie do broni wyszła ze strony Władz. One zawsze wolą rzeszę nieuzbrojonych poddanych niż uzbrojonych obywateli. Dlatego to my, poddani Buraczanej, musimy sami zacząć się domagać prawa do broni. I to jak najszybciej, zanim dojdzie do podobnej tragedii i u nas.

9 comments On Tragiczne zamachy w Paryżu obnażają skutki niedostępności broni dla obywateli.

Odpowiedz

Site Footer