Podsłuchane rozmowy dzieci – „Wolałabyś spotkać Reziego czy być bogata?”

Sylwester z dziećmi – 12, 8,7, 4 lata. Gdzieś tam w środku nocy słyszę „Chodźmy pooglądać Madzię i Tomka”.  W pierwszej chwili myślałem, że dzieciaki przekręciły „Kasię i Tomka” i zdziwiłem się skąd mogą znać ten serial. Dopiero po chwili uświadomiłem sobie, że to chodzi o youtuberów od Minecrafta.  Jednak najmocniejsze padło już po południu:
Wolałabyś spotkać Reziego czy być bogata?„. Odpowiedź na pewno Was zaskoczy 🙂
A brzmiała ona:  Wolałabym spotkać Reziego. 
O ludzie!  Jeżeli 12 latka woli spotkać yotubera Reziego niż być bogata to musi być coś na rzeczy!
Co ciekawe gdy powiedziałem, że przy jej urodzie za trzy lata Rezi [ReZigiusz] sam będzie chciał się z nią spotkać odparła: „Wtedy będzie miał 21 lat i będzie za stary„. Heh… logika nastolatki 😉

A żeby nie było tak słodko dla youtuberów to podpytałem o to kogo jeszcze by chcieli spotkać i byli to sami gracze! W takiej kolejności:
Polski Pingwin vel Stuu, J.Dabrowsky, Multi („Ale jest brzydki” co potwierdzą „Wszystkie osoby z mojej klasy”),  Master Czułek, SKKF, Madzia i Wojtek, Pan Śmietanka, a nie chcą spotkać głupiego Verteza.

Tak czy siak skoro myśli dzisiejszej młodzieży  krążą wokół postaci z youtuba – nawet jeśli to jest tylko jego część – to znaczy, że jest MOC. Moc o jakiej blogerzy roili sobie przez całe lata i nawet się do niej nie zbliżyli. To już jest realna siła oddziaływania a z nią idzie kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

Blogi umarły – niech żyją (gracze) youtuberzy!

p.s.
Choć jak dla mnie to ciągle jest tylko proteza, tak naprawdę cyrk się zacznie gdy ktoś zrobi telewizję na telewizory tak prostą jak robienie kanału na youtube.

Odpowiedz