Uchodźcy czy Najeźdźcy, Imigranci czy Kolonizatorzy?

Ludzkość wędruje od zarania swoich dziejów. Zawsze z przekonaniem, że gdzieś tam za widnokręgiem, za 7 górami i lasami, jest lepsze życie niż tutaj gdzie żyją teraz. Albo ciekawsze. Dzięki temu jesteśmy wszędzie na całej planecie i zaczynamy myśleć o zasiedlaniu innych planet. Dziś też ten gen wędrowny objawia się w turystyce. Od czasu do czasu jednak migracje są tak duże, że przyjmują rozmiary Wędrówki Ludów. Europa doświadczyła w swojej historii wiele fal takich masowych napływów ludności i za każdym razem powodowało to radykalne zmiany na naszym kontynencie. Dziś stoimy u progu kolejnego takiego zalewu masami ludzkimi i jeśli nadal nie będziemy nazywać rzeczy po imieniu i podejmować adekwatnych do tego działań to Europa jaką znaliśmy do tej pory odejdzie w niebyt. I to nie kiedyś tam, za ileś tam pokoleń, lecz już teraz, za kilka lat naszego życia. A właściwie to dzieje się to już DZISIAJ.
Żeby było jasne – jestem zwolennikiem wielokulturowych, wielorasowych, wielonarodowych i kolorowych państw, w których ludzie mieszają się jak w tyglu. Uważam, że jedną z większych zbrodni Hitlera i Stalina popełnionych na Polsce było to, że uczynili nasz kraj homogeniczny narodowościowo i w efekcie smutny, zatęchły. Kilkanaście milionów imigrantów z wszystkich zakątków świata to byłoby coś rewelacyjnego co mogłoby się Polsce przydarzyć w najbliższych latach. Oczywiście gdyby nie drobny szczegół – tak sobie pościeliliśmy, że nikt nie chce w Polsce mieszkać. Nawet Polacy. Oraz istotna przeszkoda – nawet jeśli już ktoś chce zrobić to legalnie to mamy tak absurdalnie niechętne podejście naszych Władz i tak niezwykle opresyjne prawo, wręcz haniebne, że jest to prawie niemożliwe. Ale dość dygresji, wróćmy do meritum sprawy…Gdy pierwszy raz usłyszałem, że „imigranci” płacą kilka-kilkanaście tysięcy euro przemytnikom za przerzucenie ich przez morze, uświadomiłem sobie, że coś mi tu mocno nie pasuje.  Uciekinierzy z terenów objętych wojną mają odłożone kilkanaście tysięcy euro!?  Biedni ludzie z Afryki przemierzają pieszo północne pustynie Afryki i Azji z kilku-kilkunastoma tysiącami euro za pazuchą? I dlaczego na obrazkach widać prawie samych młodych mężczyzn!? Przecież doskonale pamiętam jak wygląda normalny przekrój uciekinierów – to są całe rodziny, często nawet bez dorosłych mężczyzn, z wyraźnie widoczną przewagą kobiet i dzieci. A co my widzimy? Absolutne tego przeciwieństwo!  Czy widzimy młode kobiety? Nie. Całkowity ich brak. Rodziny z dziećmi? Nieliczne*. Za to mamy rzesze przeważnie młodych mężczyzn. Gdzie są ich rodziny? Gdzie matki, żony, siostry, młodsze rodzeństwo?

Czy tak wyglądają typowi uchodźcy czy raczej grupy kolonizatorów a może nawet najeźdźców?

Bo kto finansuje przemyt tych ludzi do Europy? Jaki ma w tym interes i co chce osiągnąć?

Dlatego czas skończyć z głupią polityczną poprawnością, nazywania WSZYSTKICH tych ludzi „uchodźcami” czy nawet „imigrantami”. Potrzebne jest rozróżnienie kto jest kim, potrzebne jest przywrócenie praworządności lub… całkowite otwarcie granic! Nie może być tak jak obecnie, że krytykuje się władze (np. Węgier) próbujące przestrzegać ustalonego w UE prawa i pokazywanie imigrantom, że prawo w UE jest nieprzestrzegane. Należy albo całkowicie otworzyć granice, niech swobodnie przybywają tu całe rodziny (podkreślam: RODZINY!) albo wszystkich nielegalnie je przekraczających internować i skutecznie przesiewać: faktycznych uchodźców i ludzi zagrożonych przyjmować (otworzyć także szerzej możliwość uzyskania wiz na miejscu i normalnego przyjazdu do UE) resztę zaś bezwzględnie odsyłać do ich krajów. A jeśli nie chcą podać kraju pochodzenia to pakować na francuskie Mistrale i wysadzać na plażach Afryki. Nieważne ile to będzie kosztować i ile będzie przy tym krzyku. Nie mamy wyjścia – dziś już tylko nieuchronność przymusowego powrotu może uratować Europę przed zalaniem dziesiątkami milionów kolonizatorów.  Piszę kolonizatorów bo głównie są to ludzie o zupełnie innej mentalności i kulturze niż europejska. I to nie jest problem tylko bogatych krajów UE. To jest także problem nas, problem Polski, Czech, Słowacji itd. bo za kilka lat staniemy się jedyną niemuzułmańską częścią Europy. Na dodatek z powodu naszej własnej głupoty – wolimy hojnie sponsorować uprzywilejowane grupy emerytalnych pasożytów niż zadbać o młode matki – dużo mniej liczną, ba! wymierającą.  A w UE to większość narzuca prawa, do których musimy się potem dostosować, także u nas w Polsce.

Zastanawialiście się z jakimi konsekwencjami takiej sytuacji?

DOPISEK:
Dokładne proporcje wyglądają tak:
Dzieci – 13%
Kobiety – 12%
Mężczyźni – 75%

Źródło: https://data.unhcr.org/mediterranean/regional.html

26 myśli na temat “Uchodźcy czy Najeźdźcy, Imigranci czy Kolonizatorzy?

 1. A weźmy pod uwagę jeszcze fakt, że nie chcą być umieszczani w obozach dla uchodźców jak i próbują przegonić Greków z ich domów…

 2. ARNOLDZIE,
  Dobrze kombinujesz, ale zapominasz, że to jest robota Mośków. Mośki boją się, że w Izraelu niebawem wybuchnie pokój, a to będzie koniec Izraela. Mośkowski Izrael istnieje tylko dzięki wojnie. Dlatego te spryciule kombinują jak mogą aby znowu mieć pretekst do tłuczenia Moslemów.
  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS
  p.s. Taka muzułmańska Polska to byłaby całkiem fajna rzecz.

  1. Piszesz głupoty.To Arabia Saudyjska i kuwejt oraz inne islamskie panstwa realizują swój plan islamizacji Europy a potem świata.Co ma do tego Izrael?
   widzę że propaganda od wieków wyprała co niektórym mózg.Nie jest zagrożenie dla Europy Izrael ale kraje muzułmanskie.Izrael moze być wybawieniem , bo tylko oni potrafią walczyć z arabmi.

 3. Arek,

  Ja się cieszę z tej całej sytuacji. To kolejna szansa na rozpad tej szemranej organizacji zwanej Unią Europejską(Niemcy i Austria właśnie przywróciły kontrole graniczne).

  Polska powinna w ramach wdzięczności przyjąć każdą ilość uchodźców i innych podpiętych do pielgrzymi, ale pod warunkiem, że będą chcieli dobrowolnie(

  Nikt nie zauważa faktu, że siłowe przeniesienie osób do innego kraju, którego nie są obywatelami i trzymanie ich tam na siłę to porwanie, które w UE jest nielegalne. Gdzie teraz są te wszystkie fundacje broniące praw człowieka???)

  PS.

  Odnośnie twojego artykułu.

  1. Większość to młodzi, bo mają największą szanse przetrwać przeprawę łodzią

  (Jak w USA sprowadzali niewolników, to nie brali całych rodzin tylko facetów w sile wieku, bo ci mieli największe szanse na przeżycie)

  2. Mają kasę bo:

  a)popłynęli ci co mieli kasę żeby zapłacić przemytnikom

  b)Syria to bogaty kraj?

  PSS.

  Jak ty piszesz te komentarze, że ich nie widać???

  PSSS.

  Tak lubisz robić rozeznania, to sprawdź dla mnie jedną rzecz.

  Większość ludzi w UE jest za przyjmowaniem imigrantów czy przeciw?

  Jeśli przeciw, to podejrzewam, że szykuję się holocaust muzułmanów lub jeszcze coś innego(być może gorszego).

  Oby się okazało, że to jednak nie było zaplanowane. Wtedy UE padnie, i choć jedna zła zmiana zostanie cofniętą.

  PSSSS.

  Frekwencja w ostatnim referendum pokazuje, że TV to jednak wielka potęga.

  Ludzie zachowali się dokładnie tak jak spodziewali się ci co podjęli decyzję o zarządzeniu „plebiscytu”(piszę w cudzysłowie, bo podejrzewam, że te słowo to też manipulacja). Można było legalnie dać pstryczka w nos systemowi, wprowadzić prostszy i uczciwszy system wyborczy i zmienić ten betonowy system finansowania partii, ale ludzie posłuchali się „autorytetów” (np. Pana Zolla(https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=andrzej+zoll+kekus&start=10), który w odpowiedni sposób zinterpretował fragmenty konstytucji, zmieniając treść jednego,a pomijając inny ważny w kwestii referendum)w TV, że „referendum jest niezasadne”, „pytania są niezrozumiałe”, „pytania są bezsensowne”, „pytanie o jowy jest niekonstytucyjne” itp.

  Dlatego mam obawy, że to co się obecnie dzieje odnośnie uchodźców jest nastawione na określoną oczekiwaną reakcję, żeby potem wykonać następny punkt w planie.

  1. PANTEK,

   Co szemranego Ty widzisz w Unii Europejskiej??? Dzięki Unii POlska przegonił Zachód jak chodzi o poziom rozwoju.

   Jarzysz???

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   1. Roman Włos,
    „”Co szemranego widzę? Przykłady:
    1. Olbrzymia korupcja
    „Według szacunków w Brukseli jest, co najmniej 15 000 lobbystów i 2 500 organizacji lobbystycznych.”
    to oficjalnej strony europarlamentu. Link:
    https://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+IM-PRESS+20080331FCS25217+0+DOC+XML+V0//PL
    2.
    Mam tu coś mocnego z oficjalnej strony EU:
    „Gdy w połowie ubiegłego stulecia zakończyła się II wojna światowa, przywódcy europejskich krajów postanowili razem rozwiązywać istniejące w Europie problemy. Chcieli w ten sposób na zawsze zażegnać wszelkie konflikty, zapewnić swoim obywatelom życie w pokoju oraz wspierać się nawzajem i rozwijać handel międzynarodowy.

    Jednym z pomysłów na to, jak zapobiec kolejnym wojnom, było kontrolowanie, ile węgla i stali mogą kupować poszczególne kraje. To było bardzo ważne, ponieważ bez węgla fabryki nie mogły produkować rzeczy niezbędnych nam wszystkim do życia, a stal była potrzebna do budowania maszyn, budynków i dróg. Jednak węgiel i stal są też niezbędne do produkcji broni i czołgów. Dlatego właśnie wspólne nadzorowanie, co dzieje się z węglem i stalą w Europie, miało zapobiec temu, by któryś z krajów po kryjomu produkował broń.

    Europejscy przywódcy mieli również nadzieję, że kraje, które będą wzajemnie od siebie zależne, nie będą chciały ze sobą walczyć, ponieważ współpraca będzie pobudzać gospodarkę w całym regionie, nie będzie bezrobocia i głodu, a dzięki temu ludzie będą czuli się bezpiecznie. I wiesz co? Nie pomylili się! Minęło już ponad 50 lat i o wojnach w Europie czytamy dziś już tylko w podręcznikach historii.

    UE przeszła długą drogę. Obecnie należy do niej 28 państw. To trochę tak, jak w szkolnej klasie. Jak w zgranej paczce – silniejsi pomagają słabszym. I tak jak w szkole: niektórzy wolą matematykę, inni muzykę. Również kraje UE nierzadko bardzo się od siebie różnią. Jednak aby panował pokój, każdy musi zaakceptować innych takimi, jakimi są. W różnych krajach są różne tradycje, języki i kultury. To właśnie wyraża motto Unii Europejskiej: „Zjednoczeni w różnorodności”.

    Mimo tej różnorodności kraje UE mają takie same cele:
    *chcą, by wszystkie kraje UE rozwijały się i by ich obywatelom żyło się coraz lepiej. UE już teraz jest największym obszarem gospodarczym świata.
    *Chcą, by w Europie i na świecie panował pokój i by ludzie czuli się bezpiecznie. Zamiast sięgać po broń, lepiej razem usiąść przy stole i poszukać pokojowych rozwiązań.
    *Chcą, by wszystkim obywatelom UE przysługiwały te same prawa podstawowe i wolności, by wszyscy mieli równe szanse i by nikt nie był dyskryminowany.

    Warto też przypomnieć, że UE ma swój własny Parlament, a Europejczycy mogą wybierać jego członków w demokratycznych wyborach. Pewnie widziałeś już w wiadomościach polskiego premiera podczas wizyty w Brukseli, gdy spotyka się z szefami innych europejskich państw? Wszyscy razem tworzą Radę Europejską i regularnie spotykają się, by podejmować ważne decyzje.

    Europejskie przepisy przyjmowane są przez Parlament Europejski (w którym zasiada 751 posłów, wybieranych w wyborach bezpośrednich) i przez Radę (w skład której wchodzą ministrowie z wszystkich krajów UE). Zadaniem Komisji Europejskiej jest proponowanie nowych przepisów i pilnowanie, by były one przestrzegane.

    Wiele państw UE używa dziś tej samej waluty – euro. Dzięki temu podróżowanie między tymi państwami stało się łatwiejsze: nie trzeba już wymieniać pieniędzy w kantorach. Podróżowanie stało się prostsze również dzięki temu, że obywatele UE nie muszą przechodzić kontroli granicznych, mogą studiować i pracować w innych krajach UE oraz robić zakupy w dowolnym miejscu w Unii.

    Jednak Unia skupia się nie tylko na bezpieczeństwie, pieniądzach i gospodarce. Stara się również chronić środowisko. Wspiera badania naukowe i rozwój technologiczny. UE czuwa też nad tym, jak produkuje się i pakuje towary, które kupujemy, by były zawsze najlepszej jakości bez względu na to, z którego kraju pochodzą.

    Unia Europejska robi bardzo wiele w trosce o bezpieczeństwo, wysoki poziom życia i zdrowie Twoje i Twojej rodziny.”
    https://europa.eu/kids-corner/countries/flash/index_pl.htm

    W jaki sposób EU zażegnuję wszystkie konflikty???

    W jaki sposób EU zapewnia obywatelom krajów członkowskich życie w pokoju???

    „Europejscy przywódcy mieli również nadzieję, że kraje, które będą wzajemnie od siebie zależne, nie będą chciały ze sobą walczyć, ponieważ współpraca będzie pobudzać gospodarkę w całym regionie, nie będzie bezrobocia i głodu, a dzięki temu ludzie będą czuli się bezpiecznie. I wiesz co? Nie pomylili się! Minęło już ponad 50 lat i o wojnach w Europie czytamy dziś już tylko w podręcznikach historii.”

    Nie ma głodu i bezrobocia???Gospodarka w UE jest pobudzoną???Ukraina to nie Europa???

    „Mimo tej różnorodności kraje UE mają takie same cele:
    *chcą, by wszystkie kraje UE rozwijały się i by ich obywatelom żyło się coraz lepiej. UE już teraz jest największym obszarem gospodarczym świata.
    *Chcą, by w Europie i na świecie panował pokój i by ludzie czuli się bezpiecznie. Zamiast sięgać po broń, lepiej razem usiąść przy stole i poszukać pokojowych rozwiązań.
    *Chcą, by wszystkim obywatelom UE przysługiwały te same prawa podstawowe i wolności, by wszyscy mieli równe szanse i by nikt nie był dyskryminowany.”

    Na chęciach się skończyło…

    „Warto też przypomnieć, że UE ma swój własny Parlament, a Europejczycy mogą wybierać jego członków w demokratycznych wyborach.”

    To nie prawda. Komisji europejskiego, szefa rady europejskiej się nie wybiera demokratycznie.

    ” Podróżowanie stało się prostsze również dzięki temu, że obywatele UE nie muszą przechodzić kontroli granicznych.”

    Już nie aktualne 🙂

    „Jednak Unia skupia się nie tylko na bezpieczeństwie, pieniądzach i gospodarce. Stara się również chronić środowisko. Wspiera badania naukowe i rozwój technologiczny. UE czuwa też nad tym, jak produkuje się i pakuje towary, które kupujemy, by były zawsze najlepszej jakości bez względu na to, z którego kraju pochodzą.”

    Nie no. Pękam ze śmiechu 🙂

    W UK takie dziadostwo sprzedają(w sklepach ze wszystkim za funta), że nawet w Polsce na rynkach ci co sprzedają baterie, latarki, radia, lasery itp. wstydzili by się to sprzedawać 🙂

    „Unia Europejska robi bardzo wiele w trosce o bezpieczeństwo, wysoki poziom życia i zdrowie Twoje i Twojej rodziny.”
    Tak mi się skojarzyło:
    „Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy nas nie zdradzi.”

    3.https://www.youtube.com/watch?v=aE1gefbC7oE

    4.Wpisz w google:

    „Unia zniszczyła gospodarkę Polski teraz kolej na Ukrainę”
    lub
    „10 lat Polski w UE, czyli jak przeszkadzano Polsce w rozwoju”
    lub
    „Cukrowa łamigłówka: Polska, Niemcy, UE”
    lub
    „cukrownia łapy”
    lub
    „Zbiednieliśmy przez Unię”

    I teraz się pytam. W jaki sposób Polska przegoniła zachód(kto jest tym zachodem???) i w poziomie rozwoju czego???
    PS.
    Czemu nie wpisałeś imienia i nazwiska tradycyjnie drukowanymi literami?

    1. PANTEK,

     Wiedzy, że nie oglądaj telewizji, więc nie mogłem nikogo widzieć w TV.

     Jeżeli byłeś w UK, to z pewnością widziałeś jakie tam mają tragiczne drogi. Widziałeś jakie badziewia tam sprzedają.

     Gbybyś był we Francji, to byś widział, że francuskie drogi to nadają się dla furmanek. Z kolei w Niemczech drogi jako tako, ale w tych śmierdzących kiblach można się porzygać.

     W Polsce jest teraz nowocześnie, czysto. Zobacz też jak obecnie wygląda polska wieś. Jest super.

     I to wszystko dzięki Unii.

     Jarzysz???

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS
     p.s. Nie mam drukarki więc nie mogę drukować liter.
     p.p.s. Ten discus to tragedia.

     1. Roman Włos,
      Tak jak Grecja(gdzieś widziałem dobry artykuł) i potem dług będzie taki, że nie pomoże nawet sprzedanie wszystkich lasów i ziemi(„działek”).

      Ja wcale nie mówię, że Polska nie skorzystała na wejściu do UE.
      Wejście do UE było dobrą decyzją, a wyjście z niej teraz byłoby jeszcze lepszą. Mam nadzieje, że ten kołchoz pizdnie na dobre. 06.2016 ma być referendum w UK odnośnie wyjścia z UE. Cameron pewnie już kombinuje jak je wycofać, bo przez to zamieszanie z uchodźcami więcej brytoli jest za wyjściem.

      PS.
      Pięknie kupioną przez ludzi kwestią jest „nie dajmy się podzielić”.
      Właśnie to podział jest zbawienny. Gdyby Rosja podzieliła się na kawałki, a każdy stan USA stałby się autonomicznym krajem, to świat byłby o wiele lepszy.
      Ale oni chcą, żeby był podział podobny jak w „1984” Orwella.
      Moim zdaniem ma to być Ameryka, EU, wschód.

     2. Pantek,

      Napisałeś tak …. Pewnie widziałeś w wiadomościach ……

      Wiadomości to chyba TV???

  1. PANTEK,

   Ta całą imigracja to robota Icka Korwina Mikke. Icek obiecał Korwinojebom, że będąc europosłem rozwali unię od środka.

   Pozdrowienia,
   Roman Włos

   1. ROMAN WŁOS,
    Korwin pewnie spękany, że UE się rozpadnie i nie zdarzy się zapałać na drugą kadencje w europarlamencie i nie dostanie emeryturki 🙂

   1. Arnold Buzdygan,

    Podam ci te lepsze fragmenty:
    „Twórcza destrukcja to nasze drugie imię
    [Oczywiście tu mówi o Kilku Strasznych], zarówno w naszym społeczeństwie
    jak i zagranicą. Codziennie burzymy stary porządek, od biznesu do
    nauki, literatury, sztuki, architektury i kina, do polityki i prawa.

    „Nasi wrogowie zawsze nienawidzili tego wiru energii i
    kreatywności, który zagraża ich tradycjom (czymkolwiek one mogą być) i
    wstydzili się za swoją niezdolność nadążania … Musimy ich zniszczyć żeby
    realizować naszą historyczną misję„.

    „Ledeen chciał zniszczyć Irak, Iran, Syrię i każdy kraj [17] któremu nie
    podobała się tzw. demokracja, jaką Kilku Strasznych narzucili na Stany
    Zjednoczone. W tym celu Ledeen zaproponował „doktrynę Ledeena”, która
    tylko twierdzi, że „mniej więcej co 10 lat, Stany Zjednoczone muszą
    wybrać jakiś mały słaby kraj i rzucić nim o ścianę, tylko po ty by
    pokazać światu, że ma traktować nas serio”


    „Ale amerykański kontyngent przesiedleńczy, którego nie aktualizowano
    od lat, teraz wynosi 70.000 ludzi z całego świata rocznie. HIAS i grupy
    żydowskie żądają zwiększenia tego kontyngentu do 100.000 rocznie,
    poziomu zachowywanego w USA w latach 1980. ‚To nie jest duża liczba dla
    kraju wielkości Ameryki’ – powiedziała Nezer’. [32]

    To wszystko brzmi dobrze dopóki nie uświadomimy sobie, że reżim
    izraelski nie dogadał się z tym żydowskim programem. Co ma do
    powiedzenia na ten temat sam Benjamin Netanyahu? Oto jego własne słowa:

    „My już zadbaliśmy o około 1.000 rannych w
    wyniku walk w Syrii i pomogliśmy im zrehabilitować życie. Ale Izrael
    jest małym krajem, bardzo małym krajem, brakuje mu głębi demograficznej i
    geograficznej, dlatego musimy kontrolować nasze granice, zarówno
    przeciwko nielegalnym imigrantom jak i terroryzmowi”. [33]”

  1. Widziałem to. Baba wygaduje kompletne brednie.
   Czy coś takiego stało się np. w Kanadzie, Norwegii, Wenezueli, Gwinei Równikowej, Arabii Saudyjskiej, Brunei ?
   Nie.

Odpowiedz