To idzie starość, starość… czyli Polska bez młodych, gdziekolwiek :(

Wczoraj było kolejne spotkanie Kukizowców’15 we Wrocławiu.  Poszedłem na nie bo mieli podawać listy kandydatów i takiej żenady dawno nie widziałem. Choć sam nie jestem najmłodszy to poczułem się bardzo nieswojo – jak na zlocie oddziału geriatrycznego, prawie same „staruchy”. Dalej było równie starczo – spotkanie na ~30 osób w ciasnym i dusznym pomieszczeniu (na dworze 34 stopnie!), nie można było zrozumieć co niektórzy mówią choć to może i lepiej bo były tylko kłótnie o miejsca,  gadki o brzydzących metodach, fochy itd. Doszło do tego, że jedyna (?) młoda kobieta-kandydat, po prostu wyszła, na odchodnym rzucając, że „to nie tak miało wyglądać, co ja tu robię w gronie kłócących się starych Leśnych Dziadków”. Inna (starsza) powiedziała, że myślała iż w końcu poznają listy i pójdą na Rynek zbierać podpisy. I też wyszła zdegustowana – choć ona może tylko na papierosa lub się przewietrzyć,  nie wiem bo dłużej już nie zdzierżyłem i też poszedłem. Ale dziś przekonałem się, że problem braku młodych dotyka nie tylko ruch Kukiza, ale WSZYSTKICH komitetów wyborczych. Ba!  Okazuje się, że dotyka także przedsiębiorców !

Na stronie parlament2015.pkw.gov.pl/komitety  możecie zobaczyć jakie zarejestrowano komitety, wiele z nich podało swoją stronę internetową.  Zdjęcia kandydatów z tych stron śmiało można powiesić na ściankach oddziałów geriatrycznych coby straszyły dzieci lub mieszkańców Domu Starców. Młodych – nie mówiąc już o młodzieży – praktycznie nie ma, pojedyncze rodzynki.
Co gorsza przeczytałem właśnie artykuł na biztok , który podaje dane z badań polskich przedsiębiorców i tutaj jest identycznie!  56% przedsiębiorców ma ponad 45 lat, a młodzi to tylko 7% !Jak dla mnie to zapowiedź nadchodzącego dramatu. Polska jest skończona.
Ale może ktoś zna jakieś ugrupowanie gdzie młodzi są?

DOPISEK:
Tak się zastanawiałem co mi przeszkadza w tych „staruchach” i sobie uświadomiłem, że nie tyle wiek tych ludzi tylko to co sobą prezentowali, jak wyglądali i jak się zachowywali.  Byli jakby sponiewierani życiem, zmęczeni na twarzach i w ruchach, bez wigoru za to pełni frustracji, gniewu i złości. Wyglądali na nieschludnych, niemiłych, nieżyczliwych, zaciętych itd. Brzydcy, Źli i Niedobrzy.
Zresztą porównajcie sobie przeciętny wygląd polskiego i niemieckiego emeryta (tudzież emeryta z ulicy z tym z reklamy funduszu emerytalnego) i będziecie wiedzieć o co mi chodzi z tą starością.

2 myśli na temat “To idzie starość, starość… czyli Polska bez młodych, gdziekolwiek :(

  1. ARNOLDZIE,
    Ja mam kontakt z młodymi ludźmi. I powiem Ci, że zdziwiłbyś się gdybyś zobaczył to samo co Ja. Otóż ci młodzi mają berety tak zryte przez komunizm, że te staruchy to przy Nich skrajna opozycja.

Odpowiedz