Wprowadzono nam podatek POGŁÓWNY i… lud się nie wzburzył, więc…

czas na kolejny.  Opsss… przecież to nie podatek tylko opłata radiowo-telewizyjna!A że płacona od głowy… znowu opss… od gospodarstwa domowego?
To tylko nieistotna zbieżność.  😉
Ale popatrzcie – przez wszystkie te lata, gdy Korwin-Mikke gardłował za podatkiem pogłównym, mówiono mu:  to nie przejdzie!
I co? Przeszło bez żadnego krzyku!  Bez tłumów na ulicach. Bez najmniejszego nawet śladu protestu.
No i Władze znowu wyszły na swoje – mają nie tylko podatek pogłówny, ale także dochodowy! 🙂
I na tym nie koniec! Już się rozkręcili i wymyślają kolejny poda… eee… opłatę.
A co?  Nie stać nas?

p.s. Osobiście jestem za taką audiowizualną opłatą, ale…inaczej rozliczaną. Powinien być dzielony pomiędzy WSZYSTKICH TWÓRCÓW proporcjonalnie do osobo-minut konsumpcji.
Dostawać  go powinni twórcy treści tak tekstowych jak i audiowizualnych, radiowych,  telewizyjnych, wideo oraz gier. Czyli powinien iść do stacji telewizyjnych, radiowych, twórców treści w internecie i gier. Wtedy byłbym ZA, ale na opłacie na rzecz jedynie słusznej stacji telewizyjnej i radiowych mówię stanowcze NIE!

5 myśli na temat “Wprowadzono nam podatek POGŁÓWNY i… lud się nie wzburzył, więc…

 1. Odnośnie „ps”: ale w jaki sposób miałoby następować zliczanie tych „osobo-minut konsumpcji”? Przy telewizorze byłaby skrzynka rodem z 1984? U wszystkich dostawców Sieci byłaby nakładka na firewalla, która zlicza, kto ile na Jutubie siedzi?

  1. Tak, przy maksymalnie możliwej ilości telewizorów można by umieścić magiczne skrzynki, a i oprogramowanie „szpiegowskie” na głównych routerach.
   To by na pewno wystarczyło do wyznaczanie komu i ile.

 2. Panie Arku, ludzie na to sraja bo czytaja te newsy z zagranicy i tylko sie upewniaja jak dobrze zrobili ze wyjechali. Ja np. lubie takie wiadomosci, od razu mi rosnie zadowolenie z trafnej decyzji

   1. „Śmieciowe” też jest takim podatkiem pogłównym (przynajmniej tam, gdzie się płaci od łba 🙂

    A co do liczby 32 milionów – patrząc po najbliższych znajomych i rodzinie, dziwię się, że wyszło tego AŻ TYLE z samych deklaracji 🙂

Odpowiedz