Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja

Ten tytuł to nie moja słowa lecz refrenu piosenki, którą przed chwilą słyszałem w radiu.

Druga część refrenu jest z końcówką „…za moją kasę” a trzecia pytaniem „Dlaczego…[..] ”

No i właśnie – dlaczego żyjemy w takim kraju, gdzie wszyscy chcą nas oszukać?

Dlaczego znane – ponoć, bo nie oglądam TV – osobistości TVP nakłaniają do wysłania SMSów w oszukańczej loterii tracąc resztki wiarygodności i swoją godność?

Dlaczego chcą nas oszukać prawie wszystkie reklamy wciskając ordynarne kity typu „9/10 kobiet poczuło się chudsze o 30 kg” ?

Dlaczego Microsoft tak bezkarnie przez całe lata oszukuje ludzi, że „udziela im licencji na swoje oprogramowanie” !?

Dlaczego tak jawnie oszukują operatorzy GSM źle taryfikując rozmowy, podbierając kasę z kont nic nie świadomych tego klientów i masowo – setki tysięcy rocznie! – wyłączając karty ze zgromadzonymi na nich środkami?

Dlaczego oszukują nas producenci żywności nawet wtedy gdy sprzedają nam taki badziew kulinarny jak  pasztet drobiowy, w którym – popatrzcie na skład! – z drobiu to są tylko zmielone skórki i to w niewielkiej ilości?

Dlaczego oszukują nas media, np. dziś nagrodę Grand Press otrzymał niejaki Wojciech Cieśla, który – uwaga!-  zamieścił wywiad z rozmowy z bankierem pewnego banku, której to rozmowy… po prostu nie było i nawet przez  kilka dni nawet nie potrafił przeprosić pokrzywdzonego w ten sposób człowieka!
I taki ktoś dostaje zawodową nagrodę – czyż to nie jest znamienne?

Dlaczego oszukują nas OFE, które żadnej emerytury nie wypłacą bo 75% kasy roztrwoniły finansując dziurę budżetową, zamiast ją zainwestować?

Dlaczego ….. itd. itp. ?

Takich pytań można stawiać w nieskończoność, a odpowiedź jest prosta:

Oszukują nas bo… mogą.

Bo nikt tym oszustom krzywdy nie robi.

Ani oszukujący na każdym kroku i w każdym słowie politycy, ani żadne instytucje rzekomo mające nas chronić (kolejne oszustwo), ani nawet my sami bo jesteśmy niewolnikami bez godności. Nie szanujemy samych siebie, więc i nas nie szanują.

I dlatego jest jak jest i będzie.

Jedna myśl na temat “Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja

  1. wszystkie telekomunikacje to zlodzieje,byla w erze/t-mobile/zlodzieje i chamy/,play,zlodzieje i bezczelne chamy,teraz w orange,plus super,bezczelne zlodzieje i na dodatek debile,teraz orange,tez zlodzieje,ale w orange jest dobra promocja na malutkie korzystanie z rozmow na karte.stosunkowo najlepiej mi bylo w cyfrowym polsacie,telewizja i internet-zadnych nieporozumien,wszystko gralo i przeszlam do orange i teraz mam za swoje,ale wroce do CP,

Odpowiedz