Projekt nowelizacji ustawy o usługach płatniczych przewiduje wprowadzenie dla wszystkich darmowego rachunku bankowego. Niby skoro dają za darmo to fajnie, ale…
Ale za tym z pozoru niewinnym projektem czai się diabeł totalitaryzmu – Władze chcą finansowego zniewolenia każdego Polaka.  Za chwilę bowiem będzie tak, że jak ktoś chce dostawać cokolwiek od państwa – emeryturę, rentę, zasiłki, 500+ etc – to będzie musiał mieć taki rachunek i tam będą one wysyłane. W następnym kroku Władze wprowadzą przepis, że firmy mogą dokonywać zapłaty pensji *WYŁĄCZNIE* na ten podstawowy rachunek płatniczy.

Wszystko to oczywiście rzekomo w ramach walki z terroryzmem, handlem bronią i praniem pieniędzy… a nie wróć… w ramach walki z szarą sferą gospodarczą. Oczywiście mówię to ironicznie bo wiadomo, że jak ktoś pracuje na czarno to i tak będzie brał kasę pod stołem. Póki będzie gotówka, bo do jej likwidacji – gdy każdy ma obowiązkowe konto bankowe – to już bliżej niż dalej.  Zrobi się, że za różne niezbędne do życiu usługi (choćby publiczne, leki, prąd itd.) trzeba będzie płacić przelewem lub kartą z tego rachunku.
Dlaczego napisałem „rzekomo”?
Albowiem prawdziwym celem Władz jest totalitarna władza nad ludźmi – będziesz  niepokorny albo za cicho wielbił Kaczyńskiego? To zablokujemy Ci Twój „podstawowy rachunek płatniczy” 🙂
I co wtedy zrobisz żuczku ubrany w „podstawowy rachunek niepłatniczny” ?

This article has 2 comments

  • romaNWłOs Reply

   Stefek,

   Znaczy się, patologia będzie kaput???

   Ciekawe czy te arnoldowe matki, nie tylko samotne, będą dostawać te trzy tysiące PeeLeNów na te rachunek, czy wezmą do ręki???

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *