Blokada na FB profili Stonogi i innych osób przykładem do czego prowadzi brak działalności na własnej domenie.

Miałem już nie pisać niczego o Stonodze, przynajmniej przez pewien czas, ale się niestety nie da. Okazuje się bowiem, że Facebook zablokował wszystkie jego profile oraz osób „go wspierających” (cokolwiek by to miało znaczyć). Podejrzewam, że zostały zablokowane wszystkie profile, na których publikowano fotki akt, ale nie to jest istotą mojego wpisu, a przykład na kolejną przestrogę przed opieraniem swojej działalności, swojego publicznego istnienia lub interesów, na cudzych platformach a nie na WŁASNEJ DOMENIE.
Powiem szczerze, że zupełnie nie rozumiem ludzi, dlaczego nie mają własnych domen. Dziś to koszt dosłownie kilkudziesięciu złotych rocznie a daje to pełną niezależność i swobodę oraz prestiż. Wiem, że wygodniej jest założyć profil na jakimś darmowym serwisie, ale opieranie na nim swojej działalności gospodarczej, zawodowej lub publicznej jest igraniem z ogniem. Jeden kaprys jakiegoś pryszczatego admina lub moderatora i… cały dorobek idzie do piachu.   Przekonało się o tym już wiele osób, dziś przekonuje się Stonoga.  Dlatego zawsze zachęcam – prowadźcie to wszystko na własnej domenie i ją promujcie, a obce platformy niech będą tylko dodatkiem.

10 comments On Blokada na FB profili Stonogi i innych osób przykładem do czego prowadzi brak działalności na własnej domenie.

Odpowiedz

Site Footer