Czy bank PKO BP zacznie od jutra upadać?

Jeśli jutro ludzie nie zaczną masowo wycofywać pieniędzy z PKO BP to znaczy, że są skretyniałymi idiotami.
„Przejąłem kontrolę nad bankiem PKO BP ze względu na to, że jest to ważny element strategii biznesowej państwa” – mówi PAP wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.
I miodzio!  Polityk bezpośrednio dorwał się do dużego banku!  Rozumiecie konsekwencje?

Oznacza to ni mniej ni więcej, że cała gromadzona przez PKO BP kasa pójdzie na pożyczki po linii decyzji politycznych i ideologicznych a nie ekonomicznych. Z wiadomym skutkiem – trafi ją szlag bo pójdzie na PISiorskie szaleństwa.  Można też założyć z dużym prawdopodobieństwem, że rozdawnictwo pójdzie głównie do Znajomych Królika i tutaj jeszcze szybciej… trafi ją szlag.  Dlatego jeśli jutro ludzie nie zaczną masowo wycofywać pieniędzy z banku PKO BP to znaczy, że Polacy są skretyniałymi idiotami gotowymi poświęcić własne pieniądze ku chwale pomysłom PIS.

I nie mówcie, że jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny – on ma raptem 12 mld złotych (albo jeszcze mniej po ratowaniu kas spółdzielczych) i nie jest w stanie ochronić lokat ludzi w bankach z pierwszej 20 a co dopiero tak dużego banku.

A więc – róbmy sobie popcorn, pepsi w dłoń, wygonie wymośćmy się na kanapie i nasłuchujmy co się jutro wydarzy.  Oczywiście wiem, że 48% Polaków to skończeni kretyni popierający PIS, ale może chociaż ta druga połowa rzuci się ratować swoje pieniądze?

18 comments On Czy bank PKO BP zacznie od jutra upadać?

Odpowiedz

Site Footer