Licencja na mordowanie.

Od dziś namaszczony przez prezydenta prezesa członek PIS (albo i nieczłonek i nienamaszczony byle robił to w interesie jedynie słusznej Władzy) może bezkarnie kraść – nawet miliardy. I wierzcie mi, że je ukradną. Dziesiątki miliardów. Ba! Takie błogosławione bezkarnością osoby mogą bez żadnych konsekwencji nękać wrażych przeciwników politycznych, czyli obowiązkowo wrogów ludu oraz podłych i animalnych wrogów Polski –  tworzyć na nie fałszywki i na ich podstawie prokurować fałszywe oskarżenia, a nawet ich napadać, katować, mordować i zniewalać ich kobiety. I nikt nawet nie będzie mógł nawet nazwać ich przestępcami, albowiem… prezydent ich ułaskawi z formułką zapomnienia ich win i zbrodni.
Tak się zastanawiam – czy o takę właśnie Polskę walczyliśmy z komuną? Polskę, w której ludzie u władzy stoją całkowicie ponad prawem?
Pytanie pozostawię bez odpowiedzi. Każdy niech sam sobie odpowie. Może tylko przytoczę pewną maksymę:

„Każda władza deprawuje a władza bez odpowiedzialności deprawuje absolutnie”

Czy jestem przeciwny zapisom o prezydenckim akcie łaski? Nie, nie jestem przeciwny.
Ale takie akty ułaskawień nie mogą mieć podłoża politycznego, a już w szczególności nie mogą rozgrzeszać ludzi działających w interesie partii czy też dopuszczających się… nadużycia władzy.
Niespełna 30 lat po odzyskaniu Polska zaiste stała się republiką bananową, choć właściwie oficjalnie powinniśmy ją nazywać buraczaną jako i ja robię to od lat.

3 myśli na temat “Licencja na mordowanie.

 1. ARNOLDZIE,

  Zapomniałeś dodać, że ten namaszczony lub nienamaszczony musi być narodowości Handlowej.

  Ale, po co lamentujesz??? Miliardy o wiele lepiej czują się w kieszeni Mośka niż w państwowej kieszeni.

  Pamiętaj – Kapitał powierzony socjalistom znika raz na zawsze. Kapitał w rękach Mośków rozmnaża się.

  Pozdrowienia dla kapitalistów,
  ROMAN WŁOS

 2. Arek,
  „Czy jestem przeciwny zapisom o prezydenckim akcie łaski? Nie, nie jestem przeciwny.
  Ale takie akty ułaskawień nie mogą mieć podłoża politycznego, a już w szczególności nie mogą rozgrzeszać ludzi działających w interesie partii czy też dopuszczających się… nadużycia władzy.”

  Piszesz jak naiwniak.
  „Domagamy się aby ułaskawienia nie miały podłoża politycznego” XD

Odpowiedz