Czy Wielką Brytanię czeka teraz rozpad?

Ciekaw jestem czy gdy W. Brytania zacznie się szykować do opuszczenia UE, nie dojdzie w niej samej do rozpadu. Jeśli Szkocja i Irlandia Płn. głosowały za pozostaniem w UE, to za chwilę może się okazać, że Szkocja – będąca zależnym, ale odrębnym królestwem –  ponowi swoje referendum o odłączeniu się od W. Brytanii i tym razem przegłosuje oderwanie od niej, a Irlandia Płn. będąca prowincją, może zapragnąć przyłączenia się do Irlandii. Z potencjalnym oderwaniem się Szkocji, Anglicy i Walijczycy są już pogodzeni. Gorzej z Irlandią Płn. tam może dojść do wybuchu wojny domowej.  W sumie to moja diamentowa kula wskazuje nieśmiało,  że Szkocja faktycznie oderwie się od W. Brytanii i przyłączy do UE jako osobny kraj.
Nie wiem czy w takiej sytuacji pozostali Brytyjczycy by się cieszyli z opuszczenia UE i takiego osłabienia kraju. Bądź co bądź W. Brytania – składałaby się już tylko z Anglii, Walii i terytoriów zależnych. Niezły zjazd jak na jeden wiek. Ba! Jak na panowanie jednej królowej! Od imperium rozciągającego przez wszystkie zakątki świata, mającego jako poddanych 30% ludności, po ogryzek z początków państwowości. Ciekawe co się stanie z bronią jądrową – czy Szkocja przejmie część przynależnego jej arsenału czy też postąpi tak głupio jak Ukraina i wyrzeknie się broni jądrowej?
Heh – nie ma dwóch zdań, mojemu rocznikowi przyszło żyć w „ciekawych czasach” 🙁z20294683Q,Wyniki-referendum-w-Wielkiej-Brytanii

p.s.

Gibraltar też głosował za UE i to totalnie 19 tys. ZA UE, 800 osób PRZECIW przy 83% frekwencji.  Ale na utratę Gibraltaru W. Brytania sobie nie pozwoli.

11 myśli na temat “Czy Wielką Brytanię czeka teraz rozpad?

   1. Nie służy Mi ten socjalizm, tym razem PIS-owski (lub PIS-owy???).

    Za pomocą kuli inwalidzkiej możesz zarobić zbierając kasę pod Biedronką, pod Żabką, na skrzyżowaniach lub tak ——

 1. Arek,
  Z tobą przegrać, to jak wygrać 🙂
  Który twój post mam publikować?

  PS.
  Te wyjście UK z UE wskazuję na to, że NWO to będzie raczej wariant orwelowski, czyli Ocenia, Eurazja i Wschódazja zamiast światowego rządu. Dlatego wychodzi z UE, bo jest w Oceanii, a nie Eurazji.

  1. PANTEK,

   UK jest w Oceanii tak samo jak Wiedeń jest stolicą Australii. Stąd te kangury na ulicach Wiednia, bo na południowej półkuli zaczęła się właśnie zima.

Odpowiedz