Górnik na dole nasz chleb na jego stole, czyli Buraczana znowu przegrała z zawodowymi bandytami.

 

gornikA że wylano już morze słów na ten temat i nic to nie zmienia to ja jeszcze tylko pozwolę sobie podrzucić propozycję baneru na następne górnicze zadymy. Tak, będą takie na pewno, to tylko kwestia czasu.  Może np. górnicy zapragną szesnastki (bo przecież u nas legalnie można dopiero z szesnastkami), a może nawet siedemnastki albo Lexusa na każdym parkingu? No bo czemu nie?


Tak więc, przy następnych zadymach możecie górnicy-bandyci zabierający chleb najsłabszym korzystać z tego baneru do woli.
Wybaczcie koślawe linie, ale myszką ciężko się rysuje.

A może jednak taka mała wstawka ze strony:
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/847213,gornik-o-oszustwach-w-kopalniach.html

Wszyscy, bez względu na stanowisko, dbają o to, by móc odejść na wcześniejszą emeryturę – najlepiej, jak się uda, to ratowniczą. Po 30 latach pracy na stanowisku dołowym i jako ratownik, ma się ponad 50 lat stażu przeliczeniowego do emerytury. Ma się też znacznie wyższą emeryturę.

Czyli jaką?

5,5 do 6 tys. zł na rękę. I wiem o przypadku, że facet w wieku 20 lat poszedł do ratownictwa. I jak odchodził na emeryturę, to się okazało, że ma 50 lat życia i 55 lat stażu zawodowego. Choć nie było w tym żadnych szwindli. To patologia, ale wynikająca z przepisów. Warto przypomnieć, że kierownictwo kopalni – od głównego inżyniera w górę – także mają przeliczniki emerytalne 1,8, choć czy dotyczy to wszystkich, tego nie jestem pewien. Podczas akcji pełnią funkcję kierowników akcji ratowniczej w sztabie na powierzchni. Funkcja bardzo ważna i odpowiedzialna, ale czy szkodliwa?

42 myśli na temat “Górnik na dole nasz chleb na jego stole, czyli Buraczana znowu przegrała z zawodowymi bandytami.

  1. Wzruszyłem się pantek ich biedą i dziadowaniem, naprawdę.
   Już idę sprzedać cały swój majątek, podaj konto na jakie mam im wpłacić kasę.
   Mam jeszcze koleżankę z niepełnosprawnym dzieckiem – postaram się namówić ją, żeby oddała biednym górnikom ten kilkusetzłotowy zasiłek jaki dostaje.
   Przecież 7 tys. na miesiąc plus kilkanaście tysięcy „nastek” to straszny głód.

  1. Przyczepiłem się górników, rolników i innych srolników, bo PRZYWILEJE takich bandyckich grup totalnie kompromitują konstytucję i sensowność ponoszenia jakichkolwiek obciążeń na rzecz wspólnego dobra.
   Oni to wszystko po prostu rozkradają, więc każdy inny ma prawo czuć się skończonym frajerem.

 1. ARNOLDZIE,

  Po raz kolejny tańcujesz tak jak Mośki Tobie grają. Mośkom właśnie o to chodzi aby nastawić ludzi negatywnie przeciwko sobie. Każdego przeciw każdemu – chrześcijan przeciwko islamistom lub ateistom, cyklistów przeciwko bikiniarzom, nieproduktywnych przeciwko produktywnym, itp., itd., ABW, CBŚ, PTTK lub PCK.

  Jak chodzi o te mitycznie duże zarobki górników, to wiedz, że są one tylko mityczne. A kiedy pospólstwo i gawiedź jest karmiona bzdurami o tzw. „średniej płacy”, albo jeszcze lepiej tzw. „medianą”, to można zapłakać nad głupotą tego pospólstwa.

  Mośki za pomocą publikatorów stosują bandycką zasadę „dziel i rządź” jako zaprzeczenie racjonalnej zasady „mnóż i wykonuj” czyli pomnażaj dobra i wykonuj swoje obowiązki.

  Dzięki temu, że gawiedź tak tańcuje jak jej Mośki grają, Mośki mogą robić wielomilionowe lub nawet miliardowe przekręty. Bo gawiedź zamiast potępiać różnych aferałów, oszustów lub przekręciarzy daje się łapać na tę właśnie propagandę.

  Faktem jest, że gawiedź lub pospólstwo w ogóle nie jest w stanie ogarnąć liczb większych niż kilka tysięcy peelenów. Nawet głupi milion to dla gawiedzi liczba tak wielka, że staje się ona zwykłą abstrakcją.

  Na liczbach wszelakich znają się jedynie matematycy lub businessmani (czyli złodzieje). Z tym, że matematycy mają kieszenie puste. Natomiast złodzieje czyli businessmani na co dzień mają do czynienia z wielkimi liczbami. Ktoś dał komuś wielomilionową łapówę, ktoś inny właśnie przekręca skarb państwa czyli Nas wszystkich na jakieś pół miliarda (patrz InPOst), komuś innemu dwa miliony dollarów wyparowały z konta, itd., itp.

  Jarzysz teraz gdzie jest zło wszelakie??? A tak w ogóle, założę się, że zmieniłbyś zdanie na temat pracy górników kiedy zjechabyś choć raz do wyrobiska kopalnianego.

  A w kwestii ceny węgla to jest tak – węgiel na składzie kopalnianym kosztuje gdzieś 200-300 pln za tonę. Ale nikt go nie może kupić od kopalni, bo szwagier dyrektora kopalni ma prywatną spółkę. A państwo polskie (???) nałożyło na kopalnię obowiązek sprzedaży węgla poprzez tę spółkę pośredniczącą.

  Więc kopalnia sprzedaje ten węgiel tej prywatnej spółce po 200-300 pln za tonę i jeszcze daje odroczony termin płatności, nawet na pół roku. Na dodatek, kopalnia zapewnia BEZPŁATNE składowanie tego węgla na terenie kopalni, więc szwagier dyrektora tego węgla nawet nie rusza z kopalnianego składu.

  Jednak szwagier dyrektora też ma szwagra, który też ma prywatną spółkę i też musi zarobić, Więc ta spółka szwagra sprzedaje ten węgiel kolejnemu szwagrowi tzn, jego spółce. Dajmy na to, że będzie to cena 500 pln za tonę. Ta spółka może odsprzedać ten węgiel kolejnemu szwagrowi, albo pacjentom indywidualnym za cenę np. 800 pln za tonę. Przy czym, ten pacjent odbiera ten węgiel prosto ze składu kopalnianego.

  Jarzysz gdzie jest zło???

  Arnoldzie, ogarnij się i przestań tańcować tak jak Ci Mośki grają.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. Jest mi obojętne czy kopalnia sprzedaje węgiel Znajomemu Królika czy na wolnym rynku dopóki mogę pojechać do Amsterdamu i kupić sobie węgiel po 60 dolarów za tonę.
   Wkurza mnie za to, że państwo z mojej krwawicy wypłaca górnikom dwa razy wyższe emerytury niż innym i kilka razy dłużej niż innym. Nie ma do tego ŻADNEGO uzasadnienia.

   1. ARNOLDZIE,

    Z tego co przeczytałem na Twoim blogu, to Ty chciałbyś dać po 3,000 pln na każde dziecko każdej samotnej matce.

    W sumie to niegłupie – samotne matki będą mieć za co chlać, a kupno wódy to wpływy z akcyzy, więc państwo ma więcej do rozdania.

    Więc Ja nie widzę różnicy w dawaniu górnikom. A to, że Cię to wkurza, to właśnie efekt tego, że Mośki tak Ci właśnie grają.

    Mośkom właśnie o to chodzi – Ty masz być wkurzony na bliźniego za to, że mają o 100 pln więcej niż Ty. Przekręciarze mogą spać spokojnie.

    Zachowujesz się „książkowo”. Możesz być ilustracją do podręcznika psychologii społecznej.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    1. A ja widzę różnicę między daniem 3 tys. samotnej matce a górnikowi.
     I mam gdzieś ile górnik ma więcej ode mnie dopóty dopóki te „więcej” nie jest mi ukradzione.

     1. ARNOLDZIE,

      Ale żaden górnik nie ma pieniędzy, które Tobie zostały ukradzione. Twoje pieniądze mają prezesi, dyrektorzy, ich szwagrowie i inne męty.

      Owsiak kradnie wszystkich na potęgę, okrada chore dzieci, a Ty się czepiłeś ciężko harujących górników.

      Zjedź sobie do kopalni na zwykłą wycieczkę, to zmienisz zdanie. Górnicy powinni zarabiać minimum 10,000 pln.

      Oni pracują o pas w wodzie, przy wysokim ciśnieniu powietrza, w temperaturze ponad 35 stopni.

      Kiedy wyjeżdżają na powierzchnię, to są tak czarni, że widać tylko ich oczy.

      Chłopie, nie tańcuj tak jak Ci Mośki grają. Mośkom właśnie o to chodzi żeby ludziom wciskać kit.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

     2. Tłustych emerytur przez dziesiątki lat górnicy nie oddają prezesom, dyrektorom i szwagrom tylko biorą sobie, prawda?
      A te tłuste emerytury to są z pieniędzy mi ukradzionych.
      I mam gdzieś jak górnik pracuje, ja go do tego nie zmuszam. Niech sobie pojedzie na Lazurowe Wybrzeże, usiądzie na molo i wystawi przed siebie ten galowy kapelusz.
      Na pewno uzbiera sobie więcej niż w kopalni. No tak, ale emerytury już nie…

     3. ARNOLDZIE,

      Piszę tutaj, bo poniżej nie ma przycisku „Odpowiedz”.

      Otóż wiedz, że pleciesz jak potłuczony. Bo nikt Ci nie zabrania jechać do Amsterdamu aby sobie kupić węgiel.

      Wiedz także, iż górnik aby dostał – jak Ty to nazywasz – TŁUSTĄ emeryturę, to musi przepracować POD ZIEMIĄ 25 lat.

      Po tylu latach jest wrakiem człowieka – bardzo często nie dożywa emerytury.

      Natomiast przez długie lata biorą emerytury kopalniani i inni ubecy, ormowcy, itp. Większość kopalnianych ormowców była prowadzona jako dołowi.

      Chłopie, znowu padłeś ofiarą telewizji. Wyobraź sobie WIELKIE kwoty pieniędzy – miliony, miliardy, które Tobie i innym wykradają przekręciarze.

      A tak w ogóle, to nikt Ci nie zabrania przyjąć się do kopalni aby mieć „tłustą” emeryturę.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

 2. ARNOLDZIE,

  Tutaj zamieszczam fragment komentarza niejakiej ADELAIDE skopiowany ze strony niezależna.pl tej, którą w swoim poście podał Pantek.

  ………………………………………………………………………………………………………….. Dlaczego, dyżurni pyskacze rządowi i z koalicji POWSI-PSL nie mówią nic o tym, że gdy zmienia się rząd czy choćby ministrowie to zmieniają się zarządy. Nie tylko prezesi ale i członkowie zarządów, nie tylko kompanii węglowych ale wszelakiego autoramentu spółek, agencji, fundacji, funduszy. Gdy odchodzą, otrzymują milionowe odprawy i tym sposobem rządzący, trzymający władzę, dają zarobić członkom swoich rodzin, wujkom, ciotkom, pociotkom, znajomym, nieraz tym od kufla czy haratania w gałę … Wyspecjalizowało się w tym pazerne PSL i dlatego trwa w tej koalicji …!!! …………………………………………………………………………………………………………………….

  Ciekawe spostrzeżenie. Jarzysz o co chodzi???

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 3. Arek,
  Tak narzekasz na górników(którzy tylko walczyli o miejsca pracy), a milczysz kiedy rolnicy chcą zablokować pół Polski, bo domagają się jakiś roszczeń z dupy.
  GDYBY W POLSCE BYŁO CHOCIAŻ TROCHĘ MĄDRYCH OSÓB TO ODBYŁABY SIĘ MANIFESTACJA PRZECIWKO ROLNIKOM. PYTAM – GDZIE SĄ TE WSZYSTKIE KUCE TERAZ(pewnie walą teraz konia oglądając Korwina)???

  1. Uczciwi ludzie nie mają czasu na manifestacje bo muszą pracować, żeby mieć na utrzymanie domu i rodziny bo prawie wszystko zabierają im górnicy, rolnicy i im podobni srolnicy.
   A górnicy nie chcieli miejsc pracy tylko pieniądze od wszystkich Polaków na swoje dostatnie życie.

   1. Arek,
    Wszystkich ich podgonić w cholerę!!!
    1.Nie dość, że się truje od ich spalanego węgla to jeszcze muszę na to łożyć.
    2.Jestem wegetarianinem, a będę pewnie musiał łożyć na odszkodowania(czytaj haracze) dla rolników z ta, że ubój rytualny był nielegalny. Dodatkowo pewnie będę łożył na odszkodowania(czytaj haracze) za to, że te sieroty nie umieją sobie zabezpieczyć upraw przed dzikami.
    Stękają, że im się nie opłaca. Kurwa mać a kto pyta ochroniarza, który pracuje z 4zł/h czy mu się to opłaca???
    Banda pasożytów.

    Trzeba jakieś manifestacje zrobić przeciwko rolnikom i górnikom.
    Jak się wkurzę(a już do tego coraz bliżej) to sam zgłoszę manifestacje i założę stronę na Facebooku(żeby zebrać ludzi).

    1. PANTEK,

     To Tobą też już zawładnęła żydowska propaganda??? Patrz chłopie ile Tobie wykradają Mośki. I właśnie chodzi Im o to żebyś Ty – podobnie jak Arnold – skakał innym do oczu. A Mośki trzepią spokojnie kasę.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     1. ROMAN WŁOS,
      Ludzie się godzą na istnienie państwa więc godzą się, że zawsze będą choć trochę skubani.
      Natomiast łożenie przymusem na czyiś prywatny biznes to jest zwykły rabunek:
      https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/blisko;54;mld;zlotych;dla;rolnikow;z;kasy;panstwa;i;z;unii;dostaja;najwiecej,192,-1,1703872.html

      PS.
      Ja podejrzewam, że górnicy, rolnicy itp. więcej wyciągają od podatników niż Nowaki, Tuski i inne Kopacze.

      PSS.
      Mośki działają LEGALNIE i doją CHĘTNYCH(patrz banki, ubezpieczenia, forexy, giełdy „finansowe”, lokaty oszczędnościowe, kantory itp.)

 4. PANTEK,

  Wiedz, że Twoim wrogiem nie są górnicy, nie są rolnicy, nie są inni co chcą normalnie żyć. Twoim wrogiem jest rząd i zachłanne Mośki w tym rządzie.

  Dojenie frajerów na ich życzenie to co innego. Ale rząd nie pyta Cię czy chcesz być dojony.

  Zrozum to i nie ulegaj propagandzie. Wiedz, że w 1980 roku była identyczna sytuacja. Wtedy też chcieli skłócić ludzi nazywając protestujących „elementami antysocjalistycznymi”.

  Ale ktoś to podchwycił i zaczął sprzedawać takie broszki z napisem EA. Robiło to furorę. Potem pacjenci nosili oporniki wpięte w klapę. Milicja za takie coś pałowała.

  Pacjenci nie dali się podzielić i powstała Solidarność.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. ROMAN WŁOS,
   Bzdury gadać Rolnicy ciągle jakaś kasę z moich podatków dostają i ciągle im mało.
   Zauważ, że rolnicy nie protestują o obniżenie podatków tylko chcą KASY.
   Tak się raz ułożyli, że mają PSL a raz nawet weszła SAMOOBRONA,

   Jeszcze ci raz powtórzę – większość ludzi jest za istnieniem państwa, czyli godzi się żeby na nie łożyć – czyli ten twój durny argument możesz podnosić w każdym państwie.
   Zauważ też, że większość popierała rolników i górników w protestach(w Polsce ludzie popierają wszystkich, którzy są w opozycji do Rządu jednocześnie większość głosuje na partię rządzącą)
   Ale widać, że ludzie zaczyna mądrzeć(patrząc po komentarzach na wp) – widocznie przeczytali mój komentarz na wp.

   PS.
   Ja nie widzę propagandy. Ja widzę fakty.
   To protestujący jęczą(bezpodstawnie), że chce się ich skłócić z ludźmi.
   PSS.
   Sam raz gadałeś, że Polska jest krajem socjalistycznym, a chcesz łożyć na NAJWIĘKSZYCH beneficjentów czyli m. in. rolników i górników.
   PSSS.
   Za rządów Tuska ustalono, że służby mundurowe będą miały tak samo tzn. też 80% na L4 jak zwykli ludzie i co się stało???
   https://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=198810&data=&status=biezace&_CheckSum=-2828617

   Tylko lasy i służba zdrowia powinna pozostać publiczna(służba zdrowia jest obecnie kwazipubliczna ale to najlepsze rozwiązanie). RESZTA WON od koryta podatkowego.

   1. PANTEK,

    Pamiętaj, że rolnicy podobnie jak górnicy oraz nieliczna grupa innych producentów coś produkują czyli wytwarzają PRAWDZIWE pieniądze.

    Najlepiej niech rząd zlikwiduje w ogóle górnictwo i rolnictwo, to wtedy będzie u Nas bogaty kraj – nie będzie trzeba do niczego ani nikomu dokładać z Twoich podatków.

    Pantek, Twoje zachowanie, Arnolda zachowanie też, jest książkowe – dokładnie takie jak to opisują podręczniki psychologii społecznej.

    Tak a propos, nie przeszkadza Ci to, że z Twoich podatków (Arnoldowych też) polski, żydowski rząd wypłaca zasiłki czy jak to się zwie Mośkom w Izraelu???

    Nie przeszkadza Ci to, że polski, żydowski rząd wypłacił 200 milionów euro Ukrainie???

    Pantek, ogarnij się.

    Pozdrowienie,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Pamiętaj, że wieś bez miasta wyżyje. Miasto bez wsi padnie w tydzień. Więc – kochajcie wieś, a będziecie jeść: jajka, sery, miód, selery, mąkę, skrobię, itp.

    p.p.s. Pantek, a co sądzisz na temat Funduszu Kościelnego??? To jest taka kasa podatników, z której to kasy są opłacane składki ZUS dla kapłanów rozmaitych wyznań, szczególnie dla księży katolickich.

    1. ROMAN WŁOS,
     Ja nie chce na nikogo łożyć – ani na kościół, ani na rolników ani na nikogo innego!!!
     Jedzenie mogę kupić od rolników z Hiszpanii, Włoch itp. Na tym polega gospodarka rynkowa.
     Rolnicy jakoś nie protestowali jak fabryki Nokii i inne przeniesiono do Chin.

     Dlatego najlepiej prowadzić barter, żeby nie łożyć na różnego rodzaju „Element Antyspołeczny”, bo dawanie jednym a zabieranie innym nie ma nic wspólnego z socjalizmem(socjal znaczy społeczny).

     „Wiedz, że w 1980 roku była identyczna sytuacja. Wtedy też chcieli skłócić ludzi nazywając protestujących „elementami antysocjalistycznymi”.”
     No właśnie – nie chodziło o wolność słowa itp., tylko chodziło o to by mieć więcej niż inni tzn. zabrać innym. Zobacz sobie ile najwięcej osób było w Solidarności w PRLu i przyrównaj to do liczby ludności w tamtym okresie. „Widzisz, że musi zachodzić stosunek” – stosunkowa mniejszość wydymała większość. A teraz Elyty postsolidarnościowe – z jednej strony partie rządzące, a drugiej górnicy, rolnicy, srolnicy itp. Teraz te 2 grupy szumowin walczą ze sobą o TWOJE I MOJE PIENIĄDZE. TAKIE SĄ FAKTY.

     1. ROMAN WŁOS,
      Poprawka – jestem skory łożyć na kontenery dla bezdomnym i na niepełnosprawne dzieci.

    2. >Pamiętaj, że rolnicy podobnie jak górnicy oraz nieliczna grupa innych producentów coś produkują czyli wytwarzają PRAWDZIWE pieniądze.

     Ale dałeś teraz do pieca! To wyobraź sobie świat, gdzie ludzie mają wszystko na hasło „stoliczku nakryj się”. A każdy ma swój stoliczek.
     No, ale nie ma fajnego smyrania po plecach na hasełko tylko musi mieć od tego partnera lub za to zapłacić.
     To jak? Dalej się będziesz upierał, że tylko produkcja wytwarza „PRAWDZIWE” pieniądze?
     Czy jednak sprawa z pieniędzmi jest dużo bardziej skomplikowana?

     1. ARNOLDZIE,

      Ja dorzuciłem do pieca, ale czadu dajesz Ty i częściowo Pantek. Zachowujecie się jak typowe POlactwo, które zrobi wszystko co w jego mocy aby pogorszyć byt bliźniemu.

      Ta cecha POlactwa jest bardzo widoczna kiedy człowiek wraca z Europy do zapyziałej POlski. Na drogach na ciebie trąbią, wyprzedzają, zajeżdżają drogę. POlactwo zrobi wszystko aby ci utrudnić życie nawet za cenę pogorszenia własnego bytu.

      Na dodatek, jesteś podatny na prostackie socjotechniki takie jak pensja o numerze wyższym niż dwanaście, nagroda o nazwie Barbórka, itp.

      Z pewnością jesteś łatwym łupem dla marketingowców, którzy oferują „cudowne” garnki, pościel z merynosa, produkty Amway i wiele innych.

      Nie rozumiesz tego, że trzynasta czy czternasta pensja to jest zwykły chwyt marketingowy dla głupoli. Ten chwyt istnieje od czasów Gierka.

      Dajesz się łapać na takie prostackie sztuczki, a nie zdajesz sobie sprawy, że Twoją prawdziwą motywacją jest pogorszenie bytu bliźniego.

      Gdybyś złapał złotą rybkę, to z pewnością poprosiłbyś ją aby sprawiła żeby sąsiadowi zdechła kura, która znosi złote jajka.

      Dlatego jeszcze raz Ci uświadamiam – tylko głupol daje się wkręcać Mośkom w takie prostackie manipulacje. Ciekawe co byś powiedział o milicjantach, którzy dostawali aż 24 pensje w roku??? Może w policji też płacą częściej niż raz w miesiącu.

      A gdyby górnikom wprowadzono 52 pensje w roku, raz w tygodniu, to chyba byś padł na zawał z zazdrości.

      Z pieniądzmi sprawa jest bardzo prosta – produkcja to jest pieniądz. Dlatego nawet banki stosują pojęcie „PRODUKTY BANKOWE”. Ja zawsze zastanawiam się gdzie banki mają swoje fabryki.

      Chłopie, przemyśl to i nie rozpowszechniaj głupot.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. Jako ciekawostkę, powiem Ci, że przed wprowadzeniem tych debilnych trzynastek w wielu zakładach istniał antymarketingowy zwyczaj. Istniały tzw. „pensje zasadnicze” – bardzo niskie.

      Ale ludzie zarabiali dużo, dużo więcej, bo do niskich płac zasadniczych dochodziło dużo, dużo premii.

      I taki pacjent miał np. 1,200 zł zasadniczej a dostawał wypłatę 15,000 złotych. I pacjenci narzekali, że zarabiają tysiąc dwieście, a nie piętnaście tysięcy.

      Dopiero Gierek zaczął robić żydowski marketing.

 5. PANTEK,

  Widzę, że nadal nie jarzysz. Abyś mógł kupić od rolników innych niż polscy to musisz mieć kasę czyli produkcję. Jeżeli nic nie produkujesz, to tę kasę czyli produkcję muszą Ci dać produkujący rolnicy, górnicy, itp.

  Oczywiście sami od siebie oni nic Ci nie dadzą, bo też rozumują podobnie jak Ty. Dlatego socjalistyczne państwo musi im zabrać żeby kapkę dać Tobie, a cały sagan dać prezesom, szwagrom prezesów, szwagrom szwagrów prezesów.

  No i najważszniejsze, to dać sobie czyli Socjalistycznemu Państwu. Niestety ludzie są tak głupi, że Ja się wcale nie dziwię Mośkom, że tych ludzi doją.

  Ja od tysięcy lat nie umiem wytłumaczyć głupolom, że np. taki Owsiak okrada wszystkich i „dzięki” Niemu okradane dzieci umierają.

  Pantek, ogarnij się, przeczytaj wpis na Moim blogu – ten wpis autorstwa Lecha Osuchowskiego p.t. Jak Działa Socjalizm W Niemczech???

  Pamiętaj, że kiedy zlikwidujesz górnictwo lub rolnictwo, to i tak będziesz łożyć na bezrobotnych górników lub rolników nie dostając w zamian ani węgla, ani płodów rolnych. To oczywiście w przypadku gdy uważasz, że Ty łożysz na górników lub rolników.

  Z pewnością podchwyciłeś też argumenty głupoli, którzy zazdroszczą rolnikom ich drogich ciągników, które są własnością żydowskich banków.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. To jest smutne, że Polakami jest tak łatwo sterować za pomocą publikatorów.

  1. Co ty pierdolisz???
   Ja pracowałem w zakładach PRODUKCYJNYCH gdzie nie było rolników i te zakłady nie wychodzą na ulicę i nie mają roszczeń pieniężnych.
   Ja nikomu nie każe likwidować górnictwa a ni rolnictwa. Niech sobie radzą na rynku, a jak nie dają rady to niech ustąpią miejsca tym co dadzą radę.

   PS.
   To ironia, że za PRLu rolnicy dostawali co najwyżej pałami a teraz dostają kasę 🙂

   1. PANTEK,

    Za PRL-u rolnicy żyli super. A pałami dostawali ci rolnicy, którzy nie chcieli odwozić płodów do skupów, gdzie dostawali kasę większą niż ceny detaliczne tych płodów w sklepach.

    Niektórzy trzepali kasę w ten sposób, że kupował w sklepie detalicznym za cenę niższą, a potem odwoził do skupu gdzie płacili im więcej. Oczywiście, trzeba było mieć dojścia do kierowników sklepów, bo tak normalnie nie dało się kupić.

    Niektórzy byli tak rozbestwieni, że nie chciało im się nic siać, więc dostawali pałami.

    Pantek, może kiedyś pojmiesz istotę gospodarki, bo na razie nie jarzysz o co chodzi.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Co produkował ten Twój zakład i kto był jego właścicielem???

    1. ROMAN WŁOS,
     Sam potwierdzasz to co napisałem 🙂

     Ja rozumiem bardzo dobrze gospodarkę – to taki „system naczyć połączonych”. Możesz produkować ile wlezie ale cos z tego, jeśli nie ma na to zbytu???
     Rolnicy i górnicy po prostu nie odnajdują się w gospodarce rynkowej(są jeszcze mentalnie w PRLu – sam to potwiedziłeś w komentarzu powyżej).

     „p.s. Co produkował ten Twój zakład i kto był jego właścicielem???”
     Nie pracowałem w jednym zakładzie produkcyjnym, ale podam ci 1 przykładowy.
     Odpowiem ci 3stronicowym artykułem:
     https://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/sekcja-strategie/nie-samym-mlekiem-zyje-mleczarz,3372,1

     PS.
     Jak popierasz odszkodowania dla rolników to kup sobie jakiegoś drogiego winiacza(np. takiego za 10tys. zł)
     wylej w lesie i domagaj się od pańtwa odszkodowania, za to że ci państwowa ziemia wypiła winko.

     1. PANTEK,

      Przeczytałem ten bzdurny artykuł. Jego poziom jest w sam raz dla gimnazjalistów.

      Dziennikarze to matoły na takim właśnie poziomie. A na dodatek Mośki, więc ich zadaniem jest „rycie” beretów durnym Gojom.

      Już na samym wstępie jest manipulacja lub dziennikarski debilizm. Raczej to drugie. Patałachy z Forbes’a naprzód piszą o przychodach, a potem o zarabianiu.

      Wiedz, że Mośkowska firma o największych przychodach nie przez większość czasu po II Wojnie Światowej nie zarobiła ani centa lecz starciła miliardy dollarów, które to straty pokrywali amerykańscy podatnicy.

      Ja nie popieram dopłat jakichkolwiek, ale popieram dążenia ludzi do godnego i dostatniego życia.

      Górnicy mają zupełnie inny status niż rolnicy. Górnicy to pracownicy najemni, rolnicy to przedsiębiorcy.

      Górnicy dostają kasę kilkanaście razy w roku, rolnicy najczęściej 1-2 razy w roku.

      Górnik na ogół ma zysk, tzn. cała kasa minus koszty dojazdów, itp. jest dla niego.

      Rolnik ma przychód co wcale nie oznacza, że ma jakikolwiek zysk.

      A ten Twój przykład z winiaczem, to chyba wymiśliłeś po pijanemu. Rolnicy nie robili zamierzonych strat lecz ponieśli straty losowo.

      Państwo jest jak najbardziej od tego aby pomóc ludziom, nie tylko rolnikom, którzy popadli w tarpaty.

      Pozdrowienia,
      ROMAN WŁOS

      p.s. Pantek, a np. dopłaty do czynszów (pobiera je kilka milionów rodzin) popierasz??? A renty czy inne zapomogi??? Szczególnie te renty dla w pełni sprawnych wyłudzaczy. A zwolnienia lekarskie???

      p.p.s. Ciekawe jak ci „genialni” mleczarze radzą sobie z limitami mlecznymi wyznaczonymi przez Unię???

     2. ROMAN WŁOS,
      Ja ciebie nie prosiłem o recenzje artykułu. Pytałeś się co produkował ten zakład i kto był właścicielem więc ci odpowiedziałem.

      „Ja nie popieram dopłat jakichkolwiek, ale popieram dążenia ludzi do godnego i dostatniego życia.”
      Z tym, że rolnicy nie dążą do godnego życia, tylko oskubania podatników.
      Ty jesteś jeszcze bardziej przeciwko rolnikom niż ja(sam mówiłeś, że nie płacisz podatków gdzie tylko się da). Ja tylko biję pianę w internecie – ty jesteś praktykiem.

      „A ten Twój przykład z winiaczem, to chyba wymiśliłeś po pijanemu. Rolnicy nie robili zamierzonych strat lecz ponieśli straty losowo.”
      Gracze lotto też ponoszą straty losowo i też nie mieli zamiaru przegrać – idź im oddaj wszystko co posiadasz.

      „Państwo jest jak najbardziej od tego aby pomóc ludziom, nie tylko rolnikom, którzy popadli w tarpaty.”
      Dla mnie jedynymi, popadli w tarapaty są bezdomni(chociaż niektórzy to lubią) lub osoby poniżej progu ubóstwa.

      „p.s. Pantek, a np. dopłaty do czynszów (pobiera je kilka milionów rodzin) popierasz??? A renty czy inne zapomogi??? Szczególnie te renty dla w pełni sprawnych wyłudzaczy. A zwolnienia lekarskie???”

      Ja jestem za BDP(Bezwarunkowy Dochód Podstawowy). Reszta rzeczy do likwidacji.

      „p.p.s. Ciekawe jak ci „genialni” mleczarze radzą sobie z limitami mlecznymi wyznaczonymi przez Unię???”
      Słabo:
      https://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/mleczarze-zaplaca-wysokie-kary-z-nadmierna-produkcje

 6. ROMANIE,

  Współczuje Ci bardzo, że masz tak mało kumatych adwersarzy.
  Co to za bzdura „To ironia, że za PRLu rolnicy dostawali co najwyżej pałami a teraz dostają kasę”.
  Wychodzi na to, że PANCZYK i ARNOLD są pierwszorzędnymi „produktami” propagandy Mośkowskiej.

  Z podziwem za cierpliwość,
  chlop z chlopa

  1. CHŁOPIE Z CHŁOPA,

   To nie tak całkiem. Zarówno Arnold, jak i Pantek to kumaci chłopacy. Niestety, ta Mośkowska propaganda jest tak potworna, że trzeba stale się pilnować żeby nie wpaść w jej sidła.

   Chłopacy wpadli w sidła tej propagandy i rozumują tak jak Mośki tego chcą – zabrać górnikom, zabrać rolnikom, to inni będą bogaci.

   No i ten oszukańczy marketing – zamiast dać komuś 12 pensji po 1000 pln, damy komuś 24 pensje po 500 pln, a zawsze znajdą się idioci co będą im zazdrościć.

   Chłopie – dobrze, że Chłopi i Bacowie zachowują rozum, bo to Oni są solą tej Ziemi.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   p.s. Prezesi dostają jedną premię w roku – np. tak ze dwa miliony złotych, więc nikt im nie zazdrości. Bo przeciętny pacjent nie ogarnia takiej liczby jak dwa miliony. A poza tym, jak ma tylko jedną premię w roku, to jest O.K. Trzeba by dać im podwyżkę.

   1. ROMANIE,

    Ja jako chłop z chłopa jestem za likwidacją wszelkich dopłat ze wszelkich funduszy dla rolnictwa. Chce tego ale w całym Euro-Pejsie. Te wszelkie dopłaty to nieprawdopodobny przekręt, na którym żerują wszelkiej maści Mośki.

    Przy okazji Mośki te ogłupiły miastowych całkowicie.

    Pozdrowienia dla Baców i Juhasów
    Beskidu Śląskiego
    chlop z chlopa

   2. ROMAN WŁOS,
    Przeczytaj swój wpis. Pomogę ci:
    „Chłopacy wpadli w sidła tej propagandy i rozumują tak jak Mośki tego chcą – zabrać górnikom, zabrać rolnikom, to inni będą bogaci.”
    Kto im co zabiera???
    Jak narazie to oni najwięcej dostają.
    Tacy biedny ale kasa na paliwko(ciekawe ile taki traktor pali) jest 🙂

    Odnosie baców to nie wiem czy określenie „podludzie” nie jest tu właściwym na nich określeniem:
    https://natemat.pl/71015,rzeznicy-znad-morskiego-oka-gorale-zameczaja-konie-a-turysci-sa-za-to-odpowiedzialni
    https://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Psi-smalec-Przerazliwy-skowyt-zarzynanych-psow,wid,16610308,wiadomosc.html
    https://www.wykop.pl/ramka/2042010/bilbordy-przeslaniaja-mi-gory-a-gorale-dudki-licza/

    1. PANTEK,

     Nie czytaj tej propagandy pismaków czyli kompletnych debili. Górale oraz Bacowie podobnie jak inni Chłopi to ostatni rozsądni ludzie w POlsce.

     Pozdrowienia,
     ROMAN WŁOS

     p.s. Ja bardzo lubię zwierzęta – są pyszne.

Odpowiedz