Podśmiechujki, drwiny a nawet pogarda z nowych kandydatów na prezydenta, a potem…

… wielkie narzekanie, że od 30 lat przy korycie są te same gęby.
Tak, wiem, że w Buraczanej nie ma demokracji (została oficjalnie zlikwidowana przez parlamentarzystów w dniu 7 maja 2009 r.) to jednak ludziom WYDAJE się, że żyją w demokratycznym kraju i taką też bzdurę na okrągło wciskają im media. Skąd więc te podśmiechujki, drwiny a nawet nieskrywana pogarda z nowych kandydatów na prezydenta?  Dlaczego wielu tak śmieszy, że ktoś realizuje zapisane w konstytucji prawo i kandyduje w wyborach prezydenckich? Dlaczego dziennikarze wyśmiewają takie kandydatury, dlaczego pokazują ich w sposób ośmieszający, deprecjonujący itd. ? Bo czy ktoś widział reportaż z wypowiadającym się Komorowskim podczas szorowania ubikacji albo wypruwania flaków i oporządzania upolowanej wcześniej przez siebie zwierzyny ?

Ale jeśli pojawi się jakiś nowy kandydat, zwykły zjadacz chleba ale z ambicjami – to zaraz mówią:  „że jest znikąd” , że „to niepoważne”, dlaczego zaraz zaczyna się nagonka i bezinteresowne (?) obśmiewanie tegoż.
Jeśli będzie chłopem to się go zaraz pokaże z zaskoczenia jak cały umorusany w gumiakach przerzuca widłami gnój, a jak ktoś z miasta to proszę bardzo jako chłopka roztropka grzebiącego w zdezelowanym aucie itd.
Bo przecież to takie śmieszne, że jakiś gostek/gościówa chce kandydować nie będąc na politycznej wierchuszce.
O! A takich z wierchuszki to pokażemy zawsze nobliwie, w umówionej ustawce, ma być francja-elegancja, żadnego zgrzytu i niezachwytu.
Jeśli nie wiecie o czym mówię to poczytajcie i posłuchajcie jaką famę robią Magdalenie Ogórek albo zobaczcie na ten materiał:
https://wiadomosci.tvp.pl/18078740/o-wlos-od-prezydenturyPonieważ link powyżej usunięto, daję ten, który jeszcze jest:
https://katowice.tvp.pl/18093323/poczatek-walki-o-najwazniejsze-stanowisko-w-panstwie

No a potem oczywiście wielkie narzekanie, że te same gęby od dziesiątków lat, że brak młodych itd. itp.
Może to nie przypadek, że w Polsce nie ma demokracji?
Po prostu ciągle do niej nie dorośliśmy.

24 comments On Podśmiechujki, drwiny a nawet pogarda z nowych kandydatów na prezydenta, a potem…

Odpowiedz

Site Footer