2000 złotych kosztował nas PRYWATNY obiad trzech dżentelmenów! – Aktualizacja

Na dwa tysiące złotych opiewał rachunek za „prywatny obiad trzech dżentelmenów” i został on opłacony SŁUŻBOWĄ kartą płatniczą.  Czyli – to my, podatnicy, zapłaciliśmy za rzekomo prywatne spotkanie i rozmowę. To ja się teraz pytam – jak to jest, że panowie dżentelmeni fundują sobie za moje pieniądze obiady do prywatnych rozmów? Gdzie jest prokurator!? Dlaczego nie wszczął natychmiast śledztwa w sprawie wyłudzenia publicznych pieniędzy?  I to na niewiarygodnie drogie obiady!
Ile takich „prywatnych” obiadów było w przeciągu ostatnich lat? Bo to, że taki obiad nie był jedyny to już wiemy.  Dlaczego Ci „dżentelmeni” objadają się na mieście w najdroższych knajpach za publiczne pieniądze pomimo tego, że mają własne luksusowe gabinety i tłuste pensje!? Co to kurna jest!?

Zadałem rzecznikowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pytanie o kwotę takich wydatków w 2013r.   Zobaczymy co odpisze.
I jak to jest, że na ten przykład niejaki Jakub Ś. za podobne czyny, czyli opłacanie służbową kartą prywatnych wydatków – na koszt założonej przez siebie fundacji i prowadzonej przez całe lata bez wypłacania sobie pensji!- odpowiada karnie za co grozi mu 10 lat więzienia (patrz: tutaj)  a tu premier oznajmia, że to było prywatne spotkanie dżentelmenów i nie zgłasza do prokuratury zawiadomienia o przestępstwie wyłudzenie publicznych pieniędzy!?
Ja się pytam – Co to kurna jest !?

AKTUALIZACJA:
W związku z pojawieniem się nowych informacji podanych przez „Fakt”, prostuję:
a) obiad kosztował 1435 zł b) za obiad zapłacił w tym przypadku Marek Belka.
c) Jak wyjaśnił w rozmowie z „Faktem” dyrektor departamentu komunikacji i promocji NBP Marcin Kaszuba:
„Spotkanie było zainicjowane przez szefa gabinetu prezesa NBP. Było to spotkanie służbowe, rozmowa także dotyczyła spraw służbowych a środki (pieniądze) pochodziły z funduszu reprezentacyjnego, który jest finansowany z pieniędzy zarobionych przez NBP. Jak zaznaczył – „Marek Belka nie wydał pieniędzy podatników.
JASNE !  Rżnięcie głupa dalej w modzie! 🙂

23 comments On 2000 złotych kosztował nas PRYWATNY obiad trzech dżentelmenów! – Aktualizacja

Odpowiedz

Site Footer