Inwigilacja w Polsce wchodzi na kolejny poziom, czyli skanowanie dowodów

Nie wiem czy na razie to tylko w sądzie we Wrocławiu, czy inne też tak zrobiły, ale przy wejściu policjanci żądają pokazania dowodu, po czym go… skanują.  Po kiego i do jakiej bazy trafiają informacje, że odwiedziłeś sąd – nikt nie chciał mi odpowiedzieć.
I tak to weszliśmy na kolejny poziom inwigilacji poddanych przez Buraczaną. Już nie tylko rejestrują nasze wyjazdy – w tym czym jedziemy oraz z kim – ale także jakie miejsca odwiedzamy.
Nie łudźcie się – nawet jeśli dziś są to na razie tylko sądy to już jutro będą to kolejne miejsca. Ostatecznie dojdziemy do tego, że nas zaczipują jak krowy. I będą wiedzieć kto gdzie jest w danym momencie. Myślicie, że to przesada? No to się przekonacie, że niestety nie.

39 myśli na temat “Inwigilacja w Polsce wchodzi na kolejny poziom, czyli skanowanie dowodów

 1. Niedługo mają wyjść w Polsce dowody osobiste z chipem RFID.WYMIANA BĘDZIE OBOWIĄZKOWA.Wprowadzenie czipów pod skórę to trochę dalsza przyszłość(na razie tylko czipują psy)

  Mnie ciekawi kiedy wprowadzono pierwsze dokumenty tożsamości i jak to wprowadzono.
  PS.
  Obecne paszporty mają już chyba RFID(nie jestem pewien – trzeba by było sprawdzić)

 2. ARNOLDZIE,

  Polacy to frajerstwom, więc można z Nimi robić co tylko MOśki chcą. A Ja się pytam jaka jest podstawa prawna w ogóle legitymowania pacjentów, nie mówiąc już o skanowaniu dowodów.

  POlicjant może wylegitymować pacjenta TYLKO i WYŁĄCZNIE w przypadku gdy ma UZASADNIONE POdejrzenie, że dany pacjent popełnił czyn niedozwolony zagrożony karą.

  Już sam fakt istnienia obowiązku POsiadania dowodu, i to kupienia go za własne pieniądze, jest przegięciem na POtęgę. Ale polskie Goje tak tańcują jak Im MOśki grają.

  Tymczasem Ty miałkolisz, że POlicmajstry zbierają dane, które mają głęboko w dupie (przełożony Im kazał, to zbierają) natomiast założę się, iż nie buntujesz się odnośnie zbierania bzdurnych danych przez firmy ubezpieczeniowe.

  Czytaj tutaj –

  https://tnij.org/t0g2d47

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

   1. PANTEK,

    Odpisałem Ci na maila, że ten MOsiek Korwin Mikke nie interesuje Mnie bardziej niż kupa szympansa. MOsiek bez chałatu miał Wielki POst przez ponad 20 lat, a teraz dorwał się do unijnego koryta.

    Wiedz, że żaden MOsiek nie odpuści kiedy POczuje zapach kasy, szczególnie eurokasy.

    MOsiek Korwin Mikke jest namacalnym dowodem na to, że demokracja, tzn. rządy służb specjalnych, to jest najgłupszy ustrój.

    Wiedz, że hołota dzieli się na tych co słuchają, wierzą i kwiczą z zachwytu kiedy Korwin przemawia – to są Jego zwolennicy. Oraz na tych, którzy rozumieją co Jasze mówi – to są Jego przeciwnicy.

    Teraz, Jasze śmieje się z hołoty, a eurokasa POpłynie do Jego kabzy tak długo aż służby POstanowią, że POra spuścić wodę w kiblu razem z Jaszem.

    Ubek-Owsiak już się skończył, to teraz Jasze POczaruje gimbazę przez jakiś czas.

    Czujesz bluesa???

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Teraz gimbaza będzie się dziwić, że Jasze nie rozpierdala Unii, która Go karmi. Gimbaza nie jarzy tego, że kto daje kasę, ten ma rację.

  1. Drogi Romku , nie wiem gdzie masz mózg ale chyba nie na swoim miejscu. Jeśli chcesz wiedzieć jaka jest podstawa prawna legitymowania to przeczytaj Ustawę o Policji i dopiero wtedy zabieraj głupcze głos. oto link do internetowego serwisu aktów prawnych https://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19900300179 tam jest Ustawa o Policji. Polecam Ci głupcze rozdział 3 dotyczący zakresu uprawnień Policji, a w szczególności art. 15 ust. 1 pkt.1 który mówi , że Policjant ma prawo wylegitymować każdego w celu ustalenia tożsamości !!! . Następnie jeśli jeszcze nie wiesz, to dowodów osobistych się w Polsce nie kupuje i wydają je za darmo. Wystarczy podejść do byle jakiego urzędu i zapytać, czego pewnie nie zrobiłeś woląc pierdolić kocopoły na potęgę. Może i płaciłeś , ale pewnie za wyrobienie sobie aktualnego zdjęcia.

   1. Nie państwo a urzędy gmin i miast wyrabiają dowody. Pieniądze biorą z podatków płaconych do urzędów gmin i miast. A jakie podatki ludzie mają obowiązek płacić należy poczytać w ustawach 😉

   2. Słonik,
    Właśnie owe urzędy są częścią państwa.Na dowody osobiste składamy się wszyscy więc nie są darmowe.
    „A jakie podatki ludzie mają obowiązek płacić należy poczytać w ustawach”
    A są jakieś podatki, których LUDZIE nie mają obowiązku płacić(za wyjątkiem podatku od głupoty i marzeń czyli totolotka)?

   3. SP,

    Jednak Ty nie masz rozumu. Może nawet kiedyś miałeś, ale komuniści tak zryli Ci berecik, że rozum się nie ostał.

    Dlatego, nie jesteś w stanie pojmować spraw synoptycznie. A w przypadku ustaw synoptyka jest niezbędna.

    Gdybyś ogarniał cały tekst ustawy, to wyczytałbyś, że aby policmajster mógł pacjenta wylegitymować, to musi mieć UZASADNIONE podejrzenie popełnienia przez pacjenta czynu ZABRONIONEGO ZAGROŻONEGO KARĄ.

    Co więcej, POlicjant MUSI pacjentowi podać powód Jego legitymowania. Nie może sobie ustalać tożsamości KAŻDEGO pacjenta.

    POzdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Każde legitymowanie to pogwałcenie wolności. Ale milicjanci to lubią.

   4. ROMAN WŁOS,

    „Gdybyś ogarniał cały tekst ustawy, to wyczytałbyś, że aby policmajster mógł pacjenta wylegitymować, to musi mieć UZASADNIONE podejrzenie popełnienia przez pacjenta czynu ZABRONIONEGO ZAGROŻONEGO KARĄ.”
    To nie dotyczy legitymowania a kontroli osobiste.

    „Co więcej, POlicjant MUSI pacjentowi podać powód Jego legitymowania. Nie może sobie ustalać tożsamości KAŻDEGO pacjenta.”
    Może legitymować każdego ale musi podać powód.Nie jest to jakoś specjalnie ograniczone, jedynie:

    art. 14 ust. 3
    Policjanci w toku wykonywania czynności służbowych mają obowiązek respektowania godności ludzkiej oraz przestrzegania i ochrony praw człowieka.

    art. 15 ust. 6
    Czynności wymienione w ust. 1 [m.in. legitymowanie, zatrzymywanie, kontrola osobista, przeglądanie bagażu- przyp. mój] powinny być wykonywane w sposób możliwie najmniej naruszający dobra osobiste osoby, wobec której zostają podjęte.

    https://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20112871687
    https://maszprawo.org.pl/2013/06/spisywanie-legitymowanie-przez-policje/

   5. Romanie… niestety twoja zbyt niska inteligencja jest porażająca, a każdego kto chce ci wytłumaczyć twoje pomyłki potrafisz skwitować od komunistów. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i powtarzasz jak mantra swoje tezy o legitymowaniu choć przepisy stanowią inaczej… Jeśli chodzi o zryty berecik to nie wiem czyj jest bardziej zryty, ale widocznie twój jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Tekst ustawy czytałem cały, natomiast ty głupcze chyba umiesz czytać i cytować tylko wyrywki, które ci odpowiadają. I w tym temacie Pan „pant3k” uzupełnia to co wcześniej napisałem i ma rację. Legitymować można każdego i w każdej sytuacji, natomiast to o czym piszesz myląc pojęcia dotyczy kontroli osobistej. Natomiast jeśli odmówisz legitymowania , podasz fałszywe dane osobowe, nie okażesz dowodu osobistego to możesz się narazić na konsekwencje z art. 65 kodeksu wykroczeń. Ale tego chyba twój mały mózg już nie pojmuje. Dlatego skończ z pisaniem głupot i zajmij się czymś pożytecznym, albo najlepiej jedź do Torunia pobierać dalsze mądrości od tatka Rydzyka, bo nie ogarniasz jakie są cele i założenia legitymowania. Ciekawe czy podczas każdego legitymowania się czujesz zgwałcony. I na koniec dobra rada: czas chyba na wizytę kontrolną u lekarza i wzięcie lekarstw. Pamiętaj że psychotropy w nadmiarze szkodzą.

    Swoją drogą skanowanie dowodów osobistych to dziwna praktyka w Sądach. Myślę, że było wiele zgłoszeń o podłożonych bombach i dlatego tak każdego legitymują, ale to domysły i teza. Jak jest naprawdę nie wiem, można się jedynie domyślać, choć może to i prawda. Ostatnio jak miałem się stawić w Sądzie była akurat akcja z niby podłożoną bombą.

   6. pant3k, w kwestii dowodów osobistych całkowicie się z Tobą zgadzam. Niby darmowe, ale w gruncie rzeczy za nie płacimy i tak wszyscy z naszych podatków. Podatki musimy wszyscy płacić. Nawet grając w totka uważam , że płacimy podatek od własnej głupoty i marzeń. Cóż czasami ten podatek płacę, czasami można się oddać marzeniom. 🙂

  1. DAWIDZIE,

   Od dawno wiadomo, że jedyne normalne państwo to państwo policyjne. Nie myl z państwem POlicyjnym. Już w starożytnej Babilonii lub w starożytnym Egipcie policmajstry trzymały niewolników niewolników za mordę.

   Bo jedynie system niewolniczy ma rację bytu na Ziemi, tej Ziemi.

   A to wszystko wina PRZELUDNIENIA. Przeczytaj na Moim blogu artykuł p.t. Nie Przeludniajcie Ziemi, Tej Ziemi.

   Szczegóły tutaj –

   https://romanwlos.wordpress.com/2012/11/15/nie-przeludniajcie-ziemi-tej-ziemi/comment-page-1/

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

 3. ROMAN WŁOS,
  „Teraz gimbaza będzie się dziwić, że Jasze nie rozpierdala Unii, która Go karmi.”
  Nikt nie rozwali Unii nawet gdyby tego by chciał.
  Korwina jeśli nie jest przekonany też przekonają tyle,że żeby nakarmić jego elektorat będą musieli tam parę rzeczy pozmieniać( np. kwestia żarówek). Ale zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce.

  Mnie ciekawi bardziej inna kwestia.
  CZEMU MEDIA I POLITYCY TAK BARDZO BOJĄ SIĘ NISKIEJ FREKWENCJI WYBORCZEJ?
  CZY TYLKO PRZED OBAWĄ PRZED NIEPOPULARNYMI PARTIAMI CZY JEST W TYM COŚ GŁĘBSZEGO?

 4. PANTEK,

  W Polsce Ludowej wybory były obowiązkowe – tzn. dobrowolne, ale ten kto nie miał dobrej woli aby iść na wybory, dostawał pałami od milicji, a gdy dalej fikał, to był mordowany przez ubecję.

  Oczywiście nie wolno było wejść za kotarę, ani tym bardziej nie wolno było nic zaznaczać na kartach do głosowania.

  Ja kiedyś wszedłem za kotarę, to a mało co nie straciłem życia, a ubecja dopytywała Mnie co Ja tam za tą kotarą robiłem.

  Wtedy, a niektórych komisjach frekwencja przekraczała 150 procentów – mówię serio. Bo frekwencja to taki sam fetysz jak PKB.

  Obecne służby tęsknią za tymi czasami, dlatego nie mogą znieść tego, że wyborcy olewają patałachów zwanych kandydatami.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Mam nadzieję, że Moje wyjaśnienia okazały się pomocne dla Ciebie.

  1. „Oczywiście nie wolno było wejść za kotarę, ani tym bardziej nie wolno było nic zaznaczać na kartach do głosowania.

   Ja kiedyś wszedłem za kotarę, to a mało co nie straciłem życia, a ubecja dopytywała Mnie co Ja tam za tą kotarą robiłem.”

   Ale z tym to bajki opowiadasz.

 5. PANTEK,

  Nie jarzysz o co chodzi. Jeżeli MUSI podać powód, a tym powodem może być tylko UZASADNIONE podejrzenie popełnienia czynu zabronionego, to znaczy, że PRAWIE nikogo nie może legitymować.

  Przy czym, słowa PRAWIE NIKOGO oznacza, że NIKOGO z wyjątkiem SKOŃCZONEJ liczby przypadków.

  Jarzysz??? Logika formalna się kłania.

  A jak chodzi tego tego pacjenta o ksywie SP, to Józek Stalin, Włodziu Lenin czy inne komuchy mogą być dumni, że mają takich naśladowców.

  I właśnie dlatego POlska to tragedia. Durnota trzęsie galotami na widok pedalskich mundurków zamiast żądać przestrzegania Konstytucji RP.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Tym pacjentom, którzy uważają, że legitymowanie to nie jest pogwałcenie wolności, powinno się organizować nocne legitymowania w ich domach. Tak jak to opisała Marlena w POboczem.pl .

  1. ROMAN WŁOS,
   Mylisz z kontrolą osobista.
   Przy samym legitymowaniu powodem nie musi być podejrzenie popełnienia przestępstwa.
   Przykłady
   „tj. takich, gdzie występuje zagrożenie dla porządku publicznego, zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa lub osoba, która ma być legitymowana jest podejrzewana o popełnienie wykroczenia, przestępstwa lub zachodzi podejrzenie, że może być poszukiwana lub nielegalnie przebywać na terenie Polski.”
   https://p-wyrzykowski.blogspot.com/2013/11/jak-reagowac-na-bezprawne-dziaanie.html

   A co do pogwałcenia wolności to zawsze można zgłosić skargę do TK.

   1. PANTEK,

    Z tym pacjentem o ksywie SP nie dyskutuję, bo On gada jak stary ORMOWIEC.

    Jednak Ty wyglądasz na kumatego, więc nie wiem skąd u Ciebie takie ormowskie podejście – pewnie oglądasz telewizję, a tam fajnie piorą mózgi.

    Jak być może przeczytałeś w aktach prawnych – obecna PRL zapewnia wolność i nietykalność.

    Także w aktach prawnych jest napisane, że milicjant MUSI podać powód legitymowania.

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

   2. Biedny Romcio… rzeczywiście z nim nie można dyskutować, ponieważ nie posiada żadnej wiedzy i argumentów, a te które są mu przedstawiane nie trafiają do niego. Podajesz Romciowi przepisy i argumenty, a on uparcie dryfuje w tej swojej wyobraźni nie przyjmując niczego do siebie. Piszesz mu, że powodów do legitymowania jest wiele i podajesz przykłady, a on na koniec i tak ci napisze że trzeba podać powód legitymowania. Po za tym poprzez legitymowanie wolność i nietykalność nie jest nikomu zabierana. Co innego jeśli się osobę zatrzymuje. Zresztą nigdzie nie jest stwierdzone, że ustawa o Policji jest niezgodna z Konstytucją. Do tego kłania mu się znajomość poprawnej polszczyzny. Ale tak to jest jeśli samemu się jest pacjentem… a w głowie siedzi pustka, którą próbuje się wypełnić pseudo-racjonalno-naukową papką.

   3. ROMAN WŁOS,
    Oczywiście, że oglądam czasem TV – można zobaczyć jaka jest prawda ekranu.Teraz przerzucam się na amerykańską(lepszy „FUN”).
    Co do ustawy to zawsze możesz próbować zgłosić niezdolność z Konstytucją do TK.
    Mnie osobiście bardziej razi uznanie używania wulgarnego słownictwa jako wykroczenia(co jest moim zdaniem niezgodne z Konstytucją).

  2. Romku skończ pleść bzdury… twoja logika jest jakby trochę bujająca w obłokach. Powodem do legitymowania może być chęć sprawdzenia czy nie jest się osobą poszukiwaną na przykład, lub świadkiem zdarzenia. Powodów do legitymowania jest multum. Pieprzysz głupoty jak potrzaskany, ale w starciu z rzeczywistością przegrywasz. I gdzie tu twoja logika, jeżeli nie rozumiesz podstawowych rzeczy, a pleciesz ten swój bezsens na okrągło. Widzę że mnie sobie upodobałeś w porównywaniu do komuchów, ale powiem ci , że tym co sobą reprezentujesz i piszesz nadajesz się do leczenia zamkniętego. Durnotą jesteś sam ponieważ udajesz głupio-mądrego i próbujesz udowadniać na siłę swoją rację, której najzwyczajniej w świecie nie masz, bo nie masz poparcia w niczym oprócz w swojej wybujałej fantazji. Zachowujesz się jak rozbrykany bezmózgi matoł , który obrzuca błotem każdego z powodu braku racjonalnych argumentów. Niestety w tym kraju takich ograniczonych idiotów jest pełno, którzy próbują udowadniać innym wymyślone przez siebie absurdy. Tyle w temacie. No to teraz Romku… psychotropki i do łóżeczka bo za chwile przyjdą do ciebie wymyśleni milicjanci gwałcić cię poprzez legitymowanie.

 6. PANTEK,

  Ależ nie. Ustawa jest zgodna z ustawą zasadniczą. Jedynie polskie matoły nie rozumieją treści ustaw. Polak ma mentalność niewolnika, jak każdy Słowianin (Słowianin to po amerykludańsku niewolnik).

  Amerykanie traktują Polaków jak pospolitych głupków chociaż przeciętny Amerykanin sam jest głupkiem.

  A natury ludzkiej nie zmienisz. Dlatego, Ja jako WOLNOŚCIOWIEC, mam w dupie Słowian. Wolę Mośków.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 7. „W Polsce przed wojną dowód osobisty był dokumentem wydawanym na życzenie. Obowiązek posiadania dokumentu identyfikującego obywatela wprowadzili okupanci w czasie II wojny światowej i został on następnie utrzymany w PRL. Po upadku komunizmu dowód osobisty nadal pozostaje w Polsce dokumentem obowiązkowym,”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dow%C3%B3d_osobisty

  Od 1 stycznia 2015 nowe dowody będą z chipem RFID.

 8. Drogi Romanie, wracam do dowodów osobistych które są niczym w porównaniu z tym co mamy na lotnisku, tam trzeba wywalać kieszenie, zdejmować paski, a do tego śmigać na boso bez butów, a jeśli popatrzeć na skale zjawiska to jakiś milion ludzi tak puszczaja w skarpetach- bądż boso! Toż to prawdziwy gwałt!!!!!!Roman pisz do Strasburga!!!!Liberum Veto!!!!!!!!

  1. TROPICIELU SENSACJI,

   Zgadza się. Mośki to taki sprytny Naród, że wykorzystają każdą okazję aby pognębić durnych Gojów.

   Obecny transport lotniczy jest koszmarnie czasochłonny. Lot do większości miast Europy to godzina czasu, a rozmaite odprawy to ze trzy godziny.

   Puszczanie Gojów boso lub w skarpetkach to jeszcze nic takiego. Na wielu lotniskach już robią kolonoskopię czyli zaglądanie do dupy (tak to nazywają w PAN).

   A Strasburg to też Mośki, więc nie ma tam co pisać.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

  2. tropiciel sensacji,
   To trochę nietrafne porównanie.
   Nikt nikomu nie każe latać samolotem – jest transport drogowy, są promy, euro-tunele itp.

 9. PANTEK,

  Porównanie jest trafne. Rozumując Twoim tokiem, to nie musisz wcale żyć na tym świecie. Dlatego zgadzam się z tropicielem sensacji.

  Swoją drogą, nie rozumiem dlaczego jeszcze nie robią odpraw do pociągów, autobusów, promów, itp.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. ROMAN WŁOS,
   Bzdura.Organizm ludzki funkcjonuje na tylko jeden sposób a sposobów żeby dotrzeć z jednego kraju do drugiego jest wiele.Latanie samolotem to możliwość a nie przymus czy przywilej.

 10. ROMAN WŁOS,

  Mówiłeś, że w „normalnych” krajach nie istnieje „rutynowa kontrola drogowa kontrola” itp.
  A ja ci mówiłem, że dlatego, że w tych „normalnych” krajach to się odbywa inaczej.
  Poczytaj:
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-2801831/Jestes-aresztowany-s-nicked-Polish-European-police-brought-help-British-officers-target-foreign-criminals.html
  https://polemi.co.uk/informacje/wielka-brytania/ponad-700-imigrantow-aresztowanych-12190
  https://polskieyorkshire.pl/wiadomosci/item/436-polska-policja-na-angielskich-ulicach-z-brytyjczykami-lapia-zagranicznych-przestepcow
  https://panoptykon.org/wiadomosc/brytyjczycy-pod-czujniejszym-okiem-kamer
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-1362068/Big-Brother-Britain-How-unmanned-spy-drones-skies-snoop-UK-streets.html
  https://bezpieczenstwo.oficyna-afm.pl/2013/02/polecamy-nr-12013-artur-jasinski.html
  https://orwell.blog.pl/2009/06/04/o-kamerach-monitoringu-raz-jeszcze-i-az-do-skutku/
  https://www.polishbikers.com/archive/index.php/t-18213.html?s=71e0f1fe1b923ff6f2855cc3a5091af0
  https://wiadomosci.onet.pl/prasa/pojazdy-pod-specjalnym-nadzorem/kkqgq
  https://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1552253/Police-spy-in-the-sky-fuels-Big-Brother-fears.html

  Ale nie martw się. U nas od ponad 4 lat robią przymiarki, żeby zlikwidować lub ograniczyć „rutynowe kontrole drogowe”(a może nawet mają już kilka zamontowanych takich zabawek):
  https://auto.dziennik.pl/artykuly/338704,oto-nowy-wynalazek-dla-drogowki-nie-ma-zmiluj-wpadnie-kazdy.html
  Chociaż pismaki nie napisały konkretnie czy drogówka ma je zamiar kupić.

Odpowiedz