Naciąganie reklamodawców przez google i kanały „dla dzieci”.

Są takie kanały na  youtube, które ewidentnie są skierowane do dzieci 1-3 letnich.  Wiem o ich istnieniu bo ogląda je namiętnie moja najmłodsza córka.
I wiem jak to wygląda – wybiera sobie taki kolorowy kanał, często z koszmarną muzyczką na jedno kopyto – i po prostu go ogląda. Jest przy tym na tyle mała, że nie przeskakuje reklam. Choć Adaś w jej wieku już doskonale sobie radził z myszką i klawiaturą, ale ona akurat nie. I jak leci taka reklama to sobie leci bez przeszkód, przy czym  w takich „produkcjach” potrafią upchać je kilkanaście razy.  I teraz pomyślcie sobie jaką wartość dla reklamodawcy ma to, że takie 1-3 letnie dzieci je obejrzą? Ano żadnej bo choć algorytm zakłada,że te reklamy oglądam ja to nie jest to prawdą.  Mimo tego google skasuje reklamodawcę za wyświetlenie tych reklam.  A wyświetlenia takich „produkcji” idą w miliony stając się w mojej ocenie drugim po botach naciągaczami.  A może niedługo wysforują się na pierwszą pozycję?

Ciekaw jestem jak długo google będzie to ignorował i udawał, że nie ma problemu?
Ba! Ciekawe kiedy reklamodawcy sobie to uświadomią, szczególnie Ci, którzy myślą, że robią dobry biznes wybierając reklamę w modelu „True View”?

5 myśli na temat “Naciąganie reklamodawców przez google i kanały „dla dzieci”.

  1. Nie poprosi, jeszcze mało co mówi 🙂
   W dodatku google rozpoznaje, że to niby ja oglądam, więc serwuje dziecku jakieś reklamy aut, hostingów itd. 😉

 1. 10 lat temu zarabialem na wielu drobnych blogach poprzez program adsense, niespodziewanie w zyciu trafilem do wiezienia na kilka lat, domeny nieoplacane wygasly, konto googlowe jakims cudem jeszcze istnieje, ale zasady totalnie sie zmienily – teraz tresc musi byc akceptowana, nie moge odbudowac dawnej potegi, bo adsense z programu gdzie kod mozna wstawic na kazda strone, zmienil sie w program, gdzie naprodukowac najpierw trzeba kilkaset stron merytorycznych artykulow na dany temat, czy sa dobre alternatywy, ktore dzialaja prosto-z-ulicy, od razu, zaraz po rejestracji?

  1. Nie wiem czy dziś w czasach masowego blokowania reklama przez ublocki itp. da się tak zarabiać. 🙁
   Prędzej chyba przez systemy afiliacyjne.

Odpowiedz