Nie do wiary! A jednak boleśnie prawdziwe! Aż chciałoby się soczyście zakląć.

A mówią, że nie ma kasy na polską naukę… No to czytajcie:  40 mln zł na „Inżynieria Internetu Przyszłości”,  61 mln zł na „Innowacyjne systemy wspomagania technicznego zrównoważonego rozwoju gospodarki”,  40 mln zł na „Depresja – mechanizmy – terapia”, 15 mln zł – „Adaptacyjny system wspomagający rozwiązywanie problemów w oparciu o analizę treści dostępnych źródeł elektronicznych”  2,7 mln zł na „System monitorowania składu zarządów i rad nadzorczych spółek kapitałowych”.  Mało? To może coś bardziej materialnego? Proszę bardzo:

10 mln złotych na „PHOENIX- Bezzałogowy samolot stratosferyczny”.   A jak to wyszło w praniu możecie zobaczyć tu (póki jeszcze strona działa) https://phoenix-uav.com/?page_id=18 a jak nie to na archive.org .

Mógłbym tak wymieniać długo, aż do roztrwonienia 2 mld złotych przez naszych wspaniałych naukowców, ale byście się znudzili lub zalała Was żółć z wściekłości.  Czy ktoś poniósł odpowiedzialność za to? Nie! Wręcz przeciwnie – koledzy naukowcy w nowym rozdaniu roztrwonią między sobą kolejne miliardy złotych.
A pomyślcie ile dobrego z tej kasy mogłoby być gdyby daną ją przedsiębiorcom, czy choćby mi na rozwój produkcji diamentów 🙂

No dobra – jak chcecie się pośmiać, albo wkurzyć i klnąć siarczyście to tu macie jedną rekomendowane a tu lista pbs.  Miłego rzucania mięchem!  🙂

7 comments On Nie do wiary! A jednak boleśnie prawdziwe! Aż chciałoby się soczyście zakląć.

Odpowiedz

Site Footer