Norwegia – największy wygrany wojennej agresji prowadzonej przez Rosję.

Ponad 20 mld USD miesięcznie na 5,5 mln Norwegów czyli 4 tys. usd miesięcznie na każdego Norwega (także niemowlaka). Cztery razy więcej (sic!) niż przed wojną.
Dla porównania – Ukraina, dewastowana i mordowana przez Rosję, licząca obecnie ~35 mln ludzi  dostaje 1,5 mld USD pomocy miesięcznie od USA. Dostała też w sierpniu „aż” 1 mld euro z UE, czyli wychodzi 71 USD na Ukraińca walczącego nie tylko o własne przetrwanie, ale i o przetrwanie innych Europejczyków (takoż Norwegów).
Czyli 2,5 mld USD versus 20 mld USD, 71 USD vs 4 tys. USD.
A ile Norwegia przekazała Ukrainie z tych nadwyżkowych ponad 100 mld USD zarobionych od początku wojny? „Astronomiczne”… 138 mln USD.

A może najwyższa pora zastanowić się nad panującym obecnie przekonaniem, że naturalne bogactwa wyłącznie należą do ludu, który zawłaszczył ziemię gdzie one występują? Szczególnie gdy mowa o takich zasobach (węgiel, ropa, gaz), których zużycie obciążą całą planetę i dotyka wszystkich ludzi, chociaż korzyści z tego mają tylko Ci, którzy na nich siedzą?
Może najwyższa pora przyjąć zasadę, że WSZYSTKIE naturalne bogactwa na planecie Ziemia należą do WSZYTKICH ludzi, a tym, którzy nimi zawiadują należy się jedynie dodatkowa część z nich a nie całość?

Jedna myśl na temat “Norwegia – największy wygrany wojennej agresji prowadzonej przez Rosję.

  1. Teraz w kontekście tego co napisałeś zastanów się przeciw komu i za czym walczą takie kraje jak Rosja, Chiny, Indie itd.

Odpowiedz