Od 2010 roku Kominek robi swój ranking wpływowych wg niego blogerów.
Na podstawie odwiedzin tego rankingu doskonale widać jak rozwijała się blogosfera i jak teraz upada. A nawet jeśli nie upada to fakt iż najlepsze lata ma za sobą.  I nie, nie chodzi mi o to jakich blogerów umieszczał w rankingu, ale o to jakie zainteresowanie wzbudzał jego ranking, a więc i pośrednio blogosfera, w poszczególnych latach.
Oto zestawienie:

Rok wpisu Odsłony Komentarze Lubię to
2011 22 024 39
2012 115 873 109
2013 129 190 70 2 900
2014 86 747 203 5 100

Proszę zwrócić uwagę na gwałtowny spadek ilości odsłon wpisu w 2014 roku – pomimo niebywałego szumu w całym Internecie jest niespełna 87 tysięcy odsłon. Nędza.
Widać wyraźnie, że blogosfera przestaje ludzi interesować.
Ten rok będzie rokiem jej uwiądu.

This article has 15 comments

 1. Lech Malinowski Reply

  Komik George Carlin w swoim skeczu wyśmiewał kiedyś chęć rodziców do oceniania swoich dzieci jako „piękne” itp. słowami – „nie ocenia się nie ukończonego dzieła”. Takoż i tutaj – ranking 2014 jeszcze wzbudza zainteresowanie, poczekaj do 2015r. i porównaj wyświetlania przynajmniej po roku. Bo wszystko inne (komentarze, lajki) wskazują, że zainteresowanie jednak jest wzrostowe.

  • Arek Reply

   Masz rację, że przez cały rok jeszcze będą tam wchodzili. Ale gorączka już minęła, więc może nabije to kilka, kilkanaście tysięcy odsłon. Raczej 100 tys. nie przekroczy.

 2. pant3k Reply

  ROMAN WŁOS,

  Matka Kurka to facet 🙂
  PS. Przeczytaj mój ostatni komentarz na swoim blogu.

 3. ROMAN WŁOS Reply

  PANTEK,

  Jeszcze nie słyszałem żeby matka była facetem. No chyba, że dwóch pedałów adoptuje dziecko.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  • pant3k Reply

   To tylko pseudonim(prawdziwe imię ma męskie). To chyba taka prześmiewcza wersja „Matki Polki”.

   • ROMAN WŁOS Reply

    PANTEK,

    Wiem. Raczej nie jestem taki głupi. Ta Matka Kurka ma chyba na imię Piotr czyli skała. Ciekawe czy ta Matka Kurka jest twarda jak wszystkie skały za wyjątkiem ropy naftowej i gazu ziemnego, bo to też skały???

    Pozdrowienia,
    ROMAN WŁOS

    p.s. Obejrzałem te rosyjskie filmiki. Fajne są i jest tam szczera prawda.

 4. ROMAN WŁOS Reply

  ARNOLDZIE,

  Te kilka linków to dokładnie SIEDEM – magiczna liczba u Mośków. A tyle linków daję po to aby Goje miały ułatwione zadanie trafienia kursorem. Logiczne???

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Tak w ogóle, to przeceniasz blogi, bloggerów i w ogóle blogosferę. Internet niewiele się liczy w życiu. Mośki o tym wiedzą. Gdyby internet się liczył, to już dawno byłby zakazany.

Dodaj komentarz